Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość norbie

Klub Miłośników Zegarków ZENITH

Rekomendowane odpowiedzi

A już myślałem, że nikt nie wypisuje się w tym temacie. Firma znana ale w Polsce chyba niezbyt popularna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem, ze na zywo mi sie baaaardzo spodobal - lezy i wyglada przekozacko 😍 Ale mialbym blokade wydac taka kase na Zenitha jednak - chyba, ze jakis rabacik konkretny... 🤭😊

 

 

7B3DA8E7-6DCA-4B92-94AE-48617AF544ED.jpeg

1160449E-7CA2-4C55-AA42-80ACBF2A8633.jpeg

4B4AE95A-5F8C-460E-B53E-A24188B18614.jpeg

E3BA4AC0-9FE0-4833-8D55-D88542BA7E18.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci taki drogi, duży i przypominający inny zegarek skoro masz ….Daytonę?????

EDIT…chodzi o datę ? 😮

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, desmo napisał(-a):

A po co Ci taki drogi, duży i przypominający inny zegarek skoro masz ….Daytonę?????

EDIT…chodzi o datę ? 😮

Spoko głowa 😉 - Daytona jest nie do ruszenia i nie do pobicia 😎

Ale przechodzac kolo Aparta patrze... a tam Kolega forumowy z naszego poznanskiego spotkania w Mielzynskim, to zaszedlem 😊 A, ze Pan byl tak mily i widzac Daytone na reku poszedl po (nazwijmy to delikatnie) klona, to przymierzylem i... wygladal i lezal u mnie bardzo fajnie a i te subtarczki, ktore na zdjeciach totalnie mi nie lezaly w rzeczywistosci spodobaly sie mega 😊 Ale jak juz pisalem - nie wielkosc a cena mnie odstraszyla - stawialem cos kolo 30k skoro "klon" Tudora mozna dostac kolo 20k a tu na metce... ponad 44k 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo mi się robi jak czytam takie dyrdymały... 

iWKad22.jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

No powiem, ze na zywo mi sie baaaardzo spodobal - lezy i wyglada przekozacko 😍 Ale mialbym blokade wydac taka kase na Zenitha jednak - chyba, ze jakis rabacik konkretny... 🤭😊

 

Dobre fotki zrobiłeś. Rzeczywiście fajnie wygląda i leży. Ja osobiście celowałbym w Chronomaster Original. Jest chyba nieco tańszy. A Daytona jest beznadziejna, wiesz?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym - moze Ty wypisujesz dyrdymaly, ja napisalem to co uwazam i czuje i wybacz, jesli nie zgadza sie to z Twoja wizja swiata - a jak tak oczy bola, to wystarczy nie czytac - polecam 😎

15 minut temu, facecik napisał(-a):

Dobre fotki zrobiłeś. Rzeczywiście fajnie wygląda i leży. Ja osobiście celowałbym w Chronomaster Original. Jest chyba nieco tańszy. A Daytona jest beznadziejna, wiesz?😉


Wiem, wiem 😂

Na tego Zenitha mozna urwac troche z metki, jednak faktycznie - ceny poszly w gore, jednak poza cena nie widze zadnych minusow - bardzo fajny sikor 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już się tak nie gorączkuj... 

Aha i skąd mam wiedzieć, gdy ktoś wypisuje jakieś bzdury by ich nie czytać... bez ich przeczytania? 🤷‍♂️


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, dopiero teraz zanotowałem że zmienili nazwę wątku!!!👍 

Edytowane przez facecik
małe D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Oj już się tak nie gorączkuj... 

Aha i skąd mam wiedzieć, gdy ktoś wypisuje jakieś bzdury by ich nie czytać... bez ich przeczytania? 🤷‍♂️

To jesli uwazasz, ze wypisuje dyrdymaly i nie warto na przyszlosc ich czytac - do ignorowanych mnie i juz zalatwilem Ci spokoj glowy - nie dziekuj 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme a co sądzisz o bransolecie? Bo jak dla mnie zegarek kozak, ale bransoleta to jakaś pomyłka… a z ceny to pewnie by zeszli przy negocjacjach, mi bez pytania proponowali 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, logann napisał(-a):

@artme a co sądzisz o bransolecie? Bo jak dla mnie zegarek kozak, ale bransoleta to jakaś pomyłka… a z ceny to pewnie by zeszli przy negocjacjach, mi bez pytania proponowali 10%

Wrazenie calosciowe na duzy plus jesli chodzi o wykonanie. Bransoleta nie miala nic, co by wzbudzilo u mnie jakis zgrzyt (w przeciwienstwie np. do tej uzytej w nowym Moonwatchu - jest luzna i zbyt cienka przy zapieciu). Co do rabatow, to teraz maja w Aparcie na wszystko chyba 15%, wiec cena bylaby juz bardziej adekwatna i do przelkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, artme napisał(-a):

Wrazenie calosciowe na duzy plus jesli chodzi o wykonanie. Bransoleta nie miala nic, co by wzbudzilo u mnie jakis zgrzyt (w przeciwienstwie np. do tej uzytej w nowym Moonwatchu - jest luzna i zbyt cienka przy zapieciu). Co do rabatow, to teraz maja w Aparcie na wszystko chyba 15%, wiec cena bylaby juz bardziej adekwatna i do przelkniecia.

To mnie zaskoczyłeś…zwykle jesteś taki dociekliwy a tu nie zwróciłeś uwagi że jest za lekka i delikatna do tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

To mnie zaskoczyłeś…zwykle jesteś taki dociekliwy a tu nie zwróciłeś uwagi że jest za lekka i delikatna do tego zegarka?

Gdybym byl zainteresowany tym zegarkiem, to pewnie troche bym go ponosil w sklepie a i lupka by sie przydala, jednak po zalozeniu glownie skupilem sie na tym co na zdjeciach mi sie nie podobalo czyli tarczy a tu pelen zachwyt, dlatego moze nie zwrocilem az takiej uwagi na bransolete. Jednak na tak krotki czas zalozenia calosc wydala mi sie spojna i dobrze wywazona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego Zenitha da się dostać od AD 25% rabatu od ceny retail, czyli 9700*0,75 = 7275 EUR. Ciekawe czy Apart byłby tak hojny z rabatem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, facecik napisał(-a):

O cholera, dopiero teraz zanotowałem że zmienili nazwę wątku!!!👍 

Nie zmienili. To inny wątek. 

Tamten jest tam gdzie był. 

 

 

 

6 godzin temu, machlo napisał(-a):

Na tego Zenitha da się dostać od AD 25% rabatu od ceny retail, czyli 9700*0,75 = 7275 EUR. Ciekawe czy Apart byłby tak hojny z rabatem. :)

U jakiego AD? 

W Aparcie wątpię 😕

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbyt wiele wrażeń nie ma. Ponoszę trochę to się zobaczy, jak się sprawuje. :)

Przymierzałem się do niego właściwie od premiery. Najpierw nie było wersji na kajdanie, więc byłem na nie. Potem pojawiła się, ale jak obmacałem na żywo to zniechęciłem się mocno. To jest mocno wierna pierwowzorowi bransoleta - jedyna różnica, że ogniwka są z pełnej stali, a nie zwijanej. To drastycznie różne odczucie względem współczesnych bransolet, które są maksymalnie dopasowane i sztywne. Tu natomiast luzy są spore na ogniwach... i zapięciu z blachy. Te luzy mogą mocno razić. Z punktu widzenia ergonomii natomiast, to już nie wygląda źle, bo bransoleta bardzo ładnie układa się na nadgarstku, nie wżyna się i można niemal idealnie dopasować, bo jest sporo mikroregulacji na zapięciu i 2 krótsze ogniwa. To jest pierwszy element wyższości dizajnu z dawnych lat względem współczesnego. Kiedyś ergonomia i funkcjonaność była na pierwszym miejscu, a teraz to różnie z tym bywa.

Koperta wierna pierwowzorowi, dość specyficzne kształty. IMO spośród aktualnych chronomasterów - a384, a386, sport i nowy chronomaster 38 z 1/10th chronografem - to ma najbardziej ergonomiczną kopertę. Tylko A384 ma kopertę, która nie jest przesadnie wielka, a uszy ładnie schodzą do dołu - nie wiszą nad nadgarstkiem.

Tarcza - klasyka, spójna. Tu znów dla porównania w nowych z 1/10th chronografem tarcze są funkcjonalnie zwalone, bo np. jest podziałka 1/5 sekundy, ale jest absolutnie zbędna, bo do odczytu wartości wskazywanej przez chrono jest podziałka na bezelu lub wewnętrznym ringu.

To są takie szczegóły, które pokazują, jak się teraz projektuje zegarki, a jak to się robiło kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.