Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masaq

Pytanie odnośnie mechanizmu certina 25-651

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Jakiś czas temu dostałem certinę ds-2 automata z lat 1968-1975 http://www.vintagecertinas.ch/en/ds-2eng.html

 

Już od pierwszego złapania w rękę wiedziałem, że coś nie tak, po poruszeniu usłyszałem charakterystyczny metaliczny dźwięk - wahnik ...

 

Po odkręceniu dekla okazało się, że wahnik lata luźno wewnątrz koperty - jest po prosty wyłamany, czyli zegarek musiał porządnie upaść, ale jak widać system antywstrząsowy certiny działa bo więcej uszkodzeń brak, a zegarek robi tylko -15 s / 24 h co jak na 44 letni zegarek po takiej przygodzie i tak jest dla mnie szokiem.

 

Niestety dopiero zaczynam z zegarkami na skale większą niż kwarce i tutaj mam pytanie

 

Pomóżcie mi ustalić numer części, ponieważ niedługo kończy się aukcja na której mogę kupić fabrycznie nowe elementy, ale nie wiem czy akurat ten popsuty na niej się  znajduje.

 

A więc po mojemu ( ostrzegam interpretacja na zdrowy rozsądek, więc się nie śmiać :D  ) :

Wahnik ma na środku rubin, przez ten rubin przechodzi trzpień montowany na pierścień osadczy lub coś podobnego. I teraz pytanie za 100 punktów  ;)

Według mnie po drugiej stronie trzpienia powinno być koło zębate, które przy ruchu wahnika napędza/nakręca mechanizm ?

 

Dobrze myślę ? Niestety nie potrafię tego sam potwierdzić i wstawić po prostu fotki tego elementu, ponieważ boję się tak daleko rozkładać zegarek samemu.

 

Zrobiłem wszystko co mogłem, teraz proszę o pomoc  :)

 

Ogólna jakość fotek marna, ale jak na telefon myślę że i tak są całkiem niezłe  :P

post-42054-0-64014900-1393671855_thumb.jpg

post-42054-0-75052100-1393671931_thumb.jpg

post-42054-0-40793000-1393671938.jpg

post-42054-0-16047300-1393671945_thumb.jpg

post-42054-0-77109600-1393672078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce nowego tematu pisac bo problem jest z tym samym werkiem

Bylem u zegarmistrza i stwierdzil ze sprezyna jest uszkodzona

I tu moje pytanie - czy jest mozliwosc kupna samej sprezyny

zegarek to Certina automatik 25 - 651

Pozdrawiam i dziekuje ze zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy potrzebujesz sprezyny 1491 z rysunku powyzej?

Jesli tak to mam - prosze o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy potrzebujesz sprezyny 1491 z rysunku powyzej?

Jesli tak to mam - prosze o PW.

Cześć, 

szukam takiej sprężyny i trafiłem na ten wątek. Wiem, że to było dawno, ale tonący szuka czegokolwiek żeby się chwycić.

Zapytam zatem nieśmiało: masz może taką część jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, poszukuję sprężyny do mechanizmu Certina 25-651M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potrzebowałbym koła wychwytowego do tego mechanizmu 25-651. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.