Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś miał już okazję dłużej potestować bransolety Nomosa? Trochę myślałem nad tą tańszą przy zamawianiu bo różnica w cenie w sumie żadna ale na początek wolę zegarek z paskiem. Dokupienie miało by sens bo nie są aż tak drogie. 
Jak ktoś może podzielić się opinią byłoby super.
Ja nosilem tylko przez 1 dzien, a pozniej zmienilem na pasek i tak juz zostalo. Stylistycznie bardzo mi sie podoba, ale jednak osobiscie wole paski. Jak ponosze przez kilka dni to sie podziele opinia. W takim pobieznym pierwszym noszeniu bylo ok. Dzieki teleskopom z szybka regulacja mozliwosc zdjecia bez narzedzi. Zapiecie ladne, ale wypolerowane na lustro, takze szybko nalapie rys. Przez male ogniwa i 3 dziurki do regulacji przy zapieciu mozliwosc dokladnego dopasowania, a jak nadgarstek "spuchnie" pod wieczor, to regulacja zajmuje minute. Klamra otwiera sie tak jakby w strone "przeciwna" niz by sie przypuszczalo. Pobawilem sie troche i przelozylem ja, ale jak sie okazalo w pierwotnym polozeniu (czyli wg Nomosa) bylo lepiej, takze zamienilem na polozenie poczatkowe. Ja mam generalnie duzo wlosow na rece i myslalem ze bedzie dramat jezeli chodzi o pociaganie, ale nie bylo. Tu masz zdjecia z pierwszego dnia gdzie troche widac bransolete na rece. Wiecej nie robilem. Jak zaloze kiedys znowu, to napisze wiecej.4aa40b3d99361949b383bcbb1d060f80.jpg6cb55b4168051e31a4133bcf739b8835.jpg187b35990c2ff0cfc67925571aa5afa2.jpgba94935fc25600ef3e719190ea3a3163.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opis. Ryski to tam mały pikuś. Przyzwyczajony jestem do nich :) 

Jest szansa aby pasowała stylistycznie do Tangente. Biorąc pod uwagę że są otwarte uszy przez pewien czas pewnie będę bawił się paskami a i bransolety nie eliminuje z zainteresowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica zdjecia lumy po "naladowaniu" 557f249cd0604d12449baae2a2d86af4.jpg6656ac734089576e637e3e6ff25f7091.jpg2c9ecee25e02aae4f4a79b64401ac556.jpg4d00d49a2b989e9652d57ee95795cb65.jpg0295a0a826d42bf5cc9469572b2ff019.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze świeci, pytanie czy długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasowo nie sprawdzalem dokladnie. Przez kilka godzin da sie odczytac. Mysle ze jak na Nomosa dlugo, choc pewnie nie umywa sie do specjalistow od lumy. Ja nie mam za bardzo porownania, bo lume do tej pory mam tylko w Glycine Airman DC-4 (ale tam jest bez szalu) i tryt w Ballu, takze o jakies sensowne porownanie ciezko.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Osy123 napisał:

Czasowo nie sprawdzalem dokladnie. Przez kilka godzin da sie odczytac. Mysle ze jak na Nomosa dlugo, choc pewnie nie umywa sie do specjalistow od lumy. Ja nie mam za bardzo porownania, bo lume do tej pory mam tylko w Glycine Airman DC-4 (ale tam jest bez szalu) i tryt w Ballu, takze o jakies sensowne porownanie ciezko.

W Glycine jest faktycznie słabo z lumą, ale ten Nomos jest chyba najlepiej świecący w tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślę (i zdjęcia potwierdzają), że to najjaśniejszy z Nomosow :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle. Wczoraj naswietlany, teraz sprawdzilem. Dalej w ciemnosci bez problemu da sie odczytac. Dodalbym zdjecie, ale aparat nie lapie. Wyblaklo troche, ale bylem w stanie bez problemu odczytac godzine.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Osy123 napisał:

Nie jest zle. Wczoraj naswietlany, teraz sprawdzilem. Dalej w ciemnosci bez problemu da sie odczytac. Dodalbym zdjecie, ale aparat nie lapie. Wyblaklo troche, ale bylem w stanie bez problemu odczytac godzine.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

I o to w tym chodzi, super 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monotematycznie, ale cóż... 3ecd5afb86c0b7f7ed9618919d6e27d2.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś chętny "przygarnie" kostkę, zabawy z paskiem od nick mankey hook strap tzw pasek bez klamry.
Wygoda niedoopisania!


f8a459de5b23eb1af86cfdbe667d3ad3.jpg71a52a380173a71f50a44e91761977cc.jpg7e7c9704f2570641ed494d489341f07a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 22.12.2020 o 20:10, cordi7 napisał:

Tez myślę (i zdjęcia potwierdzają), że to najjaśniejszy z Nomosow :)

 

Nazywajmy go Najjaśniejszym Panem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed samymi świętami dotarł mój pierwszy, długo oczekiwany Nomos: Club Campus 38 Night Reference 738.

Może nie było efektu WOW, ale jest piękny w dyskretny sposób i super wygodnie się go nosi. 
Wesołych Świąt! 

2020-12-24 (1).jpg

DSC_1251.jpg

DSC_1257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar, gratuluję i niech się nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny zegar, gratuluję i niech się nosi
 
Bardzo dziękuję!

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał:

Zanim ktoś chętny "przygarnie" kostkę, zabawy z paskiem od nick mankey hook strap tzw pasek bez klamry.
Wygoda niedoopisania!

Podoba mi się 👍

W tym rozwiązaniu pasek nie wchodzi pod kopertę? 

49 minut temu, wpytlik napisał:

Przed samymi świętami dotarł mój pierwszy, długo oczekiwany Nomos: Club Campus 38 Night Reference 738.

Może nie było efektu WOW, ale jest piękny w dyskretny sposób i super wygodnie się go nosi. 
Wesołych Świąt! 

Gratuluję Campusa 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Campusa
Dokładnie. Koperta może być grubsza, a pasek nie zwiększy grubości tak jak nato czy perlon. Choć Tetra jest cieniutka

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wpytlik
Gratulacje! Niech sie dobrze nosi!

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pomoge. Skromne 17.4.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Osy123 napisał:

Ja niestety nie pomoge. Skromne 17.4.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

w moim przekonaniu to jest normalny przegub do noszenia Nomosa, na większym może trochę śmiesznie wyglądać... choć to też zależy jaki rozmiar zegarka i jaki styl ktoś ma :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, są modele 40 i 42 mm co przy niemal nieistniejącej lunecie daje naprawdę duże wizualnie zegarki, do tego duży L2L i spokojnie nawet na bardzo dużym nadgarstku można spokojnie nosić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim nadgarstkiem to bym w Tangente Sport celowal. No chyba ze garniturowiec to juz dowolnie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.