Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sweter idealnie dobrany do zegarka default_smile.png

Jak to już pisałem w innym wątku. Dzisiejszy outfit to zupełny przypadek.

świetny stratosik miałem na branzolecie miło wspominam ,chociaż było co dźwigać 😆

Nie jest taki ciężki. Mam bardziej krzepkie cegiełki np Oris Prodiver czy IWC Aquatimer Chronograph 😁

10 minut temu, wojtek91 napisał:

Właśnie takiego szukam! Chociaż nawet bardziej w manualu 🤔

Karol @Ulotny taki miał, zapytaj go - może jeszcze u niego jest (chyba że ten pokazany post wyżej jest właśnie od Karola ;)).

OMEGA rządzi

8 minut temu, Butik napisał:

Karol @Ulotny taki miał, zapytaj go - może jeszcze u niego jest (chyba że ten pokazany post wyżej jest właśnie od Karola ;)).

O widzisz, dziękuję za podpowiedź! Chyba, że w poście wyżej rzeczywiście jest ten od Karola 😉

Wrzeciono czasu ma, jasna tarcza, mała sekunda i wersja manualna (ale bez papierów jeśli to ma dla Ciebie znaczenie). Poszukaj ich na chrono24.

Widziałem ofertę, ale uszy/ucha są tak niemożliwie spolerowane, że niestety odpadł. 

Na OLX jest dobra oferta na automat z czarną tarczą, ale chyba nie przekonam się do czerni

Edited by wojtek91

11 minut temu, wojtek91 napisał:
Widziałem ofertę, ale uszy/ucha są tak niemożliwie spolerowane, że niestety odpadł. 
Na OLX jest dobra oferta na automat z czarną tarczą, ale chyba nie przekonam się do czerni

A widzisz to sorry za zły trop, ale nie przyglądałem mu się, aż tak bardzo.

Zerknąłem właśnie na olxa. Jakoś tak znajomo mi wygląda ten Capitan, nawet SN się zgadza ;)
73a45891e7a2f901d43badd7aac373c9.jpg

Zdjęcie z archiwum, już nie jest u mnie.

Edited by alleck

Teraz, alleck napisał:

A widzisz to sorry za zły trop, ale nie przyglądałem mu się, aż tak bardzo.

Nie szkodzi! Całkiem ładny i wersja z giloszowaną tarczą, ale niestety na moje oko spolerowany. Rozglądam się intensywnie od kilku tygodni i rzeczywiście ten z OLX to dobra opcja, jednak chyba wolałbym jasną tarczę od czarnej. Jestem już prawie przekonany do jednego egzemplarza zza granicy, ale wciąż szukam alternatyw 😉

Witam Panowie , potencjalnie jestem zainteresowany zakupem Zenith el Primero Captain Windsor ,pomózcie w podjęciu decyzji:-) Z góry Dziekuję.

poniżej wklejam filmik z YT o tym zegarku ;

Nowe Chronomastery. 41mm, nowy mechanizm EP3600, ceramiczny bezel. Szkoda, że - na pierwszy rzut oka - tarcza jest biała, chyba bez szlifu słonecznego. Trzeba będzie zobaczyć na żywo, ale to mocny kandydat do mojego kolejnego zegarka w kolekcji.
6f80a1efa3e4e37bb2bafb278ade89d0.jpg&key=8db8e3976727253d51a2e039ff5b316a314e94feec23b2cc5b868c9199e601da
b89eaee4212e23ebd76f906c06222bd1.jpg&key=61947307da3f0581ea88bc329732345d98c684959f56c9f8bf7309ffd1c8c24d

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Mnie się podoba, nawet bardzo. Ciekawe, co z grubością koperty, czy będzie chociaż w połowie tak wygodny jak Daytona.

Az zajrzałem do tematu czy już się dyskusja o nim zaczęła, bo na Instagramach pełno. Dla mnie świetny, pierwsze skojarzenie z Daytoną ten z białą tarczą.

Edited by Ceteth

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Markiza
      Oficjalni dystrybutorzy Rolex mają bardzo ładne sklepy i ich dekoracje na całym świecie. 

Stare zdjęcie, maj 2014. Kuala Lumpur. 

• By Dirty Harry
      Naszło mnie na niebanalne EDC o rozmiarze 43-44 mm, czyli mniejsze od pozostałych moich zegarków. A ponieważ nigdy jeszcze nie miałem Taga - skupiłem się szczególnie na nim. Nurki i chrono odpadały z definicji, więc łatwo nie było. Ale szukałem, szukałem, aż wyszukałem coś, co mi odpowiada. Nawet dwa takie zegarki znalazłem, no i teraz osiołkowi w żłoby dano...

Do wyboru są dwie Carrery Calibre 5 - obie w tej samej kopercie 43 lub 43,5 mm (różny wymiar podają), z wypukłym szafirem, L2L 52 mm, obie z tym samym podstawowym werkiem i z dodatkową koronką na godz. 10, która służy do obracania pierścienia okalającego tarczę.

Pierwsza Carrera to Drive Timer - z bardziej klasyczną i zawsze czarną tarczą, całość spokojna i bardzo mocno stonowana, by nie rzec, że ugrzeczniona. Data jest biała na czarnym tle, w poziomym okienku na godz. 3, wskazówki bardzo ładne, w kształcie mieczy. Na tarczy opis "CARRERA" i "CALIBRE 5" - więc legancko, tego. Obrotowy pierścień po ustawieniu w pozycji "zero" (czyli z trójkątem na godz. 12) jest pełnoprawną, dodatkową skalą sekundową, a nie tylko kwiatkiem do kożucha. Dekiel niestety przeszklony, ukazujący brzydki werk. Zegarek tylko na pasku, więc musiałbym dokupić bransoletę - bo wolę na bransolecie.

Carrera druga to Muhammad Ali - pseudo-limitka, która przez pierwszych 750 egzemplarzy limitką numerowaną nie była, a kolejnych 1000 zegarków otrzymało już oznaczenia XXXX/1000.  Ma tarczę z indeksami sekundowymi, nawiązującą do starego bokserskiego stopera Heuer Ring Master, bardziej zbajerowaną niż u poprzednika, czarną lub niebieską - która bardziej do mnie przemawia, bo nie mam żadnego granatowego zegarka, za to wszystkie czarne. Data na godz. 6 w pionowym okienku: w zegarku czarnym biała na czarnym tle, w niebieskim - czarna na białym, ale nawet nie razi ze względu na więcej białych akcentów w okolicy. Nad datą podpis Muhammada, na obwodzie tarczy dwa pierścienie do mierzenia czasu rund bokserskich: czarno-biały nieruchomy do 15 rund dwuminutowych, i czerwono-czarny, obracany górną koronką, do 15 rund trzyminutowych. Dekiel pełny - niezbyt piękny, z Muhammadem niepodobnym do Muhammada, no ale przynajmniej ten trywialny werk nie straszy... Zegarek na pasku lub bransolecie.

No i teraz pytanie: kierowca czy pięściarz?

• By marmal321
      Witajcie,

Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂

Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.

Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344

- czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)

podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru

Pozdrawiam 🙂
    • By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.