Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyś się nie zdziwił za ile one chodzą :( .

 

Kto napisze kolejny post o cenach, dostaje tydzień zawieszenia  :angry:  .

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił za ile one chodzą :( .

 

Kto napisze kolejny post o cenach, dostaje tydzień zawieszenia  :angry:  .

Dobrze wodzu, tylko ze sam piszesz o cenach skonczonych aukcji na zatoce :(  czy siebie tez zawiesisz???Wtedy bedzie anarchia na forum . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednego nie zauważasz, więc Ci zwrócę na to uwagę. Ja nie piszę o cenach w 90% postów. Jak i nikt inny poza Tobą. I nie tylko mnie zaczyna to powoli wku(...)ać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nowy nabytek skrzynia z dunskim... :D designem pod spodem widac w odprysku politure brazowa.Zegar z roku 1899.A teraz prosze o pare slow na jego temat.Krytyka mile widziana :) .W takiej skrzyni widzialem wiele Junghansow ale nie Lenzkircha.

 

 

Dzień dobry

Jestem tu nowy, ale w odpowiedzi na temat chciałem uspokoić-własnie kupiłem na allegro podobnego Lenzkrich i były takie skrzynie.

Już potwierdziłem u FRANKA. Przy okazji dziękuję.

post-62965-0-89393900-1395602701_thumb.jpg

post-62965-0-79673400-1395602704_thumb.jpg

post-62965-0-36336100-1395602707_thumb.jpg

post-62965-0-81178300-1395602780_thumb.jpg

post-62965-0-85156200-1395602949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Jestem tu nowy, ale w odpowiedzi na temat chciałem uspokoić-własnie kupiłem na allegro podobnego Lenzkrich i były takie skrzynie.

Już potwierdziłem u FRANKA. Przy okazji dziękuję.

Dziekuje bardzo po raz pierwszy odpowiedz ktora mnie baardzo zadowolila . :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerralf, PAX, please...

Zrób to, proszę- edytuj i wymaż. Trolle nam nie mogą ustawiać Forum na Boga!!!  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uspokoić atmosferę.

Radwańska przed chwilą wygrała w przeciwieństwie do wczorajszego meczu Janowicza.

Witam grono Miłośników Lenzkirchów i nie tylko.

Na początku miesiąca kolega Kumite pokazał Lenzkircha w wersji , którą miałem od 10 lat ale jeszcze w zeszłym roku był w pozycji horyzontalnej. W marcu ubiegłego roku kolega Luksyk pokazał renowację identycznego więc się zmobilizowałem i zacząłem swój. Niestety mój miał drzwiczki wtórnie fornirowane w kilku częściach jakimś orzechem /  ja to nazywam polnym /.

Po konsultacji z kolegą Lusykiem ustaliliśmy, że powinien być orzech kalifornijski…. I jest.

Od lipca wisi w ciekawszym miejscu niż warsztat.

Pokazuję jak wyglądał przed, w trakcie i po.Tarcza 20 cm . Numer 238471.

I jeszcze pytanie do Szanownego Grona jak na wstępie „ czy ktokolwiek widział , ktokolwiek wie o zegarach wiszących  linkowych Lenzkirch trzy wagowych, czy Lenzkirch takich nie robił a jeśli nie to może wiadomo dlaczego nie ? A może się mylę, może takowe były a ja nie dostrzegłem. „ Pozdrawiam. Leszek.

 

Niestety mam kilka zdjęć i muszę to robić etapami. CDN

post-57202-0-17654600-1395606046_thumb.jpg

post-57202-0-44060700-1395606630_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerralf, PAX, please...

Zrób to, proszę- edytuj i wymaż. Trolle nam nie mogą ustawiać Forum na Boga!!!  :angry:

Tarant mnie poprawil. Za ulanska fantazje przepraszam :)  :)  :) . Rafal.

 

Leszek fajny mnie sie marzy taki w tej skrzynce.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie tylko z napędem łańcuchowo - wagowym. Linkowego nigdy. Wydaje mi się, że linkowe kwadransowce nie były modne na ziemiach niemieckich z których utworzono Rzeszę. Na terenie CK Monarchii za to bardzo. Lenzkirch chyba nigdy na ten rynek się zbytnio nie pchał. Nie przypadkiem Becker rozpoczął produkcję kwadransowych linkowców na dużą skalę dopiero w fabryce w Braunau.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz sobie to pytanie zadawałem i pytałem znajomych, nikt nigdy nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well55 Piękny zegar w skrzyni numer 90.W katalogu pokazany jest mechanizm z wychwytem na zewnątrz .Żeby wyglądał oryginalniej powinieneś dorobić o innym kształcie sterczynki górne (bardziej poszerzone-talerzowe).Gdyby lenzkirch produkował kwadransiaki wagowe to zapewne by je pokazywał w katalogach.W załączeniu zdjęcia nr 90 z katalogu.

post-41769-0-66233400-1395609183_thumb.jpg

post-41769-0-12946700-1395609213_thumb.jpg

post-41769-0-72175000-1395609307_thumb.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem - wytoczę takie jak pokazałeś.

Będzie zgodnie z katalogiem.

Ale odpowiedz na moje pytanie " nie było 3 wagowych wiszących linkowych Lenzkirchów " czy to tyko Twoje przypuszczenie ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy. Jeszcze kilka lat temu pisano, że nie było sprężynowych zegarów braci Resch...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem - wytoczę takie jak pokazałeś.

Będzie zgodnie z katalogiem.

Ale odpowiedz na moje pytanie " nie było 3 wagowych wiszących linkowych Lenzkirchów " czy to tyko Twoje przypuszczenie ??.

Lenzkirch produkował mechanizmy kwadransowe w zegarach kominkowych,sprężynowych typu Ślązak oraz stojących.W katalogach a mam ich kilkadziesiąt nie ma pokazanych zegarów wagowych - kwadransowych .Jak by produkowali to napewno by je pokazywali w katalogach.Ja jeszcze nie widziałem mechanizmu lenzkircha trzy wagowego. Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz " nie było zegarów wiszących  linkowych trzy wagowych Lenzkircha " bo to, że nie ma takowych w katalogach to ja nie wiem nie od wczoraj.

Pozdrawiam.

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś w jakimś katalogu Lenzkircha czy gdziekolwiek dwuwagowy  mechanizm kurz/dwarf z 15 dniowym chodem ?

Nie zmuszaj nikogo do kategorycznych deklaracji.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam " tak czy nie " i nie wrócę do pytania gdyż...

Ale może będzie konkretna odpowiedź gdyż jesteś tu traktowany jako Guru odnośnie zegarów Lenzkircha.

Proszę się nie obrażać gdyż to nie jest przytyk ale oczekiwanie rzeczowej odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Leszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można stanowczo stwierdzić,że lenzkirch nie wyprodukował mechanizmu na trzy wagi.Uważam ,że na pewno jakieś prototypy wykonywano ale do seryjnej produkcji nie weszły.Np.wiadomo,że wykonano prototyp roczniaka.Ostatnio oglądałem zdjęcia mechanizmu z centralną sekundą ,którego sprężynę napędza silniczek elektryczny.Jakbyś mnie zapytał czy takie mechanizmy produkowano to również nie twierdziłbym,że nie produkowano takich mechanizmów.Gdyby zachowało się archiwum firmy to byśmy wszystko wiedzieli na temat wyprodukowanych zegarów (mechanizmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenzkirch produkował mechanizmy kwadransowe w zegarach kominkowych,sprężynowych typu Ślązak oraz stojących.W katalogach a mam ich kilkadziesiąt nie ma pokazanych zegarów wagowych - kwadransowych .Jak by produkowali to napewno by je pokazywali w katalogach.Ja jeszcze nie widziałem mechanizmu lenzkircha trzy wagowego.

 

Franiu ten chyba nie jest typu ślązak ??- a jednak kwadransowy

post-57457-0-42362400-1395646968.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie, proszę, śrubę mocującą mechanizm do sań, o model 90 chodzi, obojętne, czy chodzik, czy bijący. Pozdrawiam.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franiu ten chyba nie jest typu ślązak ??- a jednak kwadransowy

W Ślązakach są podobne mechanizmy tylko różnią sie one wielkością .Kolega well55 pyta o zegary i mechanizmy wagowe wiszące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie, proszę, śrubę mocującą mechanizm do sań, o model 90 chodzi, obojętne, czy chodzik, czy bijący. Pozdrawiam.P.

Pokazałem kilkanaście postów wcześniej dla Ciebie tą śrubkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia oryginalnej śrubki ,która powinna mocować twój mechanizm.

Aaaaa tutaj jest, dziękuję. Takiej w zasobach nie mam. Będzie za czym  grzebać po bazarach.Pozdrawiam.P.

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam miniaturę w skrzyni nr 360.Tarcza o średnicy 9,5 cm malutki mechanizm nr 266 860 Wysokość skrzyni 70 cm .Zakupiłem ten zegar z dwoma połówkami podstawy dolnych sterczyn oraz jedną połówką przyklejoną do kołka środkowej części korpusu sterczyny.Wyjaśniam,że te połówki to są odlewy z gesso.Pozostałe brakujące części połówek dolnych sterczynek odlałem odciskając wzór w plastelinie a następnie po zmrożeniu plasteliny wykonałem odlewy ze szpachli samochodowej z odrobiną utwardzacza.Górne kulki sterczynek odlane zostały z gałki ,które są przy wahadle od lenzkircha.Poprzedni właściciel wstawił nieoryginalne wskazówki .Może ktoś posiada wskazówki do tej tarczy? Chętnie kupię.

post-41769-0-84301700-1395864359_thumb.jpg

post-41769-0-22627800-1395864385_thumb.jpg

post-41769-0-48211700-1395864411_thumb.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.