Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Tez mi jakos na pasku bardziej lezy. Przy moim nadgarstku jak sie okazalo 52mm L2L to absolutny max jaki moge miec, ale tego sie spodziewalem. Najbardziej jednak ciesze sie ze mimo wszystko moge go nosic bo strasznie mi sie podoba.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie! Strasznie mi sie podoba. I jak sie okazuje paski tez lubi c5b13794a12171396e3333a381eb6189.jpg&key=5d94322e4d5cc4e5fd9fbae4df26239cbec588d370946bd17aa2c85bfd7b429c

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Świetny ten Nomos. Wielkie gratulacje!! Jak napisałeś L2L i obwód nadgarstka to bylem pewien obaw.
Wygląda na to że korzystamy z tego samego atutu czyli płaskiego nadgarstka przy dość niewielkim obwodzie.
Natomiast jestem ciekaw jak u mnie by wyglądał L2L powyżej 50 mm chyba jeszcze nie miałem.
Pasek z powyższego zdjęcia całkowicie trafia w mój gust.
Bransoleta też nietuzinkowa! Pewnie bym ja założył raz czy dwa dla spróbowania i dalej próbował paski.
Reasumując podaj numer konta, a ja dane do wysyłki zegarek sprzedany


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update. @lort wcale nie takie zle to 52 mm. Duzo, ale na pasku zdecydowanie mniej sie to odczuwa niz na bransolecie. Na razie jak sie zapewne domyslasz sprzedawac nie mam zamiaru, ale moze w przyszlosci... jak cos to sie odezwe. Kiedys sie zasadzalem na Twoja Tetre jak jeszcze byla do sprzedania, ale niespodziewane wydatki skutecznie pokrzyzowaly mi plany, choc pewnie w ogolnym rozrachunku nie zalujesz ze nie sprzedales. 2d4a057c73eb283c54000a64ee8c546d.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejszy update. [mention=27179]lort[/mention] wcale nie takie zle to 52 mm. Duzo, ale na pasku zdecydowanie mniej sie to odczuwa niz na bransolecie. Na razie jak sie zapewne domyslasz sprzedawac nie mam zamiaru, ale moze w przyszlosci... jak cos to sie odezwe. Kiedys sie zasadzalem na Twoja Tetre jak jeszcze byla do sprzedania, ale niespodziewane wydatki skutecznie pokrzyzowaly mi plany, choc pewnie w ogolnym rozrachunku nie zalujesz ze nie sprzedales. 2d4a057c73eb283c54000a64ee8c546d.jpg&key=cd7773044e06613d7e3d7ac862daf91c7550e6f32ab0eb5617c6ecffa9f4ae94

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


W żadnym wypadku nie żałuję! Założyłem zamszowy pasek i nomos wyparł OP39. W drodze kolejne paski :)
Swoja drogą ładna luma.
Sprawdziłem też zegarek z największym L2L jaki miałem. 50,5 mm-oris carl brashear

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Tez mi sie bardzo barwa podoba.
Dzisiaj mial przyjsc drugi nabytek jednak niestety prawdopodobnie do poniedzialku bede musial zaczekac. Zobaczymy czy odczucia beda podobne. Mam nadzieje ze tak. Cos mi sie wydaje ze w najblizszym czasie Nomos zdominuje nadgarstek.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna luma... uwielbiam niebieską ale ta barwa w tym Nomosie miażdży mi cycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechal drugi. Zupelnie inny biegun w porownaniu z Club Sportem. Tym razem Ludwig 38 enamel white. Jakos ta emaliowana tarcza bardzo mnie zauroczyla. Polaczenie tej idealnej błyszczacej bieli z czarnymi indeksami i blekitnymi wskazowkami do mnie przemawia, a nie sadzilem ze spodoba mi sie rzymianka, bo klasycznego Ludwiga rozwazalem jako ostatniego z Nomosow a tu masz Ci los... Znowu zamowilem w ciemno bez mierzenia, ale chyba odsylal nie bede. Idealny by byl 205.S2 czyli 35mm enamel white z leaf hands, ale ze to limitka i jest zupelnie juz niedostepny to postanowilem sprobowac z 37.5mm i uwazam ze na zywo nie jest zle (moze na zdjeciach wyglada na wiekszy, ale na rece robi dobre wrazenie), a ze to i tak najmniejszy z moich obecnych zegarkow wiec chyba jednak zostanie (przynajmniej do czasu az nie zrobia reedycji 205.S2 na ktora sie zapisalem ).
I jeszcze kilka zdjec: 46f0a5c6929a55087b7e512d40e89acf.jpgfe00029fc26da9ebd5829c3ef631d030.jpgdb8806176a4ca53098e070bfa454f630.jpge434aaa008a1b3b49ccc09d1f1c8a708.jpgfe69aae42cb1bc9d80b5fec240aca528.jpgb3fa11a168f0be10effd019aa2e3a736.jpg1ecd5673962b43a0908b673f8d65e492.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje slicznego zegarka - jest REWELACYJNY! Rozmiar moim zdaniem bardzo ok :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jak go zalozylem na reke to az sie nie chce zdejmowac. Jeszcze ten cieniutki profil. Po prostu bajka! Cos czuje ze 2 Nomosy teraz na dluuuugo na zmiane zdominuja nodgarstek.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Osy123 napisał:

Dzieki. Jak go zalozylem na reke to az sie nie chce zdejmowac. emoji23.pngemoji28.png Jeszcze ten cieniutki profil. Po prostu bajka! Cos czuje ze 2 Nomosy teraz na dluuuugo na zmiane zdominuja nodgarstek.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

ten Ludwig enamel nie ma odkrytego mechanizmu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. Sa 2 wersje. Referencja 236 jest z pelnym deklem, a 237 z odkrytym. Ja mam 237 z widocznym klasycznym mechanizmem alpha. 27370fab51cbc8d586d018ccb8aa5da7.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

@szuwi ,@cordi7 chyba zaczynam rozumiec dlaczego lubicie mniejsze zegarki. Bedzie trzeba chyba dokonac zmian w kolekcji bo tam prawie same 42. Tylko musze sie troche odkuc finansowo bo po 2 Nomosach w jednym miesiacu gdybym sprobowal jakichs kolejnych zmian zostalbym skrocony o glowe przez druga polowke...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Pamietam, że w dzień gdy Nomos informował o tym modelu na stronie ich nie znalazłem tego modelu z odkrytym mechanizmem i przestałem zastanawiać się nad zakupem... teraz to co innego :) tymczasem dziś jak codzień.. 0416E183-EFBA-461F-B828-DE78A33EFEEF.thumb.jpeg.cf51e4cfff13bce6c34325a5b8fec617.jpeg

1 godzinę temu, Osy123 napisał:

Ma. Sa 2 wersje. Referencja 236 jest z pelnym deklem, a 237 z odkrytym. Ja mam 237 z widocznym klasycznym mechanizmem alpha. 27370fab51cbc8d586d018ccb8aa5da7.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

@szuwi ,@cordi7 chyba zaczynam rozumiec dlaczego lubicie mniejsze zegarki. emoji6.png Bedzie trzeba chyba dokonac zmian w kolekcji bo tam prawie same 42. Tylko musze sie troche odkuc finansowo bo po 2 Nomosach w jednym miesiacu gdybym sprobowal jakichs kolejnych zmian zostalbym skrocony o glowe przez druga polowke... emoji28.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Pozwól jej kupić nowe buty. Będzie win-win sytuacja.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru i dwóch wspaniałych zegarków. Dla mnie najładniejsze Ludwigi w kolekcji. 
Ja muszę przymierzyć ostatecznie Cluba i Tangente w klasycznych rozmiarach tj odpowiednio 36 i 35mm. W Clubie martwi mnie przestrzeń między paskiem a kopertą. Najgorzej że już nie pamiętam nic z przymiarek w Glashutte... zdjęcia nadgarstkowe byłyby miłe widziane. 
Mam w głowie taki set: Club + dekiel szafir + bransoleta + pasek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Osy123 napisał:

@szuwi ,@cordi7 chyba zaczynam rozumiec dlaczego lubicie mniejsze zegarki. emoji6.png Bedzie trzeba chyba dokonac zmian w kolekcji bo tam prawie same 42. Tylko musze sie troche odkuc finansowo bo po 2 Nomosach w jednym miesiacu gdybym sprobowal jakichs kolejnych zmian zostalbym skrocony o glowe przez druga polowke... emoji28.png

 

Mniejsze sa super, ja zawsze mowie ze musi wystarczac nadgarstka na wlasciwa ekspozycje zegarka :)

Nomos przez dlugie uszy nosi i cieniutkie lunety nosi sie zawsze jak wiekszy niz rozmiar na to wskazuje.

I zeby nie bylo, mam zegarki od 34 mm (vintage) az do 44 mm (pilot), niektore typy zegarkow musza byc duze.

 

Trzymam kciuki za kolejne zakupy!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najmniejszy z noszonych ma 38mm (garniturowy jlc mut), ex1 39mm, ball 40 i 300m 41mm. A miałem wcześniej pama000 z 44mm, ale ten ostatni był za duży na mój nadgarstek 16,8 🙂

Garniturowca planuję zmienić na 35 lub 37mm - jeszcze się waham - a 40mm Balla planowalem zmienić (m.in. rozważałem właśnie Nomosa), ale jednak zostanie, bo w tej cenie to super "beater", choć wolałbym, by miał 38mm... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz zauważyłem rzymski datownik w nowym Ludwigu 41.

Kawał metalu na łapie...

Zdjęcie: Fratello

NOMOS-Glashuette-Ludwig-Neomatik-Date-Watch-19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże rozmiary tych tradycyjnych modeli nie wyglądają korzystnie. Co innego modele "sportowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to się stało, ale dopiero teraz zauważyłem rzymski datownik w nowym Ludwigu 41.
Kawał metalu na łapie...
Zdjęcie: Fratello
NOMOS-Glashuette-Ludwig-Neomatik-Date-Watch-19.jpg&key=9c917b0f436837508a963f4e6006086cba60d60f64bb13df51ecbb4add2ba9ec
Rzymski datownik jest tylko w tym jednym konkretnym modelu, ale to jest jedna z 3 wersji limotowanej edycji na 175 zegarmistrzostwa w Glashutte. Referencja 261.S1. Juz raczej nie do kupienia. Wszystkie pozostale maja normalne arabskie cyfry, tylko w roznym umiejscowieniu. Fajny akcent, ale wg mnie zdecydowanie za duzy rozmiar, choc to przez mechanizm DUW6101 (taki jak np w moim Club Sport), ktory jest duzy bo ma duzy pierscien datownika na zewnatrz.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Z uszami to na pewno nie na każdy nadgarstek, jednak można by o 1 mm ściąć tę tarczę po promieniu utrzymując tory kolejowe w istniejącym stanie, jest rezerwa.  Ale pewnie tarcza wyglądałaby wtedy na "za ciasną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ladna jest ta emaliowana tarcza. Tak patrze, patrze i sie napatrzyc nie moge. Szkoda tylko ze Nomos nie robi powloki antyrefleksyjnej na szkle (a raczej robi tylko w nielicznych modelach). Moim zdaniem wygladaloby to jeszcze lepiej. 56e0ad3461ce56dd8f3a2eb47d159d18.jpg&key=1b0bdaf19c586363085cc793018be3bb0196759bcff1c3e3e65804e84b6507ec

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma ładną tarczę ale nie jest emaliowana ani takiej nie udaje (jak np. Stowa Marine, gdzie wyszło to super). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny Ludwig nie ma, ale to jest wersja z tarcza "enamel white", ktora rozni sie od klasycznego Ludwiga. Wlasnie przez tarcze mi sie tak spodobala. 871574f030dc5498705376068d7eb0b7.jpg45319fa11a0d6f79af177035491fc4fa.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to serdecznie przepraszam, ostatnimi laty nie monitorowałem i nie zauważyłem tego modelu. Sam miałem ludwiga i dobrze pamiętam ze tarcza była ładna ale nie emaliowana. Zatem super ruch że strony Nomosa. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl dopiero w zeszlym miesiącu, takze mozna bylo nie zauwazyc. Ja sie od razu napalilem jak zobaczylem i musze przyznac ze naprawde ladnie im wyszlo. Jak sie odkuje troche finansowo po zakupie, to moze trafi do Ciebie po jakis odjechany pasek.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.