Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikeb

Rolex Datejust II vs Omega DeVille Hour Vision Orbis

  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałbym omegę ale z inna tarczą, ponieważ nie lubie granatu z czarnym paskiem - mdłe zestawienie dla mnie.

Rolex ok, ale gładki bezel. Oba na żywo wiele zyskują z przewagą omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex - za caloksztalt a przede wszystkim za mechanizm.

 

Jednak, gdybym mial bywierac w tym przedziale cenowym, to wybralbym Milgausa z zielonym szafirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

To zależy czy ma być dyskretnie i elegancko - wtedy Omega, czy ostentacyjnie wtedy karbowany bezel z lupką. Choć to mimo wszystko dosyć odległe stylistycznie zegarki.

Zgadzam się. To co łączy te 2 modele to tylko zbliżony kolor tarczy i komplikacja daty.

mikeb - dlaczego chcesz wybierać akurat pomiędzy nimi?

Ja zagłosowałem za Omegą (wersja na pasku), ponieważ ma ładniejszą tarczę, kopertę i koronkę, przeszklony dekiel i bardzo ładny, nowoczesny mechanizm, który można sobie pooglądać też z boku, co jest świetnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba z niebieską tarczą, dobre mechanizmy, HV na bransolecie ma podobny styl casual. Rolexy generalnie do mnie nie przemawiają ale akurat DJ2 jest jedynym modelem, który mi sie podoba.

 

Mnie akurat nie przekonuje szybka z boku + wadą Omegi jest jej grubość. Raczej wybrałbym Omegę bo Rolex jest dla mnie zbyt ostentacyjny (przynajmniej jak na polskie warunki) ze względu na design ale też markę. Ale nie da się ukryć że DJ ma coś w sobie i jest ciekawą alternatywą. Ciekaw jestem opinii i argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podoba się Wam "harmonijkowy" bezel w tym rolku??? A ja do tej pory byłem przekonany, że jest to największy obciach nosić coś takiego :) Świeci się toto jak psu j***a... No nie mówcie, że DJ jest ciekawy a HV nudna. Wg mnie jest wręcz odwrotnie :)

 

Jasne, że tak. Nadaje mu charakteru i wyjątkowości. Model z gładkim bezelem jest do bólu przewidywalny i po prostu nudny - niczym się nie wyróżnia.

I bardzo dobrze, że się świeci - w końcu to ROLEX :D

 

P.S. W sprawie tego Rolexa najlepiej poradzić się kogoś, kto taki posiadał, np. Michał (carlito1).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex - za caloksztalt a przede wszystkim za mechanizm.

W czym mechanizm Rolexa niby jest lepszy od mechanizmu Omegi?

Tą wyczytaną w internecie ponadczasowością, czy niezniszczalnością? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem, ze jest lepszy - jest brzydszy - i o to mi chodzilo - teraz lepiej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme pisząc, że wybierasz Rolexa za mechanizm jest jednoznaczne z tym, że mechanizm Omegi jest gorszy stąd moje pytanie :)

 

Żeby nie było OT to co byś nie kupił moim zdaniem będziesz zadowolony. Oba zegarki na wysokim poziomie.

Ktoś pisał, że Rolex bardziej uniwersalny. Moim zdaniem zupełnie odwrotnie.

Gdyby to był model ze stalowym pierścieniem to możnaby uznać remis, ale w przypadku karbowanego Rolex przegrywa w tej kategorii bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega. Rolex z tym swoim denkiem od słoika jest nie do przyjęcia. Sorki dla wielbicieli ale do mnie to nie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikeb napisał:

Wiem, że nie mam racji ;-) ale zdecydowanie bardziej podoba mi się bransoleta Omegi. Mierzyłem obie i nie widzę też różnicy w jakości wykonania. Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym niby polega wyższość bransolet Rolexa nad innymi? (bez złośliwości - pytam serio)
 

Jak już pisałem noszę obie bransolety (zielony Milgauss i HV Annual Calendar) - wizualne bransoleta tej Omegi jest efektowniejsza, bardziej jubilerska, natomiast Rolkowa jest zdecydowanie  łatwiejsza w użytkowaniu i ma świetną mikro-regulację.


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w omedze to kunszt i finezja,rolex to solidność wykonania,ale forma mało wysublimowana..Faktem jest,że pasuje ona do samej koperty,w omedze brakuje mi wypełniaczy,które scaliłyby bransoletę i kopertę w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, mimo że nie przepadam za zegarkami tej firmy. Jak dla mnie bije rolka pod wzgledem estetycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już odgrzewane kotlety ale napiszę, że ostateczny wybór padł na Omegę HV :-)

 

post-61776-1409990924,7376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nosi - wizualnie robi na mnie niesamowite wrażenie, odrzuciła mnie od niej tylko waga - jak dla mnie jest zbyt lekka, co dla niektórych jest zaletą - dla mnie osobiście wadą, lubię czuć zegarek na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zaleta. Gratuluję wyboru.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi.

Moim zdaniem świetny wybór. Mimo iż ten akurat Rolex mi się podoba to nie widziałbym go na moim nadgarstku ponieważ jest to zegarek wręcz bijący po oczach. Ja wolę nosić dyskretniejsze zegarki i HV w tym zestawieniu na pewno jest takim zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Gratuluję. Bardzo dobry wybór. Mnie Rolex bardziej się podoba, ale Omega ma lepszy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję wyboru. Na pewno będziesz zadowolony z tego zegarka (mówię to jako codzienny użytkownik Omegi HV od ponad 6 lat). Mechanizm pracuje naprawdę bardzo dobrze.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Świetny zegarek. Na żywo ten kolor jest fantastyczny. Będziesz zadowolony.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że to ciekawszy zegarek. Niech cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,świetny wybór. Jedna z moich ulubionych Omeg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Bardzo dobry wybór. Mnie Rolex bardziej się podoba, ale Omega ma lepszy mechanizm.

Nawet nie ciągnę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ciągnę... :D

Hahaha i dobrze, ja też  ;)

Gratuluję właścicielowi, myślę,że ta Omega ma więcej smaczków do Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.