Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiem ciekawe, aczkolwiek nie zawsze może pasować do stroju;) hm... samo jednak wykonanie to czysty majstersztyk. SUPER :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabol jest z drugiego forum :)

 

A tak serio piękny Nomos, właśnie poszukuję czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników manufaktury Nomos. Po przymiarkach nadgarstkowych już wiem, że "pasujemy do siebie" i Nomos zdegraduje garniturowego Tissota i zostanie moim dress watchem no 1. W sklepie na stanie dostępna była jedynie wersja z datą, więc egzemplarz bez daty wymaga sprowadzenia na zamówienie - trzeba uzbroić się w cierpliwość:) Jak już dojdzie, nie omieszkam wystawić zdjęcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego wziąłeś i jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyjemnością również dołączę. Zegarek mistrzostwo świata i mega wygodny.

 

qB5qtG.jpg

 

Wczoraj zakupiony i dzisiaj przyszedł. Jakaś mega szybka dostawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zakup, jaką ma średnicę i jaką masz rąsię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny klasyk. Gratulacje :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Średnica to 37,5mm ale. tracza jest o 1mm większa niż w 45mm Nauticfishu i o 1,5mm mniejsza niż w moim 42mm pilocie. Poza tym zegarek jest cienki i płaski. Na ręku wygląda jak coś koło 40mm. Nadgarstek mam 17cm.

Edytowane przez dwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica to 37,5mm ale. tracza jest o 1mm większa niż w 45mm Nauticfishu i o 1,5mm mniejsza niż w moim 42mm pilocie. Poza tym zegarek jest cienki i płaski. Na ręku wygląda jak coś koło 40mm. Nadgarstek mam 17cm.

Dzięki za info, a zdradzisz jeszcze rozmiar L2L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny.

Michał, jeszcze raz gratuluję!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

dwatch - witaj w klubie i od razu zacznij zwiększać masę, bo zegarek w uszach jest trochę za duży. :)

Nomos Tangente 37,5 mm optymalnie wygląda na nadgarstkach od 17,5 mm lub 18 mm w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy w Warszawie mieszka posiadacz Nomosa w kopercie tangente 35mm? Pytam, gdyż miałbym wielką prośbę o przymiarkę, ponieważ rozważam zakup, najchętniej używanego.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dwatch - witaj w klubie i od razu zacznij zwiększać masę, bo zegarek w uszach jest trochę za duży. :)

Nomos Tangente 37,5 mm optymalnie wygląda na nadgarstkach od 17,5 mm lub 18 mm w górę.

 

Zgadzam się, zegarek garniturowy powinien być trochę mniejszy niż ten codzienny, wygląda to bardziej elegancko. Poniżej zdjęcie Nomosa 37,5 mm na nadgarstku 17,5/18 cm.

 

post-80514-0-10907700-1432375839_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

I jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tam. Przesadzacie. Tangente jest zegarkiem eleganckim ale nie aż tak jak Orion. Jak dla mnie pasuje nie tylko do garnituru czy koszuli (no do dresów to nie bardzo :D ) ale do codziennego stroju jak najbardziej. Wystarczy mu pasek zmienić z czarnego z połyskiem na np. brązowy matowy z czerwonym przeszyciem i "normalnieje". U mnie na lato trafi na mesh i tutaj problem wielkości znika absolutnie. Chciałem Nomosa z datą - więc Club - nie mogłem się przekonać, Orion 38 Datum - to jest dopiero wielka tarcza i u mnie wyglądał jak pilot, Tangete 35mm gang reserve - brzydki jak noc przez ten mikro sekundnik, więc ostał się tylko Tangente 38 Datum. Na co dzień używam pilota 42mm wysokość 14mm, Nautcfisha 45mm wysokość prawie 17mm, czasami  Deep Blue (jak na ryby jadę bo świeci w nocy jak latarka ;) ) 47mm wysokość 18mm.  Się przyzwyczaiłem do dużych zegarów.

 

Tutaj Nomos na bronzie (fotka z netu). Już taki garniturowy nie jest.

 

jX8ykY.jpg

Edytowane przez dwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Chodziło mi o długość uszu Tangente 37,5 mm w stosunku do rozmiaru Twojego nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na tym zdjęciu właśnie jest dobra proporcja zegarka do nadgarstka - zegarek ten imo powinien razem z uszami cały się mieścić na nadgarstku i jeszcze powinno trochę "wolnego" nadgarstka zostać:) Ale jak nosisz na co dzień jeszcze większe zegarki i ten wydaje Ci się mały w porównaniu z innymi to dlaczego nie, dla każdego coś miłego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Warszawie mieszka posiadacz Nomosa w kopercie tangente 35mm? Pytam, gdyż miałbym wielką prośbę o przymiarkę, ponieważ rozważam zakup, najchętniej używanego.

 

Ponawiam prośbę, nikt z Warszawy nie ma Nomosa, czy nie chce się ze mną spotkać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten drugi wariant  :P


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Pytałem pół roku temu, to mnie też się bali ;)

A tak poważnie to mam wrażenie, że Nomosów za wiele to nie ma, a jak są to te większe. A szkoda, bo szczególnie Oriona 35 z chęcią bym też zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

EDC w niesprzyjających dla zegarków okolicznościach przyrody. Nomos jako tool watch :)

ZDkf9TT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.