Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gadzet

CASIO EDIFICE EQS500C-1A1 EQS-500C-1A1 Tough Solar

Rekomendowane odpowiedzi

SEVEN a czy myślisz że morze być coś zepsute bo już zaczynam tak myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy mogę go ręcznie zmusić do połączenia? jesli tak to w jaki sposób pozdrawiam sorki za te moje problemy.

Możesz, w trybie TM przytrzymaj prawy dolny przycisk dotąd, aż sekundnik ustawi się na R. Jeśli zegarek złapie sygnał, to sekundnik przeskoczy na W. Przy dobrym odbiorze synchronizacja trwa dwie minuty.

 

 

SEVEN a czy myślisz że morze być coś zepsute bo już zaczynam tak myśleć

Raczej to tylko problemy ze złapaniem sygnału, nie słyszałem chyba jeszcze o awarii waveceptora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że zegarek musi leżeć nieruchomo żeby wykonał synchronizację (przez ten czas w którym ją wykonuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki powiedzcie mi czy zegarek w innym miejscu niż moje mieszkanie jeżeli nastawię go na połączenie to musi się połaczyć czy też nie koniecznie macie jeszcz jakiś pomysł pozdrawiam STRZAŁA I SEVEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od miejsca tak na prawdę, ja swojego Gieza próbuję ostatnio zsynchronizować w okolicy mojego bloku i jakoś mu nie idzie  :) Będę się musiał do parku wieczorem przejść i może w końcu złapie sygnał.

 

Na siłę sygnału wpływ ma też pogoda, dodatkowo większe szanse są w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Giez też słabiutko łapie sygnał, w domu znalazłem tylko jedno miejsce w którym mu to się udaje. Natomiast założony na rękę łapie bez większych problemów - może ten sposób będzie skuteczny również w przypadku Twojego Edifice. Musisz tylko utrzymać rękę w miarę nieruchomo przez co najmniej dwie minuty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie miejsce w którym sygnał łapią Citizeny i Protrek, ale już Giez i GW-M5610 nie chcą :)

 

Na ręce jeszcze nie robiłem synchronizacji, będę musiał spróbować  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te posty i powiem szczerze  - SEVEN - jestem pod wrażeniem Twojej wytrzymałości nerwowej - wielkie moje GRAT dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym się denerwować? Zawsze chętnie odpowiadam na tego typu pytania, jeśli tylko mam wolną chwilę. :)

 

Niemniej za uznanie wypada podziękować, co też niniejszym czynię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię SEVEN znalazłem w domu miejsce gdzie się łączy zegarek za wszystko wielkie dzięki za cierpliwość to oczywiście żart odnoszę się do tego wpisu że kolega cię podziwia za cierpliwość jeszcze raz wielkie dzięki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie. Niektóre modele mają po prostu gorszy odbiór niż inne. :)

 

Pozdrawiam również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN sorki że ci znów zawracam głowę ,ale coś mi się podziało z zegarkiem i mam pytanie czy przypadkiem morze wiesz o co chodzi coś mu się pokreciło tz.kiedy go zostawię na noc zegarek zatrzymywał się na 12 teraz zatrzymuje się na zupełnie innej godzinie dokładnie to niepamięta coś kolo 2,3 .Zegarek jest w strefie PAR a pokazuje mi godzinę do tyłu kiedy nastawiam alarm skazówka sekundowa pokazuje godz 4  a powinna nastawić się ON albo OFF.Jeżli ci nie przeszkadza to może byśmy się zdzwonili wytłumaczyłbym jeszcze kilka kwestij  jak byś mógł podac nr. tel.byłbym wdzięcznu pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje bazowe wskazówek "się poprzestawiały". ;)

 

W trybie głównym TM przytrzymaj lewy górny przycisk dotąd, aż sekundnik będzie wskazywał godzinę trzecią. Gdy zwolnisz przycisk, lewa tarczka powinna przestawić się w tryb regulacji. Przyciskami z prawej strony wyreguluj ją w ten sposób, by kreska ustawiona była idealnie pionowo, jak na poniższej ilustracji:

 

LKPFqbo.jpg

 

Następnie wciśnij lewy dolny przycisk i poczekaj aż wskazówki małego zegara WT przestaną się obracać - powinny ustawić się na godzinie 24:00, jeśli tak się nie stało to przestaw je przyciskami z prawej strony. Ponownie wciśnij lewy dolny, by wyregulować wskazówkę sekundową - prawym dolnym przyciskiem ustaw ją na godzinie 12. Jeszcze raz wciśnij lewy dolny i kiedy główne wskazówki się zatrzymają, ustaw je dokładnie na godzinie 24:00 i zatwierdź lewym górnym przyciskiem.

 

Nie bierz tego do siebie, ale nie mam ani czasu ani ochoty na załatwianie takich spraw przez telefon. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie głównym TM przytrzymaj lewy górny przycisk dotąd, aż sekundnik będzie wskazywał godzinę trzecią.

Zapomniałem, że sekundnik jest przecież przestawiony i u Ciebie nie będzie to godzina trzecia. Normalnie sekundnik po przytrzymaniu przycisku ustawia się na godz. 12, a następnie co trzy sekundy wskazuje kolejne tryby ustawień symbolizowane przez godzinę pierwszą, drugą oraz trzecią. Zatem po prostu trzymaj przycisk dotąd, aż wykona trzy pięciosekundowe skoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za żadne skarby nie ustawi się na 12 trzy  razy przeskoczy i   przechodzi w tryb pracy konkretnie sie coś popitoliło a ja nic nie przestawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że zegarek się nie spieprzył bo tak nagle zaczął świrować mam nadzieję ze masz rozwiązanie pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za żadne skarby nie ustawi się na 12 trzy  razy przeskoczy i   przechodzi w tryb pracy konkretnie sie coś popitoliło a ja nic nie przestawiałem.

Na jakiej pozycji zatrzymuje się wskazówka sekundowa, gdy zaczynasz przytrzymywać lewy górny przycisk? Zwolnij przycisk, gdy sekundnik zatrzyma się na pozycji +15 sekund względem tego punktu początkowego - to powinno uruchomić tryb regulacji wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestes zrobiłem jak mówiłeś po zwolnieniu górnego lewego przycisku ustawia  sie tylko tarcza która odpowiada za strefy czasowea sekundnik stoij w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekundnik zatrzymuje się na 36 min.czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEVEN tak pomyślalem o telefonie żeby to szybko zalatwić sorki nie chciałem cie wpienić a czy wiesz dlaczego sie przestawił od czego to zależy masz u mnie duże dobre piwo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być różne - pole magnetyczne, silny wstrząs lub po prostu można to zrobić "niechcący" - w tym modelu tryb ustawień rozwiązany jest bardzo osobliwie i łatwo poprzestawiać wskazówki chcąc po prostu ustawić strefę lub godzinę.

 

Skoro sekundnik ustawia się na 36 sekundzie to przycisk musisz zwolnić dopiero gdy wskoczy na 51 sekundę. W trybie regulacji najpierw ustawiasz lewą tarczkę, później prawą (wskazówka sekundowa nadal stoi w miejscu). Dopiero po nich sekundnik i na koniec główne wskazówki jeśli zachodzi taka konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedz wszystko ustawiłem wielkie dzięki nie wiem jak ci mam dziękować pozdrawiam. Wesołych Świąt i spełnienia marzeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.