Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyjemy a wspomnicie moje słowa o RLAH .. poniżej już pierwsze zwiastuny 

 

 

 
 

Rozmowy i wiadomości w roamingu bez dodatkowych opłat w Unii Europejskiej - tak, ale nie dla osób, które łamią tak zwaną politykę uczciwego korzystania z oferty. Polscy operatorzy zapowiadają, że klienci, którzy nadużywają darmowego roamingu, będą ponosić dodatkowe koszty. Tacy klienci zostaną poinformowani SMS-em o zamiarach operatora.

Operatorzy telekomunikacyjni zamierzają sprawdzać, jak wyglądał okres ostatnich miesięcy w rozmowach zagranicznych i skorzystać z możliwości naliczania dodatkowych opłat za roaming. W ten sposób niektóre osoby mogą dostać dwa tygodnie na ewentualną zmianę zachowania.

"Wszyscy zabezpieczamy się przed nadużywaniem zasady Roam Like at Home (RLAH). Od chwili jej wprowadzenia, koszty operatorów wyniosły nawet ćwierć miliarda zł. Tylko w Orange – ponad 70 mln zł" - argumentuje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, w ostatnim swoim wpisie na blogu firmy. 

RLAH oznacza naliczanie taryf za korzystanie z telefonu zagranicą według takich samych zasad jak w kraju.

Orange

Podczas prezentowania wyników finansowych za trzeci kwartał 2017 roku Orange Polska zapowiedział pobieranie opłat od osób, które łamią zasady RLAH. Informację powtórzył w ostatni piątek na firmowym blogu Jabczyński.

"Przypomnę, że jeśli ktoś w ciągu 4 miesięcy jest dłużej poza granicami kraju i ponad 50 proc. jego ruchu następuje w roamingu, to zgodnie z regulacją RLAH może być mu naliczona dodatkowa opłata. Takie działanie jest zgodne z tzw. polityką uczciwego korzystania" - napisał rzecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić operatorom, wiara żyje na emigracji a korzysta z krajowych sim, bo nierzadko ludzie nie mają uprawnień żeby kupić sim w kraju, w którym żyją na co dzień.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji to jasne - Operator "widzi" czy to wyjazdy, nawet częste, czy zwyczajne mieszkanie za granicą....... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz wole to  http://bezlimitunakarte.pl/

 

Ja akurat chce zmienić operatora bo obecnie jestem w Orange.

Ale znalazłem jeszcze taki wynalazek jak Plush, nad Premium Mobile ma tylko przewagę w bezpłatnym roamingu.

Warunki dobre choć target mało zachęcający.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ja wróciłem do T-Mobile po kilku latach korzystania z usług sieci Plus. Na razie jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z Plusa do PM. Plus nie miał mi nic do zaoferowania w takiej cenie jak PM. W moje potrzeby oferta PM wpasowuje się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z Plusem jest tak że trzeba powalczyć i przycisnąć. Ja dostałem wszystko co chciałem.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Najlepszą siecią w Polsce jest siec,, słuzbowa'' :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny suchar :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi zachecajac. Musze poczytac bo w artykule nie ma pewnie wszystkich * jakie sa zawarte w regulaminie. Prawie 2gb internetu w UE brzmi, az za dobrze ;) pytanie co jak znajdzie sie uzytkownik ktory chcialby te 2gb wykorzystywac co miesiac. Wielu operatorow stosuje ograniczenia dot. polityki zrownowazonego korzystania z roamingu. 

Ja obecnie korzystam z play na karte formula unlimited gdzie za 25zl miesiecznie oferta jest troche gorsza, stad poczytam.

 

Nie zmienia to faktu, ze i tak najlepszy jest abonament sluzbowy, szczegolnie jak wykonuje sie duzo polaczen poza Polske.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tułaczce przez kilku operatorów przez ostatnie 2 lata na dłużej zostanę w t-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja dałem sobie spokój z oceną "najlepszej" sieci. Po latach walk z Ideą, Plusem, Erą, potem T-Mobile, Orange, Heyah, itp itd zostałem w Orange ale nie dlatego że to jakaś super sieć. Po prostu wymęczyłem tam najniższą dla mnie akceptowaną cenę za usługi jakie chciałem mieć. Wszyscy operatorzy to jedna mańka IMHO, często też mają "fale" gdy akurat są u nich dobre oferty ale poza tym to są wielkie korporacje które formalnie są frontem, w rzeczywistości często tyłem do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta to sprawa drugorzędna, stabilność usługi, to było dla mnie najważniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z żoną już od wielu lat w PLAY, mama, teściowa, szwagier i siostra tylko ojciec się uchował w T-Mobile bo mu się nie chce przenosić nr ale abonament 15 zł i w tym chyba 60 minut których nie wykorzystuje, internetu nie potrzebuje. Mama z kolei trochę więcej bo 19 zł 240 minut, do PLAY bez ograniczeń i też bez internetu. Moja ostatnia taryfa to 24,59 na 2 lata przez 6 miesięcy za 0, wszystko bez limitu internetu 7GB a teraz w roamingu coś ok 2 GB do wykorzystania. Ta ostatnia opcja na firmę a reszta prywatnie. Co do zasięgu, ustawienie auto i przełącza się między wszystkimi sieciami w zależności od siły sygnału. Podsumowując ja na PLAY nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze sa jeszcze abonamenty z limitem minut hehehe, niezle.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Od lat w ORANGE, czy jak tam ona wcześniej się nazywała. Dzięki żonie w mBanku, który jest jednym z ich partnerów, nie narzekam  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stały klient Orange od niemal 20 lat na ofertę tez nie narzekałem. Najwiekszy problem z zasiegiem - tam gdzie inne sieci nie mają problemu Orange nie daje rady. Dlatego w końcu zebralem się i zmienilem sieć.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze sa jeszcze abonamenty z limitem minut hehehe, niezle.

 

G6

 

Formalnie obecnie już dawno nie ma, rodzice po prostu są na umowie na czas nieokreślony i nie składają wypowiedzenia  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  nie mówiłem w kwestii roamingu ? Nie lepiej było uczciwie i od początku jasno a nie najpierw się upierać ,że u nas za darmo a pózniej się rakiem z tego wycofywać ..

 

 

CYTAT 

Orange jest już trzecim polskim operatorem, który otrzymał zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na stosowanie dopłat do roamingu na terenie Unii Europejskiej. Dwa pozostałe podmioty to Plus oraz Play, z których na razie tylko ten ostatni zdecydował się na skorzystanie z takiej możliwości. 

 

  • 0,05 zł brutto za minutę połączenia wykonanego
  • 0,02 zł brutto za minutę połączenia odbieranego;
  • 0,01 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS;
  • 0,01 zł brutto (po zaokrągleniu) za megabajt przesłanych danych;
  • 0,01 zł brutto (po zaokrągleniu) za wysłaną wiadomość MMS.

 

 

UKE otworzył dla Oragne furtkę do dopłat 16 kwietnia, ale jak donosi portal rpkom, powołując się na słowa rzecznika prasowego firmy, operator na razie jeszcze z nich nie korzysta. Choć oczywiście nie jest wykluczone, iż w przyszłości się to zmieni. Tym bardziej, iż przed nami okres urlopowo-wycieczkowy, który może "zachęcić" firmę do takiej decyzji.

 

My także zwróciliśmy się do Orange z prośbą o komentarz do powyższej decyzji UKE i możliwych dopłat do roamingu. Uzyskaliśmy następującą odpowiedź:

Mogę potwierdzić, że dostaliśmy zgodę UKE na wprowadzenie dodatkowych opłat w roamingu. Nie będziemy komentować naszych planów marketingowych dotyczących roamingu.

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaty wróciły przez Januszy, co mieszkają albo pracują zagranicą a korzystają z polskich abonamentów. Po co płacić 30 euro u Niemca, jak można 30 zł w Polszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wróciły bo i tak jest dużo taniej niż było kiedyś ;) i pewnie dalej bardziej opłaca się posiadanie telefonu z abo w PL za 30zł i dopłacanie niż posiadanie telefonu w DE za 30eur... szczególnie jak ktos przebywa w zasięgu wifi i ma opcje wifi calling.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-mobile chyba nie wszystkim nalicza, jestem od tygodnia na statku, dzwonie i pisze z sieci szwedzkich/dunskich i ani grosika mi policzyli.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podobnie w orange za dzwonienie i pisanie nic nie policzyli, ale swój limit 4,6GB już dawno wyczerpalem (dużo ciekawych meczów było) i za net juz mnie kasuja 3gr za MB, ale to nie dużo. Na szybke wifi na morzu nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doliczanie chyba najbardziej dotyka prepaidy i co do definicji mialo sie tyczyc heavy user'ów jest jakiś wzór na kalkulacje czasu przebywania poza granicami PL. Jak jest się dłużej poza PL w przeciągu czterech ostatnich miesięcy to jest się heavy user'em.

Mnie mimo przebywania często poza Polską też jeszcze nie doliczają opłat, jedynie do internetu czasem. Do tego całkiem preferencyjnie mnie podliczyli za rozmowy ze Szwajcarii bałem się, że będzie gorzej.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.