Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje Tangente Sport też nosiłem na silikonie (w sunie to chyba był fiolet) i na wakacje był to super zestaw (przynajmniej moim zdaniem) 😉

838D7844-E543-489E-95E6-DD971CF4A4F3.jpeg

786310B1-2FB1-4BE8-B230-B0BE8A8931F5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie guma była niebieska, pod kolor wskazówek 😆

IMG_20170516_075018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dasz namiary gdzie można zobaczyć i ewentualnie kupić? Barton robi w różnych kolorach, jak i ma w ofercie dwukolorowe (inny kolor od spodu)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Od wczoraj jestem właścicielem modelu Club Campus ref. 737. Generalnie jestem zachwycony samym zegarkiem i tym bardziej wyborem srebrnej tarczy a nie czarnej. Oglądałem dwukrotnie modele z czarną i trochę mnie rozczarowały. Może gdyby był dodany AR wyglądałyby lepiej.

 

Niemniej są dwie rzeczy , które mnie zaniepokoiły związane z kontrolą jakości:

 - paproch widoczny od strony mechanizmu. Co ciekawe nie jest to tylko mój egzemplarz , ale zauważyłem również w nowym modelu , który oglądałem u dealera przy Pl. Piłsudskiego.

- druga rzecz, poważniejsza; im bardziej się przyglądam tarczy , tym bardziej dostrzegam , że tarcza nie jest idealnie wyśrodkowana względem koperty. Próbowałem mierzyć na różne sposoby względem uszu i koronki i dostrzegam minimalną odchyłkę na poziomie poniżej 0,5mm. Może się czepiam, ale wydaj mi się , że nie jest idealnie w momencie gdy spoglądam na logo, tak jakby było odrobinę przechylone. 

 

Zegarek kupiłem przez Chrono24 w Niemieckim sklepie o bardzo dobrej reputacji jako "nienoszony". Dostałem wszystkie papiery producenta , ale na fakturze jest napisane , że mogę polegać tylko na dwuletniej gwarancji sprzedawcy. Dodam , że sama transakcja przebiegła bardzo sprawnie, dobra komunikacja i szybka wysyłka.

 

Zastanawiam się czy warto w ogóle poruszać temat ze sprzedawcą. Usuniecie paprocha, to chyba żaden większy problem u dobrego zegarmistrza Warszawie , mając na względzie , że wysyłka do Niemiec będzie mnie więcej kosztować. Gorzej z oceną tej tarczy - czy tu można coś zadziałać , czy ewentualna ingerencja jest bardzo skomplikowane? czy dać sobie spokój ? Czy można mówić o jakiejś tolerancji na którą Nomos może sobie pozwolić?

 

Jestem ciekaw waszych opinii. Zdjęcia w załączniku.

 

Dzięki.

 

Ryszard

 

20201113_095536.jpg

20201114_134345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paproch to pierdoła, ale to drugie jest niedopuszczalne, ja bym reklamował, nie powinno tak być w Nomosie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bym reklamował. 

Rozumiem Seiko z niższego segmentu, gdzie trafienie dobrze poskładanego to jak wygrana na loterii. Ale nie w zegarku klasy Nomosa. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do reklamacji niestety.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja jak piszą koledzy powyżej, widziałem kilka Nomosów i były tip top. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Dobrze rozumiem, że masz tylko gwarancję sklepu a nie producenta? Tak był ogłoszony na Chrono?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że do reklamacji. Mnie osobiście taka rzecz bardzo by drażniła

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi.

 

Z tą gwarancją to jest tak , że na Chrono zegarek był wystawiony jako "nienoszony" z oryginalnym pudełkiem i papierami producenta i takowe dostałem. Otrzymałem kartę gwarancyjną NOMOSa z pieczątką dystrybutora z Włoch datowaną na listopad - Tomasini Francia - Spoleto. Natomiast na fakturze ze sklepu w Niemczech gdzie kupiłem zegarek jest wyraźnie napisane , że w razie roszczeń mogę tylko polegać na gwarancji wydanej przez sklep. Nie wiem czy to powszechna praktyka gdy zegarki są wystawione jako "nienoszone". Na stronie sklepu doczytałem, że zegarek pod hasłem  "nienoszony" może pochodzić od innego dystrybutora albo nawet prywatnego źródła. Co do stanu zegarka nie miałem najmniejszych zastrzeżeń: jak nowy , w folii, bez najmniejszych śladów użytkowania, pasek nie wygląda by był w ogóle  przymierzany. 

 

Przy okazji link do sklepu: https://www.uhren-miquel.de/

 

No nic, napiszę do nich i zobaczę co zaproponują. Teraz jak zacząłem więcej myśleć o tej niedoskonałości tym bardziej ją dostrzegam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silhouette Cześć, ja tak się napaliłem na kupno 736, że rozmawiałem chyba że wszystkimi firmami handlującymi Nomosem na chrono24 ;) Okazywało się, że wcale nie mają zegarka na magazynie. Na stronie Nomosa zegarki też się wyprzedały. Poza chrono24: na Berry's był ostatni egzemplarz. Czyli kończyła się pewna partia zegarków, następna dostawa ma być za miesiąc. Z tego można by zgadywać, że mogli Ci sprzedać jakiś ostatni, zalegający, wadliwy egzemplarz z nadzieją, że nie zauważysz.
Spróbuj zwrócić do sprzedawcy.
Jeżeli jednak postanowisz reklamować i okaże się że masz rację to napisz negatywny komentarz sprzedawcy, powinien taką wadę zauważyć.
Ta moja wielka chęć natychmiastowego zakupu Nomosa to efekt korespondencji z @cordi7 :)
Dziękuję bardzo @cordi7

Edytowane przez wpytlik
poprawa błędów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tą gwarancją, niby czemu miałoby jej nie być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wpytlik miałem podobnie i już byłem zmęczony poszukiwaniami. Rzeczywiście u większości pustki na magazynie. Niemniej po tym jak go kupiłem zadzwonili do mnie z Harvey Store , z którym swego czasu się kontaktowałem i też się wtedy wyprzedali z ref. 737 , że w przyszłym tygodniu mogą mieć 735 i 736. Może spróbuj u nich: https://www.harveystore.com/#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest karta gwarancyjna podbita przez AD to nie rozumiem, czemu  miałaby nie być honorowana? Dopytaj może o to? Kupowałem wiele razy przez Chrono24, rejestrowałem gwarancje na stronach producentów i raz nawet musiałem z gwarancji skorzystać - nie było najmniejszego problemu. Dziwne.


Na stronie Nomosa podany przez ciebie dealer jest wiec wszystko ok:

 

B711E54E-92A6-4837-A2A0-257A9149BB36.thumb.jpeg.0640fd1cd7b0ba396fe0f756e097bd1e.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Silhouette napisał:

@wpytlik miałem podobnie i już byłem zmęczony poszukiwaniami. Rzeczywiście u większości pustki na magazynie. Niemniej po tym jak go kupiłem zadzwonili do mnie z Harvey Store , z którym swego czasu się kontaktowałem i też się wtedy wyprzedali z ref. 737 , że w przyszłym tygodniu mogą mieć 735 i 736. Może spróbuj u nich: https://www.harveystore.com/#

 

Pisałem wcześniej do nich (HarveyStore DE), odpisali mi żebym zamówił i zapłacił, a potem poczekał około dwóch miesięcy (sic!).  Cenę mieli świetną. Zapytam się  więc ich czy coś się u nich zmieniło.

 

W ogóle trochę się zacząłem wahać. Wiem, że to tylko jeden przypadek (co najgorsze ja bym chyba nie zauważył wady, a chciałbym jednak kupić zegarek idealny). Zamówienie dla pewności na stronie https://nomos-glashuette.com/en/store nie ma sensu bo to prawie 200 EUR drożej.

 

Poza tym napisałeś, że ciemny na żywo średnio wygląda (jasny zdecydowanie mniej mi pasuje). Naprawdę jest taki zły? 

Może kupić Tangente lub Oriona? Ale to już jakieś chore pieniądze.

 

Najwyżej wrócę do starego pomysłu i kupię Sinna 104 zamiast Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii 736 i 737 są cały czas dostępne w sklepach. 

 

Z reklamacją może być tak, że jak odeślesz do sprzedawcy to on wysyła do producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 70soul napisał:

W Anglii 736 i 737 są cały czas dostępne w sklepach. 

 

Z reklamacją może być tak, że jak odeślesz do sprzedawcy to on wysyła do producenta. 

Mógłbym mi napisać w których?

Tak przy okazji to aktualnie czekam na zwrot pieniędzy ze sklepu Uhrinstinkt.de. 

Kupiłem zegarek, zapłaciłem kartą Revolut. Zamówienie zostało potwierdzone mailowo.

Trochę się wkurzyłem na następny dzień jak otrzymałem odpowiedź, że nie mogą przyjąć mojej płatności ze względów bezpieczeństwa ponieważ:

"the payment for your order, the country of the credit card does not match the country deposited with us. For insurance reasons we cannot accept the payment and have to ask you to name an alternative payment method. We ask for your understanding."

Chciałem w jakiś dodatkowy sposób potwierdzić, że jestem właścicielem karty, ale nic to nie dało bo "However, there have been more cases of fraud and therefore we are forced to take such security measures."

Rzeczywiście stan płatności jest "w przetwarzaniu". 

Wiele razy płaciłem Revolutem w sklepach internetowych na całym świecie, także w Niemczech i nie było problemu. Ktoś miał taki problem? Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacić inną kartą, zdarza się. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, wpytlik napisał:

 

Pisałem wcześniej do nich (HarveyStore DE), odpisali mi żebym zamówił i zapłacił, a potem poczekał około dwóch miesięcy (sic!).  Cenę mieli świetną. Zapytam się  więc ich czy coś się u nich zmieniło.

 

W ogóle trochę się zacząłem wahać. Wiem, że to tylko jeden przypadek (co najgorsze ja bym chyba nie zauważył wady, a chciałbym jednak kupić zegarek idealny). Zamówienie dla pewności na stronie https://nomos-glashuette.com/en/store nie ma sensu bo to prawie 200 EUR drożej.

 

Poza tym napisałeś, że ciemny na żywo średnio wygląda (jasny zdecydowanie mniej mi pasuje). Naprawdę jest taki zły? 

Może kupić Tangente lub Oriona? Ale to już jakieś chore pieniądze.

 

Najwyżej wrócę do starego pomysłu i kupię Sinna 104 zamiast Nomosa.

Dosłownie wczoraj do mnie dzwonili , że jest szansa sprowadzenia 735/736 w przyszłym tygodniu.

Czarny absolutnie nie jest zły , po prostu jakoś mi nie podszedł. Może dlatego , że wcześniej zegarki zawsze miałem z czarną tarczą i mi się znudziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Silhouette napisał:

Dosłownie wczoraj do mnie dzwonili , że jest szansa sprowadzenia 735/736 w przyszłym tygodniu.

Czarny absolutnie nie jest zły , po prostu jakoś mi nie podszedł. Może dlatego , że wcześniej zegarki zawsze miałem z czarną tarczą i mi się znudziły.

 

Dziękuję, zapytam. Stwierdzenie "jest szansa" może też oznaczać, że zapłacę , a termin się zmieni :(

 

Tarcza jest w kolorze antracytowym czyli powinna być trochę jaśniejsza od czerni. Mam nadzieję bo mam już czarnego pilota (Stowa Verus).

16 minut temu, eye_lip napisał:

Zapłacić inną kartą, zdarza się. 

 

Ok, chciałem uniknąć niekorzystnego przewalutowania. Rozumiem, że ten problem jest związany z tym konkretnym sklepem. Nie bardzo wiem na jakie podstawie mogą odrzucić taka płatność. Na ich stronie https://www.uhrinstinkt.com/payment nie ma żadnych obostrzeń. Szkoda, że nie ma jakiejś dodatkowej metody uwierzytelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś odrzucili revoluta jak chciałem płacić na yoox, tak samo w wizzair nie zapłacisz - ważne aby minusy nie przesłoniły plusów ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku Club Campusa ciemnego i jasnego, obydwa bardzo fajne - zależy czego szukasz i czego brakuje w kolekcji. Na ciemnego sam się zasadzałem aż ostateczne w plan zakupowy wpadł 741 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cordi7 napisał:

Miałem w ręku Club Campusa ciemnego i jasnego, obydwa bardzo fajne - zależy czego szukasz i czego brakuje w kolekcji. Na ciemnego sam się zasadzałem aż ostateczne w plan zakupowy wpadł 741 :)

 

 

Czyli zdecydowałeś się na niebieski, pomijając oczywiście inny mechanizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie totalnie zauroczyl 781. Niby duzy, bo 42mm ale na codzien takie nosze i idealnie wpisuje sie w moj gust. Zamowilem. Zobaczymy jak przyjdzie. Nie mialem okazji przymierzyc, ale po przeczytaniu wszystkiego w necie na jego temat, mierzeniu innych o podobnych wymiarach stwierdzilem ze zaryzykuje bo zakochalem sie w tym zegarku. Mam nadzieje ze niedlugo w zwiazku z tym tez bede mogl oficjalnie dolaczyc do klubu. Jak przyjdzie to sie pochwale i powiecie co sadzicie, choc pewnie troche sie o rozmiarze naslucham.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
6 godzin temu, Silhouette napisał:

(...)

- druga rzecz, poważniejsza; im bardziej się przyglądam tarczy , tym bardziej dostrzegam , że tarcza nie jest idealnie wyśrodkowana względem koperty. Próbowałem mierzyć na różne sposoby względem uszu i koronki i dostrzegam minimalną odchyłkę na poziomie poniżej 0,5mm. Może się czepiam, ale wydaj mi się , że nie jest idealnie w momencie gdy spoglądam na logo, tak jakby było odrobinę przechylone. 

(...)

Ryszard

Ryszard, przede wszystkim gratuluję fajnego zegarka🙂

A jeśli chodzi o logo, to może to tylko złudzenie optyczne? Zdjęcie nie jest zrobione idealnie centralnie z góry, a pasek na teleskopach mógł być przecież odrobinę przekrzywiony, co budowało linię krzywą w stosunku do logo. Połóż zegarek bez paska na papierze milimetrowym i zrób centralnie zdjęcie tarczy.

Na niektórych wcześniejszych zdjęciach kolegów pod kątem i na poniższym widać jak oczy nas oszukują, jeśli chodzi o położenie logo.

IMG-20201114-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.