Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wisi na ścianie i się nim cieszę, a jak się sprzeda to powieszę jakiś lepszy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny, delikatny w formie i na dodatek w doskonałym stanie linkowiec, i to jeszcze katalogowy.

Moje szczere gratulacje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się moim dzisiejszym zakupem.

Wczesny Lenzkirch nr mech. 80xxx

Jaki to model?

post-36502-0-17520000-1484403501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książki Dany Blackwella, katalog jest prawdopodobnie z roku 1877.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wafelek piękny zegar

Ja skończyłem odnawiać tę miniaturkę ( wagadło zastępcze) czekam aż trafi dię oryginalne

Mechanizm daje radę z tym wahadłem

post-41942-0-22161900-1484436764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się moim dzisiejszym zakupem.

Wczesny Lenzkirch nr mech. 80xxx

Jaki to model?

Witam ! 

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu i pilnie czytam wszystkie wypowiedzi, chyląc głowę przed wiedzą forumowiczów :-).

Na zdjęciu załączonym do do tego posta zauważyłem fragment mojego ostatniego nabytku (od kolegi Wafelka ;-) ).

Trochę starań i udało mi się przywrócić blask tej 327 ... Myślę że nie wyszło źle ...

post-92919-0-80286400-1486546784_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szukał bym pierw producenta werku?

Edytowane przez lusyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Troszkę się pochwalę ale bardzo mnie dziś ucieszył finał pewnej pracy.

Przez ostatnie trzy tygodnie pracowałem nad zegarem Lenzkircha o numerze kat 651, który to kupiłem od dobrego znajomego  :ph34r: . 

Skrzynka wymagała trochę pracy, uzupełniłem i naprawiłem wszystkie (tak mi się wydaje ) ubytki i braki, utrącenia, pęknięcia i złamania. Usunięty nadmiar wosku i  zabrudzenia oraz  położyłem  dwie warstwy nowego wosku ...

Tarcza, wahadło, wychylnik "dostało" srebrnego blasku co mnie kosztowało niemało wysiłku. Zegar umyty wyregulowany, pięknie bije. Mechanizm z numerem 896960 datuje się gdzieś w okolicach 1890 roku. Jak na 127-latka chyba nieźle się prezentuje :-)

Pozdrawiam  :D


cd 

chciałem dodać jeszcze dwa zdjęcia z detalami korony i brody ...

post-92919-0-04732600-1487797819_thumb.jpg

post-92919-0-40023800-1487798016_thumb.jpg

post-92919-0-23184400-1487798121_thumb.jpg

post-92919-0-96896400-1487798213_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki... sobie patrzę i widzę, że Ty "tu stela" jesteś... :) Ja jestem werbus ale moja jest stela...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ładnie go odszykowałeś.

Gratuluję umiejętności!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super ale nie za bardzo wiem co Ci tu odpowiedzieć ... nijak tego nie kapuję ...

kiedyś się mówiło "bez wodki nie rozbieriosz..." 

Niemniej pozdrawiam :-)

To odpowiedź na post Kiniolowy ... trochę zajęło mi przeszukanie internetu , ale i tak nic to nie dało ... :blink:


Moim zdaniem bardzo ładnie go odszykowałeś.

Gratuluję umiejętności!

Dziękuję , staram się, lubię drewno i zegary... a juz połaczenie obu to miód  :rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super ale nie za bardzo wiem co Ci tu odpowiedzieć ... nijak tego nie kapuję ...

kiedyś się mówiło "bez wodki nie rozbieriosz..." 

Niemniej pozdrawiam :-)

To odpowiedź na post Kiniolowy ... trochę zajęło mi przeszukanie internetu , ale i tak nic to nie dało ... :blink:

Dziękuję , staram się, lubię drewno i zegary... a juz połaczenie obu to miód  :rolleyes:

Widać że dom też masz drewniany ,jak ty je (zegary)wieszasz i pionujesz na takich ścianach ,nawiasem --ładną masz kolekcję i umiejętności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że dom też masz drewniany ,jak ty je (zegary)wieszasz i pionujesz na takich ścianach ,nawiasem --ładną masz kolekcję i umiejętności :PdZIĘ

DZIĘKI :-) za uznanie.

Pionuję na deskach (podładzie), niestety w wiekszości przypadów nie uzyskasz pionowości na takiej ścianie, a co najważniejsze stabilności. Zegary trzeba obsługiwać ... :-) wszystkie na chodzie i biciu.  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super ale nie za bardzo wiem co Ci tu odpowiedzieć ... nijak tego nie kapuję ...

kiedyś się mówiło "bez wodki nie rozbieriosz..." 

Niemniej pozdrawiam :-)

To odpowiedź na post Kiniolowy ... trochę zajęło mi przeszukanie internetu , ale i tak nic to nie dało ... :blink:

Dziękuję , staram się, lubię drewno i zegary... a juz połaczenie obu to miód  :rolleyes:

No tak... mieszkasz na Śląsku Cieszyńskim... osoby tam mieszkające z dziada pradziada określane są jak "stela"... Ci napływowi to werbusy :D ... Moja Pani jest z Cieszyna z dziada pradziada, a ja jako właściciel mieszkania w Cieszynie i nie będący "stela"  jestem "werbus"... Ucieszyłem się gdy zobaczyłem, że mieszkasz niedaleko Cieszyna. Od jakiegoś czasu chciałbym namówić Muzeum w Cieszynie na udostępnienie swojego zbioru zegarów i stworzenie wystawy, pomyślałem, więc, że jako mieszkaniec okolic może pomożesz mi w tym przedsięwzięciu. Nie wiem czy wiesz ale w Cieszynie na Korfantego jest jeszcze budynek fabryki zegarów Gronemann&Franke...  O i wsjo... tak po prostu i bez zawiłości... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A to o to chodzi ... " jak moje żona mówi .

No to Ci muszę powiedzieć w takim razie, że jestem (zresztą razem z żoną) werbus. Na śląsku cieszyńskim pojawiłem się jakieś 15 lat temu przy okazji mojej drugiej pasji. Jak zauważyłeś awatar jest trochę dziwny, nie zegarowy, a bierze się z drugiego hobby, fotografii przyrodniczej. W okolicach Chybia i Zb.Goczałkowickiego masę czasu spędziłem na fotografowaniu ptaków. Znalazłem tam działkę, zbudowałem dom i od prawie pięciu lat mieszkam na stałe. Przeprowadziłem się z Zabrza, a le tam byłem Gorolem, bo rodzice pochodzili ze Lwowa  :ph34r: . Mogę powiedzieć zatem że jestem "synem ziemi niczyjej".

Co do wystawy ... hm muszę popytać , trochę ludzi z zakresu kultury znam (z racji działań w fotografii i w Polskim Związku Fotografów Przyrody)... zobaczę. Wiem, że coś tu załatwić werbusowi jest trudno, powiem więcej , cokolwiek tu załatwić jest trudno.

Cisza i spokój jaki tu sobie cenię , nie wynika jak początkowo myślałem z sielankowego charakteru mieszkańców, a z ich wzajemnie mocno napiętych stosunków -_-  :angry:  ^_^.

Przy okazji zapraszam na moją stronę (www.leslawkostkiewicz.pl) - są tam też obrazy z okolicy doliny Wisły. :)

Co do wytwórni zegarów FG znam, byłem na miejscu , ale są tam tylko jakieś stare magazyny i śladu po fabryce nie ma - tyle znalazłem. 

Mam jeden ładny zegar kominkowy wyprodukowany przez ta spółkę w Cieszynie (patrz miniatura). Lenzkirowaty - można powiedzieć...  :rolleyes:. Mam na oku jeszcze jeden może kiedyś uda się go kupić.

A apropos wystawy , próbowałeś ruszyć temat w muzeum pałacowym w Pszczynie ? też piękne miejsce na wystawę , a nawet bardziej prestiżowe - tak mi się wydaje...

Zatem pozdrawiam i jak coś się dowiem dam znać.

:D  :rolleyes:  :)

  

post-92919-0-90906800-1487922854_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze chwilę OT, z Muzeum Cieszyńskim współpracuje od lat, wykonałem dla nich prace konserwatorskie przy dwóch obiektach, XVII -wiecznych epitafiach. Gdy będę w Cieszynie to może się spotkamy i pogadamy ;) ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprasza serdecznie na kawę  :D .

A Bielsko Biała - muzeum zamkowe?

Cieszyn generalnie jest ciężki ...  -_-


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście w stanie pomóc mi ustalić jak powinien wyglądać lenzkirch którego pokazałem na 64-tej stronie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.