Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mikeb

Rolex Datejust II vs Omega DeVille Hour Vision Orbis

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ciekaw jestem, który byście wybrali / woleli i dlaczego. Do Omegi można dokupić bransoletę, więc ten aspekt pomińmy. Mnie osobiście DJ podoba się bardziej z jasną tarczą ale tu dla lepszej porównywalności oba z niebieską.

post-61776-0-35738200-1392847892_thumb.jpg

post-61776-0-64907200-1392847899.jpg

post-61776-0-20128800-1392847901.jpg

post-61776-0-59244100-1392847911.jpg

post-61776-0-09350000-1392847913.jpg

post-61776-0-40802700-1392847914.jpg

Oczywiście, że DJ II. Jest to według mnie najładniejszy Rolex w historii.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

lubie Omege , mialem nawet HV ale w tym wypadku bezapelacyjnie DJ . Gdybys wybral inny kolor tarczy to moze bym sie zastanawial ( jezeli pokazalbys ciemna tarcze  to wybralbym omege bez zastanowienia ) ale przy niebieskim kolorze , sorry " no contest "

Beware the fury of a patient man.

Moim zdaniem zdecydowanie Rolex. Omega HV w niebieskim jakoś nie pasuje. Bransoleta do tj omegi też mi się nie podoba, nie jest dopasowana do koperty.

Przymierzałem się do HV ale ostatnio mierzyłem DJ-a w Katowicach i jestem zachwycony.

To zależy czy ma być dyskretnie i elegancko - wtedy Omega, czy ostentacyjnie wtedy karbowany bezel z lupką. Choć to mimo wszystko dosyć odległe stylistycznie zegarki.

Mierzyłem obydwa i zaletą Rolka jest efektowny wygląd z tą tarczą i jeśli nie przeszkadza Ci bransoleta do garniturów to większa uniwersalność.

lubie Omege , mialem nawet HV ale w tym wypadku bezapelacyjnie DJ . Gdybys wybral inny kolor tarczy to moze bym sie zastanawial ( jezeli pokazalbys ciemna tarcze to wybralbym omege bez zastanowienia ) ale przy niebieskim kolorze , sorry " no contest "

Ciekawe :-). A dla mnie to właśnie jest najładniejsza HV - biała czy czarna wersja w ogóle mnie nie ruszają.

Omega jest świetnie wykonana i piękna. Rolex - świetnie wykonany i... brzydki. Zdecydowanie Omega!

Jeśli chodzi o tarczę oba zegarki podobają mi się bardzo. Rolex zyskuje na pewno jeśli chodzi o bransoletę bo tu AP może być tylko konkurencją i wydaje mi się, że będzie bardziej uniwersalny.

Oba zegarki piękne, ale Rolex podoba mi się bardziej. Omega na bransolecie nie wygląda najlepiej, a Rolex na bransolecie zawsze wygląda dobrze ;)

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Miałem oba,jedynie omegę miałem w fajniejszej wersji kolorystycznej tzn. czarną ze zrebrnym ringiem i na bransolecie.Klasowo zegarki podobne,ale rolex wg. mnie fajniejszy.Muszę jednak przyznać ,że jeżeli chodzi o wykonanie HV ani krok nie ustępuje rolkowi,nawet pod lupą nie ma się do czego przyczepić.

Oba zegarki piękne, ale Rolex podoba mi się bardziej. Omega na bransolecie nie wygląda najlepiej, a Rolex na bransolecie zawsze wygląda dobrze ;)

Sama bransoleta omegi jest świetna,błędem jest jedynie brak wypełniaczy,który strasznie rzuca się w oczy..

Mnie się nie podoba bransoleta Omegi i nie pasuje do tej koperty moim zdaniem.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Oba zegarki piękne-choć jak widać gusta są różne. W tej tonacji Rolex jest jednak przepiękny więc wybór też pozostaje prosty. A do tego jeszcze ta bransoleta!

@rtur

Guest xylog

Indeksy Rolexa są nie z tej bajki. Przy nich nawet korona znika ;)

Weź Omegę, samej bransolety Rolexa nie będziesz nosić.

Zdecydowanie Rolex, ze względu na aspekt wizualny, techniczny, wartość rezydualną po latach.

Jeżeli chodzi o aspekt techniczny dyskutowałbym - 8500 omegi to świetny werk jakościowo nie odbiegający a może nawet przewyższający rolka..

HV (wersja Annual Calendar z jasną tarczą) noszę już od ponad roku. W moich oczach ten zegarek na bransolecie bardzo dużo zyskuje.  

Jest eleganckim garniturowcem. Rolex (mam inny model) nie jest dla mnie zegarkiem typowo garniturowym - za bardzo świeci i rzuca się w oczy.

Przyznaję, że bransoleta Rolexa od strony użytkowej to mistrzostwo świata.

Reasumując: HV zdecydowanie piękniejsza (nie mówiąc o kopercie i werku), Rolex - większy prestiż, szczególnie dla nowobogackich, łatwiej odsprzedać ale dużo podrób.

Pozdrawiam,

Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mrcn
      Dzień dobry!

Proszę o weryfikację autentyczności zegarka jak na zdjęciach. Do zegarka przedłożona została dokumentacja jak na zdjęciach.

Mam pewne wątpliwości ale nie znam się na rzeczy. Sprzedawca zażyczył sobie 14000 zł. Co myślicie o tej cenie?

• By marmal321
      Witajcie,

Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂

Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.

Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344

- czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)

podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru

Pozdrawiam 🙂
    • By iradek
      Witajcie,

Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.

Pozdrawiam
      Radek

PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
    • By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.