Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze nakretki motylkowe powinny byc jednak pod spodem. poprawilo by to moim zdaniem ergonomie uzytkowania :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

I bez wyginania :D

 

Czemu tak drastycznie ?, wystarczy porządne etui  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
A praktycznie Play, bo jak podały media…

PLAY rozpoczął zdalną aktualizację oprogramowania kart SIM dla wszystkich swoich klientów. Zmiana ma na celu ustawienie priorytetu wyboru partnera roamingowego na T-Mobile. Drugą siecią partnerską w kolejności będzie Plus. Aktualizacja wyłącza także możliwość korzystania przez klientów PLAY z sieci Orange.

LINK

W oryginale tekst brzmi tak:PLAY rozpoczął zdalną aktualizację oprogramowania kart SIM dla wszystkich swoich klientów. Zmiana ma na celu ustawienie priorytetu wyboru partnera roamingowego na T-Mobile. Drugą siecią partnerską w kolejności będzie Plus. Aktualizacja wyłącza także możliwość korzystania przez klientów PLAY z sieci Orange. Według nieoficjalnych informacji, osoby, którym zależy na dalszym korzystaniu w roamingu krajowym z sieci Orange, mogą taką opcję (dodatkową aktualizację) uzyskać po kontakcie z BOK PLAY.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A co ja przytoczyłem jak nie oryginalny tekst ?. Do reszty artykułu podałem linka. Z dalszej części wynika, że jak będziesz chciał skorzystać z roamingu krajowego Orange, to musisz zadzwonić do Play'a, a oni łaskawie odblokują. Tylko jaki to wszystko ma sens ?. Jak ktoś chce korzystać z usług Orange, Plus czy T-Mobile, to czy nie lepiej wykupić abonament bezpośrednio w danej sieci ?. Znam oczywiście Twoje argumenty, zaraz napiszesz, że jak korzystasz z Play to tak jakbyś miał wszystkie sieci w telefonie. Ale czy to w 100% prawda ?. Czy z usługi hd voice można korzystać po przełączeniu się do sieci innej niż w Play jeżeli abonament opłacam w Play ?. A co z LTE ?, jeżeli przełączę się na roaming np. Plusa to będę mógł korzystać z LTE z taką prędkością jaką oferuje Plus w danej lokalizacji ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja przytoczyłem jak nie oryginalny tekst ?. Do reszty artykułu podałem linka. Z dalszej części wynika, że jak będziesz chciał skorzystać z roamingu krajowego Orange, to musisz zadzwonić do Play'a, a oni łaskawie odblokują. Tylko jaki to wszystko ma sens ?. Jak ktoś chce korzystać z usług Orange, Plus czy T-Mobile, to czy nie lepiej wykupić abonament bezpośrednio w danej sieci ?. Znam oczywiście Twoje argumenty, zaraz napiszesz, że jak korzystasz z Play to tak jakbyś miał wszystkie sieci w telefonie. Ale czy to w 100% prawda ?. Czy z usługi hd voice można korzystać po przełączeniu się do sieci innej niż w Play jeżeli abonament opłacam w Play ?. A co z LTE ?, jeżeli przełączę się na roaming np. Plusa to będę mógł korzystać z LTE z taką prędkością jaką oferuje Plus w danej lokalizacji ?.

 

Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak z jedną uwagą korzystając z LTE Plus nie będziesz miał ograniczenia które Plus nakłada na swoich abonentów. Tak się składa że wczoraj  przez parę godzin korzystałem z LTE Plus w centrum Katowic kolega też tyle że on jest abonentem Plus zgadnij kto miał ograniczoną prędkość transferu ?

 

A obsługa włącza automatycznie Orange i nie robi niczego z łaską. 

 

Korzystaj z jakiej sieci chcesz i najlepiej jak nie będzie to Play bo konkurencja robi najlepiej konsumentom a nie dostawcom produktów. Możesz być sceptyczny do wszystkiego ale nie zaprzeczaj faktom http://gsmonline.pl/artykuly/ktora-polska-siec-komorkowa-jest-najlepsza

 

I nie wierz w reklamy twój operator wcale nie chce ci zrobić dobrze on chce na tobie zarobić i robi to w chwili płacenia abonamentu dlatego zawsze w pierwszej kolejności jego urządzenia obsłużą klienta roamingowego bo jak jego połączenie zostanie odrzucone to przełączone zostanie do konkurencji która zarobi zamiast twojego operatora a co z tobą? .... ty już zapłaciłeś abonament poza tym nie masz wyjścia musisz poczekać roamingowy nie. 

 

Demagogia w stylu "u mnie na wsi operator X ma gorszy zasięg" słabo brzmi w dyskusji o telefonii MOBILNEJ a nie stacjonarnej..

 

Każdy ma swoje preferencje wyboru ja wybrałem Play bo często bywam poza krajem a w Play mam część połączeń w roamingu zagranicznym  za free w ramach abonamentu 

 

Ważnym argumentem też dla mnie było to że Play współpracuje ze wszystkimi sieciami nie tylko w Polsce pozostali operatorzy nie a szczególnie Orange jest ograniczony w tym zakresie 

https://www.play.pl/resources/pdf/Lista_krajow.pdf

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Korzystaj z jakiej sieci chcesz i najlepiej jak nie będzie to Play bo konkurencja robi najlepiej konsumentom a nie dostawcom produktów. Możesz być sceptyczny do wszystkiego ale nie zaprzeczaj faktom http://gsmonline.pl/artykuly/ktora-polska-siec-komorkowa-jest-najlepsza

 

A jak tak to przepraszam  :lol:  ;), badanie zlecone przez Deutsche Telekom, a najlepszy T-Mobile  :). Bardzo obiektywny raport i zwycięzca jaki zaskakujący :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając kto robił te badania, ale czytając wykresy mam wrażenie, że jednak Play wypada najgorzej w niemal każdym teście.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Postrzegam to nieco inaczej. Nie ma "najlepszej" sieci.

Jeżeli jedna oferuje coś bardziej korzystnego niż konkurencja, odbije sobie na czymś innym, to oczywiste.

Dla mnie jest najważniejsze, że nie daję się żadnej prowadzić na smyczy (najczęściej dwuletniej :unsure:).

Może używając karty przepłacam, wiem - ale zawsze mogę się pożegnać i nic komu do tego. A taki komfort cenię sobie najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakiś czas temu, na którymś z portali mobilnych był test i wychodziło, że właśnie na kartę nie przepłacasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając kto robił te badania, ale czytając wykresy mam wrażenie, że jednak Play wypada najgorzej w niemal każdym teście.   ;)

 

Chętnie zobaczę też "takie" wykresy bo jak dotąd żadnego nie widziałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak to przepraszam   :lol:   ;), badanie zlecone przez Deutsche Telekom, a najlepszy T-Mobile   :). Bardzo obiektywny raport i zwycięzca jaki zaskakujący  :).

 

Zdajesz sobie sprawę że gdyby nie byli w stanie wykazać na 200% że nikt im nie podważy tych badań to nie ujrzały by światła dziennego? Gdyby była choćby najmniejsza szansa na ich podważenie to konkurencja a szczególnie Orange zniszczyłby ich odszkodowaniami i procesami. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod artykułem jest prezentacja wyników  w formie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zdajesz sobie sprawę że gdyby nie byli w stanie wykazać na 200% że nikt im nie podważy tych badań to nie ujrzały by światła dziennego? Gdyby była choćby najmniejsza szansa na ich podważenie to konkurencja a szczególnie Orange zniszczyłby ich odszkodowaniami i procesami. 

 

Spoko. Jak dorwę kartę Play, to zrobię test LTE. Wrzucę wyniki na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Jakiś czas temu, na którymś z portali mobilnych był test i wychodziło, że właśnie na kartę nie przepłacasz :)

 

To tylko umacnia mnie w słuszności wyboru :rolleyes: .

Ale nawet gdyby - nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lte w play na lotniksu w Gdańsku dl 34.72 a ul 12,91 :P

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zadowolony użytkownik Play, podkreśalm ZADOWOLONY, muszę stwierdzić że jak sobie wybiorę np Tmobile, to nie tel nie wchodzi na pasmo LTE niestety. H+ to max.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tekże jestem w Play. Jestem zadowolony bo leci mi już 5 rok w tej sieci. Ogólnie wszystko spoko ale sieć ma swoje wady. Mieszkam w Oświęcimiu (tak, kiedyś Auschwitz), miasto nie jest duże. Na ogół nie mam z zasięgiem nie mam problemu bo mam ustawione Plany/T Mobile. Ma to niestety duży minus bo wtedy w telefonie nie mam LTE za  co płace, a tylko H+. Gdy ustawie sieć typowo na Play, to mam duże problemy z zasięgiem, ale jak już złapie to LTE też. Gdy wybiore się w jakieś podmiejskie tereny to o zasięgu mogę zapomnieć. Jest jeszcze jedna szrama na współpracy z tą siecią. Nie wiem jak ale wmanewrowali mnie w ubezpieczenie na życie mimo że nic nie podpisałem, po czym powiedzieli że nie mogą tego odkręcić,  że gdzieś tam mam dzwonić. Oczywiście dodzwonienie się pod podany numer to był cud i skończyło się dopiero przy przedłużaniu umowy. Miał ktoś  z Was podobną sytuacje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Was podobną sytuacje? 

 

Tak, ale w banku. W końcu powiadomiłem ich że chciałbym dodatkowych informacji o polisie bo mam chorobę nowotworową i czy ubezpieczenie też to obejmuje bo trwała już jak zawierałem ubezpieczenie (?) A nikt o to nie pytał. Przysłali rozwiązanie polisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za pare lat sie poprawi w Polsce z sieciami komórkowymi. Ja będąc w Polsce na urlopie do Włoch mi sie bardziej opłaca dzwonić z włoskiej karty. Roaming jest śmiesznie tani. A jak dzwoniłem z plusa, to była masakra.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 11 latach przeszedłem z plusa do play i to był największy błąd. Spłace komórke to wracam do plusa, play beznadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że mam w tym samym miejscu (kanapa w domu) takie transfery?

Telefon Galaxy S3 (bez LTE)

Karta macierzysta Tmobile

Karta startowa Play za 5 zł

Program speedtest na Androida

 

Tmobile            DL 8-13* Mbps   UP 2-3 Mbps

Play (Tmob)     DL 4-6 Mbps   UP 1 Mbps

Play (Plus)       DL 1,5-2,5 Mbps   UP 1 Mbps

Play                  DL 3 Mbps   UP 1 Mbps

 

* brane pod uwagę parę wyników

 

Tak na zdrowy rozsądek wynik 1. i 2. powinien być zbliżony, a nie jest.

Kończy mi się umowa i zastanawiam się co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 6 lat Orange, od pół roku Plus.

Obydwie działają ok. Nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o zasięg czy jakość połączeń.

Dużo podróżuję po Polsce, głownie w dużych miastach lub pomiędzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że mam w tym samym miejscu (kanapa w domu) takie transfery?

Telefon Galaxy S3 (bez LTE)

Karta macierzysta Tmobile

Karta startowa Play za 5 zł

Program speedtest na Androida

 

Tmobile            DL 8-13* Mbps   UP 2-3 Mbps

Play (Tmob)     DL 4-6 Mbps   UP 1 Mbps

Play (Plus)       DL 1,5-2,5 Mbps   UP 1 Mbps

Play                  DL 3 Mbps   UP 1 Mbps

 

* brane pod uwagę parę wyników

 

Tak na zdrowy rozsądek wynik 1. i 2. powinien być zbliżony, a nie jest.

Kończy mi się umowa i zastanawiam się co wybrać.

 

To już musi Ci wytłumaczyć Ci kolega Centurio, który uważa, że abonenci Play korzystający z roamingów innych sieci są traktowani priorytetowo względem abonentów sieci macierzystej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie są, jak są...

To musi pomiary są żle zrobione, na urządzeniach bez homologacji...albo popsute

:)

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak nie są, jak są...

To musi pomiary są żle zrobione, na urządzeniach bez homologacji...albo popsute

:)

 

 

wymęczone z fona....

 

Ja obstawiam, że siedząc na kanapie podczas testów zmieniał półdupek :D dlatego nie wyszło prawidłowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.