Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

czerralf -sam sobie wyjaśniłeś i przy okazji troszkę się nauczyłeś jak sprawdzać czy dany zegar jest składakiem cz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerralf -sam sobie wyjaśniłeś i przy okazji troszkę się nauczyłeś jak sprawdzać czy dany zegar jest składakiem cz nie.

Tak :) . W zasadzie to od razu nie pasowal mi numer seryjny do obudowy. Tarant fotografia tarczy:post-38332-0-35375000-1407699330_thumb.jpg-francuz jakis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak...ale tarcza obłędna.

Fakt ciekawa- niespotykanie wklesla(jak dla mnie), najpierw myslalem ze jest uszkodzona.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem je ze wzoru z tych istniejących na forum, myślę , że proporcje są zachowane :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna może być ale te górne powinny od góry rozszerzać się ku dołowi bardziej stożkowo . Ogólnie zegar ładnie wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałem dobrze tych górnych tralek dolna na forum (zegar był ustawiony pod kątem) była wyraźniejsza ale i tak myślę, że nieźle się prezentuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda oryginał

post-41942-0-87494100-1409254484_thumb.jpg

Edytowane przez jurandjurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd, chodzika

Wreszcie (po roku)dostałem zdjęcia zegara po renowacji skrzyni.

post-61762-0-31723600-1410543021_thumb.jpgpost-61762-0-08423600-1410543042_thumb.jpgpost-61762-0-55866900-1410543067_thumb.jpgpost-61762-0-96545800-1410543083_thumb.jpg

 

Dodałem zdjęcia sprzed renowacji:

 

post-6402-0-85683400-1410554472_thumb.jpgpost-6402-0-40748800-1410554472_thumb.jpgpost-6402-0-95488200-1410554471_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia po tej renowacji wygląda tak jakby była dzisiaj zrobiona.Jeżeli okleina jest stara ? to została za bardzo wyczyszczona i jest za jasna.Niektóre elementy aplikacji wyglądają tak jakby były dzisiaj rzeżbione.Tomasz pokaż zdjęcie pleców i tyłu górnej korony.Nie znalazłem w katalogach tej skrzyni.Dla mnie jest ona za czysta.Jak jest wszystko oryginalne to za  dokładnie zostało wyczyszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia po tej renowacji wygląda tak jakby była dzisiaj zrobiona.Jeżeli okleina jest stara ? to została za bardzo wyczyszczona i jest za jasna.Niektóre elementy aplikacji wyglądają tak jakby były dzisiaj rzeżbione.Tomasz pokaż zdjęcie pleców i tyłu górnej korony.Nie znalazłem w katalogach tej skrzyni.Dla mnie jest ona za czysta.Jak jest wszystko oryginalne to za  dokładnie zostało wyczyszczone.

Zegar już widziałeś wcześniej, całość jest oryginalna z oryginalną politurą - tylko dokładnie wyczyszczona z brudu - dorobiona została tylko koronka, w/g katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem przedostatni post Tomasza o stare zdjęcia. Tragedia temu zegaru się nie przydarzyła :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętałem tych zdjęć wcześniej pokazywanych.No ale tą górę korony bym bardziej dobrał kolorystycznie do pozostałych aplikacji.Jest za ciemna.Widać,że dorabiana.Przyznaję,że ogólnie zegar jest ładny a bez tego dokładnego czyszczenia z widoczną odrobiną starości w/g mnie był  ładniejszy.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jest ok. Powisi trochę i wróci  trącony zębem czasu do odcienia starości. Trudno po zdjęciach zobaczyć różnicę w odcieniach czarnych aplikacji. Amatorsko fotografuję, to jestem ostrożny w ocenie wiedząc o aspektach światła w fotografii. Foto robione od dołu, to inny kąt odbicia światła na poszczególnych częściach plus lampa błyskowa , robi różnicę. Elegancki Lenz. Pozdrawiam.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętałem tych zdjęć wcześniej pokazywanych.No ale tą górę korony bym bardziej dobrał kolorystycznie do pozostałych aplikacji.Jest za ciemna.Widać,że dorabiana.Przyznaję,że ogólnie zegar jest ładny a bez tego dokładnego czyszczenia z widoczną odrobiną starości w/g mnie był  ładniejszy.

Korona była dorabiana w Rzekach Wielkich,  więc różnica w kolorze to zapewne - jak zauważył kumite - przekłamanie spowodowane użyciem lampy błyskowej.

Staramy się żeby nasze zegary były jak najbardziej zbliżone do oryginału i tutaj taki cel został osiągnięty, bo politura jest fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonana renowacja - przynajmniej mnie sie podoba. Czeczot ma to do siebie (bo tą okleiną jest pokryta skrzynia), że z natury jest jasny. Gratuluję renowacji i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze jest śliczny po tej renowacji i zapewne dla większości taki się podoba lecz ja bym go wolał wiszącego na ścianie bez tej renowacji- tylko lekko odświeżonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest śliczny, myślę że nie trzeba udowadniać, że coś jest stare, sprawne oko odrazu to wychwyci. Teraz zegar dostał nowe życie, trzeba się z tego cieszyć. Nie spieszmy się tak bardzo do tej starości ona sama przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest śliczny, myślę że nie trzeba udowadniać, że coś jest stare, sprawne oko odrazu to wychwyci. Teraz zegar dostał nowe życie, trzeba się z tego cieszyć. Nie spieszmy się tak bardzo do tej starości ona sama przyjdzie :)

Masz rację z tą starością ona u mnie chyba już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po renowacji widzę, że zdecydowanie wycentrowała się tarcza w obudowie. Do mnie osobiście nie przemawiają takie bijące blaskiem obudowy, ale wiadomo, rzecz gustu.

 

 

Edit. Tych świecących ja się po prostu boję...

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pokazać zegar stojący Lenzkirch nr 728647. Według mnie pochodzi z 1882 lub 1886 roku.

Zegar należy do mojego znajomego i został przez niego znaleziony w jakiejś komórce w gospodarstwie jego nieżyjącego już dziadka. Skrzynia wymaga renowacji, werk był kompletny a tylko mocno wyrobiony i po naprawie pracuje  poprawnie.

Werk ma na tylnej płycie, po lewej stronie na dole, otwór o nie znanym mi przeznaczeniu. Widać go na zdjęciu werku.

 

O2WmSO.jpg

H5IzAD.jpg

OLQgg4.jpg

k8tUZ1.jpg

PebOOz.jpg

8NTFQb.jpg

RD5RN2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeden Lenzek z mojej sciany :) Ubogi krewny tych Waszych , ale zawsze :)

 

post-26878-0-07542900-1416252724_thumb.jpg

post-26878-0-02529800-1416252732_thumb.jpg

post-26878-0-40724800-1416252743_thumb.jpg

post-26878-0-77334700-1416252749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem Fajny ten Lenzek. :wub:. Plecki  ma ok?

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny, katalogowy model. I korone ma oryginalna!

Wlasnie takiej mi potrzeba.

Mam takiego samego, tylko chodzika - byl tu prezentowany jako skladak Lentza z Lentza - o nr 138 xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.