Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mdhlodz

Big Mako i Mako dokładność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Niestety  ale juz taka natura tego mechanizmu - w róznych pozycjach ma rózne odchylenia.

Najlepsza rada to nie zdejmowac zegarka z ręki w ogóle  ;)  W moim przypadku dawało to najlepsze  wskazania.

Poza tym, że nie spoczywa zbyt dlugo w jednej pozycji, to utrzymuje cały czas jednakową temperaturę. Wydaje mi sie, że skoki temperatury maja wpływ na dokładnośc chodu.

Śmiem sadzic, iz moj mako jest zimą mniej dokładny. Ale to wszystko na granicy tolerancji i tak go koryguje raz w tygodniu (około 30-40 sekund)

Pozdrawiam.

 

Ja po kilkukrotnej regulacji Big Maka uzyskałem wynik +1s/24h.

Ale potwierdzam to co napisałeś, że najmniejsze odchyłki uzyskuje się nosząc zegarek nonstop na ręku.

Bardzo możliwe że dokładność chodu jest bardziej uzalezniona od temperatury niż od położenia w czasie nie noszenia, gdyż każda ze stałych i ruchomych cżęści posiada wówczas stałą temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako to najdokładniejszy automat jakiego miałem, sekundę do przodu zrobił dopiero po trzech dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem nowy na tym forum posiadam zegarek firmy orient FEU07007FX zakupiony 7.05.2014 moje spostrzeżenia :

Po odłożeniu zegarka chodzi 44H /35 min.

po ponownym założeniu go na rękę  pierwszą dobę spieszy się o 20 sek.

potem 4 sek. na dobę noszę go dopiero 9 dni na noc ściągany w tygodniu noszony codziennie  5 godz. na weekend całą sob. niedz.Dopisuje  moje dalsze spostrzeżenia  data 21.05.2014 gdy śpię z zegarkiem 8 h , to nie spieszy się nawet o sekundę coś dziwnego ?

Pozdrawiam :)

post-71950-0-18498300-1400277734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ray robi jakieś 4 do 6 sekund na dobę (opóźnia), tak że z dokładności jestem zadowolony.

Najdokładniejszy automat jaki posiadam to Seiko SARB035 - poniżej jednej sekundy na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ray robi około +4s/24h ale to i tak zależy w jakich warunkach jest eksploatowany i co robię mając go na ręce. Moim zdaniem w automacie nie da się idealnie wyregulować mechanizmu i to jest właśnie urok zegarków mechanicznych :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat może i stary, ale podepnę się pod niego, bo dotyczy tego samego mechanizmu. Kupiłem niedawno Raya i przez pierwsze 2 dni wynik dokładności chodu bardzo zadowalający : -4s / dobę. Po 2 dniach jakieś szaleństwo opętało mojego Raya - zaczął tak spieszyć, że wyliczając odchyłkę na dobę wychodziło 10 min / dobę !!! Zegarek był cały czas na ręce, bez zdejmowania na noc. Żadnych wstrząsów itp. Po tym odjeździe, który trwał 1 dzień ( zegarek odłożyłem na półkę na 1 dzień ) wszystko wróciło do normy - tj -4s / dobę średnio. Dziś po tygodniu użytkowania zaobserwowałem ( wczoraj Raya odłożyłem na półkę ) , że po pierwsze wciąż chodzi ( a chodzi już od zdjęcia z ręki jakieś 28 godzin - dla mnie rewelacja- tak długi chód po zdjęciu z ręki - ale doświadczenie mam jedynie z radzieckimi automatami, które tyle nie wytrzymają ), ale po drugie niestety znów spadek dokładności chodu - 1,5 min / dobę. Nie wiem co jest z tym mechanizmem. Czy ktoś miał podobny przypadek? Cóż to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z reguły noszę zbyt krótko mechaniki żeby zrobić dłuższy test - jeden czy dwa dni, czasami tylko popołudnie i lądują w pudle więc do dokładności nie pomogę. Może ten typ tak ma? Raczej nic poważnego o ile w ogóle można mówić o jakiejś usterce. Czasami można natknąć info o sklejonym włosie balansu, czasami sam się skleja i rozkleja co skutkuje jakimiś dziwnymi odchyłkami. Co do rezerwy to Orienty bardzo dobrze się nakręcają, szybko startują i długo pracują, 28h to po chwili noszenia jest w stanie dociągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Co do rezerwy to Orienty bardzo dobrze się nakręcają, szybko startują i długo pracują, 28h to po chwili noszenia jest w stanie dociągnąć ;)

 

41h to "książkowa" rezerwa chodu mechanizmu caliber 46943  http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Orient_46943


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że 28h to żaden wyczyn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm w moim Rayu się ustabilizował, ale nie wiem co powodowało ten błędny chód na początku.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Mako - było około 2 minut na tydzień, po zabawie z aplikacją WildSpectra na smarkfona - około +10s na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Ray'a i przez dwa dni złapał +20sek. Nie mogę dojść w jakiej pozycji go odkładać, żeby wyhamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycji masz 6, więc jeżeli chcesz to zaobserwować musisz robić notatki.

Albo użyć np. aplikacji o nazwie WatchCheck


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy go nie zdejmujesz? ;)

2. Sypiasz w ogóle? ;p


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big mako

e64e6bf119c4dd3cd99b17535d83c44d.jpg

Jak ustawiłes tak dokładnie zegarek bez stop sekundy? Ja nie mogę wyczuć tego momentu gdzie jest 0s.

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem mniej wiecej tzn poczekalem az vedzie czas jak na zatrzymanej sekundzie i rozruszalem. Potem jak dochodzil do 12 ustawilem rowno minuty. A ten program liczy dobowe od startowego wiec nie musial byc ustawiony dokladnie.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzlem temat. Udało się go "wyregulować" zostawiając na noc na pleckach zamiast na lewym boku :) Ustawiłem ok minutę do przodu i okazało się że po jednej nocy takiego leżakowania prawie idealnie trafia w 0.

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mako robi  ok +25s na tydzień (przy spaniu na pleckach) Potwierdzam, że najmniejsze odchyłki występują gdy zegarek jest codziennie na nadgarstku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mako robi  ok +25s na tydzień (przy spaniu na pleckach) Potwierdzam, że najmniejsze odchyłki występują gdy zegarek jest codziennie na nadgarstku :D

 

Jak miałem Mako, to w tydzień zrobił 3 sekundy na plus, byłem w szoku jak to zobaczyłem. Inne moje automaty potrafiły zrobić więcej w jeden dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj robi srednio +0.4s/dobe wg WatchChecka. Zegarek noszony codziennie, codziennie tez plywa razem ze mna takze nie moge powiedziec ze go oszczedzam.

Dokladnosc mnie przeraza, zastanawiam sie czy czasem Orient nie wlozyl do srodka jakiegos kwarca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mako ok - 2 sek na dobę (głównie w roto siedzi), ray + 5 sek/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mako ok 20 sekund spieszy na dobe, pytałem zegarmistrza i powiedział mi że lepiej nie otwierać zegarka bo uszczelka się naruszy i teraz zastanawiam się czy to dobry zegarmistrz czy ja źle myślę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.