Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja się odezwę. niemal czyste mechanizmy stosowane były tylko na początku, bardzo krótko. Później były mocno modyfikowane, najbardziej widoczna zmiana to płyta 3/4. Ten z alle jak powiedział Filip z całą pewnością jest na alfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie:-)

Jesli ktoś nie widzi różnicy między zwykła eta z pierwszego zdjęcia a ta z kalibrow T, to nic nie poradze:-) Dla mnie różnica jest ogromna.

 

Ed: Tak teraz doczytalem że nawet ta z pierwszego zdjęcia nie jest taka zwykła.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Stronę clubnomos.de znam :)

Jeżeli to alfa, to ok. Jeżeli Peseux 7001, to trzeba jeszcze ocenić stan zegarka, a zdjęcia były słabe.

Alternatywą za 2200 zł może być 10-letnia Stowa na Peseux 7001. A Stowa historycznie i genetycznie jest bardziej bauhausowa niż Nomos. ;)

https://www.stowa.de/lshop,showdetail,14529402158086,en,1452940215-8086,antea,anteakskleinesekunde,1,Tshowrub--antea,.htm

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa jest w pewnym sensie alternatywą dla Nomosa Tangente (pomijając kwestię werku), ale rozmiar koperty jest u Stowy (przynajmniej jak dla mnie) trochę problematyczny. W modelu z małą sekundę mamy do wyboru kopertę 35,5 mm (wyglądającą trochę kobieco) lub 41 mm (ta jest znów troszkę duża biorąc pod uwagę uszy). Tangente 38 mm wydaje się więc być rozwiązaniem idealnym. U Stowy jest jeszcze automat z kopertą 39 mm, ale juz bez małej sekundy..

 

@Sanik - zdjęcie nadgarstkowe dodam przy chwilce wolnego czasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo idealna jest Antea 365.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to znów automat bez małej sekundy, a modelem "wyjściowym" w tym porównaniu jest ręcznie nakręcany Tangente właśnie z małą sekundą.. Wybór u Stowy jest więc właściwie pomiędzy 35,5 a 41 mm.

Edytowane przez Marcin P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jest dość gruba, jak na tego typu zegarek.

No i ma brzydki rotor...

 

Ja akurat nie mam problemu z rozmiarem, 35 mm to dla mnie akurat. Wybór więc sprowadza się do tego, czy chcę dopłacić do lepszego mechanizmu i lepszego paska.

No i Anteę KS już miałem, a Nomosa jeszcze nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego rodzaju zegarków mała sekunda to creme de la creme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Panowie :) mam dalszy ciąg przygód pewnego Nomosa ;)

No więc po chwili bezczynności z mojej strony jednak nie dałem za wygraną i wysłałem sprzedającemu kilka maili aż wreszcie się odezwał,

dziwiąc się mojej upartości w kwestii zegarka który jest według jego zegarmistrza podróbką i przed którą z dobrego serca chce mnie ustrzec

i że mi jej nie wyślę bo nie chce mieć problemów  :angry:

Byłem na tyle uparty i namolny że wreszcie wysłał mi fotkę mechanizmu którą zaraz zamieszczę pod postem ale najlepsze zostawiłem na koniec

bo z ciekawości znalazłem gościa po mailu dosyć charakterystycznym bo kończącym się na edu, a więc okazało się że to profesor nadzwyczajny  dr. hab kierownik katedry nauk z sporym dorobkiem naukowych książek   :rolleyes:

Przyznam że sam nie wiem co o tym sądzić bo gość jest strasznie mało mówmy i nie potrafię wyciągnąć od niego nic więcej na temat samego zegarka który notabene już do mnie jedzie :)

 

57639105977517051683.jpg

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję wytrwałości, bo wygląda na to, że to oryginał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia. Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pierwszego Nomosa!

 

Wytłumaczyłeś sprzedawcy, że się myli i że to nie jest podróbka, tylko oryginalny Nomos?

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Fantastyczna historia z happy endem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

otrzymałes go juz fizycznie czy tylko zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałes go juz fizycznie czy tylko zdjęcie?

Paweł odpowiedział na to pytanie w poście.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan rzeczywisty zegarka jeszcze trochę będzie dla mnie tajemnicą ale mam nadzieje że słodką :)

więc gratulacji nie przyjmuję i nie dziękuje żeby nie zapeszyć

 

Piotrze odpowiadając Tobie, dokładnie jak napisałeś uświadomiłem pana Profesora żeby się o nic nie martwił bo zegarek ze zdjęcia jest oryginalnym Nomosem, a nawet napisałem mu ile kosztuje nowy a po ile chodzą używane na zatoce :)

co prawda można mnie nazwać lekkim frajerem bo pan profesor był ponoć przekonany przez zegarmistrza że to podróbka warta ok 900-1000zł i chciał za tyle wystawić jeszcze raz na aukcji. No ale najpierw musiał mnie prosić o zwrot prowizji a tu zaczęły się małe schody i zaczęła rozmowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jesteś frajerem, przeciwnie - bardzo fajnie i uczciwie postąpiłeś. Myślę, że nie sprawiłby Ci satysfakcji taki zakup za 900-1000 od nieświadomego człowieka, a tak możesz się cieszyć super zegarkiem za nadal świetną kasę. No, jestem ciekawy Twoich wrażeń jak przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę rozruszać ten wątek bo bez mnie coś tu cicho ;)

 

61173788887622270706.jpg

 

17878291074673311935.jpg

 

23806862320717398480.jpg

 

18745315675790103835.jpg

 

Jak widać trochę rysek ma ale raczej wszystko pod capcoda, co prawda pasek musiałem od razu wyrzucić bo wygląda jakby był pogryziony przez psa ale wreszcie mam motywację żeby zawitać w pewnym paskowym arterie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękny! Zapraszam Pawełku (btw podeślij mi do siebie telefon bo zgubiłem). Filip


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł gratuluję.

Szczerze mówiąc kiedyś najbardziej nie podobały mi się uszy, ale na żywo nigdy tego modelu lub podobnego nie widziałem, jednak stylistyka tarcz mi się podoba.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry gust to Ci się spodoba na żywo ;)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuuuuudo :) Kwintesencja klasycznej prostoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.