Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9200 Riseman - czy to już koniec?

Rekomendowane odpowiedzi

Udało Ci się wyrwać nówkę, czy dostał nowe ubranko? Gdyby Ci się znudził to chętnie przygarnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym Risemana, ale obawiam się, że ogniwo słoneczne/sensory/bateria po tylu latach będą w końcu do wymiany i nie znajdę części zamiennych. Co myślicie panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można kupić wszystkie części do Ryśka i pewnie jeszcze długo będzie można bo wszędzie ich pełno z dystrybutorem na czele.

Akumulator kosztuje 50 zł. a wymiana banalna jak co.

Uszczelka 8 zł.

Panele solarne nie zużywają się tak łatwo i pewnie zegarek że starości skruszeje niż będą do wymiany.

Czujniki to też żaden skomplikowany temat i sam nie pada, wszystkie naprawy jakie słyszałem to były przez uszkodzenie mechaniczne, najczęściej przy zdjęciu bezela i czyszczeniu nieświadomych użytkowników.

A jak co to też można wymienić, części nowe są a dawców jeszcze więcej bo to był bardzo popularny model i chyba nawet jeszcze jest ;) 

Bierz i nie marudź  😝

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim w 2019 padł barometr, na gwarancji jeszcze był to wysłałem do zibi, niestety nie do naprawienia bo brak części, taką dostałem odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martin edenDo naprawienia, ale niestety nie będzie to tania opcja. Same czujniki ciśnienia nie występowały jako część zamienna - tylko z całym modułem, a to już większy koszt. Druga możliwość to zakup jakiegoś zajeżdżonego mechanicznie Ryśka za grosze, byle mu tylko barometr działał, przełożyć czujnik z jednego do drugiego i można się cieszyć działającym Ryśkiem, pytanie tylko jak długo... Chociaż tak, jak napisał powyżej @tomaliusz, czujniki same z siebie bardzo rzadko odmawiają posłuszeństwa - częściej przyczyną uszkodzenia czujnika jest wciśnięcie wody lub zanieczyszczeń pod ciśnieniem podczas czyszczenia zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TomG80 napisał:

@martin eden@tomaliusz, czujniki same z siebie bardzo rzadko odmawiają posłuszeństwa - częściej przyczyną uszkodzenia czujnika jest wciśnięcie wody lub zanieczyszczeń pod ciśnieniem podczas czyszczenia zegarka.

Tomku, dokładnie to samo napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, clusca napisał:

Może sam "glut" się zepsuł. Gdzieś widziałem, że można go zastąpić jakimś klejem silikonowym :)

... albo nasmarkać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy!

Czy ktoś z Was wie, jakie adaptery NATO pasują do GW-9200? Chciałbym sobie takie sprawić, ale nie mogę nigdzie wyczytać, jakie kupić.

Mam założone w G-8900 takie od DW-5600/DW-6900/GA-100, ale do Risemana nie da się ich założyć (za płytko osadzone dziurki mają)...

Będę wdzięczny za namiary.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można takiego moda zrobić, ale chyba się nie obejdzie bez modyfikacji adapterów istniejących na rynku.
Tutaj gość pokazuje efekt swojej modyfikacji. Pisze, że musiał coś dłubać przy adapterach, ale co, to musisz doczytać ;)

 

https://www.watchuseek.com/threads/not-the-first-to-get-one-but-the-first-to-mod-one.165584/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wpadłem do Was przez przypadek mam starego dobrego Risemana od bardzo dawna kupiony na allegro bez dokumentów i pudelka.

Czytałem cały watek i widziałem ze użytkownicy wysyłali numer referencyjny z którego wiadomo kiedy dokładnie zegarek był wyprodukowany.

W mojej sytuacji na deklu mam tylko numer 3147 i " Made in Thailand Y " czy to znaczy ze mój nie jest oryginalny bo wszystkie wcześnie wyprodukowane były w Japonii.

 

Akurat urwał mi  się tez pasek przy metalowym zapięciu ...zawsze urywała się ta druga część przy teleskopie (wiec mam dwie sztuki na wymianę).

Ale chciałem cos zmienić z moim zegarkiem bo jest czarny smutny i strasznie porysowany (bezel i pasek) z racji ze pracuje fizycznie ogólnie wygląd masakra. Cos bym zmienił ale mało już zostało oryginalnych części do tego modelu...ma ktoś jakieś propozycji skąd najlepiej kupić ?

 

Z aliexpress przyszły dwa paski NATO jeden pomarańczowy jest teraz na Ryśku chodź mocowanie - adapter nie jest jakiś solidny ale zegarek wygląda inaczej 

SNV30445.JPG

SNV30446.JPG

SNV30462.JPG

SNV30464.JPG

SNV30465.JPG

SNV30467.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Cortez2003 napisał:

ma ktoś jakieś propozycji skąd najlepiej kupić ?

zobacz tutaj ---    www.swiatzegarkow24.pl/569-gw-9200-1    z boku masz wersje - trzeba pewnie dobrać która to 

50 minut temu, Cortez2003 napisał:

W mojej sytuacji na deklu mam tylko numer 3147 i " Made in Thailand Y "

są i Made in China :)  

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Cortez2003 napisał:

Witam.

 

Wpadłem do Was przez przypadek mam starego dobrego Risemana od bardzo dawna kupiony na allegro bez dokumentów i pudelka.

Czytałem cały watek i widziałem ze użytkownicy wysyłali numer referencyjny z którego wiadomo kiedy dokładnie zegarek był wyprodukowany.

W mojej sytuacji na deklu mam tylko numer 3147 i " Made in Thailand Y " czy to znaczy ze mój nie jest oryginalny bo wszystkie wcześnie wyprodukowane były w Japonii.

 

Akurat urwał mi  się tez pasek przy metalowym zapięciu ...zawsze urywała się ta druga część przy teleskopie (wiec mam dwie sztuki na wymianę).

Ale chciałem cos zmienić z moim zegarkiem bo jest czarny smutny i strasznie porysowany (bezel i pasek) z racji ze pracuje fizycznie ogólnie wygląd masakra. Cos bym zmienił ale mało już zostało oryginalnych części do tego modelu...ma ktoś jakieś propozycji skąd najlepiej kupić ?

 

Z aliexpress przyszły dwa paski NATO jeden pomarańczowy jest teraz na Ryśku chodź mocowanie - adapter nie jest jakiś solidny ale zegarek wygląda inaczej 

SNV30445.JPG

SNV30446.JPG

SNV30462.JPG

SNV30464.JPG

SNV30465.JPG

SNV30467.JPG

No masz przecież wybite pod MADE: 202A194H , wychodzi chyba coś na 2008 lub 2018 (zapewne 2008 w Twoim wypadku) https://www.reddit.com/r/gshock/comments/5wgys6/this_formula_i_found_shows_how_to_check/

 

EDIT.

zastanawiam się nad zakupem używanego Riseman'a i czy z Waszych doświadczeń (czytałem tu i ówdzie o problemach z czujnikiem ciśnienia) warto się pchać w takie używane GW 9200 czy ryzyko jest za duże ? Części do GW 9200 jest jak na lekarstwo...

Mam używanego GW 9400 i G(W)9300 (zmieniłem na moduł z mulitbandem) i jestem zadowolony ale tu wiele do spieprzenia nie ma, może tylko poza GW 9400, gdzie czujnik jest też na taśmie. 

Edytowane przez siweq
dodanie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardziej udanych modeli, jakbym dorwał nówkę to chowam na koniec szuflady ;)

 

IMG_20210411_135509.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To dopiero początek :D

 

79650843-A1B8-46BB-8E68-FBDC2F799330.thumb.jpeg.c719b98c6d7ec94fd4b0866c728988a6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będą przebieranki jak u kolegi wyżej ale najpierw kończymy polerke po zębach od psiaka 🐶IMG_20210512_121926.thumb.jpg.a2324cb03c892aafccd46c349ef2efb5.jpg

Edytowane przez ShoRtie

GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem fajnie wyszło ciemny grafit + zielona osłona dekla i matowe zapięcie. Musze jeszcze dodać metalową szlufkę i przykleić blaszkę z napisem sensor.

Ponad godzinna polerka i ślady ząbków zniknęły więc znowu mogę spać spokojnie.

IMG_20210513_093542.thumb.jpg.29a1bb8c9891cf11009c2b97f80ec31b.jpgIMG_20210513_093529.thumb.jpg.f9ba1f8053960a5d3a0047132c82d8fd.jpgIMG_20210513_093604.thumb.jpg.9890d527d4e64d4822e4a4ae8b295736.jpg

Edytowane przez ShoRtie

GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek na takie wieczory jest idealnym towarzyszem ;)

IMG_20210528_191604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wszystkim posiadaczom tego G że go mają. Dla mnie to najpiękniejszy z zegarków G-Shock a jednocześnie tak długo rozważałem jego zakup aż przestał być w ogólnodostępnej sprzedaży. Na jego miejsce wszedł GW-9400 ale wciąż jak patrzę na Wasze zdjęcia pozostaje mi żal że nie zakupiłem nowego 9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatni nowy egzemplarz jaki udało mi się znaleźć w kraju, nie ma nawet minimalnego śladu użytkowania. Szkoda, że już takich modeli nie robią, brakuje mi starej szkoły G.

IMG_20210622_191558.jpg

IMG_20210622_191702.jpg

IMG_20210622_191517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdanek napisał(-a):

Chyba ostatni nowy egzemplarz jaki udało mi się znaleźć w kraju, nie ma nawet minimalnego śladu użytkowania. Szkoda, że już takich modeli nie robią, brakuje mi starej szkoły G.

IMG_20210622_191558.jpg

IMG_20210622_191702.jpg

IMG_20210622_191517.jpg

Rok temu też kupiłem, nawet gwarancję przedłużyłem  😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murcins Tu ktoś przedłużył w 2014 roku, pewnie poleci niedługo dalej, ale chociaż trochę się nacieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zdanek napisał(-a):

@murcins Tu ktoś przedłużył w 2014 roku, pewnie poleci niedługo dalej, ale chociaż trochę się nacieszę :)

Aaaa myślałem że w sklepie dorwałeś  :) Ja właśnie rok temu w sklepie znalazłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.