Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boris_Dime

Róznice pomiędzy AT8010-58E i AT8011-55E

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś obeznany z Citizenami wie czym różnią się te modele? AT8011-55E AT8010-58E

Z wizualnych różnic widzę tylko różne emblematy (brak napisu radio controlled, ale są opisy do wskaźnika od radia). Zauważyłem że AT8010 są na stronach US, UK i JP, a AT8011/AT8019/AT8017 w DE i PL. Te drugię są też zazwyczaj tańsze ok. 20-30%. Pytanie czy to te same modele na inny rynek? Czy może produkowane gdzieś indziej i jakościowo od siebie odbiegają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT8010-58E można kupić także w Polsce... Różnica między tymi zegarkami jest taka, że AT8010-58E jest synchronizowany radiowo z zegarem atomowym (radio controlled)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by wynikało z emblematów na tarczy, że AT8011 nie są radio controlled. Problem w tym że niemiecka strona Citizena dla AT8011 podaje

 

 

  • 086.jpg
  • FunkuhrDie absolut genaue Zeit , abhängig vom Modell in Europa, Nordamerika, Japan und China.

Poza tym na tarczy, po lewej stronie dolnej małej tarczy chronografu są symbole (OK, RX, NO) które chyba odnoszą nie do komunikacji radiowej. Czyli wygląda jakby miał radio, więc czemu ma zdjęty emblemat i czemu te modele na rynek Pol/Niem są wszędzie tańsze od wersji międzynarodowych?

Strasznie podoba mi sie ten zegarek, ale żaden sklep u nas nie ma obu wersji żeby można było stwierdzić organoleptycznie różnice.

 

Czy u Citizena Atomic Timekeeping i Radio controlled to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dwa te same zegarki, typowe dla citizena zamieszanie,

inne modele, troszkę inna tarcza a w sumie to samo.

Robione na inne rynki i tyle.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

to dwa te same zegarki, typowe dla citizena zamieszanie,

inne modele, troszkę inna tarcza a w sumie to samo.

Robione na inne rynki i tyle.

Nie do konca.  Przerabialem ten temat z niby takimi samymi AT8050-53E a AT8040-57E oraz CB0131-59E a CB0130-51E. Roznice, choc niewielkie, to jednak sa. AT roznia sie od siebie szklem. AT8050 jest przeznaczony glownie na rynek chinski i ma szklo szafirowe z jedna powloka AR, natomiast AT8040 to zegarek na rynek japonski. Powloka AR jest obustronna i dodatkowo posiada jakas powloke antyzabrudzeniowa.

W przypadku CB0131 to znow rynek chinski i azjatyki a CB0130 to japonski. Poza tym CB0131 ma tytan z powloka TiC a CB0130 z kolei MRK. I wcale nie tak latwo ustalic w Europie te roznice. Skonczylo sie na emailu do Citizena wJaponii i dopiero oni odpowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca.  Przerabialem ten temat z niby takimi samymi AT8050-53E a AT8040-57E oraz CB0131-59E a CB0130-51E. Roznice, choc niewielkie, to jednak sa. AT roznia sie od siebie szklem. AT8050 jest przeznaczony glownie na rynek chinski i ma szklo szafirowe z jedna powloka AR, natomiast AT8040 to zegarek na rynek japonski. Powloka AR jest obustronna i dodatkowo posiada jakas powloke antyzabrudzeniowa.

W przypadku CB0131 to znow rynek chinski i azjatyki a CB0130 to japonski. Poza tym CB0131 ma tytan z powloka TiC a CB0130 z kolei MRK. I wcale nie tak latwo ustalic w Europie te roznice. Skonczylo sie na emailu do Citizena wJaponii i dopiero oni odpowiedzieli.

 

zegarki na rynek japoński to inny temat bo wiadomo, że to oddzielny dział.

Co do AT80.... o którym wspomniałeś, oczywiście różnią się, ale w ich przypadku jest to do ustalenia.

Nauczyłem sie nie wierzyć w opisy, sklepy korzystają z tego, że zegarki sa identyczne.

Najlepiej dokładnie go oglądnąć. Poniżej zdjęcia dupek AT8050 i AT8040,

ewidentnie widać, że jeden ma Duratect a drugi nie.

W przypadku zegarka z tematu chodzi o modele na rynek europejski które z dziwnych wzgędów

mają inne symbole, być może jest jakaś tajemnicza różnica, ale nie do zweryfikowania,

więc dla klienta różnicy brak.

 

65ba12a55c4df5f7med.jpg

58e8dbf484e0edd3med.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupić citizena czy raczej seiko? który lepszy jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupić citizena czy raczej seiko? który lepszy jakościowo?

 

co? gdzie? kiedy? za ile? :huh:

 

z jeden szczegół więcej podaj, bo po tym w/w opisie ciężko zdecydować :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki , że odkopuje temat ale też szukałem różnic pomiędzy tymi dwoma zegarkami i znaleźć nie mogłem. Napisałem co Citizena w japonii; taką dostałem odpowiedź:

 

 

 

Thank you for your email. This is CITIZEN Customer Support headquarters for overseas markets. 

AT8010-58E and AT8011-55E are same except the bracelet. There is marking, "BAND CHINA" on the bracelet for AT8010-58E due to the customs law in US. AT8010-58E is only available in US, Canada and Mexico. Both of the models have sapphire glass with anti-reflective coating. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.