Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wystarczy oryginalny cordovan :)

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda:( czarna wersja jeszcze jakoś wygląda, ale i tak wolałbym starego cluba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Prawda, nowe Cluby mocno średnie. Chyba pierwszy raz Nomosowi coś nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym aż tak mocno negatywnie do nich nastawiony, niemniej jednak coś w tym jest z prawdy co piszesz


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Myślę, że Tangente na automatycznym cal. 5101 byłoby hitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba 21cm

 

Myślałem żeby też zainwestować w taki pasek do tego zegarka. Hirsh shiny croco.

Jeśli chodzi o rozmiar zegarka, to pewnie słuszna decyzja. On wydaje się być większy, choćby z uwagi na uszy i cieniutki rant.

 

W kwestii paska, uważam że to wcale nie taki zły pomysł. Tyle się naczytałem wcześniej, jaki to cordovan Nomosa nie jest cudowny, po czym dotarł... i bez szału. Nasi forumowi koledzy robią, moim zdaniem, z cordovanu, dużo ładniejsze paski. Jednak poczekaj aż dotrze. To bardzo delikatny zegarek i nie wszystko będzie do niego pasować. Ważna jest też grubość. Ja mam u siebie pasek o grubości 1,5 mm i nie wiem czy gdyby miałbpowyżej 2 mm wyglądałoby to dobrze. Po prostu "masa" konstrukcji powinna pasować :) Moim zdaniem oczywiście :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie wiem, czego cudownego ktoś mógł oczekiwać. Cordovan Nomosa jest świetny, ale cudów nie czyni. To prosta, gładka skóra, jak ktoś chce fajerwerków to pewnie znajdzie sporo pasków o ciekawszej fakturze i wyglądzie. Siła cordovanu zawsze tkwiła w czymś innym - w komforcie noszenia i solidności. Przynajmniej ja tak pamiętam paski z Nomosów sprzed kilkunastu lat. Dla mnie były genialne. Czy się popsuły? Nie wiem, ale mam też stosunkowo nowy i nie widzę nic złego. Dla mnie to świetne paski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła cordovana tkwi w prostocie i klasycznej elegancji, która idealnie pasuje do nomosów.

Oczywiście z paskami można zaszaleć, ale ostrożnie, aby nie zgubić idei bauhausu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Nie chodzi mi o jakieś szaleństwa. Raczej o to, że pasek, który był seryjnie jakoś szczczególnie mnie nie zachwycił. Osobiście cordovan uwielbiam i miałem dwa takie paski, a trzeci wciąż używam. Zrobione przez naszych forumowych kolegów. Wyglądały i nosiły się o niebo lepiej od tego seryjnego w Nomosie. Generalnie, ten ich seryjny pasek, mnie nie zachwycił po prostu. Ale to tylko moje odczucia i zawsze można uznać, że szukam dziury w całym :) Bo czasem tak jest :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś miałem cordovan od nomosa i jakoś dużego wrażenia na mnie nie zrobił. Na pewno jego prostota pasuje do tangente, ale ludwig jest trochę inny, wydaje się bardziej delikatny i bardziej elegancki. Ma on właśnie zaspokoić moją miłość do takich zegarków jak calatravy od patka czy longinesa, także lubie styl cartiera. Do takiego retro stylu pasują mi paski wykończone na połysk z krokodyla lub z jaszczurki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ram83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A może pasek z płaszczki? Jest bardzo elegancki. Np. ciemnogranatowy pasowałby do wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip pokazywał zestaw z płaszczką w swoim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaszczka jak najbardziej. Znalazłem też takie połączenie, całkiem fajne.

 

ce4d825820cdca59c8ada478191e85b3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie eleganckie paski pasują do Nomosów. Najbardziej do Ludwiga, bo z tej klasycznej trójki jest najbardziej delikatny. Potem Orion. Tangente, nawet to klasyczne, przez nowoczesny kształt koperty i trochę mniej tradycyjny design dobrze się nosi nawet na bardziej sportowych i mniej eleganckich paskach. Widziałbym nawet Tangente na nato.

Swojego Sporta nosiłem na cordovanie, krokodylach, jaszczurkach itp., nato a nawet na niebieskim kauczuku i pasował świetnie. 

Ale i tak uważam, że do Nomosa cordovan pasuje najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem filipową płaszczkę. Cudo.

post-69167-0-77469700-1490985803_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do swojego Ludwig'a pasek z warana (zdjęcie poniżej) i to połączenie jest całkiem dobre. Z płaszczką jest niestety tak, że wygląda ciekawie, ale to dość twarda skóra. Na tym powyższym zdjęciu jest w wersji z szlifowanymi zgrubieniami. Ja bym raczej coś w stylu krokodyla lub warana do niego widział.

 

Nomos_Ludwig_38_03.jpg

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda szalenie elegancko. Ludwig tak ma. Tylko Orion jeszcze może dorównać Ludwikowi w elegancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że tarcza Ludwika jest wzorem nomosa, ale teraz widzę że tak jak tangente została zapożyczona od Lange to Ludwig wzoruje się na Longinesie.

 

7c139da5b1d5824d6d5b351298f95137.jpg

 

7f6898c9437b561ef22dac91d0ce5715.jpg

 

66db84b58d80fb2f6aaf248891f437b9.jpg

 

Stowa też miała bardzo ładną rzymską tarcze

 

02ca8924ba12441541e73a5175a61d85.jpg

 

eaa62b484f26ae3508a8869ffc6643d5.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ram83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że tarcza Ludwika jest wzorem nomosa, ale teraz widzę że tak jak tangente została zapożyczona od Lange to Ludwig wzoruje się na Longinesie.

 

 

 

 

 

 

 

Stowa też miała bardzo ładną rzymską tarcze

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

a to nie jest związane ze stylem BAUHAUS jaki ów modele reprezentują?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jest dokładnie tak, jak napisał pk_kamil :)

Założeniem Nomosa od początku istnienia firmy było oferowanie bauhausowych zegarków, więc siłą rzeczy tarcze muszą być podobne do klasyków tego stylu.

A poza tym Nomos stara się w swoich zegarkach nie kopiować bezrefleksyjnie wzorców, tylko zawsze dodaje coś od siebie. Ostatnim takim przykładem jest pokazany w Bazylei nowy Club z tarczą typu California, która nie dość, że jest tak naprawdę tylko wzorowana na klasycznej Californi (tylko indeksy IV i VIII, piątka i siódemka w kształcie batonów - jak w dotychczasowej, klasycznej wersji Cluba), to jeszcze jest jej lustrzanym odbiciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że tarcza Ludwika jest wzorem nomosa, ale teraz widzę że tak jak tangente została zapożyczona od Lange to Ludwig wzoruje się na Longinesie.

 

 

Wszyscy od wszystkich zapożyczają, ale pretensje to tylko do Chińczyków. 

 

 

 

 

 

 

"Ja bym raczej coś w stylu krokodyla lub warana do niego widział".

 

 

 

Moim zdaniem nic poniżej rekina.  :) 

A poważnie, należy dać szansę temu ładnemu zegarkowi, pasek nie powinien być nachalny i konkurować z tarczą  tylko elegancki,  tak prosty jak to  tylko możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem nic poniżej rekina.   :)

A poważnie, należy dać szansę temu ładnemu zegarkowi, pasek nie powinien być nachalny i konkurować z tarczą  tylko elegancki,  tak prosty jak to  tylko możliwe. 

 

dokładnie!

jak styl bauhaus to do końca - razem z paskiem :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.