Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu wyszedłem do ludzi,.... w sensie do biura to i coś koszulowego można było założyć

3fa362d48f4c0b36736afff070f7090b.jpg&key=c375f6f7f3df03dcd75d238e9229cddd38ffb3165ea02e62aee0da79d55e790a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, disaster3 napisał:

W końcu wyszedłem do ludzi,.... w sensie do biura emoji12.png to i coś koszulowego można było założyć emoji6.png

 

Koszula fajna, taka wiosenna 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lambda jest ślicznym zegarkiem, ale dla mnie jest za duża- 40,5mm z cienką lunetą, a nadgarstek 16,8cm... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, czar napisał:

Kolejny jubileuszowy wypust NOMOSA - stalowe Lambdy. Ciekawe czy zostaje na stałe w ofercie...

 

https://nomos-glashuette.com/en/watches/new-releases/lambda-175-years-watchmaking-glashuette

 

 

Chciałem właśnie wstawić post z  tym newsem. Mi w tym wszystkim najbardziej się podoba ze cena drastycznie zmalała w porównaniu do złotej wersji.

https://monochrome-watches.com/nomos-lambda-175-years-watchmaking-in-glashutte-steel-price/

175 pieces per colou”

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam go bardziej i bardziej
23f3f72e36f9c4ff36d8b106cca7af80.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Nomosie 781?
https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781
Bardzo mi sie ostatnio spodobal i intensywnie myślę nad ewentualnym zakupem. Niby 42 mm to taki moj standadowy rozmiar jak na zegarek sportowy bo i Balla i Glycine nosze caly czas, ale zastanawiam się jak ten bedzie sie nosił na codzień. Mój nadgarstek nie jest za duży bo 17 cm i L2L na poziomie 52mm troche mnie przeraża. Co myślicie o tym zegarku? Miał ktoś z Was może możliwość zobaczenia go na żywo, bo podobno robi super wrażenie, a szukam czegoś w podobej stylistyce, z dobrą lumą, i wygodnego na codzień. Bransoleta też idealnie trafia w mój gust, i ewentualnie na zmianę beżowy zamszowy pasek do niego jako drugi. Myślałem jeszcze o 741 i 735, ale California Dial (ze względu na moje wewnetrzne ocd mi nie do konca odpowiada (albo rzymskie albo arabskie, ale nie razem ) a 741 jakoś nie wiem czy nie za mały. I tak się właśnie zastanawiawiam i już mnie kusi żeby kupić coś nowego. Co myślicie o tym wyborze?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Osy123 napisał:

Co myślicie o Nomosie 781?
https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781
Bardzo mi sie ostatnio spodobal i intensywnie myślę nad ewentualnym zakupem. Niby 42 mm to taki moj standadowy rozmiar jak na zegarek sportowy bo i Balla i Glycine nosze caly czas, ale zastanawiam się jak ten bedzie sie nosił na codzień. Mój nadgarstek nie jest za duży bo 17 cm i L2L na poziomie 52mm troche mnie przeraża. Co myślicie o tym zegarku? Miał ktoś z Was może możliwość zobaczenia go na żywo, bo podobno robi super wrażenie, a szukam czegoś w podobej stylistyce, z dobrą lumą, i wygodnego na codzień. Bransoleta też idealnie trafia w mój gust, i ewentualnie na zmianę beżowy zamszowy pasek do niego jako drugi. Myślałem jeszcze o 741 i 735, ale California Dial (ze względu na moje wewnetrzne ocd mi nie do konca odpowiada (albo rzymskie albo arabskie, ale nie razem emoji85.png) a 741 jakoś nie wiem czy nie za mały. I tak się właśnie zastanawiawiam i już mnie kusi żeby kupić coś nowego. Co myślicie o tym wyborze?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Musisz go przymierzyć, bo tego typu zegarek będzie inaczej wyglądał na ręce, niż zegarki z bezelem, czy inną ramką. Moim zdaniem będzie dużo za duży.

A sam zegarek jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz go przymierzyć, bo tego typu zegarek będzie inaczej wyglądał na ręce, niż zegarki z bezelem, czy inną ramką. Moim zdaniem będzie dużo za duży.
A sam zegarek jest świetny.
Potwierdzam obydwa spostrzeżenia. Zegarek klasa, z super, nieoczywistą bransoletą. Sam odbiór będzie większy w porównaniu do innych w tym rozmiarze.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jedyny salon sprzedaży Nomosa i miejsce gdzie ewentualnie mozna go przymierzyc (jeśli mają) to Jensen w Warszawie czy jest jeszcze jakies inne mejsce?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Osy123 napisał:

W Polsce jedyny salon sprzedaży Nomosa i miejsce gdzie ewentualnie mozna go przymierzyc (jeśli mają) to Jensen w Warszawie czy jest jeszcze jakies inne mejsce?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Dla Polski zachodniej Niemcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje zatem poszukac i przymierzyc i zobaczymy. Mam nadzieje ze bedzie pasowal bo strasznie mi sie podoba. Gdyby zrobili 40mm to bym zamowil nawet bez przymiarki, ale tak to faktycznie musze sprawdzic. Dzieki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sanik napisał:

Musisz go przymierzyć, bo tego typu zegarek będzie inaczej wyglądał na ręce, niż zegarki z bezelem, czy inną ramką. Moim zdaniem będzie dużo za duży.

A sam zegarek jest świetny.

Zgadzam się w całej rozciągłości. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem wczoraj Club Date, 41,5mm 

dobre oferty są w sklepach w Londynie średnio £2k. Początkowo myślałem o Atlantic Blue ale jednak najbardziej niebieski kolor widać pod dużym kątem inaczej jak zwykli czarny wyglada. Gdybym się zdecydował to potrzebuje mniejszy pasek przekręcał ny się na rozmiarze medium mimo zapięcia na pierwszą dziurkę. Biały za to super. Chciałbym by miał max 40mm, wtedy bym się nie zastanawiał tylko brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy, noszę się z zakupem brązowego paska do mojego Oriona:

 

30wRQ3xh.jpg

 

OueDqKTh.jpg

 

Czarnego będę używał, jak będzie formalnie (czarny pasek, czarne buty. itd..) ale jak bedzie mniej formalnie ale też będzie marynarka + brązowy pasek/buty to wtedy chciałbym sobie zmienić pasek na brązowy.

Prośba o doradzenie jaki pasek brązowy do tego zegarka pasowałby? Czy croco/aligator to dobra opcja a może coś innego, czy zwykły cielęcy/bydlęcy bez łusek itd coś na podobieństwo fabrycznego tylko brąz?

 

Paseczek chciałbym zamówić o Filipa, będę wdzięczny za sugestie? I czy iść w zwykłą klamrę czy może zapięcie motylkowe (zwykle tak robię, pasek się mniej niszczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać;) .. ale IMO fajnie casualowo by wyglądał gad ale nie z klasycznych łusek a z takich flanków okrągłych. Casualowo ale z jajem. Co do motylka to motylek nomosa jest bardzo fajny i wygodny, także polecam (do tego niedrogi). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip jak najbardziej :) a wrzuciłbyś jakąś fotkę "gad ale nie z klasycznych łusek a z takich flanków okrągłych"  poglądową? Nie jestem za bardzo w temacie więc nawet nie wiem czego szukać w google w zdjęciach aby wiedzieć co to za typ :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego kwestia stylistyki - jak zrobimy pasek płaski bez wypełnienia, też fajniej pasuje do ostrych lini Nomosa. 

GlashuCC88tte-Original-Sixties-Iconic-Collection-3.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cisza tu straszna, aż temat trudno znaleźć 😉

917B086F-F713-4A19-8880-90D98A86EDC8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie fajnego zegarka. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.