Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mdhlodz

Big Mako i Mako dokładność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jaką macie dokładność chodu w waszych Mako i Big Mako, ew. inne orienty z mechanizmem 46943?

 

U mnie jest od zakupu czyli 13 mc +20sek/doba i zastanawiam się czy można regulacją polepszyć dokładność. Napiszcie ile jest u was.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powinno dać się wyregulować. Moje Mako robi max kilka sekund na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powinno dać się wyregulować. Moje Mako robi max kilka sekund na plus.

Ale regulowałeś czy od nowości masz taką dokładność. Kilka sekund to dobry wynik.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma poniżej 1 minuty/tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na oko 7-8 sek/doba, nieźle.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Mdhlodz a patrzyłeś jak zegarek zachowuję się w różnych pozycjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Mako od miesiąca i spieszy się od 5 do 15 sec na dobę, tzn jednego dnia obserwuję przyspieszenie o 5 sec, a następnego o 10 sec, a kolejnego o 12 sec. Reasumując przyspieszenia na dobę są różne. Czy to normalne? Czy zegarek potrzebuje jeszcze czas na dotarcie sie ? Czy oddać go do regulacji?

 

Wysyłane z mojego IdeaTab S6000-H za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdhlodz a patrzyłeś jak zegarek zachowuję się w różnych pozycjach?

 

Właściwie nie, zawsze odkładam szkłem do góry, zdejmuję tylko na noc. Myślałem o tym ale czas to w końcu zrobić, zsynchronizuje dziś z G-shokiem i zostawię do rana w innej pozycji, ostatnio przez 8h nocy zrobił mi +7 więc porównam.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Pokombinuj może to pomoże i parę dyszek zostanie w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale trochę to frustrujące jeśli zegarek będzie najlepiej chodził np na boku, a ja zapomnę albo ktoś mi przełoży zegarek w niewłaściwej pozycji i będę się zastanawiał czy dobrą godzinę pokazuje. Dlatego wolałbym wyregulować pod moim zdaniem prawidłowe ułożenie zegarka czyli na plecach. Ale test nie zaszkodzi.

 

 

 

PS: dziś w rozmowie z kolegą o dokładności zegarka kolega wyciągną wnioski:

 

"Nie ma ch**a we wsi, co za shit, takie zgadywanie, która godzina, czy mam do tramwaju 2 min. czy pojechał 2 min temu...." hehe


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zegarek został na noc na szybce i wynik +25sek/24h. Dziś sprawdzę na boku.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale regulowałeś czy od nowości masz taką dokładność. Kilka sekund to dobry wynik.

 

Nie, nie regulowałem. Większość Orientów które mam mieści się w granicach +- 10 może 15s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie regulowałem. Większość Orientów które mam mieści się w granicach +- 10 może 15s.

Witam, wyregulowałem patelnię na +15s na miesiąc, a diverka na +/-2 s na dobę i 10s na miesiąc (reguluje manualnie do ręki nie

w temperaturze pokojowej), pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra po testach.

 

Kładąc normalnie szkłem do góry +20sek/doba

Kładąc na szkle +25sek/doba

Kładąc na boku koronką do góry +24sek/doba

 

 

także regulacja mnie nie ominie.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Został do zrobienia jeszcze jeden test bokiem na koronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no już w cuda nie wierze. Musi iść na regulacje, zadowoli mnie wyniki po niżej 10sek/doba.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja wierze :-) zrob ostatni test i bedziesz miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę ale ułożenie zegarka z bransoletą na koronce graniczy z cudem. Wciąż kładzie się.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nabyłem Orienta Mako. Użytkowałem go przez kilka miesięcy. Z tego co pamiętam był mega dokładny! Nie pamiętam już dokładnych odchyłek, ale naprawdę było bardzo dobrze. Od dłuższego czasu leży na półce, muszę go ponownie sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kładąc normalnie szkłem do góry +20sek/doba

Kładąc na szkle +25sek/doba

Kładąc na boku koronką do góry +24sek/doba

 

W mojej instrukcji wszystkie werki mają dopuszczalny rozrzut od +25s do -15s, u Ciebie to jest praktycznie granica, ale z racji, że we wszystkich pozycjach przesunięcie jest podobne, to wygląda na to, że prognoza po kalibracji wygląda bardzo obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nabyłem Orienta Mako. Użytkowałem go przez kilka miesięcy. Z tego co pamiętam był mega dokładny! Nie pamiętam już dokładnych odchyłek, ale naprawdę było bardzo dobrze. Od dłuższego czasu leży na półce, muszę go ponownie sprawdzić :)

 

No jest to jakieś pocieszenie.

 

W mojej instrukcji wszystkie werki mają dopuszczalny rozrzut od +25s do -15s, u Ciebie to jest praktycznie granica, ale z racji, że we wszystkich pozycjach przesunięcie jest podobne, to wygląda na to, że prognoza po kalibracji wygląda bardzo obiecująco.

 

Nie no muszę go dać na regulację bo to za dużo. Założyłem ten temat żeby zobaczyć jak jest u was i nikt nie napisał że ma podobnie jak u mnie. Coś jest nie tak. Tylko, że chwilowo pracuje w godzinach pracy zegarmistrzów :/


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Niestety  ale juz taka natura tego mechanizmu - w róznych pozycjach ma rózne odchylenia.

Najlepsza rada to nie zdejmowac zegarka z ręki w ogóle  ;)  W moim przypadku dawało to najlepsze  wskazania.

Poza tym, że nie spoczywa zbyt dlugo w jednej pozycji, to utrzymuje cały czas jednakową temperaturę. Wydaje mi sie, że skoki temperatury maja wpływ na dokładnośc chodu.

Śmiem sadzic, iz moj mako jest zimą mniej dokładny. Ale to wszystko na granicy tolerancji i tak go koryguje raz w tygodniu (około 30-40 sekund)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zegarek był wczoraj u zegarmistrza. Zrobił mu jakiś pomiar i powiedział, że zegarek robi +40sek. czy +45. Powiedziałem, że na moim ręku robi +20sek. uzgodniliśmy, że zrobimy pod moją rękę czyli -20sek. Synchronizowałem B. Mako z G-schokiem 5600 wczoraj o 23, ale dochodzi 21godzina więc nie sądzę, żeby się dużo zadziało, zegar zrobił mi dziś +1sek na 22godziny. Będę monitorował dalej ale myślę że to super wynik.

 

 

 

Po 1 nocy po regulacji zegarek nic nie przyspieszył.

po 2 nocy +5sek. Także przed regulacją robił +7-8 w noc zaczynam się znów martwić.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ray, to chyba taki sam werk? Robi średnio 6s przez dzien do przodu, na noc kladac go na boku koronka do góry ladnie mi hamuje. Na pleckach dalej przyspiesza. Mimo wszystko względem mojego bylego monstera, uwazam ze sporo dokladniejszy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniowych testach po regulacji. W tej próbie, zegarek od około 00:00 do około 8:30 spał szkłem do góry. Resztę doby był noszony na reku.

Poniedziałek                                                    21:30 godz -synchronizacja.
Wtorek                                        9:30 +5sek., 21:30 +0sek. (+ 5sek. od synchronizacji)
Środa                                          9:30 +3sek., 21:30 +0sek. (+ 8sek. od synchronizacji)
Czwartek                                      9:30 +1sek., 21:30 -1sek. (+ 8sek. od synchronizacji)
Piątek                                          9:30 +0sek., 21:30 +1sek. (+ 9sek. od synchronizacji)
Sobota                                        9:30 +7sek., 21:30 +1sek. (+17sek. od synchronizacji)      
Niedziela                                      9:30 +1sek., 21:30 -2sek. (+16sek. od synchronizacji)
Poniedziałek                                9:30 +3sek., 21:30 +1sek. (+20sek. od synchronizacji)

 

 

Także w 7 dni przyśpieszył tyle co przed regulacją w dobę. Jak widać chodzi dość nie równo. Nie wiem czy to dobry wyniki 20sek. na 7 dni czyli 2,85 sek. na dobę. Zegarek ewidentnie najwięcej przyśpiesza gdy jest odłożony.

 

Test koronką do góry

Poniedziałek               22:00 -synchronizacja.
Wtorek       10:00 -4sek., 22:00 +1sek. ( -3sek. od synchronizacji)
Środa        10:00 -5sek., 22:00 +1sek. ( -7sek. od synchronizacji)
Czwartek     10:00 -2sek., 22:00 -2sek. (-11sek. od synchronizacji)
Piątek       10:00 -5sek., 22:00 +2sek. (-14sek. od synchronizacji)
Sobota       10:00 -5sek., 22:00 -2sek. (-21sek. od synchronizacji)

 

Tylko do soboty, ponieważ była zmiana czasu.

 

Następny test naprzemiennie noc szkłem do góry i koronka do góry.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.