Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikeb

Rolex Datejust II vs Omega DeVille Hour Vision Orbis

  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, który byście wybrali / woleli i dlaczego. Do Omegi można dokupić bransoletę, więc ten aspekt pomińmy. Mnie osobiście DJ podoba się bardziej z jasną tarczą ale tu dla lepszej porównywalności oba z niebieską.

post-61776-0-35738200-1392847892_thumb.jpg

post-61776-0-64907200-1392847899.jpg

post-61776-0-20128800-1392847901.jpg

post-61776-0-59244100-1392847911.jpg

post-61776-0-09350000-1392847913.jpg

post-61776-0-40802700-1392847914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Omega...ciezki wybor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że DJ II. Jest to według mnie najładniejszy Rolex w historii.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega......no chyba że pracujesz w "korporacji" :);) ,to wiadomo co... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie Omege , mialem nawet HV ale w tym wypadku bezapelacyjnie DJ . Gdybys wybral inny kolor tarczy to moze bym sie zastanawial ( jezeli pokazalbys ciemna tarcze  to wybralbym omege bez zastanowienia ) ale przy niebieskim kolorze , sorry " no contest "


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie Rolex. Omega HV w niebieskim jakoś nie pasuje. Bransoleta do tj omegi też mi się nie podoba, nie jest dopasowana do koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega.

Rolex ma nieproporcjonalne wielkie indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do HV ale ostatnio mierzyłem DJ-a w Katowicach i jestem zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy ma być dyskretnie i elegancko - wtedy Omega, czy ostentacyjnie wtedy karbowany bezel z lupką. Choć to mimo wszystko dosyć odległe stylistycznie zegarki.

Mierzyłem obydwa i zaletą Rolka jest efektowny wygląd z tą tarczą i jeśli nie przeszkadza Ci bransoleta do garniturów to większa uniwersalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubie Omege , mialem nawet HV ale w tym wypadku bezapelacyjnie DJ . Gdybys wybral inny kolor tarczy to moze bym sie zastanawial ( jezeli pokazalbys ciemna tarcze to wybralbym omege bez zastanowienia ) ale przy niebieskim kolorze , sorry " no contest "

 

Ciekawe :-). A dla mnie to właśnie jest najładniejsza HV - biała czy czarna wersja w ogóle mnie nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ II niebieski, ale z gładkim bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest świetnie wykonana i piękna. Rolex - świetnie wykonany i... brzydki. Zdecydowanie Omega!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarczę oba zegarki podobają mi się bardzo. Rolex zyskuje na pewno jeśli chodzi o bransoletę bo tu AP może być tylko konkurencją i wydaje mi się, że będzie bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oba zegarki piękne, ale Rolex podoba mi się bardziej. Omega na bransolecie nie wygląda najlepiej, a Rolex na bransolecie zawsze wygląda dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba,jedynie omegę miałem w fajniejszej wersji kolorystycznej tzn. czarną ze zrebrnym ringiem i na bransolecie.Klasowo zegarki podobne,ale rolex wg. mnie fajniejszy.Muszę jednak przyznać ,że jeżeli chodzi o wykonanie HV ani krok nie ustępuje rolkowi,nawet pod lupą nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki piękne, ale Rolex podoba mi się bardziej. Omega na bransolecie nie wygląda najlepiej, a Rolex na bransolecie zawsze wygląda dobrze ;)

Sama bransoleta omegi jest świetna,błędem jest jedynie brak wypełniaczy,który strasznie rzuca się w oczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie się nie podoba bransoleta Omegi i nie pasuje do tej koperty moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki piękne-choć jak widać gusta są różne. W tej tonacji Rolex jest jednak przepiękny więc wybór też pozostaje prosty. A do tego jeszcze ta bransoleta!


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Indeksy Rolexa są nie z tej bajki. Przy nich nawet korona znika ;)

Weź Omegę, samej bransolety Rolexa nie będziesz nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Rolex, ze względu na aspekt wizualny, techniczny, wartość rezydualną po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o aspekt techniczny dyskutowałbym - 8500 omegi to świetny werk jakościowo nie odbiegający a może nawet przewyższający rolka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HV (wersja Annual Calendar z jasną tarczą) noszę już od ponad roku. W moich oczach ten zegarek na bransolecie bardzo dużo zyskuje.  

Jest eleganckim garniturowcem. Rolex (mam inny model) nie jest dla mnie zegarkiem typowo garniturowym - za bardzo świeci i rzuca się w oczy.

Przyznaję, że bransoleta Rolexa od strony użytkowej to mistrzostwo świata.

Reasumując: HV zdecydowanie piękniejsza (nie mówiąc o kopercie i werku), Rolex - większy prestiż, szczególnie dla nowobogackich, łatwiej odsprzedać ale dużo podrób.

 

Pozdrawiam,


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.