Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość norbie

Klub Miłośników Zegarków ZENITH

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję wytrwałości .... i zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny i jak dla mnie bardzo uniwersalny zegarek, gratuluję wyboru


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję wyboru, świetny zegar, sam coraz częściej myślę żeby go sobie jednak zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny i jak dla mnie bardzo uniwersalny zegarek,  

 

Do stroju formalnego dla mnie odpada , tutaj terytorium zarezerwowane dla GP na pasku i ewentualnie Omegi AT ,  ale już do sportowej marynarki czy samej koszuli  będzie jak najbardziej OK . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To świetny zegarek jest :)

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim , na więcej zdjęć proszę nie liczyć ;) kolega mazik77 swoimi pozamiatał temat fotografii  tej wersji  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stroju formalnego dla mnie odpada , tutaj terytorium zarezerwowane dla GP na pasku i ewentualnie Omegi AT , ale już do sportowej marynarki czy samej koszuli będzie jak najbardziej OK .

Pełna zgoda .

Poprzedni post napisałem bardziej w swoim kontekście gdzie sportowa marynarka to już strój elegancki


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie techniczne - czy kupując rotomat, w którym będzie drzemać mój kwadraciak z El Primero, muszę zwrócić uwagę na kierunek obrotów / częstotliwość, czy mogę kupić cokolwiek, w tym nawet takie coś: https://www.conrad.pl/Rotomat-na-2-zegarki-KA002.htm?websale8=conrad&pi=671685&ci=SHOP_AREA_885442_0819005

Jak zawsze bardzo dziękuję za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie techniczne - czy kupując rotomat, w którym będzie drzemać mój kwadraciak z El Primero, muszę zwrócić uwagę na kierunek obrotów / częstotliwość, czy mogę kupić cokolwiek, w tym nawet takie coś: https://www.conrad.pl/Rotomat-na-2-zegarki-KA002.htm?websale8=conrad&pi=671685&ci=SHOP_AREA_885442_0819005

Jak zawsze bardzo dziękuję za pomoc :-)

 

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z tym Conradem :D , więc też jestem ciekaw opinii kolegów  bardziej zorientowanych w temacie rotomatu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowy zabieg stylistyczny, Kolor wskazówek na subtarczkach 30 minutowej i godzinowej stopera współgra z kolorem centralnego sekundnika stopera. Subtarczka sekundowa to po prostu mały sekundnik bieżącego wskazania czasu.

 

Dzięki!

Celowy zabieg stylistyczny, Kolor wskazówek na subtarczkach 30 minutowej i godzinowej stopera współgra z kolorem centralnego sekundnika stopera. Subtarczka sekundowa to po prostu mały sekundnik bieżącego wskazania czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obracam w 2 kierunkach na 900 obrotow i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat nabyty przez Drake i rozważany przeze mnie działa w ten sposób, że "Po włączeniu zegarek umieszczony w rotomacie uruchamiany jest na 1 godzinę. Po przerwie 3 godzin, cykl rozpoczyna się od nowa. Kierunek rotomatu można ustawić". Czyli chyba raz nastawiony kręci cały czas w tę samą stronę (?). Czy to wystarczy do nakręcania ElPrimero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Zenitha ale mam ten rotomat :)

 

Jest tak jak mówisz, ten rotomat nie ma zbyt wielu funkcji, kierunek obrotów ustawiasz za pomocą przełącznika "prawo-lewo". Godzinę kręci, 3 godziny odpoczywa. Nie wiem jak jest skonstruowany mechanizm Zenitha, czy ruch wahnika jest w obie strony efektywny, czy w jedną jałowy. Ale to w sumie nie ma znaczenia, wlożysz nienakręcony zegarek do środka, uruchomisz rotomat i dojdziesz w którą stronę musi się kręcić kiedy sekundnik zacznie płynąć. Cykl oferowany przez to urządzenie w zupełności wystarczy, mam Orienta ze wskazaniem rezerwy chodu i jak już go naładuje do pełna to praktycznie tak zostaje. Czesem wyłączam go na noc albo nawet na dzień żeby sprężyna oddała naturze trochę więcej energii ;)

 

Sam rotomat spełnia swoją rolę, silniki są dość ciche, jedyne co z czasem wyszło to stuki powodowane przez hmmm luzy pomiędzy gniazdem, a tym elementem na który zakłada się zegarek. Ale zgięty w pół fiszbin do kołnierzyka koszuli odpowiednio usztywnia konstrukcję :D

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawca - bardzo dziękuję :-)

 

Teraz jeszcze liczę na informacje od kogoś, kto używa ElPrimero i rotomatu, czy rozważany sprzęt się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam EP i rotomatu - w obie strony, tak, jak pisał wyżej Michał. Spokojnie możesz używać, bez obaw.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję - wszystko jasne. Po weekendzie składam zamówienie. Pozdrawiam!

 

EDIT: a jednak nie jasne, bo ten rotomat nie obraca się w dwie strony, tylko w jedną. Ale zrobię tak, jak napisał Dawca - sprawdzę, w którą stronę należy krecić :-)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, musisz wybrać kierunek ponieważ jest tylko jeden program w tym modelu.

 

Łukasz, świetna strona, już tyle razy zabierałem się aby szukać takowej, a tu na tacy jest podana, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy bransoleta 21mm od Defy będzie pasować do koperty El Primero? Przeszukałem cały internet i nie znalazłem odpowiedzi :( A może ktoś ma na zbyciu bransę do El Primero 36000vph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.