Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki model ,czeka sobie na ścianie -problem jest z dokupieniem brakujących elementów mosiężnych ,kto pomoże ??

post-36502-0-31488100-1426365872_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam tylko takie jedne od Lentza, drugie  od GB. Jutro moze cos wyszperam w garazu?

 

post-38332-0-05953400-1426366693_thumb.jpg

 

post-38332-0-74793500-1426367172_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najptościej zrobisz aplikacje gipsowe przesież są one symetrycznie, masz przecież wzór wiesz jak mają wyglądać poszczególne elementy więc w czym widzisz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one są z brązu, a nie z gipsu. Trzeba je potem jeszcze odlać i wycyzelować.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arku masz firmę pod domem,która wykonuje odlewy do zegarów  i nie tylko.Niedaleko Świebodzina..Zapytaj Jurka z Ochli i masz zrobione te brakujące elementy .Jak nie masz wzoru to taki zegar ma nasz wspólny kolega z Holandii.Na pewno Ci pożyczy elementy na wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, już dzwoniłem do tego odlewnika -w sobotę pojadę go odwiedzić z moimi 4 skrzyniami lenzkircha -pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie dotyczące odlewanych wieszaków do linkowych Lenzkirchów. O takich np.

 

r2a94.jpg

 

 

Czy ich wielkość była uzależniona od wielkości tarczy. Jak wiadomo Lenzkirch wykonywał zegary z tarczami 18,5cm i 20cm. Wydaje mi się że mechanizmy i wieszaki były identyczne niezależnie od średnicy tarczy. Franciszku czy Twoje doświadczenie potwierdza moje domysły?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie  z tego co do tej pory widziałem to wielkość (szerokość rozstawu sanek) w wieszakach była uzależniona od szerokości szufladki przykręconej do mechanizmu. W starych linkowcach wieszaki były o jednej szerokości.W póżniejszym okresie zauważyłem co najmniej dwie szerokości rozstawu sanek.Co do wielkości wieszaków to uważam ,że wieszaki były pasowane do mechanizmu a różne średnice tarcz przykręcano póżniej i nie miały one wpływu na zastosowanie wieszaków .Swoją drogą jest to bardzo ciekawy temat .Po numeracji mechanizmów można by było pokazać i ustalić w jakim okresie jakie stosowano wieszaki w różnego typu zegarach lenzkircha. Ten wieszak,który pokazujesz był wykonywany w trzech wersjach .Bez uchwytu na sprężynę ,z uchwytem jak Twój skierowanym w lewą stronę i uchwytem skierowanym w prawą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Moje pytanie wynikało z chęci znalezienia mechanizmu do kompletnej skrzyni (pisałem Ci o tym jakiś czas temu) wzór no 5 (wg Blackwella).

Jest to ciekawy egzemplarz bo zachowała się całkowicie oryginalna korona i sterczynki. Rozetka w koronie przypomina raczej kwiat niż pierścień jak w katalogu.

Oprócz tej skrzyni mam jeszcze dwa kompletne Lenze w skrzyniach no5 (z tym, że dużo wcześniejszych) co pozwala mi porównać pracę stolarzy na przestrzeni lat. To bardzo ciekawe.

Podstawowe różnice:

-stosowanie typowych zawiasów w drzwiczkach.zamiast trzpieni

-drzwiczki są prostokątne a nie zakończone łukiem jak we wcześniejszych wersjach

-skrzynia ma górną półkę poziomą a nie łukową jak w starczych wersjach

-aplikacje na bocznych listwach są prostokątne a nie okrągłe

 

Oczywiście wieszaki też były inne (płaska blacha)

 

Tak jak napisałeś wieszak występował w 3 wersjach z tym że wersja na zdjęciu powyżej (pasująca do mojej skrzyni) jest chyba najrzadziej spotykana.

Wg mnie zmiana typu wieszaka w zegarach linkowych Lenza nastąpiła gdzieś około 220 xxx - 250 xxx . Moje wszystkie Lenze o numerach do 209 xxx mają wieszaki z blachy starego typu a Lenz 256 xxx już ma wieszak odlewany typu j.w. Stąd mój wniosek.

Edytowane przez PRGreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz ta Twoja wersja wieszaka jest bardzo rzadko spotykana.Żeby dokonać analizy od kiedy jakie stosowano typy wieszaków należałoby stworzyć rejestr zegarów ,w którym poza numeracją mechanizmów i skrzyń pokazywano by fotograficznie typy zastosowanych zawieszeń.Co do budowy skrzyń to powinna być osobna fotograficzna rejestracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie dotyczące odlewanych wieszaków do linkowych Lenzkirchów. O takich np.

 

r2a94.jpg

 

 

Czy ich wielkość była uzależniona od wielkości tarczy. Jak wiadomo Lenzkirch wykonywał zegary z tarczami 18,5cm i 20cm. Wydaje mi się że mechanizmy i wieszaki były identyczne niezależnie od średnicy tarczy. Franciszku czy Twoje doświadczenie potwierdza moje domysły?

Z tego co wiem były też tarcze  21cm,Frank czy tak.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to lenzkirch.Te same numery powinny być powtórzone na tylnej płycie mechanizmu oraz na dwóch pozostałych płytach.Ta dolna wskazówka jest oryginalna od tego mechanizmu.Gratuluję bardzo ciekawego i niezmiernie rzadko spotykanego mechanizmu lenzkircha.Nie mogę odczytać numeru mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj cicho od października się zrobiło ;)

 

To dorzucę pięknego LENZKIRCHa do galerii.

 

Szkoda tylko, że nie jest mój :(

 

IMG_8972.JPG  LENZKIRCH%252520pod%2525C5%252582ogowy%2

 

IMG_8900.JPG

 

 

Więcej fotek tego zegara: https://picasaweb.google.com/109500165964876863196/LENZKIRCHZegarPodOgowyZCentralnymSekundnikiem?authuser=0&feat=directlink

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko realizować marzenia.

 

 

post-22303-0-88188600-1451564119_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem taki kupić za 7000 euro . Brak kasy.Może kiedyś kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? To tyle co np jakiś tam współczesny Zenith z masowej produkcji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.