Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tomek musisz?

Człowiek ledwo co się uspokoi, wytłumaczy sobie, że mu się niepotrzebny nowy zegarek, a tu ktoś taką fotkę wrzuca i cały misterny plan je.....

Edited by Ulotny

Dziś w pracowni miałem takiego. Kontrowersyjny, koperta z brązu i przerysowany styl. Chyba jednak Longines robi bardziej stonowane Heritage ;)

Dzisiaj w Aparcie w Katowicach pooglądałem go sobie. Na mnie robi bardzo dobre wrażenie. 45 mm przy moim nadgarstku 21-22 mm to nie jest za dużo. Mocno pozytywne odczucie. Styl wyrazisty, ale uporządkowany i harmonijny. Tak lubię. Raczej idę w kierunku El Primero open heart, ale kto wie ? I tak nowe decyzje na wiosnę 2017.  

Witam

Czy można?

post-68111-0-66715300-1481732220_thumb.jpg

"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Myślisz, że pasek będzie lepszy?

Może jakieś propozycje...

Dzięki

"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Co myślicie o tym?

Zenith-El-Primero-36000-vph-Panda-Dial-B

Mnie nie przekonuje - ani kolorystyka "Daytonowa", ani półceramiczna koperta (nie rozumiem tej mody na ceramikę, ceramika jest dobra w Cepelii), ani gumowy pasek, ani powielanie niefunkcjonalnych rozwiązań z subtarczami.

Jasna tarcza jest OK, mnie podoba się bardziej niż oryginalna tęcza ;-) ale ceramika i guma to już "zdrada" ...

Szukałem i nareszcie znalazłem :-) właściwego tematu, pierwszym zegarkiem z "górnej" półki który przymierzyłem i zapragnąłem mieć był GS, jednak niedawno miałem okazję przymierzyć Elite dokładnie chyba Captain Port Royal (zapowiedziałem przyszłemu teściowi że jak dla mnie w spadku tylko ten zegarek :-) ) dla mnie dzieło sztuki aż żal było  z ręki ściągnąć choć żaden ze mnie znawca dla mnie Zenith to nr 1.

Dzięki, Tomek.

Tarczę to ja muszę pokazać w innym świetle, bo ma genialny szlif słoneczny.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Jaki rozmiar ma ta referencja? Moglbys wrzucic jakies zdjecia w naturalnym oświetleniu?

1dFQTya.png

To uniwersalne 40mm. Tarcza jest bardzo ciekawa - od srebrnej w ciemnym pomieszczeniu do cappuccino w jasnym i kilku innych kolorach w zależności od światła. Do tego piękny szlif słoneczny i podwójny AR

f448eccfd8f884f8c7424aaf4d6b045a.jpg

iP7

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   1 member

• Similar Content

• By Dirty Harry
      Naszło mnie na niebanalne EDC o rozmiarze 43-44 mm, czyli mniejsze od pozostałych moich zegarków. A ponieważ nigdy jeszcze nie miałem Taga - skupiłem się szczególnie na nim. Nurki i chrono odpadały z definicji, więc łatwo nie było. Ale szukałem, szukałem, aż wyszukałem coś, co mi odpowiada. Nawet dwa takie zegarki znalazłem, no i teraz osiołkowi w żłoby dano...

Do wyboru są dwie Carrery Calibre 5 - obie w tej samej kopercie 43 lub 43,5 mm (różny wymiar podają), z wypukłym szafirem, L2L 52 mm, obie z tym samym podstawowym werkiem i z dodatkową koronką na godz. 10, która służy do obracania pierścienia okalającego tarczę.

Pierwsza Carrera to Drive Timer - z bardziej klasyczną i zawsze czarną tarczą, całość spokojna i bardzo mocno stonowana, by nie rzec, że ugrzeczniona. Data jest biała na czarnym tle, w poziomym okienku na godz. 3, wskazówki bardzo ładne, w kształcie mieczy. Na tarczy opis "CARRERA" i "CALIBRE 5" - więc legancko, tego. Obrotowy pierścień po ustawieniu w pozycji "zero" (czyli z trójkątem na godz. 12) jest pełnoprawną, dodatkową skalą sekundową, a nie tylko kwiatkiem do kożucha. Dekiel niestety przeszklony, ukazujący brzydki werk. Zegarek tylko na pasku, więc musiałbym dokupić bransoletę - bo wolę na bransolecie.

Carrera druga to Muhammad Ali - pseudo-limitka, która przez pierwszych 750 egzemplarzy limitką numerowaną nie była, a kolejnych 1000 zegarków otrzymało już oznaczenia XXXX/1000.  Ma tarczę z indeksami sekundowymi, nawiązującą do starego bokserskiego stopera Heuer Ring Master, bardziej zbajerowaną niż u poprzednika, czarną lub niebieską - która bardziej do mnie przemawia, bo nie mam żadnego granatowego zegarka, za to wszystkie czarne. Data na godz. 6 w pionowym okienku: w zegarku czarnym biała na czarnym tle, w niebieskim - czarna na białym, ale nawet nie razi ze względu na więcej białych akcentów w okolicy. Nad datą podpis Muhammada, na obwodzie tarczy dwa pierścienie do mierzenia czasu rund bokserskich: czarno-biały nieruchomy do 15 rund dwuminutowych, i czerwono-czarny, obracany górną koronką, do 15 rund trzyminutowych. Dekiel pełny - niezbyt piękny, z Muhammadem niepodobnym do Muhammada, no ale przynajmniej ten trywialny werk nie straszy... Zegarek na pasku lub bransolecie.

No i teraz pytanie: kierowca czy pięściarz?

• By marmal321
      Witajcie,

Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂

Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.

Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344

- czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)

podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru

Pozdrawiam 🙂
    • By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Kamxio91
      Dzien dobry kochani.
      Czy ktos z Was jest może w stanie ocenic czy ten zegarek jest oryginalny ? A gdyby jednak taki nie był to ile jest wart ? Chcialbym go odkupic,ale za cene adekwatna do jego wartosci. Jest do niego zapinka od paska a sam zegarek jest sprawny, po nakreceniu dziala prawidlowo. Odczepiony byl fragment okraglej ramki od strony tarczy co eidac na zdjeciu,ale i to jest juz ok. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
      Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.