Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie taki zagościł od wczoraj ,może nie rewelacja bo mech. milionowy  ale całkowicie kompletny

11.jpg

33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek 😉, jak to mówia ...zapisane masz w masie spadkowej  😀 ale puki co cieszą moje oko ✌️.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek kruki to długowieczne ptaki są,to ja się nie doczekam,ale ten kto odziedziczy to raz że fortuna ,a dwa pokażna kolekcja historii Dolnego Śląska _przede wszystkim Silberberg. 

100 LAT.Leszek z tego wynika ze mnie zaadoptowałeś.SUPER DZIEKUJĘ

 

Edytowane przez wafelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupiłem taki egzemplarz. Jeśli ktoś z was posiada jakaś wiedzę poza data na jego temat to będę wdzięczny za wszelkie informacje. Wagi Ok. 1,3kg i 1kg. Długość skrzyni 140cm. Wahadło soczewkowe, wagi, bloczki  i ramka cyferblatu srebrzone. Tarcza 20cm. Data wybita na uchwycie gongu to 31 października 1880. Mogę wykonać dodatkowe zdjęcia jeśli były by pomocne. 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje ta pieczęć na skrzyni . Może uda się Tobie coś odczytać , bo sam wiem , że wykonanie zdjęcia , tak by jak najlepiej była czytelna , jest dość trudne .  Hak skrzyni , to pewnie ktoś przeniósł , bo miał problem z powieszeniem skrzyni.

Ta niby data na gongu , to chyba niezupełnie data.  Raczej , jest to numer patentu gongu .... z tym , że na końcu , to może i rok tego patentu . Ale tego nie wiem , bo w patentach , to koledzy lepiej się znają. 

O reszcie , to także koledzy coś powiedzą , ale myślę , że poproszą jeszcze o zdjęcia mechanizmu , bo szczegóły mogą być pomocne.

 

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na ładny komplet, pieczęć na skrzyni, choć mało czytelna, myślę, że to też Lenzkirch. Ja jednak wrócę do daty na gongu. 

Jak Kolega PM napisał nie jest to data produkcji, a data rejestracji patentu nr 14083 dotyczącego mocowania gongu. 

IMG_20201115_021718.thumb.png.e3072b3bc39eeddbd68123ea478da804.png

Pociągnę dalej temat datowania. 

Numer na mechanizmie wskazuje na 1882 rok produkcji. 

W katalogach od 1883 roku pojawia się zegar w takiej skrzyni, tyle tylko, że nie jest to brocot linkowy, a linkowy chodzik. 

IMG_20201115_011337.thumb.png.71cf3cfa151aaf7b5af4d765af0ee6f0.png

Skrzynia identyczna, tylko górna sterczyna inna, wymiar też pasuje. 

Brocoty w katalogach występują w innych skrzyniach. 

Z mojej strony tyle. Nie wiem czy mechanizm był podmieniony, czy tylko sam mechanizm, bo nie widać śladów po innym wieszaku. Czy mógł wyjść w takiej formie z fabryki - wydaje mi się, że nie. 

Myślę, że inni Koledzy wyjaśnią coś więcej. 

Zegar piękny, rzadko spotykany - gratuluję zakupu. 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny gratulacje,ale proponuje ci szybko zmienić wieszak skrzyni na dłuższy ,ten jest od sprężynowego ,zegar jest ciężki i może się urwać z haka .

Jeśli dobrze widzę blaszka przykręcona jednym wkrętem!!

Edytowane przez wafelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tyle odpowiedzi. Właśnie zastanawiała mnie rozbieżność daty produkcji z tabel i daty na gongu, cenna wskazówka na przyszłość.

Zegar kupiłem w Szwajcarii (region Jura) nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale być może ktoś faktycznie podmienił werk, czy bywało tak ze klient mógł zamówić zegar w innym zestawieniu?

Wieszak jest ewidentnie przeniesiony bo ktoś sobie nie radził z mocowaniem na ścianie, zamierzam to doprowadzić do stanu pierwotnego.

Sterczynki takie dostałem od sprzedawcy i wyglądają ze są z tego samego okresu ale przyglądnę się jeszcze raz dokładnie.

Na tą chwile mam jeszcze takie zdjęcia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

IMG_8400.jpgIMG_1409.jpgIMG_1395.jpgIMG_1394.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z tyłu skrzyni masz numer ręcznie pisany, wygląda na 578, to by potwierdzało numer z katalogu. 

Pisząc wcześniej o górnej sterczynie, miałem na myśli środkową, porównaj z ryciną z katalogu. 

W sumie jest to jedyny element w Twoim zegarze, który nie pasuje do katalogowego, no oprócz mechanizmu. 

Pamiętaj o zmianie wieszaka skrzyni, szkoda by było, gdyby spadł. 

Data produkcji mechanizmu pasuje do zegara z katalogu, ja uznałbym to jako komplet. 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo ładny zegar. Teraz tylko mycie, oliwienie, regulacja i na ścianę niech cieszy oko 


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam takiego... głowy nie dam, że Lenz, ale wydaje się, że to najprawdopodobniejszy wytwórca. 
Nie jestem wielkim fanem Lenzkirchów... uważam, że są trochę przereklamowane. Ten egzemplarz wyjątkowo bardzo mi się podoba. 

s-l1600 (8).jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dziś wypatrzyłem. Myślicie że to oryginalny Lenzowy pomysł ? czy twórczość garażowa ? 

Pierwszy raz taki wynalazek widzę... 

 

1364222897__57.thumb.jpg.7fbfa04fb621213ec888fcca09ebf40c.jpg

 

$_57 (1).jpg

$_57 (4).jpg

$_57 (5).jpg

$_57 (7).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, czy ja jedną  whiski za dużo wypiłem, czy tam mają być dwa cyferblaty? , bo widzę dwie pary wskazówek...

 Dlaczego nie 4 pary, ?

 i byłby mini, mini na wiezę, lub światowid...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yahagi napisał:

Takie coś dziś wypatrzyłem. Myślicie że to oryginalny Lenzowy pomysł ? czy twórczość garażowa ? 

Pierwszy raz taki wynalazek widzę... 

 

1364222897__57.thumb.jpg.7fbfa04fb621213ec888fcca09ebf40c.jpg

 

$_57 (1).jpg

$_57 (4).jpg

$_57 (5).jpg

$_57 (7).jpg

Zegar np. do witryny sklepowej


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki pokazywany już. Albo w tym temacie, albo na którymś ze spotkań zegarowych. I chyba jeden z forumowych kolegów go ma :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go miałem ,pózniej FRANK ,jest to pancerny mechanizm duuży ,ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Frank już go nie ma...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce.DE się pojawił.. ja widzę pierwszy raz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenz - NieLenz ? Dziwny jakiś.... 

 

Może to ten ktoś kto dla Lenza robił pierwsze werki ? Nie ogarniam jego początków... 

 

Tarcza mi się rzuciła w oczy. Ten sam sposób montowania co u mnie:
 





 

Bez-nazwy-6.jpg

Bez-nazwy-7.jpg

Bez-nazwy-8.jpg

Bez-nazwy-9.jpg

Bez-nazwy-10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

taki zegar pokazywałem w dniu 25.10.2019 r. z prośbą o identyfikację, wówczas Tatyana wskazała, że jest to zegar z  początkowego okresu (1883 r.)  produkcji Carla Wernera.

Pozdrawiam,

Janusz

post-24236-0-47440600-1572015133_thumb.jpg

Edytowane przez ATO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem przekonany , są istotne różnice między tymi mechanizmami - przyglądnij się dobrze . Wydaje mi się że to mechanizm Lenzkircha - tzw "26"  dość wczesny model

Zrzut ekranu 2021-02-13 o 21.43.34.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg "Lenzkirch clocks, the unsigned story" to jest model "26" mechanizmu, jedna z wielu wersji. W książce pokazano 5 różniących się nieco otworami, kotwicami etc. nie wykluczając mixów między nimi. IMO Lenz na bank. Oczywizda chodzi mi o mechanizm pokazany przez Yahagiego.

66-67.jpg

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kierunku ciągnie... tylko te tańczące numerki jakoś nie bardzo pasują. Bo budowa - to by się zgadzała... więc tak wymyśliłem se, że to źródło wczesnych Lenzów ? Ale ok... przyjmuję, że to Lenz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.