Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

To niestety nie jest emalia w sensie ceramiki (szklistej powłoki), to jest farba emaliowa.  Błyszczy podobnie, jak emalia, ale jest niewątpliwie tańsza.

Jakoś mnie zastanowiło, jakim cudem emaliowany Ludwig 38 kosztuje tyle samo, co zwykły?

Poza tym enamel white to nie to samo, co white enamel :)

 

Jak szukamy emalii we w miarę dostępnych cenowo zegarkach, to znajdziemy oczywiście w Seiko oraz w szkockim microbrandzie anOrdain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za doprecyzowanie. Zawsze sie czegos ciekawego tu dowiaduje. Mimo wszystko efekt bardzo mi sie podoba i moim zdaniem wyglada lepiej od klasycznego Ludwiga.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę zacnie, a efekt emalii faktycznie jest.  Masz się więc z czego cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iko napisał:

Jak szukamy emalii we w miarę dostępnych cenowo zegarkach, to znajdziemy oczywiście w Seiko oraz w szkockim microbrandzie anOrdain.

 

Oraz, co ciekawe, w Sinn. Konkretnie 1736 Klassik.

Niemniej, omawiany Ludwig jest zacny.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie, to jest niestety ten sam przypadek , co Ludwig.  To farba z efektem emalii.

Dla znajacych niemiecki proponuję ten opis tarczy wzmiankowanego Sinna 1736:

 

Cytat

Unterstrichen wird dieser visuelle Eindruck durch das reinweiße, besonders hochwertige Emaillelack-Zifferblatt.

 

Cena podobna, jak Nomosa - 1650 Euro.

Chyba, że znacie coś, czego ja nie znam w cenie do 10 kpln - ale ja w sumie niewiele wiem.

Tak wyglądają przykładowe tarcze emaliowane: Seiko SPB171J1  (2100 Eur) oraz anOrdain Model 1 (1440 Ł)

6a-Seiko-Presage-SPB171J1.jpg

Iron-cream-close-up_21e69797-befb-463c-93f5-a33f35ba28ca_2000x.png?v=1593444482

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z uprzejmą prośbą o dopisanie do klubu. 😉 Dzisiaj właśnie doszedł zakup. 

IMG_20201202_161828.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Niech sie nosi! Widze ze Club z czarna tarcza ostatnio zyskuje popularnosc. Moj troche inny, ale tez podobny.
I nadgarstkowe celem potwierdzenia. 954634c9789c93eeafd301171ad6c676.jpg&key=77af4594369e19ee8a74e7c6f438c5094517bf58637dd6c4a918ecc2ecacfd35

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrekL napisał:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o dopisanie do klubu. 😉 Dzisiaj właśnie doszedł zakup. 

IMG_20201202_161828.jpg

Gratuluje zakupu. Niestety wszystkie Wasze zakupy dla mnie za duże :). Ja do końca roku zamawiam swojego maluszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej na nadgarstku dededa7d7169e98aaf4bc7838a798f9a.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osy123 widze, ze nowy faworyt i okupant nadgarstka :D

 

@PiotrekL gratuluje zakupu, swietny wybor - niech sie dobrze nosi!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko paski zmieniam. No chyba ze bardziej elegancko musi byc to wtedy Ludwig.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że pozytywnie zaskoczył Nomos. I na pewno nie będzie to ostatni zakup 😉


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 16:20, PiotrekL napisał:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o dopisanie do klubu. 😉 Dzisiaj właśnie doszedł zakup. 

IMG_20201202_161828.jpg

Jaki masz rozmiar nadgarstka? Też się mocno nad Clubem zastanawiam, ale ref. 701. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie około 18.5 cm. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. 

Gdzie najlepiej kupić Nomosa? 

 

Dystrybucja PL 

Chrono24

Bezpośrednio od producenta

 

Domyślam się mniej więcej wad i zalet każdego rozwiązania. 

Jeżeli w Warszawie daliby podobną cenę do tej z Chrono to pewnie tam. Ale dopiero dzisiaj wyślę do nich zapytanie o cenę.

 

Jakie są wasze doświadczenia? 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej / najszybciej / z darmowym obecnie grawerowaniem - ze strony producenta.

Zonie kupowalem jednak przez Chrono od sprawdzonego sprzedawcy - dostalismy swietna cene.

Po ostatnich doswiadczeniach zapytalbym tez o oferte AD, czasem da sie uzyskac fajny upust.

(przy cenie niewiele wyzszej od Chrono ja biore z reguly od AD)

W Polsce masz jednego AD Nomosa - Jansen Timepieces & Jewels w Warszawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, cordi7 napisał:

Najlatwiej / najszybciej / z darmowym obecnie grawerowaniem - ze strony producenta.

Zonie kupowalem jednak przez Chrono od sprawdzonego sprzedawcy - dostalismy swietna cene.

Po ostatnich doswiadczeniach zapytalbym tez o oferte AD, czasem da sie uzyskac fajny upust.

(przy cenie niewiele wyzszej od Chrono ja biore z reguly od AD)

W Polsce masz jednego AD Nomosa - Jansen Timepieces & Jewels w Warszawie.

Na chrono od HarveyStore DE (Stuttgart) cena z Club ref. 701 z przesyłką to 4150zł. Na stronie Nomosa to 1080 Euro z przesyłką (czyli jakieś 4860zł) i czas oczekiwania 6 miesięcy 😮 o dziwo na stronie tego sprzedawcy zegarek jest troszkę droższy niż na chrono i jest niedostępny...

Tak czy siak różnica w cenie 700zł znaczna i zdecydowanie warta zainteresowania.

 

Podejrzewam, że u polskiego AD czas oczekiwania będzie podobny jak u producenta. Pytanie jak z ceną.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.b2578da59c49f93afbc0e17fc4db2ca0.png

 

Z mojego doswiadczenia 4.6 za komunikacje i 4,7 wysylka to moga byc lekkie problemy ale sklep ogolnie sprawdzony.

Czesto na Ch24 sprzedawcy pokazuja jako dostepny a nie maja niestety, jesli ktos ma na stanie to dostaniesz od reki, jesli nie - coz, moze potrwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harvey to hurtownik skupujący często zegarki od sklepów z całej UE. Nie zdziwcie się więc, jeżeli otrzymacie zegarek bez wypełnionej karty gwarancyjnej, z paragonem ze sklepu w San Marino. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest europejska i nie ma to znaczenia (korzystalem bez problemu z gwarancji Swatch Group podbitej przez sklep we Wloszech reklamujac zegarek w Niemczech ;) ).

Wiekszym problemem dla mnie jest, ze czesto takie sklepy reklamuja towar jako dostepny a pozniej czeka sie tygodniami na odbior bo nie moga go znalezc i sciagnac.

Jak pisalem wczesniej, jesli mam w podobnej cenie zegarek od AD i z Ch24 to wybor dla mnie jest oczywisty, czasem niestety roznica jest spora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski AD liczy euro drożej jak na stronie producenta. Podobnie jak w Kruku. Byłem, przymierzałem, pytałem. Jak coś zaliczka 50% i zamówią od producenta więc raczej czas oczekiwania jak u Nomosa. 
Ja decyduje się zamówić u producenta. Jasna polityka zwrotu, wymiany, opłat itp. 
Ja od Cluba na razie odchodzę przez boczny wygląd koperty, taki jakiś nijaki. Jednak pierwsza miłość to pierwsza miłość :) i zamawiam Tangente 35 na pełnym deklu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku listopada próbuję kupić Nomosa Club Campus Nacht . Najpierw anulowane zamówienie w Watches of Mayfair (on stock, potem niedostępny), następnie anulowane zamówienie przez  Uhrinstinkt (odrzucenie przez sklep transakcji kartą Revolut). 

 

Zamówiłem 23 listopada ref. 738  z czasem dostawy 4-6 tygodni w MyChronograph (na chrono24).  Dziś widzę na stronie producenta:

738 - Delivery time 2 months (wczoraj był 2 tygodnie),

736 Delivery time 3 months (wczoraj było 2-7 dni).

 

Mam się już obawiać o dostępność?

Jak wygląda sprawa realizacji/anulowania zamówienia na chrono24? Czy po upływie 6 tygodni przy braku dostępności automatycznie zostanie anulowane zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Nomos zaczął iść śladami Rolexa 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wpytlik napisał:

Od początku listopada próbuję kupić Nomosa Club Campus Nacht . Najpierw anulowane zamówienie w Watches of Mayfair (on stock, potem niedostępny),

 

Ten sprzedawca z tego słynie. Niby mają wszystko na stoku, a jak już wpłacisz, to dopiero wtedy zaczynają szukać dla Ciebie zegarka. Niestety nie można takiej anulowanej transakcji ocenić na Chrono24, stad ten "super" sprzedawca ma bardzo wysoką łączna notę...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

Ten sprzedawca z tego słynie. Niby mają wszystko na stoku, a jak już wpłacisz, to dopiero wtedy zaczynają szukać dla Ciebie zegarka. Niestety nie można takiej anulowanej transakcji ocenić na Chrono24, stad ten "super" sprzedawca ma bardzo wysoką łączna notę...

 

Ja kilkukrotnie po rozmowie ze sprzedawca, nawet jesli nie doszlo do transakcji, dostawalem link od Chrono24 z arkuszem oceny.

Pytali sie czy transakcja zostala sfinalizowana czy nie ale nawet po wybraniu 'nie' nadal mialem mozliwosc ocenienia sprzedajacego.

Tak jak piszesz te oceny nie pojawiaja sie na profilu ale sa chyba uzywane przez platforme do jakiejs formy oceny z niej korzystajacych.

 

Bardzo czesto tacy sprzedajacy, nawet dla zrealizowanych transakcji, maja obnizane oceny za wysylke i komunikacje.

Moj prywatny system - cokolwiek ponizej 98% polecen i 4.8 w jakiejkolwiek kategorii = potencjalne problemy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.