Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loiler

Miyota 8217 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam problem z zegarkiem na werku miyota 8217. Zegarek nie jest wysokich lotów, bo to Rubicon AUTOMATIC RN10A90. W dodatku był to prezent i musiałem się cieszyć... no ale prezent to prezent. Od otrzymania tego wynalazku miałem z nim same problemy. Na początku odpadły śrubki mocujące ruchome uszy. Już po kilku dniach noszenia. Zdobycie śrubek zajęło mi trochę czasu, jednak po takiej niespodziance zakładałem go okazjonalnie bo jakoś mu nie ufałem :)

 

Po roku leżakowania odkopałem go w szufladzie i postanowiłem dać mu drugą szansę. Niestety zegarek dziwnie się zachowuje. A mianowicie, sekundnik nie porusza się po tarczy równomiernie. W pewnym momencie sekundnik z "cykania" zmienia się w pływającą wskazówkę. Potem znowu wraca do normalnego "cykania". 

 

Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy o co dokładnie chodzi: Tak wygląda mniej więcej sposób poruszania się sekundnika. 

 

pbu6.jpg

 

Co to może być? Schować ten zegarek z powrotem do szuflady ? 

Czy to normalne, że wahnik kręci się w obie strony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to się przyda to mała aktualizacja: 

 

Problem rozwiązał się sam. Po 2 tygodniach dziennego noszenia mechanizm zaczął działać prawidłowo i wskazówka sekundowa przestała zwalniać i płynąć. Nie wiem co było problemem. Może długie leżakowanie w szufladzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.