Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

@norbie dzięki! zegarek rzeczywiście wygląda znakomicie i jak to zwykle bywa lepiej w "realu" niż na zdjęciach :) Tobie też gratuluję wyboru!

Mierzyłem na różne sposoby , między innymi prowadząc taśmę wzdłuż indeksów na godzinie 11 i 1 względem uszu i wychodzi mi, że cała tarcza jest delikatnie przekrzywiona. Nie jest to coś co zauważa się od razu , ale po dłuższym wpatrywaniu się w logotyp można zauważyć , że jego lewa strona jest nieco niżej.

 

Rzeczywiście zdjęcie , które zamieściłem tego nie oddaje i trudno to uchwycić..eh, może czepialski jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wpytlik napisał:

Mógłbym mi napisać w których?

Tak przy okazji to aktualnie czekam na zwrot pieniędzy ze sklepu Uhrinstinkt.de. 

Kupiłem zegarek, zapłaciłem kartą Revolut. Zamówienie zostało potwierdzone mailowo.

Trochę się wkurzyłem na następny dzień jak otrzymałem odpowiedź, że nie mogą przyjąć mojej płatności ze względów bezpieczeństwa ponieważ:

"the payment for your order, the country of the credit card does not match the country deposited with us. For insurance reasons we cannot accept the payment and have to ask you to name an alternative payment method. We ask for your understanding."

Chciałem w jakiś dodatkowy sposób potwierdzić, że jestem właścicielem karty, ale nic to nie dało bo "However, there have been more cases of fraud and therefore we are forced to take such security measures."

Rzeczywiście stan płatności jest "w przetwarzaniu". 

Wiele razy płaciłem Revolutem w sklepach internetowych na całym świecie, także w Niemczech i nie było problemu. Ktoś miał taki problem? Co z tym zrobić?

Biorę margines ze mogłem linki pomylić bo oglądam jednym okiem KSW ale proszę:

https://www.jurawatches.co.uk/products/nomos-glashutte-watch-club-38-campus-sapphire-crystal-737?utm_medium=PPC&utm_campaign=Shopping&variant=35237238225&sfdr_ptcid=3694_524_88922951&sfdr_hash=6a56762ec2e003e06c59e68c88723354&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRo_EGmkTleDR0E24Vhu6QPHPRqgnDg-1AyUjFqFx0o1V867Q88po-saAurOEALw_wcB

 

https://www.berrysjewellers.co.uk/watches-c10/nomos-glashutte-club-campus-38mm-white-blue-dial-manual-wind-strap-watch-p18475/s22980?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=nomos-glashutte-club-campus-38mm-white-blue-dial-manual-wind-strap-wat-case-back-style-sapphire-crystal-back&utm_campaign=product%2Blisting%2Bads&cid=GBP&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRo7is9oNSmjr9CWwB7RnHSRU_lWQm9gXt5TJZsP5JbSJ9bg9YvQ1JkaAv9HEALw_wcB


https://www.goldsmiths.co.uk/NOMOS-Glashütte..-Club-Campus..-reference-736/p/17210176/?lsft=utm_content:shopping___adty__pla___prch__online___stco_____prid__17210176,utm_medium:cpc&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRrVw5BefsoKw9gAyUhrHWaXHpiqS2BAbXquUsftyOfCH0wf-vddXKYaAkShEALw_wcB
 

https://www.watches-of-switzerland.co.uk/NOMOS-Glashütte..-Club-Campus..-reference-736/p/17210176/?lsft=utm_content:shopping___adty__pla___prch__online___stco_____prid__17210176,utm_medium:cpc&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRrg7pnmFp_T3HurS2XaVFFC2ZUUXZ_MY-u07kZPKlumCQbh6-tsd3MaAs7EEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę margines ze mogłem linki pomylić bo oglądam jednym okiem KSW ale proszę:
https://www.jurawatches.co.uk/products/nomos-glashutte-watch-club-38-campus-sapphire-crystal-737?utm_medium=PPC&utm_campaign=Shopping&variant=35237238225&sfdr_ptcid=3694_524_88922951&sfdr_hash=6a56762ec2e003e06c59e68c88723354&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRo_EGmkTleDR0E24Vhu6QPHPRqgnDg-1AyUjFqFx0o1V867Q88po-saAurOEALw_wcB
 
https://www.berrysjewellers.co.uk/watches-c10/nomos-glashutte-club-campus-38mm-white-blue-dial-manual-wind-strap-watch-p18475/s22980?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=nomos-glashutte-club-campus-38mm-white-blue-dial-manual-wind-strap-wat-case-back-style-sapphire-crystal-back&utm_campaign=product%2Blisting%2Bads&cid=GBP&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRo7is9oNSmjr9CWwB7RnHSRU_lWQm9gXt5TJZsP5JbSJ9bg9YvQ1JkaAv9HEALw_wcB

https://www.goldsmiths.co.uk/NOMOS-Glashütte..-Club-Campus..-reference-736/p/17210176/?lsft=utm_content:shopping___adty__pla___prch__online___stco_____prid__17210176,utm_medium:cpc&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRrVw5BefsoKw9gAyUhrHWaXHpiqS2BAbXquUsftyOfCH0wf-vddXKYaAkShEALw_wcB
 
https://www.watches-of-switzerland.co.uk/NOMOS-Glashütte..-Club-Campus..-reference-736/p/17210176/?lsft=utm_content:shopping___adty__pla___prch__online___stco_____prid__17210176,utm_medium:cpc&gclid=Cj0KCQiAnb79BRDgARIsAOVbhRrg7pnmFp_T3HurS2XaVFFC2ZUUXZ_MY-u07kZPKlumCQbh6-tsd3MaAs7EEALw_wcB
Nie da się ukryć, że są dostępne :) Dziękuję, sprawdzę dokładniej, choć ceny nie wydają się rewelacyjne.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wpytlik napisał:

 

Tarcza jest w kolorze antracytowym czyli powinna być trochę jaśniejsza od czerni. Mam nadzieję bo mam już czarnego pilota (Stowa Verus).

 

Tak na szybko porównanie  antracytowej tarczy w moim Tangomacie z  czarnną tarczą Archimede ( który ma podwójny AR jak sie nie mylę).  

Tarcza w Nomosie zmienia sie w zaleznosci od światła od   takiej ciemniejszej kawy z mlekiem do  prawie czerni.  

20201115_103542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie
Edit: co zrobić aby forum nie niszczyło tak zdjęć?
7710f88f52b06f08e6d1af6326bb47ca.jpg&key=5f762eda0900c7b1edc0a3c958fb08d0879460ddf3a6cbc53de40ab774e0ed494861e55d745e7a6c2a7113bff4c2a5e2.jpg&key=9e969a0bdf3a7dfc48a63a4117d49b1eebef6e154ca0cf32fe3ceb6aa48444d2

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu odzywa sie zegarkowe ADHD wiec jako znawców i wielbicieli marki prosze o pomoc. Ma ktos moze Ludwiga 38? Jak sie nosi? Bardzo mi sie spodobala wersja wypuszczona bodajze wczoraj z biala emalia na tarczy i powaznie rozwazam czy go nie kupic. Tylko nie mialem nigdy mozliwosci przymierzyc. Cienkie 37.5mm powinno byc dobre jak na garniturowca przy 17.4mm nagdarstku. Acha. I jakie sa Wasze doswiadczenia z mechanizmem Alpha? Jak na okazjonalnie noszony zegarek mysle ze manual zdecydowanie lepiej sie sprawdzi niz automat, a ten chociaz nie w pelni in-house wydaje sie byc dobrym i sprawdzonym rozwiazaniem. W sumie nie lubie rzymianek i Ludwiga jakos nigdy nie rozwazalem, ale ta biala emalia i czyste rzymskie indeksy bez daty jakos w tej konfiguracji do mnie bardzo przemawiaja. 87556eceb18caf6b694462ea0736e693.jpg&key=d38ff54587e29a9e2dbbfb87a598486b230b2d85430806b88a6b34e13d68f745

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha to "stary" sprawdzony mechanizm Nomosa, wywodzący się z konia roboczego Peseux.

Tarcza ciekawie się zapowiada, z racji cienkiej lunety i jasnego koloru, będzie wyglądać na większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak sie przyjrzalem moim zegarkom to brakuje mi klasycznego garniturowca (pewnie dlatego ze nie jest to moj stroj roboczy), a ten wydaje sie byc taka klasyka w najlepszym wydaniu, ktora jest ponadczasowa. Wiekszosc zegarkow mam sportowych 42mm, wiec rzymianka 37.5 powinna sie dobrze sprawdzic i urozmaicic reszte zbioru. Chyba zamowie i zobaczymy (chociaz jak tak dalej pojdzie to pojde z torbami bo bedzie to juz drugi Nomos w tym miesiacu, wiec pozniej pewnie rok przerwy w zakupie czegokolwiek ).

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia: Alpha trzyma + 1-2 s / dobe, swietny mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie jak sie przyjrzalem moim zegarkom to brakuje mi klasycznego garniturowca (pewnie dlatego ze nie jest to moj stroj roboczy), a ten wydaje sie byc taka klasyka w najlepszym wydaniu, ktora jest ponadczasowa. Wiekszosc zegarkow mam sportowych 42mm, wiec rzymianka 37.5 powinna sie dobrze sprawdzic i urozmaicic reszte zbioru. Chyba zamowie i zobaczymy (chociaz jak tak dalej pojdzie to pojde z torbami bo bedzie to juz drugi Nomos w tym miesiacu, wiec pozniej pewnie rok przerwy w zakupie czegokolwiek ).

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


A jaki był pierwszy kupiony przez Ciebie Nomos?
Pytam bo jestem cały czas na kupnie i wyborze Nomosa.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diametralnie rozny od Ludwiga. Club Sport Neomatic 42mm (ref. 781). Jakos tez mi bardzo wpadl w oko i od dluzszego czasu sie nad nim zastanawialem. Balem sie tylko rozmiaru i L2L, ale pomierzylem podobne rozmiarowo zegarki mysle ze bedzie ok, a jak nie to go zamienie na cos mniejszego. Ale jeszcze pewnie z 3 tyg na niego poczekam bo nie mieli na stanie od razu. Jak przyjdzie to zrobie fotki i wrzuce. W planach jest jeszcze Zurich World Time, ale bedzie musial jeszcze troche poczekac.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Osy123 napisał:

No i znowu odzywa sie zegarkowe ADHD wiec jako znawców i wielbicieli marki prosze o pomoc.emoji6.png Ma ktos moze Ludwiga 38? Jak sie nosi? Bardzo mi sie spodobala wersja wypuszczona bodajze wczoraj z biala emalia na tarczy i powaznie rozwazam czy go nie kupic. Tylko nie mialem nigdy mozliwosci przymierzyc. Cienkie 37.5mm powinno byc dobre jak na garniturowca przy 17.4mm nagdarstku. Acha. I jakie sa Wasze doswiadczenia z mechanizmem Alpha? Jak na okazjonalnie noszony zegarek mysle ze manual zdecydowanie lepiej sie sprawdzi niz automat, a ten chociaz nie w pelni in-house wydaje sie byc dobrym i sprawdzonym rozwiazaniem. W sumie nie lubie rzymianek i Ludwiga jakos nigdy nie rozwazalem, ale ta biala emalia i czyste rzymskie indeksy bez daty jakos w tej konfiguracji do mnie bardzo przemawiaja. emoji41.png87556eceb18caf6b694462ea0736e693.jpg&key=d38ff54587e29a9e2dbbfb87a598486b230b2d85430806b88a6b34e13d68f745

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




 

Czy jest wersja z widocznym mechanizmem? Czy emalia tylko z zakrytym deklem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie do wyboru. Ja bede bral z przeszklonym.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Z wlasnego doswiadczenia: Alpha trzyma + 1-2 s / dobe, swietny mechanizm.
 
Alpha to "stary" sprawdzony mechanizm Nomosa, wywodzący się z konia roboczego Peseux.
Tarcza ciekawie się zapowiada, z racji cienkiej lunety i jasnego koloru, będzie wyglądać na większą.
Dzieki wielkie. Coraz bardziej jestem pewny decyzji o zakupie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Osy123 napisał:

Diametralnie rozny od Ludwiga. Club Sport Neomatic 42mm (ref. 781). Jakos tez mi bardzo wpadl w oko i od dluzszego czasu sie nad nim zastanawialem. Balem sie tylko rozmiaru i L2L, ale pomierzylem podobne rozmiarowo zegarki mysle ze bedzie ok, a jak nie to go zamienie na cos mniejszego. Ale jeszcze pewnie z 3 tyg na niego poczekam bo nie mieli na stanie od razu. Jak przyjdzie to zrobie fotki i wrzuce. emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

 

Bardzo fajny model tylko zawsze wydawal mi sie duzy ale nie mialem okazji przymierzyc, ogladalem na wystawie tylko. Czekam niecierpliwie na zdjecia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem nie jest tak zle. Wydaje sie mniejszy na rece od Tangente sport i skrocili troche uszy w porownaniu z Club Automatic Date i jakos wydaje mi sie przez to bardziej proporcjonalny. Zobaczymy jak przyjdzie. Na razie ogladalem recenzje, czytalem o nim i podobno przez to ze jest cienki nie wyglada wcale tak zle nawet na mniejszych nadgarstkach. Moj jest raczej plaski wiec postanowilem zaryzykowac. I w koncu zrobili dobra lume w Nomosie co tez mi sie bardzo podoba.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ludwiga 38 na trochę mniejszym nadgarstku i w końcu sprzedałem, bo był za duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przemyslec sprawe. Niestety nie robia 35 z emaliowana tarcza, a 33 bedzie za maly. No to mam zagwozdke...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, nicon napisał:

Długie uszy, cieniutka luneta, biała tarcza, 38mm, z tego powstaje on, kapitan patelnia. Ja bym szedł zdecydowanie w 35mm przy takim nadgarstku i tego typu zegarku.

 

Poplakalem sie, inspiracja kapitanem Planeta przypadkowa czy zamierzona?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze w trakcie pisania tak jakos samo wyszlo, ale efekt byl wysmienity. Tez sie poplakalem.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy ma kompleks małego zegarka gdzie kłam temu wszystkiemu zadaje Nomos. I większość patrzy na 35mm Nomosy jako zło konieczne, ewentualnie zegarek dla kobiet. A to duży błąd wlasnie przez wąska lunetę. Mam Oriona 35mm i optycznie wydaje większy niż 38mm Seiko Sarb033. Wiec taki np Orion 38mm to faktycznie Kapitan Patelnia bo optycznie to pewnie spokojnie 40+. A dla tak delikatnego wyglądającego zegarka to wręcz na łapę 18,5+ najbidniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.