Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9200 Riseman - czy to już koniec?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dingo

Zamiawałem na pacparts

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek po reanimacji jak nowy, tylko pasek jakiś taki zdarty. Przełożenie modułu i sensora do drugiej koperty to zabawa około 10 minut i tu pokłon dla X-Ray wielkie dzięki za podpowiedzi!

Konstrukcja Ryśka niestety nie jest dopracowana pod względem zachowania czystości, sensor cały zarośnięty brudem, nie czyściłem- wiem łatwo zniszczyć, pozostaje ale czy jest jakiś sposób go wyczyścić by nie uszkodzić? Mimo brudu działa, pozostaje jednak niesmak że zostało tam trochę nieczystości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) sensora ja bym nie dotykał,bo będziesz szukał nowego :) trudno jak złapał syf a działa to tak zostaw,bo jak uszkodzisz ta masę która jest zabezpieczony to doopa.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Delikatnie wyczyściłem patyczkiem do uszu i wodą z ludwikiem. Czujnik jest do kupienia razem z modułem, ale to część zastrzeżona przez casio, więc nie do dostania :(  Do GW-9400 można kupić czujnik oddzielnie kosztuje 35$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Przywitałem się na początek bo baaardzo dawno nic tu nie pisałem choć forum przeglądam codziennie.

 

Mam Risemana w fatalnym stanie wizualnym, obecnie rzadko go używam i chciałbym przywrócić mu blask. Technicznie działa idealnie, akumulator stale na H więc myślę, że warto. Mój zegarek potrzebuje nowej obudowy (ewentualnie samego bezela), nowego paska i przede wszystkim szkła oraz wszelkich uszczelek i czego tam jeszcze potrzeba przy takiej wymianie. Trochę szukałem w polskich sklepach i nie znalazłem obudowy ani szkła, parę dni temu ktoś wystawiał na allegro obudowę za 190 pln - tanio nie jest. Niestety moja znajomość angielskiego nie jest wystarczająca abym zamówił gdzieś za granicą dlatego proszę o pomoc. Konkretnie - jeśli znalazłby się chętny to widzę to tak:

 

- wpłacam zaliczkę na części

- jak przyjdą części to wysyłam zegarek (wolałbym sam nie przekładać)

- płacę za poświęcony czas i wysyłkę

- odsyłasz zegarek

 

Jeśli jest ktoś chętny to proszę o wiadomość, ewentualnie może ktoś będzie zamawiał części i mógłbym się dopisać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel,uszczelkę itp dostaniesz na aldrogo,szkło jeśli nie jest pekniete czy coś to możesz śmiało wypolerowac jest na forum temat o polerowaniu. Jak to zrobisz to Rysiek będzie jak nowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były niedawno na allegro całe koperty z pełnym wyposażeniem oprócz dekla i sensora za ok 230zł, więc by Cię to uszczęśliwiło.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz od zibi. Na pewno ściągną pasek, bezel no i kopertę. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam czekać na zibi jak ściągna za dwa tygodnie to z aldrogo będę miał to za dwa dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Szkło z uszczelką 7,16$ plus wysyłka na pacparts, uszczelka dekla 2$ bezel i pasek kupisz w kraju. Koperta w zibi ponad 300zł na pacparts 88,75$

 

Pamiętaj o tym, że uszczelki to jeszcze oring sensora i oringi na przyciskach w sumie 7 uszczelek z dekielkiem

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytam w Zibi o cały komplet ale widzę, że dużo tych części. Chyba kupię sam pasek a kwota potrzbna na wszystkie części prawie wystarczy na jakiś przyzwoity nowy casio np 5610.

Dzięki wszystkim za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Jeżeli dostaniesz całą kopertę od świat zegarków na allegro, to ona jest z bezelem, i wszystkimi blaszkami i przyciskami.Zostaje tylko uszczelka pod dekielek za 8 zł i pasek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie tak życie utrudniasz?? Kup bezel,pasek,wypolervj szkło i będziesz miał zegar jak nowy i to niewielkim nakładem pln :) Po co chcesz uszczelki zmieniać jak jest szczelny, zostaw to w spokoju i ciesz się nowym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wrzuć zdjęcie zegarka ocenimy :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wrzuć zdjęcie zegarka ocenimy :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko ma naprawdę głębokie uszkodzenia - dostało odpryskami od spawania i szlifowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tym faktycznie może być kłopot,bo to głębokie dziury są :( najlepsza była by nowa koperta pewnie za niedługo się pojawi na Aldrogo,ale to coś 200parę złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem temat o polerowaniu. Mało zadjęć ale widzę, że jest szansa. Odkręciłem pasek i zdemontowałem bezel. Mam dwa pytania. 

1 Rozumiem, że napisy na szkle są od spodu i nawe głębokie szlifowanie im nie zaszkodzi ?

2 Autor wątku zaleca szlifowanie po całości co jest oczywiście logiczne ale w 9200 tak się nie da bo wystaje przycisk od podświetlania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Niestety wystaje i będzie przeszkadzać. Napisy są od drugiej strony, więc ich nie uszkodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Gratuluję umiejętności  :)  ja się poddałem i zmieniłem szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Będzie próba wypolerowania szkiełka. Kilka dni na zgromadzenie materiałów i do roboty. Potem dam znać co z tego wyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Będzie próba wypolerowania szkiełka. Kilka dni na zgromadzenie materiałów i do roboty. Potem dam znać co z tego wyszło.

Nnooo wreszcie i to jest jedyna słuszna decyzja. Jak zrobisz to pokaż efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.