Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora Waszym zdaniem sieć komórkowa ma najlepszy zasięg i jakość rozmów Orange, Play, T-Mobile?

Sam od kilkunastu lat jestem związany z jedną siecią, nie byłem nigdy w innej więc nie mam porównania.

Dzięki za opinie, rady i sugestie.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dużo gadam w trasie i wiem jedno- to co się ostatnio dzieje z T-mobile to jest delikatnie mówiąc skandal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystkie pozostawiają bardzo dużo do życzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zasieg to siec play jest moim zdaniem najlepsza z prostego powodu- jak nie masz zasiegu jednej sieci wchodzisz w ustawienia i manualnie zmieniasz na inna (play ma umowe z innymi i moze uzywac ich zasiegu), jesli chodzi o oferte to ja mam na karte i jestem zadowolony ale z tego co wiem to kiedys oferty byly lepsze (abo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już wszystkich operatorów i nie widzę różnicy, w tej chwili żadna sieć ani lepsza ani gorsza (technicznie) nie mówię o ofercie, ale o tym to już bez sensu dyskutować nawet w tym dziale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ktos klnie na sieć a to wina telefonu - poziom siły sygnału zależy od tego jaką ma antene jaką obudowe jak trzymamy w ręce jaki telefon itp... ja mam orange i jeszcze chyba nigdy nie zgubiłem sygnału - wcześniej miałem T-Mobile i też było bez problemu - a telefony to zawsze nokia  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według moich doświadczeń Plus.


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w:

T-mobile (przez wyłudzanie kasy na konkursy sms, i brak reakcji firmy wtedy Ery, skreśliłem ich),

 

Plus wysokie ceny, po wejściu na rynek Nju i Red Bull, nie zaproponował nic godnego uwagi, do tego długa umowa.

 

 

Teraz:

Play- jest lepiej, a zasięg zależy też od telefonu.

 

Nju (Orange)- rozmowy no limits za 29zł, czego chcieć więcej.

Taryfy, wolne minuty itp. już nie muszę o tym myśleć.

Duży minus za koszt połączenia z biurem obsługi-5zł. Na alternatywne zgłoszenia ze strony internetowej reagują z około 30h opóźnieniem.

Nie mają oddziałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ktora Waszym zdaniem sieć komórkowa ma najlepszy zasięg i jakość rozmów Orange, Play, T-Mobile?

Sam od kilkunastu lat jestem związany z jedną siecią, nie byłem nigdy w innej więc nie mam porównania.

Dzięki za opinie, rady i sugestie.

 

Żadna z tych sieci. Najlepszy zasięg ma Plus, co nie oznacza, że jest to najlepsza sieć. Mnie do Plusa zniechęciły sprzeczne informacje od handlowców na temat oferty, problem z dostępnością smartfonów Blackberry oraz Apple. Szczególnie sprzedaż iPhone 5s spod lady to jakaś kpina. W salonie T-Mobile sprzedawca wykłada na stół trzy modele dając możliwość wyboru koloru. Obecnie imponująco rozwija się T-Mobile. Wchodzą szeroko do biznesu, za chwilę uruchomią LTE - ale prawdziwe LTE, a nie marketingowy bełkot w stylu Play. Przejmują Alior Sync więc oferta zostanie wzbogacona o usługi bankowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza Plusem byłem w każdej sieci. Plus, pomimo najlepszego zasięgu zawsze odrzucał ofertami z epoki kamienia łupanego. Stare telefony, słaby wybór plus nieatrakcyjne i drogie oferty abonamentowe. Po zmianach (przejęcie przez Pana Solorza) jest jeszcze gorzej. Znam użytkowników zadowolonych, ale więcej jest takich którzy klną na tę sieć.

W Erze (obecne T-Mobile) byłem 12 lat. Ostatnią umowę rozwiązałem sam, bo okazało się że oszukują na rachunkach. Na wszystko miałem papiery, więc obeszło się bez Sądu, załatwiliśmy temat polubownie.

Play - byłem tam dwa lata i nigdy więcej. Koszmar z zasięgiem, z załatwieniem czegokolwiek. Reklamacja za reklamacją. Dno.

Orange - byłem kiedyś jako Idea, jestem teraz od dwóch lat i przedłużyłem właśnie umowę o kolejne dwa lata. Są problemy z zasięgiem, bo sieć razem z T-Mobile się rozbudowuje (projekt NetWorks). W mojej okolicy modernizacja zakończyła się wyłączeniem nadajników. Znalazłem się w tzw. strefie pogorszonego zasięgu. Moje skargi i skargi innych abonentów spowodowały, że do końca kwietnia wszystko naprawią i wróci 3G. Oferta Orange moim zdaniem jest najciekawsza i mają najlepszy wybór telefonów.

Trzeba trochę powalczyć, ale warto. Mnie przy przedłużaniu umowy udało się zbić cenę iPhone 5S 32GB z 2399zł do 1800zł a abonament mam obniżony z 89,90zł na 62,90zł na 24 cykle rozliczeniowe, czyli na całą umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Częściowo potwierdzam to, co Jacek napisał. Zwłaszcza w odniesieniu do T-Mobile. Trzeba bardzo uważnie czytać rachunki. Natomiast nigdy od T-Mobile nie dostałem smartfona, który okazał się gniotem. Z kolei w Orange kilkakrotnie składałem reklamacje w odniesieniu do Blackberry. A już to, co oni robią w odniesieniu do biznesu (klienci kluczowi !) woła o pomstę do nieba. Bałagan, indolencja, nie panują kompletnie nad niczym. Podpisują umowy, które później gubią !. Sam niejednokrotnie wysyłałem im skany umów, bo te głąby naliczyli firmie, w której pracuję stawki według trybu bezumownego za biznesowy VPN.  Orange to najgorsza firma z jaką przyszło mi kiedykolwiek współpracować. Orange więc nie polecam i szczerze odradzam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych sieci. Najlepszy zasięg ma Plus, co nie oznacza, że jest to najlepsza sieć. Mnie do Plusa zniechęciły sprzeczne informacje od handlowców na temat oferty, problem z dostępnością smartfonów Blackberry oraz Apple. Szczególnie sprzedaż iPhone 5s spod lady to jakaś kpina. W salonie T-Mobile sprzedawca wykłada na stół trzy modele dając możliwość wyboru koloru. Obecnie imponująco rozwija się T-Mobile. Wchodzą szeroko do biznesu, za chwilę uruchomią LTE - ale prawdziwe LTE, a nie marketingowy bełkot w stylu Play. Przejmują Alior Sync więc oferta zostanie wzbogacona o usługi bankowe.

Dwa miesiące temu obszedłem wszystkich operatorów potrzebowałem dwa telefony na firme chciałem takie lepsiajsze do tego dwie osobne umowy z przeniesieniem numeru - najlepsze oferty dostałem od Playa i Orange  były w zasadzie takie same tylko Play drożej liczył sobie za te same telefony - gorzej wypadł Plus zarówno z cenami telefonów jak i abonamentem i minutami w nim zawartymi jako gratis - oferty T-mobile nawet nie skomentuje zaproponowali mi gówniane telefony w wysokich cenach , wysoki abonament i połowe minut tych co oferowali inni za wyższy abonament 

Więc zdecydowałem się na Orange i przy podpisywaniu umowy okazało sie dodatkowo że przez kolejne 3 miesiące abonament mam za 1zł + Vat za każdy telefon a Nokie Lumie 920 dostałem za 60zł i 27 groszy za sztuke 

W Playu chcieli za nią ponad 290zł za sztuke - w Plusie wogóle nie mieli a w T-mobile gościu mi strzelił cos około 800zł za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Nie wiem Paweł jak jest z Nokią, ale słyszałem, że Orange paprze systemy w smartfonach swoimi "nakładkami". Nie twierdzę rzecz jasna, że to się odnosi do wszystkich sprzedawanych urządzeń w Orange, ale praktyka nie jest sporadyczna. Co do T-Mobile to mam doświadczenie z iPhone. Jak policzyłem kwotę abonamentu ze smartfonem i bez, to cena iP wychodziła niższa od tej w Apple Store. Płatność za urządzenie była podzielona na raty, które podnosiły wartość miesięcznego abonamentu. Sam abonament wynosił coś około 60 zł z nielimitowanymi rozmowami. To chyba niezła cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Orange paprze głównie Androida. iOS nie rusza, bo Apple nie pozwala, w WP8 dodaje tylko swój kolor kafelek, a wspomnianego wcześniej Androida mocno modyfikuje, czasem na korzyść, czasem niestety nie. To niestety wynika z otwartości systemu, ale ma też to tę zaletę, że można sobie wgrać czysty soft :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Lumie dostałem czystą bez ich jakiś dodatków - zresztą zanim kupiłem to pytałem czy telefony mają te ich firmowane menu - jak mówie oferta Orange mi pasowała a dodatkowo już przy podpisaniu umowy gościu mi mówi że trzy miech za darmo no za 1 zł - kurcze fajna niespodzianka - płacic będę potem 73zł z Vat a mam 20godzin gratis miesięcznie na jeden i 20godz na drugi telefon w sieci Orange gratis i nie ubywa z puli darmowych i jeszcze z jedną osobą gratis poza Orange - dla mnie to była dobra oferta  - podsumowując przez 2 lata zapłace 1300zł czyli spłace w ratach telefon a reszte czyli rozmowy mam gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie złożyłem wypowiedzenie w sieci play po sześciu latach współpracy. W ofercie przedłużeniowej proponowano mi dokładnie to samo co przenoszącym numer nowym klientom, więc uważam, że lojalność wobec play w żaden sposób mi się nie opłaca. Może jestem naiwny, ale myślałem, że dla stałego klienta zaproponują jakieś lepsze warunki, ale te czasy chyba się już skończyły. Na dzień dzisiejszy najprawdopodobniej przejdę do orange, ewentualnie sprawdzę jeszcze ofertę t - mobile, plus raczej nie wchodzi w grę. Chyba, że play jednak zaproponuje mi jakąś bardzo dobrą ofertę, wtedy się zastanowię. Co do korzystania z play, to jestem zadowolony, zasięg, obsługa, sprawy techniczne jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange paprze głównie Androida. iOS nie rusza, bo Apple nie pozwala, w WP8 dodaje tylko swój kolor kafelek, a wspomnianego wcześniej Androida mocno modyfikuje, czasem na korzyść, czasem niestety nie. To niestety wynika z otwartości systemu, ale ma też to tę zaletę, że można sobie wgrać czysty soft :)

Jash w jaki sposob modyfikuja Andka? Nie słyszałem o tym.

Mialem kiedys Ace'a od Orange i poza ich nakładką ktora oczywiscie można zmienic na Touch Wizza nie zauwazylem nic.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę powalczyć, ale warto. Mnie przy przedłużaniu umowy udało się zbić cenę iPhone 5S 32GB z 2399zł do 1800zł a abonament mam obniżony z 89,90zł na 62,90zł na 24 cykle rozliczeniowe, czyli na całą umowę.

Jak udało Ci sie to zrobic, jaką strategie obrałeś?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie raczej wiele nie wniesie, ale napiszę jakie ja miałem odczucia.

Pierwsze moje przygody (najdłuższe) były z siecią Era. Na początku moim zdaniem najlepsza cenowo i jakościowa oferta. Z Erą pożegnałem się po ponad 10 latach ze względu na to, że swoim długoletnim klientom dawali gorsze warunki niż "przybyszowi z ulicy" (na dzień dzisiejszy jest to standard w każdej sieci komórkowej). Nie opuściłem Ery wcześniej ponieważ nie było jeszcze wtedy możliwości przenoszenie numerów. Po tylu latach wkurzony takim traktowaniem stałego klienta postanowiłem spróbować w innej sieci i była to Idea. Była wtedy taka promocja, że można było podpisać umowę tylko na rok dostając telefon z czego skorzystałem. Po tym roku dziękowałem Bogu, że trwało to tylko 12 miesięcy. Infolinia dno, zasięg dno, powiedziałem nigdy więcej.

Wróciłem do Ery z lepszymi warunkami niż stały użytkownik i znowu gdy przyszedł czas na przedłużenie umowy warunki tragiczne dlatego postanowiłem spróbować w Play.

Pomyślałem, że gorzej jak w Idei nigdzie nie może być, a warunki umowy były bardzo kuszące (abonament 2 razy mniejszy niż w Erze, a minut więcej). K.... jak ja się myliłem. Play to największe g..... jakie mnie spotkało. Ludzie tam pracujący chyba są z łapanki brani. Pytasz jednego o coś i udziela odpowiedzi, pytasz drugiego o to samo odpowiedź jest inna, pytasz trzeciego i znowu inna odpowiedź :blink:. To, że ludzie z łapanki przeboleję, ale zasięg do bani. Kilka razy przerywało rozmowy (nie było to tak częste jak opisywali w internecie, ale się zdarzało). O tej sieci nie mogę napisać, że to dno, oni wryli się w muł Rowu Mariańskiego i wywalili odwiert do samego jądra ziemi.

Po dwóch latach znowu szukałem dobrych warunków i tutaj gdyby nie bardzo słaba oferta cenowa Ery (wtedy już chyba T-Mobile) wybrałbym ich, ale została jeszcze jedna alternatywa, którą chwalił mój kolega i był nią Plus.

Dobra oferta cenowa i ciekawe warunki, ale po ponad roku stwierdzam, że Plus też nie powala zasięgiem i zrywa rozmowy. Infolinia bez szału, ale oszołomów z Play nikt nie przebije i po 2 latach z nimi każda infolinia jest dobra, nawet ta pod którą ciężko się dodzwonić.

Ja osobiście nie miałem umowy z Orange, ani z T-Mobile, ale na pewno za niecały rok będę wybierał tylko między T-Mobile, a Plusem przy czym jeżeli T-Mobile nie będzie miało dużo gorszych warunków będzie zdecydowanym faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja albo firma - użytkujemy wszystkie. Plus bez konkurencji. Play najgorszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 lat byłem u każdeego operatora jako klient indywidualny. Najlepsze warunki mam w Play, zasięg BYŁ najgorszy, ale to się zmieniło. Jak nie ma zasięgu Play, to z automatu karta loguje się do Plusa, który chyba pokrywa swoim zasięgiem największą częsć kraju, net w tym roamingu również działa.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie czaje jak mozecie krytykowac zasieg play skoro on korzysta z zasiegu wszystkich polskich sieci (swoj zasieg ma do bani) czyli np: jade sobie samochodem, siada mi zasieg plusa, wchodze w menu--> siec komorkowa--> wybierz , zmieniam i dzwonie sobie na zasiegu np orange, w innych sieciach tego nie ma, :) <z tego co wiem :D>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 lat byłem u każdeego operatora jako klient indywidualny. Najlepsze warunki mam w Play, zasięg BYŁ najgorszy, ale to się zmieniło. Jak nie ma zasięgu Play, to z automatu karta loguje się do Plusa, który chyba pokrywa swoim zasięgiem największą częsć kraju, net w tym roamingu również działa.

Już nie do Plusa, teraz najwyższy priorytet w roamingu krajowym ma T-Mobile czyli tak naprawdę networks! czyli wspólna sieć T-Mobile i Orange (w dużej części kraju mają już wspólną sieć). Klienci Play mogą jeszcze się logować do Plusa, ale krążą plotki, że już niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się w temat, bo liczy się by ten zasięg był, aczkolwiek pamiętam, że to przeważnie jest właśnie Plus.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLAY, bo jego pojawienie wpłynęło na obniżkę cen, bo dobra oferta i najkrótszy okres umowy, zasięg własny słaby, ale tel. przestawia się na plusa lub orange, wiec finalnie nie mam problemów z siecią nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.