Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - przymierzam się do zakupu jakiegoś fajnego eleganta. Nomos Tangente wydaje się być baaaardzo ciekawy. Sęk w tym, że na Śląsku nie mam gdzie przymierzyć :(

Ktoś chętny do pomocy? Rozmiar 35 / 38 lub inny model podobny rozmiarowo do Tangente.

Opolskie i Małopolskie też wchodzi w grę :)

 

Oczywiście z zachowaniem wszystkich standardów reżimu sanitarnego!


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tangente 35 (stainless steel back)

  • diameter: 35.0mm
  • thickness: 6.2mm
  • lug width: 18mm
  • lug-to-lug: +/- 44.4mm
  • examples: 101

 

Tangente 38 (stainless steel back)

  • diameter: 37.5mm
  • thickness: 6.65mm
  • lug width: 19mm
  • lug-to-lug: +/- 47.7mm
  • examples: 165

 

Jesli ma byc elegant a reke masz do 18 - 18,5 cm to ja bym bral wersje 35 mm (ale lubie mniejsze zegarki).

Wersja 38 ma 3 mm wiekszy L2L i z racji na design (brak lunety niemal) nosi sie jak wiekszy zegarek.

Jesli masz nadgarstek 18,5 - 19 cm i wiecej to mozesz patrzec na 38, zerknij sobie na ponizsze porownanie:

 

https://wristwatchreview.com/2018/04/13/hands-on-bauhaus-battle-nomos-tangente-35-vs-38-date/

 

PS. Lug width 18 mm jest bardziej standardowy w 35 wiec bedziesz miec wiekszy wybor paskow :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje konkretne łapsko ma 17cm :D 

Zastanawiam się też na Longinesem 38,5mm (L2L 44mm), ale dopiero mieli mi sprowadzić do salonu. Jak przymierzę przed świętami (jeżeli otworzą galerie...) to już coś będę wiedział więcej.

Mierzyłem ostatnio Tudora Style 38mm (L2L 45mm) i był ok.

 

A jak wspomniałem wizualnie Nomos mi pasuje, tylko kwestia rozmiaru. Z tego co piszesz wersja 35, na papierze, przedstawia się lepiej. Przymiarka byłaby bardzo pomocna i dała pełen ogląd sytuacji.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyżej masz mojego Oriona 35mm na ręce ok 16.5cm , ten zegarek na żywo na ręce wydaje się dużo większy. Cieszę się ze nie poszedłem w 38mm bo byłby za duży. Miałbym wrażenie przez wąska lunetę ze nosze 40mm a ta 35mm jest jak moj Sarb033, który wlasnie ma 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 17 cm w nadgarstku 38 mm moze wygladac juz jak patelnia troche - zona ma 16-16,5 cm i Metro 33 siedzi idealnie wiec podtrzymuje, ze 35 bedzie wygladal super.

W PL jedyny dealer to Jansen w Warszawie, pozostaje ci wiec liczyc na kogos z forum w poblizu, kto ewentualnie pozwolilby ci przymierzyc - trzymam kciuki, powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 zrobisz kilka fotosów z dalszej perspektywy? :)

@cordi7 też wydaje mi się, że 35 będzie ok - ale, jak napisałem przymiarka na żywo jest zawsze najlepsza... A, że naczytałem się trochę o rozmiarach Nomosa to tym bardziej mam obawy 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

@disaster3 zrobisz kilka fotosów z dalszej perspektywy? :)

@cordi7 też wydaje mi się, że 35 będzie ok - ale, jak napisałem przymiarka na żywo jest zawsze najlepsza... A, że naczytałem się trochę o rozmiarach Nomosa to tym bardziej mam obawy 😕

Wejdź na mojego Instagrama (adres masz w mojej stopce) i przejdź trochę w dół galerii (No właściwe to sporo w dół). Miałem Nomosa Tangente (w wersji sport) w rozmiarze 35/36 mm (nadgarstek 18,5 cm) i na garniturowca na pewno nie brałbym większego. Swoją drogą, Tangente jest świetny (a dla mnie wersja Sport - luma na wskazówkach i WR100) była już w ogóle mega i co jais czas żałuję sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SmycelOki, dzięki. W domu poproszę żonę żeby mi pokazała, bo ja nie mam instagrama :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smycel napisał:

Wejdź na mojego Instagrama (adres masz w mojej stopce) i przejdź trochę w dół galerii (No właściwe to sporo w dół). Miałem Nomosa Tangente (w wersji sport) w rozmiarze 35/36 mm (nadgarstek 18,5 cm) i na garniturowca na pewno nie brałbym większego. Swoją drogą, Tangente jest świetny (a dla mnie wersja Sport - luma na wskazówkach i WR100) była już w ogóle mega i co jais czas żałuję sprzedaży.

Tangente sport datum miała dokładnie 36,5 mm średnicy, ja też żałuję że go sprzedałem. 


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gregory_70 napisał:

Tangente sport datum miała dokładnie 36,5 mm średnicy, ja też żałuję że go sprzedałem. 

Ja też 😆

IMG_20160605_171456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też


Czy to Wenecja północy, czy może Bydgoszcz Południa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Szyszkops napisał:

 


Czy to Wenecja północy, czy może Bydgoszcz Południa emoji6.png?

 

Wenecja 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gregory_70 napisał:

Tangente sport datum miała dokładnie 36,5 mm średnicy, ja też żałuję że go sprzedałem. 

36,5 mógłby być idealnym rozwiązaniem dla mnie. Nie potrzebuje zegarka do garniaka a do bussines casual. 

 

Swoją drogą te stare wersję sport strasznie drogie... Luma i większy WR usprawiedliwiają ceny za używki, prawię takie same jak za nowego "zwykłego" Tangente? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz business casual popatrz na serie Club, masz ref. 741 i 748 / 749 w rozmiarze 37 mm w automacie badz  Minimatik w rozmiarze 35,5 - IMO spokojnie podejda do takich wymagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał:

36,5 mógłby być idealnym rozwiązaniem dla mnie. Nie potrzebuje zegarka do garniaka a do bussines casual. 

 

Swoją drogą te stare wersję sport strasznie drogie... Luma i większy WR usprawiedliwiają ceny za używki, prawię takie same jak za nowego "zwykłego" Tangente? 

 

Nadgarstek 17,5 cm.

IMG_20180616_073349.jpg


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Jak chcesz business casual popatrz na serie Club, masz ref. 741 i 748 / 749 w rozmiarze 37 mm w automacie badz  Minimatik w rozmiarze 35,5 - IMO spokojnie podejda do takich wymagan.

Już wcześniej Cię gdzieś informowałem, że California Dial nie jest dla mnie :D Ale za to 749 jest idealne! 🤩 Szkoda tylko tej ceny... Myślałem, że seria Club ma tylko te "pomieszane" tarcze... Dzięki za nakierowanie.

Chyba Club 701 lub 731 to będzie to. Wyglądają świetnie, cena akceptowalna.

Model 731 na stronie info, że wykupione, ciekawe czy to koniec tego modelu.

 

Godzinę temu, Gregory_70 napisał:

Nadgarstek 17,5 cm.

Dzięki za fote!


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, evilym napisał:

Już wcześniej Cię gdzieś informowałem, że California Dial nie jest dla mnie :D Ale za to 749 jest idealne! 🤩 Szkoda tylko tej ceny... Myślałem, że seria Club ma tylko te "pomieszane" tarcze... Dzięki za nakierowanie.

Chyba Club 701 lub 731 to będzie to. Wyglądają świetnie, cena akceptowalna.

Model 731 na stronie info, że wykupione, ciekawe czy to koniec tego modelu.

 

Dzięki za fote!

Info o niedostępności 731/733 jest na stronie firmowej, conajmniej, od roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym

tutaj masz Nomos Ludwig 35mm(koperta identyczna jak w Tangente tylko rzym na tarczy)

na moim nadgarstku 17,5mm

Normalnie nosze sikory 40-42mm B/K, to jest fenomen niewytlumaczalny,

tzn, niby kazdy Ci tlumaczy brak lunety,L2L, profil uszu ale dokladnie przezywalem

to samo co Ty kiedys przed zakupem i nie bylem tego w stanie ogarnac rozumem, dopoki nie trafil na moj nadgarstek:)

pozdrawiam

20200609_182727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał:

Nosiłem Ludwiga 35mm na nadgarstku 16,8 i był świetny. 

 

6 godzin temu, Toplife napisał:

@evilym

tutaj masz Nomos Ludwig 35mm(koperta identyczna jak w Tangente tylko rzym na tarczy)

na moim nadgarstku 17,5mm

Normalnie nosze sikory 40-42mm B/K, to jest fenomen niewytlumaczalny,

tzn, niby kazdy Ci tlumaczy brak lunety,L2L, profil uszu ale dokladnie przezywalem

to samo co Ty kiedys przed zakupem i nie bylem tego w stanie ogarnac rozumem, dopoki nie trafil na moj nadgarstek:)

pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedzi i w szczególności foto. Wygląda na to że w przypadku Nomosa będę kierował się w stronę rozmiarów 35/36.

Tangente nie jest już takim oczywistym wyborem. Club 701 jest równie ciekawy czy nawet lepszy jako zegarek do biura... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy pasek z firmy Barton, chciałem oszczędzić skórzany w ciepłe dni jak i gdy nadgarstek się poci jak jeżdżę rowerem codziennie. Brałem prosty bez wzorów by był zbliżony do oryginalnego Nomosa. 
generalnie jak ktoś nie przepada za paskiem oryginalnym (do którego sam byłem początkowo sceptyczny) to pewnie się mu nie spodoba...ale koszt jego to zaledwie $12. (I jakieś 3 za wysyłkę)

Przychodzi z teleskopami do szybkiej zmiany, i ma odpowiednie wycięcia od spodu. Przełożyłem jedynie oryginalne teleskopy. Szukałem czegoś innego na lato i to mój pierwszy test z paskiem4DC5482F-2C25-45C4-9C6B-0FC7BEFBB8C5.thumb.jpeg.9632fb0c73db74a474ab09141b4566f7.jpeg

2B0BF4B5-5F71-4EB7-9501-9764EA79DBF3.thumb.jpeg.d55cd69c7fe37911856835f299df89ff.jpegPs. Jest pewien człowiek u nas na forum co robi paski i był mi polecany (chociaż robi skórzane) ale gdy kolejny raz czytałem, że jutro się odezwie z propozycjami i to nie następowało poddałem się..

więc to jedyne co znalazłem na na ten moment na szybko.

 

https://www.bartonwatchbands.com

 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda, co prawda to pewnie silikon a nie guma, ale ważne że jest gładki i pasuje to eklektycznego stylu Nomosa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.