Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

simba

seiko snzh55k1

Recommended Posts

Guest AdamB

Nie opłaca się za taką kasę. Ten zegarek możesz mieć za niecałe 500 PLN, tylko musisz go kupić w SG lub HK.

Ja kilka lat temu kupiłem w Timetrend za niecałe 700 z pełną gwarancją czego nie masz chyba przy zakupie w SG/HK?

[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Guest AdamB

Pytanie czy warto płacić za gwarancję extra 200 pln.

Dla mnie gwarancja na zegarek to jest raczej jak UFO kazdy slyszal nikt nie widzial.

Jak zegarek nie upadnie albo o cos nim nie przywalimy to raczej sam z siebie sie nie popsuje a jak w cos przywalimy gwarancja nie obejmuje tego.

Tak wiec za co placimy........wyglada ze za dobre samopoczucie. Patenty typu sklejony wlos czy poluzowany wachnik zronbi kazdy majster za nascie zlotych.

zegar fajny ale rzeczywiście znajdziesz taniej

Czy ktoś mógłby mi rozwinąć skrót SG i HK?

Osobiście nie robiłem nigdy bezpośrednio zakupów z SG/HK więc po prostu miałem obawy co dostanę w paczce, na zasadzie "co będzie jak przyjdzie ze skazą itd itp?"

Poza tym w TT miałem od ręki :) no i prawdę mówiąc - nawet 700pln za ten zegarek to są małe pieniądze względem tego co oferuje ten zegar.

[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Guest AdamB

Singapur i Hongkong - dokładnie tak.

Osobiście nie robiłem nigdy bezpośrednio zakupów z SG/HK więc po prostu miałem obawy co dostanę w paczce, na zasadzie "co będzie jak przyjdzie ze skazą itd itp?"

Poza tym w TT miałem od ręki :) no i prawdę mówiąc - nawet 700pln za ten zegarek to są małe pieniądze względem tego co oferuje ten zegar.

Tak samo myślałem. Bo obecnie wszystkie sklepy w Polsce oferują w.w. zegarek za min. 880 PLN.

A jak wygląda sprawa podatkowa w przypadku zakupów z SG lub HK?

Guest AdamB

Jeśli chodzi o cło i vat to wszystko zależy od farta. Nie ma gwarancji że nie wpadnie na cło.

Poszukaj na forum, na pewno coś szczególowo znajdzesz. Vat standardowo 23%, cło to jakieś małe wartości o ile pamiętam.

Ja już 2 x kupowałem w Singapurze. Za każdym razem było o wiele taniej - ostatnio kupiłem zegarek za 235$ (ok. 700 zł) z przesyłką, podczas gdy na allegro kosztował 1499 zł, a na żywo jeszcze więcej. Przesyłki docierały szybko - w Polsce były już po 2-3 dniach od zakupu (przesłane listem poleconym z opcją śledzenia przez net). Za drugim razem listonosz zapukał do drzwi już po tygodniu. Niestety za pierwszym razem zegarek był wysłany w oryginalnym metalowym pudełku i wzbudził zainteresowanie celników. Paczka krążyła po cle przez ok 2 tygodnie, musiałem wysłać do UC potwierdzenie opłaty i doliczyli VAT (23%) i cło (chyba ok 3%), ale i tak było zdecydowanie taniej niż w Polsce. Do tego jeżeli płacisz przez PayPal masz możliwość dochodzenia zwrotu jeżeli towar okaże się nieodpowiedni.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupów internetowych z Dalekiego Wschodu i nie ma się co martwić cłem, bo nawet jeżeli przechwycą przesyłkę, i tak zapłacisz o wiele mniej niż w kraju.

Czy możecie mi podać jakieś strony z których zamawiacie?

Kiedy kupiłem z pudełkiem - celnicy wypatrzyli. Drugi raz bez pudełka - nie dość że bez cła, to przyszedł po tygodniu. A jeszcze kiedyś dawniej kupiłem seiko vintage na Filipinach, potem ze sprzedawcą przesyłaliśmy w obie strony części w zwykłych kopertach i wszystko bez cła (a dobrze, bo mimo że zegarek stary, to jednak najdroższy w moich skromnych zbiorach). Swoją drogą w podzięce za ogromną wyrozumiałość wysłałem mu potem na Filipiny pół litra żubrówki. Takiej obsługi klienta sprzedawcy w naszych tzw "salonach" mogliby się długo uczyć od Jose z Filipin. :-)

Wracając do meritum: zegarek sam w sobie bardzo zacny. No i baza pod ciekawego moda "fff". Mam, użytkuję, tyle że wersję ze złotymi akcentami. A cena z alle nie jest aż tak rażąco wysoka w stosunku do kupna od kolegów z baaardzo daleka. Biorę pod uwagę doliczenie cła i niepewność kupującego po raz pierwszy.

Ja kupowałem zawsze na mywatch... coś tam i jakoś nigdy do tej pory na cło nie trafiłem. Za to - o dziwo-kiedyś trafiłem na wadliwe Seiko (nie pomnę, chyba skx) O ile dobrze pamiętam, miał jakiś feler ze zbyt ciasno czy coś takiego zamontowanymi wskazówkami. Oczywiście nie odsyłałem, chociaż po wymianie mejli ze sprzedawcą to mi zaproponował na ich koszt etc. Mój zegarmistrz poradził sobie z tym bez problemu. Dzisiaj śmiga w nim kolega i wszystko ok.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• By MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

• By JestemTuNowy
      Część wszystkim ? 
      Jestem nowym użytkownikiem forum, nie znam się na zegarkach i poszukuje porady.
      Znalazłem w domu zegarek, wiem o nim tylko tyle że jest marki Seiko i należał do mojego ojca.
      Czy ktoś mógłby powiedzieć mi co to jest za zegarek i czy opłaca się oddawać go do renowacji do zegarmistrz? (Nie biorąc pod uwagę że to pewnego rodzaju pamiatka. Chodzi mi o to czy przypadkiem cena renowacji nie przekroczy wartości nowego zegarka podobnej jakosci.

Zegarek nie działa (na 99% to wina baterii)
      Z góry dziękuję za pomoc ?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.