Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pirx65

Ile byście dali za Błonie z polskim mechanizmem?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zobaczyłem stawkę za Alfę z allegro i jestem w szoku... Moja była dużo tańsza, ale to było 5 lat temupost-3565-0-90847700-1331284961.jpg

 

post-3565-0-74928300-1331284960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nosiłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkoboskobłoniowsko  B) Do nr 1000 je trzaskali w Polsce?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkoboskobłoniowsko B) Do nr 1000 je trzaskali w Polsce?

Jest taka teoria ;)

Choć niektórzy uważają, że było ich trochę więcej.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka teoria ;)

Choć niektórzy uważają, że było ich trochę więcej.

1001 :rolleyes:


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej zrobię. Ponieważ od czasu do czasu powtarzają się pytania o tą aukcję, pozwolę sobie wkleić ją w postaci jotpega dla potomności, puki jeszcze wisi w necie.

Potem może zniknąć. ;)

 

post-75614-0-53289000-1449589414_thumb.jpg

 

EDYTA:

Ten chyba będzie lepiej się wyświetlał

 

ly695_blonie_001.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka teoria ;)

Choć niektórzy uważają, że było ich trochę więcej.

W książce W. Mellera jest informacja o około 1200 wyprodukowanych płyt. Widuje się czasem egzemplarze o numerach 13XX. Jednocześnie samych "całkiem polskich" zegarków wyprodukowano około tysiąca, albo wręcz dokładnie tysiąc. Mój wniosek, że co normalne przy planowanej produkcji seryjnej, płyt zawczasu wyprodukowano więcej niż ostatecznie złożono zegarków. Tak samo z mostkami i innymi elementami składowymi. Te zmontowane w pierwszym 1000 też pewnie nie trzymały dokładnie kolejności - brano po prostu z przygotowanych zapasów, pewnie tylko z grubsza według kolejności, a do tego trzeba uwzględnić straty na etapie produkcji - chociażby jakiś procent wybrakowanych czy błędów w montażu, które przed złożeniem i odbiorem trafiły "do kosza". To przecież była pierwsza, jeszcze w pewnym sensie próbna seria przed planowaną masową produkcją. Na tym etapie ilość odrzutów zawsze jest większa niż potem.

 

Podejrzewam, że jak pisał Kris, nadwyżkowe elementy, które nie trafiły do tej pierwszej, i jak się potem okazało ostatniej, partii zostały potem "sprywatyzowane" przez pracowników. Trafiły "na lewo" do indywidualnych zegarmistrzów, bądź do "prywatnego montażu", o jakim pisano już na forum. Reszta zaś z magazynu trafiła na rynek po upadku zakładów w Błoniu.

Raczej nie ma co liczyć, że niewykorzystane do produkcji elementy zakład używał do produkcji innych zegarków w następnych latach. Z ZSRR przyjeżdżały pewnie kompletne mechanizmy - bez sensu byłoby wymontowywać radzieckie a montować w ich  miejsce analogiczne polskie. Serwisu też w Błoniu nie prowadzono.

 

P.S.

Mam jeszcze mi. in. taką wątpliwość, więc spytam też tutaj. Czy te ca. 1000 polskich miało dekle takie jak na ilustracji

alfa_zps9spvafju.png

 

(stalowe z logo - w praktyce najrzadsze do spotkania w przypadku kopert 35mm) czy inne, bo np. w książce W. Mellera jest stwierdzenie (ale raczej na zasadzie domysłu), że te ostatnie dekle jako najtrudniejsze w produkcji były montowane w ostatnich seriach. Zdjęcie zaś przedstawia egzemplarz należący, jak sądzę, do Jerzego Bezpałko - a więc prosto "ze źródła", nie egzemplarz np. z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z numerem 106 to chyba Błonie jak mnie pamięć nie myli. Wiekszośc pozostałych znanych polskich mechanizmów jest zamontowana w Alfach. A Alfy miały dekiel zaciskany więc na pewno nie taki jak na powyższym zdjęciu.

 

Ps. Skad jest to zdjęcie?  Chyba z którejś z książek  Z. Mrugalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie oczywiście czysto teoretyczne.

Trafienie polskiego mechanizmu to prawie jak 6 w lotto /no może trochę większe prawdopodobieństwo bo są znane cztery i napewno jest ich więcej/.

Ale załóżmy że jest wystawiony na Alle,albo prędzej w Klubie , i ile można dac?

Przyznam się ,że myślałem o tym nie raz.Mam prawie wszystkie Błoniaki i byłoby to jakieś uwieńczenie kolekcji.

Tak ze dwa lata temu myślałem o 1k,ale po drodze kupiłem Zodiaka Nosa w pudełku za niewiele mniej.

Teraz tak myślę o 1,5k ,ale jak bym zobaczył ofertę ,to już widzę siebie z palpitacją serca i zacmą na oczach i koncie.

A Wy ?

Historia zatoczyła koło i pytający sam odpowie sobie na pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3250 PLN i jeszcze ok. 27h do końca ;-)


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie linka do tej aukcji, bo gdzieś mi umknęło i nie mogę namierzyć... :blink:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz licytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe czy sztyry tysiaki przekroczy :) Jest klimat i coraz bardziej mi się podoba.     A to też jest polski zegarek bo ten napis  16 kamieni to jakiś po rusku.(na mechaniźmie) Co o tym sądzić.?

PIĘKNY WARS -MADE IN POLAND- LATA 60-TE - IDEAŁ !!

 

Ten Wars Super to jest koszmar z ulicy Wiązów - najgorszy typ podróbki jaki występuje - tarcza beznadziejna i w ogóle wymyslona bo czegoś takiego jak Wars Super nie było poza tym ten chrom na deklu  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio nachodzi mnie ostatnio wszystko co polskie.Tylko o polskich zegarka to wcale nie mam pojęcia trza trochę liznąć tematu.Zaczyna mi się podobać.

.Jeszcze obserwuję taką unitrę na allegro Polska w kosmosie ! UNITRA WAREL Quartz..1978. jeżeli możecie coś napomknąć czy aby wszystko jest z nią ok. czy to też nie jakiś składak,to byłbym wdzięczny,i czy ta cena na start nie jest za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio nachodzi mnie ostatnio wszystko co polskie.Tylko o polskich zegarka to wcale nie mam pojęcia trza trochę liznąć tematu.Zaczyna mi się podobać.

.Jeszcze obserwuję taką unitrę na allegro Polska w kosmosie ! UNITRA WAREL Quartz..1978. jeżeli możecie coś napomknąć czy aby wszystko jest z nią ok. czy to też nie jakiś składak,to byłbym wdzięczny,i czy ta cena na start nie jest za duża.

raz- nie ten temat;)

Dwa- zacznij od ksiażki o błoniach, informacje znajdziesz na tym forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4710 z tego co widzę. Nowy rekord;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.