Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak te minimum 50 m daje komfort użytkowania każdego zegarka.
Wiem, że ubierając zegarek do garnituru nie przewidujesz ekstremalnych sytuacji, ale z drugiej strony nigdy nie masz pewności, że umycie rąk albo nagły deszcz nie uszkodzą Ci zegarka z wodoszczelnością 30 m.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umycie rak i deszcz NIGDY nie powinny uszkodzic zegarka z WR 30m:

 

208e9bc412146b548699c1d04f409806.jpg

 

Mam osobiscie np. pilota od Steinharta z WR 30m, uzytkowany od 2 lat normalnie, zero problemow.

Mysle, ze rzetelne 30m nie jest czyms czego trzeba by sie bac a Nomosa nie podejrzewam tu o sciemnianie.

 

Jesli chcesz miec WR 50 albo i 100 wtedy jak dla mnie mowimy o EDC i szukasz w innych liniach Nomosa.

Nie spotkalem sie jeszcze z zegarkiem garniturowym, ktory mialby wiecej niz 30 - 50 m WR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jesteśmy przecież na forum Nomosa :)  Moja opinia o zegarkach 30 m była generalizowaniem, dotyczyła wszystkich producentów, również tych dużo mniej renomowanych. Tak naprawdę to  30 m jest nierówne innemu 30 m ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie zle, majac do wyboru zegarek 30 WR i 50 WR bralbym zdecydowanie ten drugi :)

Po prostu w liniach zegarkow eleganckich WR jest mizerne aby trzymac niewielka grubosc zegarka.

Nikt tez po prostu nie spodziewa sie by zegarki te byly uzywane na tyle intensywnie aby byl to problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jadąc na ważne oficjalne spotkanie i mając zegarek garniturowy 30 m to sobie nie umyjesz samochodu w myjni samoobsługowej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
41 minut temu, wpytlik napisał:

Ale jadąc na ważne oficjalne spotkanie i mając zegarek garniturowy 30 m to sobie nie umyjesz samochodu w myjni samoobsługowej :)

 

Nie umyjesz, ponieważ jesteś wtedy w garniturze, a nie dlatego, że masz na nadgarstku zegarek z WR30🙂

Z dowolnym Nomosem  WR30 możesz normalnie funkcjonować na codzień. Nie kąpać się, nie pływać, nie nurkować w zegarku i będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat mam glycine airman no1 z WR10 i nic mu nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Tangomata zakładam  zarówno do garnituru jak i  w mniej formalnych sytuacjach.  Nie zwazam  na zegarek przy myciu rąk i nie ma najmnieszego problemu jesli chodzi WR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dlatego Orion, mimo idealnej proporcji i wyglądu, nie jest zegarkiem zaspokajającym moje potrzeby w 100%. 
Mój styl życia to nie garnitur więc coraz bliżej mi do Clubów. Mówią że entry Level ale mi najbardziej siadają. Ahoi niestety budżet nie mój. Zresztą jednym z głównych kryteriów jest mechanizm ręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
22 godziny temu, norbie napisał:

Nie umyjesz, ponieważ jesteś wtedy w garniturze, a nie dlatego, że masz na nadgarstku zegarek z WR30🙂

Z dowolnym Nomosem  WR30 możesz normalnie funkcjonować na codzień. Nie kąpać się, nie pływać, nie nurkować w zegarku i będzie ok. 

Oczywiście pomyliłem się. Chodziło mi o WR3, a nie 30🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bereza napisał:

Swojego Tangomata zakładam  zarówno do garnituru jak i  w mniej formalnych sytuacjach.  Nie zwazam  na zegarek przy myciu rąk i nie ma najmnieszego problemu jesli chodzi WR. 

 

Znam takiego, który chodząc po lesie deszczowym Kostaryki i Panamy miał na ręku Tangente. I to nie jest fikcja - widziałem to osobiście, chodząc razem z nim po wymienionych lasach. Gdzieś nawet zdjęcia potwierdzające ten fakt mam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dojechal! Obawialem sie troche tego dnia (a wlasciwie tego rozmiaru ) gdyz na swojego pierwszego Nomosa wybralem dosc niestandardowo bo Club Sport Neomatik 42mm, a przy moim watlym nadgarstku (17.4mm) L2L na poziomie ~52mm byl troche przerazajacy, ale zegarek podobal mi sie tak, ze postanowilem zaryzykowac, ze swiadomoscia ze najwyzej odesle go pelen zawodu ze mam taka chuda reke. Jednak jak sie okazalo nie jest tak zle, gdyz moj nagdarstek choc o niewielkim obwodzie jest dosc plaski i w moim odczuciu (oraz drugiej polowki) zegarek wyglada na nim na zywo naprawde dobrze. W zwiazku z tym ze o odsylaniu nie bedzie mowy (bo juz sie zakochalem) prosze o oficjalne przyjecie do klubu Nomosa.
I jeszcze dokumentacja fotograficzna: 7c667a706f010d6d2cccb1368e59fcbc.jpgcc23dad7b7fa9388a5295069d7af1777.jpg9d4b997ca46907439b7ca64e7b73162b.jpg73d0bfaa7bd9ecb0c05bc5f49d65e4d9.jpg70cfdcb83aa46366f27f4ed742d88976.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

W końcu dojechal! Obawialem sie troche tego dnia (a wlasciwie tego rozmiaru ) gdyz na swojego pierwszego Nomosa wybralem dosc niestandardowo bo Club Sport Neomatik 42mm, a przy moim watlym nadgarstku (17.4mm) L2L na poziomie ~52mm byl troche przerazajacy, ale zegarek podobal mi sie tak, ze postanowilem zaryzykowac, ze swiadomoscia ze najwyzej odesle go pelen zawodu ze mam taka chuda reke. Jednak jak sie okazalo nie jest tak zle, gdyz moj nagdarstek choc o niewielkim obwodzie jest dosc plaski i w moim odczuciu (oraz drugiej polowki) zegarek wyglada na nim na zywo naprawde dobrze. W zwiazku z tym ze o odsylaniu nie bedzie mowy (bo juz sie zakochalem) prosze o oficjalne przyjecie do klubu Nomosa.
I jeszcze dokumentacja fotograficzna: 88647ba172da688be92445f97996f7a3.jpgcaf602391eea8acbfe491d4c35319687.jpga95e6d900d2433a09420f284d20dc693.jpg297a7e13bb726991ede69a6187d4344d.jpg3b390848e05fbec7a9e9a0ef469842b6.jpg3fa196bf533f1eb28eb11f5c23d12371.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek i według mnie pasuje. Gratuluję!

Niestety nie mogę Cię przyjąć do klubu bo sam na swojego pierwszego Nomosa dopiero czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dojechal! Obawialem sie troche tego dnia (a wlasciwie tego rozmiaru ) gdyz na swojego pierwszego Nomosa wybralem dosc niestandardowo bo Club Sport Neomatik 42mm, a przy moim watlym nadgarstku (17.4mm) L2L na poziomie ~52mm byl troche przerazajacy, ale zegarek podobal mi sie tak, ze postanowilem zaryzykowac, ze swiadomoscia ze najwyzej odesle go pelen zawodu ze mam taka chuda reke. Jednak jak sie okazalo nie jest tak zle, gdyz moj nagdarstek choc o niewielkim obwodzie jest dosc plaski i w moim odczuciu (oraz drugiej polowki) zegarek wyglada na nim na zywo naprawde dobrze. W zwiazku z tym ze o odsylaniu nie bedzie mowy (bo juz sie zakochalem) prosze o oficjalne przyjecie do klubu Nomosa.
I jeszcze dokumentacja fotograficzna: 88647ba172da688be92445f97996f7a3.jpgcaf602391eea8acbfe491d4c35319687.jpga95e6d900d2433a09420f284d20dc693.jpg297a7e13bb726991ede69a6187d4344d.jpg3b390848e05fbec7a9e9a0ef469842b6.jpg3fa196bf533f1eb28eb11f5c23d12371.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

W końcu dojechal! Obawialem sie troche tego dnia (a wlasciwie tego rozmiaru ) gdyz na swojego pierwszego Nomosa wybralem dosc niestandardowo bo Club Sport Neomatik 42mm, a przy moim watlym nadgarstku (17.4mm) L2L na poziomie ~52mm byl troche przerazajacy, ale zegarek podobal mi sie tak, ze postanowilem zaryzykowac, ze swiadomoscia ze najwyzej odesle go pelen zawodu ze mam taka chuda reke. Jednak jak sie okazalo nie jest tak zle, gdyz moj nagdarstek choc o niewielkim obwodzie jest dosc plaski i w moim odczuciu (oraz drugiej polowki) zegarek wyglada na nim na zywo naprawde dobrze. W zwiazku z tym ze o odsylaniu nie bedzie mowy (bo juz sie zakochalem) prosze o oficjalne przyjecie do klubu Nomosa.
I jeszcze dokumentacja fotograficzna: 88647ba172da688be92445f97996f7a3.jpgcaf602391eea8acbfe491d4c35319687.jpga95e6d900d2433a09420f284d20dc693.jpg297a7e13bb726991ede69a6187d4344d.jpg3b390848e05fbec7a9e9a0ef469842b6.jpg3fa196bf533f1eb28eb11f5c23d12371.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pasuje na ręce. Piękny zegarek, gratuluję!

Niestety nie mogę Cię przyjąć do klubu bo sam na swojego pierwszego Nomosa dopiero czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zaspamowanie. Mialem problem z wysylaniem i jak soe okazalo wyslalo sie milion razy

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Dzieki wielkie. Ciesze sie jak dziecko. A poniewaz ponioslo mnie troche ostatnio wiec jak dobrze pojdzie to jutro przyjedzie drugi zakup (juz bardziej klasyczny) to tez pozwole sobie wrzucic zdjecia. A pozniej prawdopodobnie na rok przerwa w zegarkowych zakupach bo mi druga polowka urwie to i owo...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osy123, bardzo ładny zegarek, i dobrze leży na Twojej łapie. Gratuluję! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny zegarek - gratuluje! Dobrze lezy mimo rozmiaru, to wersja sport wiec ma byc wiekszy i bardziej casualowy. Niech sie nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie! Strasznie mi sie podoba. I jak sie okazuje paski tez lubi c5b13794a12171396e3333a381eb6189.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Osy123 napisał:

Dzieki wielkie! Strasznie mi sie podoba. I jak sie okazuje paski tez lubi emoji6.png

Czarne, proste tarcze lubią paski, co widać po Pamach, czy moonwatchu.

Tu też jest dobrze 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Osy123 - gratuluję 🙂

Na Twoich zdjęciach widać, że ok. 17,5 mm obwodu nadgarstka to absolutne minimum do noszenia Cluba 42 mm.

Twój Club wygląda na pasku dużo lepiej niż na bransolecie. Bransolety Nomosa są brzydkie. Wyglądają jakby były zrobione z konserwy pociętej na paski😉

Do Tangente, który ma profil koperty jak puszka z uszami jeszcze jakoś pasuje, do Cluba wg mnie już nie.

Noś go na paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.