Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mikeb

Rolex Datejust II vs Omega DeVille Hour Vision Orbis

94 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Wybrałbym omegę ale z inna tarczą, ponieważ nie lubie granatu z czarnym paskiem - mdłe zestawienie dla mnie.

Rolex ok, ale gładki bezel. Oba na żywo wiele zyskują z przewagą omegi.

Rolex - za caloksztalt a przede wszystkim za mechanizm.

Jednak, gdybym mial bywierac w tym przedziale cenowym, to wybralbym Milgausa z zielonym szafirem.

To zależy czy ma być dyskretnie i elegancko - wtedy Omega, czy ostentacyjnie wtedy karbowany bezel z lupką. Choć to mimo wszystko dosyć odległe stylistycznie zegarki.

Zgadzam się. To co łączy te 2 modele to tylko zbliżony kolor tarczy i komplikacja daty.

mikeb - dlaczego chcesz wybierać akurat pomiędzy nimi?

Ja zagłosowałem za Omegą (wersja na pasku), ponieważ ma ładniejszą tarczę, kopertę i koronkę, przeszklony dekiel i bardzo ładny, nowoczesny mechanizm, który można sobie pooglądać też z boku, co jest świetnym rozwiązaniem.

Oba z niebieską tarczą, dobre mechanizmy, HV na bransolecie ma podobny styl casual. Rolexy generalnie do mnie nie przemawiają ale akurat DJ2 jest jedynym modelem, który mi sie podoba.

Mnie akurat nie przekonuje szybka z boku + wadą Omegi jest jej grubość. Raczej wybrałbym Omegę bo Rolex jest dla mnie zbyt ostentacyjny (przynajmniej jak na polskie warunki) ze względu na design ale też markę. Ale nie da się ukryć że DJ ma coś w sobie i jest ciekawą alternatywą. Ciekaw jestem opinii i argumentów.

Naprawdę podoba się Wam "harmonijkowy" bezel w tym rolku??? A ja do tej pory byłem przekonany, że jest to największy obciach nosić coś takiego :) Świeci się toto jak psu j***a... No nie mówcie, że DJ jest ciekawy a HV nudna. Wg mnie jest wręcz odwrotnie :)

Jasne, że tak. Nadaje mu charakteru i wyjątkowości. Model z gładkim bezelem jest do bólu przewidywalny i po prostu nudny - niczym się nie wyróżnia.

I bardzo dobrze, że się świeci - w końcu to ROLEX :D

P.S. W sprawie tego Rolexa najlepiej poradzić się kogoś, kto taki posiadał, np. Michał (carlito1).

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Rolex - za caloksztalt a przede wszystkim za mechanizm.

W czym mechanizm Rolexa niby jest lepszy od mechanizmu Omegi?

Tą wyczytaną w internecie ponadczasowością, czy niezniszczalnością? :lol:

Nigdzie nie napisalem, ze jest lepszy - jest brzydszy - i o to mi chodzilo - teraz lepiej? :D

Artme pisząc, że wybierasz Rolexa za mechanizm jest jednoznaczne z tym, że mechanizm Omegi jest gorszy stąd moje pytanie :)

Żeby nie było OT to co byś nie kupił moim zdaniem będziesz zadowolony. Oba zegarki na wysokim poziomie.

Ktoś pisał, że Rolex bardziej uniwersalny. Moim zdaniem zupełnie odwrotnie.

Gdyby to był model ze stalowym pierścieniem to możnaby uznać remis, ale w przypadku karbowanego Rolex przegrywa w tej kategorii bez dwóch zdań.

Omega. Rolex z tym swoim denkiem od słoika jest nie do przyjęcia. Sorki dla wielbicieli ale do mnie to nie trafia.

mikeb napisał:

Wiem, że nie mam racji ;-) ale zdecydowanie bardziej podoba mi się bransoleta Omegi. Mierzyłem obie i nie widzę też różnicy w jakości wykonania. Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym niby polega wyższość bransolet Rolexa nad innymi? (bez złośliwości - pytam serio)

Jak już pisałem noszę obie bransolety (zielony Milgauss i HV Annual Calendar) - wizualne bransoleta tej Omegi jest efektowniejsza, bardziej jubilerska, natomiast Rolkowa jest zdecydowanie  łatwiejsza w użytkowaniu i ma świetną mikro-regulację.

Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Bransoleta w omedze to kunszt i finezja,rolex to solidność wykonania,ale forma mało wysublimowana..Faktem jest,że pasuje ona do samej koperty,w omedze brakuje mi wypełniaczy,które scaliłyby bransoletę i kopertę w całość.

Omega, mimo że nie przepadam za zegarkami tej firmy. Jak dla mnie bije rolka pod wzgledem estetycznym

Trochę już odgrzewane kotlety ale napiszę, że ostateczny wybór padł na Omegę HV :-)

post-61776-1409990924,7376_thumb.jpg

Niech się nosi - wizualnie robi na mnie niesamowite wrażenie, odrzuciła mnie od niej tylko waga - jak dla mnie jest zbyt lekka, co dla niektórych jest zaletą - dla mnie osobiście wadą, lubię czuć zegarek na ręce.

Dla mnie to zaleta. Gratuluję wyboru.

Co-Axial

Niech się dobrze nosi.

Moim zdaniem świetny wybór. Mimo iż ten akurat Rolex mi się podoba to nie widziałbym go na moim nadgarstku ponieważ jest to zegarek wręcz bijący po oczach. Ja wolę nosić dyskretniejsze zegarki i HV w tym zestawieniu na pewno jest takim zegarkiem.

Guest Magik.

Gratuluję. Bardzo dobry wybór. Mnie Rolex bardziej się podoba, ale Omega ma lepszy mechanizm.

Ja również gratuluję wyboru. Na pewno będziesz zadowolony z tego zegarka (mówię to jako codzienny użytkownik Omegi HV od ponad 6 lat). Mechanizm pracuje naprawdę bardzo dobrze.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Również gratuluję. Świetny zegarek. Na żywo ten kolor jest fantastyczny. Będziesz zadowolony.

Pozdrawiam, Mirek

Gratuluję. Bardzo dobry wybór. Mnie Rolex bardziej się podoba, ale Omega ma lepszy mechanizm.

Nawet nie ciągnę... :D

Nawet nie ciągnę... :D

Hahaha i dobrze, ja też  ;)

Gratuluję właścicielowi, myślę,że ta Omega ma więcej smaczków do Rolexa.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mrcn
      Dzień dobry!

Proszę o weryfikację autentyczności zegarka jak na zdjęciach. Do zegarka przedłożona została dokumentacja jak na zdjęciach.

Mam pewne wątpliwości ale nie znam się na rzeczy. Sprzedawca zażyczył sobie 14000 zł. Co myślicie o tej cenie?

• By marmal321
      Witajcie,

Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂

Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.

Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344

- czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)

podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru

Pozdrawiam 🙂
    • By iradek
      Witajcie,

Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.

Pozdrawiam
      Radek

PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
    • By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.