Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

PLAY, bo jego pojawienie wpłynęło na obniżkę cen, bo dobra oferta i najkrótszy okres umowy, zasięg własny słaby, ale tel. przestawia się na plusa lub orange, wiec finalnie nie mam problemów z siecią nigdzie

Ale przełącza się w sposób płynny??? czyli rozmawiasz przez telefon jadąc samochodem i nagle tracisz zasięg PlaY co wtedy ?? łaczy się automatycznie z inną siecią nie przerywając połączenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywa. Dlatego lepiej na stałe włączyć np. Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtedy też przerywa :D

Zresztą Plus też rwie czasami połączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie by takie numery nie przeszły - miałem w T-mobile przez chyba 10lat (wczesniej w Erze) pamiętam pierwszy telefon alcatel z wyciąganą antenką - koszt połączenia w sieci 2zł poza sieć coś koło 3 zeta smsy pierwsze kosztowały 2 zł potem spadły na 1zł (tanio było) - na początku były problemy z siecią potem już nie - teraz mam Orange i jest bezproblemowo - dzwonie i łącze się z netem nawet w mojej piwnicy - żadna sieć tam nie sięga tylko Orange i to mocny sygnał - wszystko zależy gdzie sie mieszka - Play ma dobre oferty abonamentowe ale drogie telefony no i jak ma mi zrywać połączenia to nie dla mnie - T-mobile nieciekawe oferty brak ciekawych i drogie telefony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ale praktycznie wszystkie sieci w których play ma roaming traktują abonentów play z buta. Jak przeciążenie oni pierwsi wylatują. Ogólnie każdy znajomy, który przeszedł do play narzeka na zasięg. Niezależnie co tam sobie w telefonie ustawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii

 

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Play od października, mam na stałe ustawionego Plusa i jak na razie powodów do narzekań brak. W porównaniu do T-Mobile nie zauważam różnicy ani w zasięgu, ani w jakości połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywa. Dlatego lepiej na stałe włączyć np. Plusa.

 

Cenna podpowiedź. Rozumiem, że wtedy trzeba wybrać sieć ręcznie w ustawieniach. Ale czy nie spowoduje to, że gdy gubisz zasięg (np. w parkingu podziemnym), to trzeba za każdym razem znowu wybrać sieć ręcznie?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy to od telefonu, ale u mnie ustawiłem to raz i teraz zawsze loguje się tylko do Plusa - czy to po utracie zasięgu czy po włączeniu telefonu. Automatyczny wybór sieci u mnie powodował, że za wszelką cenę próbował łączyć się ze swoim BTSem, nawet jeśli zasięg był tylko szczątkowy, a innych sieci idealny. Przełączenie sieci trwa jakieś kilka-kilkanaście sekund i wtedy byłem bez zasięgu (poza siecią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję u siebie (Galaxy S3), zobaczę jak będzie w praktyce.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki głoszą, że umowa roamingowa z Plusem ma wygasnąć, od paru tyg. ma najniższy priorytet z partnerów roamingowych.
Co do przerywania w trakcie rozmowy to oficjalnie nieprawda, niby jest płynny handover między sieciami, ale praktyka pokazuje przeważnie coś innego.
Jestem w Playu od ponad 5lat (podobnie jak 90% mojej rodziny i praktycznie wszyscy znajomi) i nie mogę nic złego powiedzieć na tego operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie czaje jak mozecie krytykowac zasieg play skoro on korzysta z zasiegu wszystkich polskich sieci (swoj zasieg ma do bani) czyli np: jade sobie samochodem, siada mi zasieg plusa, wchodze w menu--> siec komorkowa--> wybierz , zmieniam i dzwonie sobie na zasiegu np orange, w innych sieciach tego nie ma, :) <z tego co wiem :D>

 

 

Plotki głoszą, że umowa roamingowa z Plusem ma wygasnąć, od paru tyg. ma najniższy priorytet z partnerów roamingowych.

Co do przerywania w trakcie rozmowy to oficjalnie nieprawda, niby jest płynny handover między sieciami, ale praktyka pokazuje przeważnie coś innego.

Jestem w Playu od ponad 5lat (podobnie jak 90% mojej rodziny i praktycznie wszyscy znajomi) i nie mogę nic złego powiedzieć na tego operatora.

 

Od dwóch lat mam firmowy w Play'u i powiem szczerze była tragedia. 30 km od Wa-wy a zasięg jak w głębokim lesie. Fakt ostatnie pół roku jest lepiej. Ale w mieście WGM z jednej strony mieszkania mogłem rozmawiać, a wystarczyło przejść na drugą i d... Teraz idziemy do nju. Ponoć lepiej, ale czas pokaże.

Za jedno Play można pochwalić - spowodowała, że ceny spadły.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt - jak dla mnie to jedyna zasługa play - agresja na rynku, którą wprowadzili spowodowała, że okrzepli operatorzy musieli spiąć poślady i powalczyć o klienta.

Jako użytkownik maiłem do czynienia z wszystkimi sieciami, poza wirtualnymi. 

Centertel jeszcze jako w NMT, Plus przez 14 lat i aktualnie żona prywatny. Era - potem T-mobile - teraz mam prywatny i żona służbowy. Orange na początku ich działania jako idea i teraz mam firmowy. Play - córka ma. 3 wielkich - nie widzę różnicy zasięgowej - każdy ma jeszcze jakieś drobne dziury. Oferty też takie sobie. Plusa lubię najbardziej - ale rzeczywiście ich oferty poza internetem archaiczne. Play - kaszana. Znajomi z Play - narzekają. Nie wiem o co chodzi - bo roaming itp. Nawet wczoraj - kolega był u mnie w pracy - ustawiony jest na plusa - plus u mnie ma b.mocny sygnał - a on nie mógł rozmawiać. Na dziś, moim zdaniem, play - prywatnie - może i do przełknięcia - ale do interesów - absolutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Plusa lubię najbardziej - ale rzeczywiście ich oferty poza internetem archaiczne. 

 

Poza internetem ?. Mnie właśnie (jako fana Apple) Plus wkurza, bo do tej pory nie potrafią się dogadać w sprawie odblokowania LTE na iPhone'ach podczas gdy pozostałe telekomy już dawno temat załatwiły. Po rozmowach z ich konsultantami dopada człowieka bezsilność. Wmawiają, że niektórym użytkownikom LTE w Plusie na iP działa, a niektórym nie. Jak im próbowałem wytłumaczyć, że osoby, które chciały uruchomić LTE musiały zrobić jailbreak urządzenia, to do nich to nie dociera. Każą wyjmować i wkładać kartę, robić reset ustawień… brak słów. Są też niedoinformowani, bo twierdzą, że tylko w Play jest LTE na iP, a to nieprawda. Orange też już uruchomił swoje rozwiązanie, a więc pewnie za chwilę dołączy do nich T-Mobile. Plusa to nie rusza, ignorują fakty i potrzeby klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, ale Plus jako jedyny operator w Polsce nie ma umowy z Apple, więc co ma odblokować, jak nie jest oficjalnym sprzedawcą/partnerem ich produktów?

Poza tym, powiedz do czego Ci tak potrzebne LTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz, ale Plus jako jedyny operator w Polsce nie ma umowy z Apple, więc co ma odblokować, jak nie jest sprzedawcą ich produktów?

 

To nie Plus ma odblokować tylko Apple. Dlatego napisałem wyżej, że tylko Plus nie potrafi dogadać się z producentem podczas gdy pozostałe telekomy już dawno temu podpisały stosowne umowy.

 

Poza tym, powiedz do czego Ci tak potrzebne LTE?

 

Bo chcę  :). Nie lubię jak nieudolność telekomu ogranicza mi funkcjonalność produktu. Jeżeli na speed teście mam prędkość pobierania na poziomie 10-13 mb/s, a mogę mieć 60-90 mb/s (takie wartości ludzie osiągają w Plusie po jailbreaku iP), to chcę mieć więcej. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, kilka dni temu instalowałem 7.1

W oprogramowaniu od Apple nie było LTE, przyszło później z ustawieniami operatora, czyli Orange w moim przypadku. Więc to chyba nie Apple odblokowuje?

Co do prędkości rozumiem, że pobierasz jakieś mega pliki na wiadra, skoro jest Ci potrzebne LTE :D

Dla mnie jedyna zaleta LTE względem 3G (dla użytkownika telefonu) to mniejszy apetyt na baterię.

Testowałem u siebie LTE w Orange przez chwilę i szału nie ma:

 

jcaf.png

 

A tu 3G:

 

51vc.png

 

Mnie to jednak do szczęścia potrzebne nie jest, gdyż prędkość 3G do działania aplikacji oraz przeglądarki zupełnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz, kilka dni temu instalowałem 7.1

W oprogramowaniu od Apple nie było LTE, przyszło później z ustawieniami operatora, czyli Orange w moim przypadku. Więc to chyba nie Apple odblokowuje?

 

Jacek, a Orange może sobie tak sam odblokować jak chce ?. W takim razie jaki problem dla Plusa ?, zwłaszcza że na iPadach LTE w Plusie działa, a na iPhone'ach nie. To na mocy umowy z Apple funkcjonalność jest możliwa do wykorzystania, a więc Apple ma głos decydujący. W rzeczywistości więc to Apple odblokowuje. Co do osiągów LTE… wiele zależy od sieci no i od lokalizacji.

 

plus_lte1.jpg

 

plus_lte2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, nie wiem czy może odblokować sam czy nie. Nie mniej odblokowuje to operator, wysyłając Ci plik konfiguracyjny. W ogóle to nie kumam tej blokady od Apple. W każdym innym, normalnym smartfonie (tak mam w moim drugim telefonie Xperia V) ta funkcja działa od momentu włączenia telefonu. Tylko Apple jak zwykle musi być na siłę inne. Po co?

Co do LTE dokładnie wiem, że prędkość zależy od lokalizacji i zasięgu, ale pamiętaj ja jestem w Orange, a nie w Plusie, a chyba tylko ten drugi operator świadczy tę usługę na przyzwoitym poziomie. Widziałem podobne prędkości LTE w Orange, ale to z okolic centrum Warszawy i chyba Łodzi. U mnie we Wrocławiu to pewnie w 2020r. Dodam, że w miejscu w którym mieszkam na tę chwilę mam 3G - siła zasięgu 1 z 5 kropek :D Mają to niby naprawić do końca kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz, nie wiem czy może odblokować sam czy nie. Nie mniej odblokowuje to operator, wysyłając Ci plik konfiguracyjny. W ogóle to nie kumam tej blokady od Apple. W każdym innym, normalnym smartfonie (tak mam w moim drugim telefonie Xperia V) ta funkcja działa od momentu włączenia telefonu. Tylko Apple jak zwykle musi być na siłę inne. Po co?

 

Nie wiem, może to pazerność ?. Też tego nie rozumiem. Przecież za iP płaci się niemałą kasę więc mogliby w cenie dać OS z dobrodziejstwem inwentarza, a nie każą sobie jeszcze płacić za dodatkowe usługi. O czym piszę ?, ano na przykład nie tylko LTE, ale też FT w sieci Plus nie zadziała... 

 

LINK

 

Apple czasami jest beznadziejne choć z drugiej strony pozostałe telekomy potrafią się jakoś z nimi dogadać. Jak na razie (poza zdjęciem blokady) Play daje komplet, a T-Mobile będzie kompletny jak uruchomi LTE. Plusa oczywiście nie ma na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W tym linku też nie do końca piszą prawdę, bo w Orange jest LTE, co przecież widać na moich zrzutach. Faktem jest że Orange ma problem z LTE w iPhone, ale u mnie w centrum działa. Tak samo pierwsze miejsce w tabeli - przecież też jest opcja zdjęcia simlocka z Orange, płatna oczywiście (77zł) ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

W tym linku też nie do końca piszą prawdę, bo w Orange jest LTE, co przecież widać na moich zrzutach. Faktem jest że Orange ma problem z LTE w iPhone, ale u mnie w centrum działa. Tak samo pierwsze miejsce w tabeli - przecież też jest opcja zdjęcia simlocka z Orange, płatna oczywiście (77zł) ale jest.

 

Może nie zdążyli zaktualizować listy. A co do blokady… śmiech na sali. Jedynie T-Mobile traktuje użytkowników iP uczciwie i nie wygłupia się z jakimiś simlockami za których zdjęcie każe sobie jeszcze płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W Play też z tego co wiem nie ma simlocka. W zasadzie chyba tylko Orange zakłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Play chyba nigdy nie było simlocka, ostał się już tylko w Pomarańczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

W Play też z tego co wiem nie ma simlocka. W zasadzie chyba tylko Orange zakłada.

 

Nie wiem jak jest teraz. Kiedyś w Play też zakładali simlocki na iPhone, ale zdjęcie blokady nic nie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.