Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wpytlik napisał:

U mnie około 4 s/d , ale ja mam go kilka dni, więc może się poprawi, poza tym przejście sekundnika przez 12 jest trochę mało widoczne :)  Szkoda, że rezerwa to tylko do 43 godzin, czyli trzeba nakręcać codziennie, a nie raz na dwa dni. 

Czy nakręcasz go do oporu codziennie o tej samej godzinie ? Czy także czasami dokręcasz? Czy ma to jakieś znaczenie dla mechanizmu? To mój pierwszy zegarek nieautomatyczny, stąd moje pytania.

Jeżeli chodzi o wykonanie to ja nie jestem zadowolony z paska, bo natychmiast widać na nim zużycie, kurz i jest trochę za sztywny. Wolę np. wykonany z bardzo miękkiej skóry pasek ze Stowy Verus.

Poza tym spodziewałem się bardziej wyrazistego, rzucającego się w oczy zegarka, a w naturze to dyskretny, elegancki prawie garniturowiec ale bez charakteru.  A jako zegarek elegancki to wolałbym Tangente lub Ludwiga :( No nic, oddawał chyba nie będę, ale następny mój zegarek musi być za to jakiś efekciarski typu Breitling Colt czy Tag Heuer Aquaracer :)

Mam Breitlinga Colta więc sie krótko wypowiem,ja bym go nie zaliczał do efekciarskich zegarków bo np bezel jest matowy, tarcza poprzez swoja strukturę daje efekt głębi a nie połysku. przy omedze semaster 300M to naprawde stonowany zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wpytlik napisał:

Myślicie, że ciemny Club Campus może być garniturowcem?

Dla mnie tak, ale ja mam luźne na to patrzenie.

W garniturowcach podstawa, aby koperta swobodnie wchodziła pod mankiet koszuli, a pasek pasował do butów 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż do business casual przejdzie spokojnie, do najbardziej wyjściowych strojów z lekkim przymrużeniem oka też ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze przejdzie. Pod mankiet sie zmiesci, jest dyskretny. I ma fajny smaczek w postaci wskazowki sekundowej. Kiedys nie bylem przekonany do "california dial" ale w odwroconym wykonaniu Nomosa im dluzej na niego patrze tym bardziej mi sie podoba, wiec pewnie predzej czy pozniej jakiegos przygarne.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę sprzedawał to będę o Tobie pamiętał :)

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega@Osy123 będzie skupował wszystkie nomosy z klubu

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko warunki finansowe na to pozwola to czemu nie

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli tylko warunki finansowe na to pozwola to czemu nie

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


I to jest prawdziwy miłośnik marki.
Aha piękny model btw

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dzisiaj zegarek wyjechał od Nomosa. Czas oczekiwania ciut więcej niż na stronie ale to przez święta,  nowy rok itp. Mam nadzieję lada moment pokazać Tangente. Ciekawe czy producent dołączy jakieś gadżety. Na razie tylko notesik dostałem :)
Jak tylko zegarek zawita wrzucę jakieś foto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mój Club campus ref. 737 dotarł tuż przed świętami. Ostatecznie zamówiłem go u dystrybutora w Warszawie po tym jak w modelu, którego kupiłem na Chrono24 dopatrzyłem się delikatnie przesuniętej tarczy względem koperty. Ostatecznie nie było problemu ze zwrotem.

 

Sam już nie wiem , czy jetem aż tak czepialski i zawsze wiedzę krzywą tarczę , ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w nowym egzemplarzu jest ten sam problem! Delikatne przesunięcie względem koperty, najbardziej dostrzegalne gdy za punkt odniesienie biorę uszy i przyrównuję do indeksów na godzinie 11 i 1. Jest to minimalne przesunięcie, ale drażni. Niemniej to co denerwuje mnie najbardziej to krzywo osadzona koronka! jest to minimalne skrzywienie, nie utrudnia nakręcania, ale czasami jest to naprawdę dostrzegalne. Wcześniej miałem stowę, orisa, fortisa i nigdy nic takiego nie rzuciło mi się w oczy. 

 

Sam nie wiem, może to jest czepialstwo i dla większości potencjalnych użytkowników ten szczegół umknął by uwadze, ale z drugiej strony nie oczekuję aż tak wiele, po prostu idealnie równo osadzonej koronki! W końcu marka zbiera same pochwały za jakość. O tym, że jest to trzeci egzemplarz w którym widzę paproch na mechanizmie to nie ma sensu wspominać.. 

 

Czy dostrzegacie podobne niedoróbki w swoich egzemplarzach? Warto kruszyć kopię i wysyłać do reklamacji?

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

 

Ryszard

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mogę nic powiedzieć o jakości Nomosów ale wydaje mi się że warto to ruszyć jak nie możesz z tym żyć. Zwłaszcza że zamawiałeś przez dystrybucje w kraju. Mimo że Club uchodzi za podstawowy zegarek dla młodych odbiorców nie powinno być niedoróbek. Ale z drugiej strony to zegarek składany ręcznie w dość małej manufakturze. Z paprochami poradziłem sobie biorąc lity dekiel (taki chciałem bo tego oczekiwałem od Nomosa). 
Patrząc na to co giganci w branży potrafią puścić do obiegu nie powinieneś czuć się zażenowany lub potraktowany jako klient któregoś tam sortu. Tak czasami bywa, masz prawo reklamować i reklamuj, pamiętaj też że jak zegarek u Ciebie zostanie to na pewno za 5 lat przy przeglądzie też ktoś coś może uszkodzić nieświadomie, jakaś ryska, jakiś poproszek itp. Jak zegarek służy dobrze, trzyma czas i nie widzisz tego odczytując czas można zostawić. Jak nie to wymieniaj. Tylko czemu nie oglądałeś go przy odbiorze? Mając doświadczenie z tym z chrono?

 

P.S. Mam Rado i na starcie wiem że Nomos może mieć jakieś niedokładności w wykonaniu. Rado jest perfekcyjnie zrobiony ale nie ma tego czegoś. Ja Nomosa kupiłem po 7 latach przechodzenia kilku zegarków i wiem czego od Tangente oczekuje :)

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo na niego czekałem i stąd stępiona spostrzegawczość przy odbiorze :) Sam nie wiem, może jeszcze się oswoję. Poza tym nie bardzo chcę czekać parę tygodni na jego zwrot jeśli miałbym reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, zegarek masz nowy na gwarancji producenta. Masz wiele opcji aby oczekiwać jako konsument tego czego chcesz. Na pewno nie był rozbierany, sztukowane itp. Po prostu taki wyszedł (o ile faktycznie jest to widoczna wada i o tak dużym znaczeniu, bo może to też być efekt po pierwszym że na prawdę szukasz czy ten jest ideałem). Nie warto się zadręczać i doszukiwać pecha. Taki widocznie urok Clubów. Może taka partia? Może dlatego ich nie ma w sklepie online? Może coś poprawiają? Dopóki wskazówki nie odpadły będzie Ok. Chyba że nie wytrzymasz, wtedy trzymam kciuki za perfekcyjny okaz! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silhouette

Pokaż zdjecia tarczy i koronki. Ocenimy. 

Ale, jak już się raz zauważy babol, to już się go nie da odwidzieć... Ja bym pewnie nie mógł żyć z czymś takim :)zwróć lub poprosił o wymianę na inny egzemplarz. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
7 godzin temu, evilym napisał:

@Silhouette

Pokaż zdjecia tarczy i koronki. Ocenimy.  

Tylko zrób zdjęcia centralnie, a nie pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Trudno mi uchwycić koronkę, ale jestem ciekaw czy widać lekkie przesunięcie tarczy względem koperty?

Nomos2.jpg

 Trudno mi uchwycić koronkę, ale jestem ciekaw czy widać lekkie przesunięcie tarczy względem koperty?

Nomos2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie. Ciężko stwierdzić. Ściągnąłbym pasek, bo może troszkę zakłucać odbiór całości.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silhouette Moje doswiadczenia z Nomosem sa takie, ze obsesyjnie dbaja o jakosc.

Jasne, cos zawsze moze sie zdarzyc ale za duzo tych przypadkow u ciebie.

Ze zdjec ciezko cos stwierdzic, z doswiadczenia wiem ze oko da sie latwo oszukac...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pozytywne doświadczenia z jakością i obsługą.
Do Jansena oddałem zegarek na regulację i miałem informację o każdym etapie wysyłki.
Dodatkowo nomos przepraszał mnie z całego serca jakby co najmniej wymienili mechanizm na nowy. odesłał zegarek z jakimiś gadżetami.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitał. Jestem onieśmielony jak tak mała manufaktura dba o swój wizerunek i przedstawianie produktów odbiorcom. Miałem nosa 7 lat temu co do zegarkowego spełnienia. Wszystko stoi na wysokim poziomie ale nie krzyczy o tym że jest na bogato itp. Po prostu: Bauhaus, minimalizm ze smakiem i gustem. Nie ma przepychu, nie ma udawania. 

BD4E2867-E91D-4AA7-9658-5B3815C501D4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny klasyk. Gratuluję i niech cieszy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Wszystko jest tak jak sobie wyobrażałem. Praca koronki, spokoje cykanie mechanizmu, wskazówki termicznie barwione i zapach paska. Zegarek z krwi i kości :) w starym stylu, malutki, pełny dekiel, pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo. Wszystko jest tak jak sobie wyobrażałem. Praca koronki, spokoje cykanie mechanizmu, wskazówki termicznie barwione i zapach paska. Zegarek z krwi i kości  w starym stylu, malutki, pełny dekiel, pasek. 
I o to chodzi! Super! Niech sluzy!

Ja wlasnie zalozylem bransolete. Sprobujemy teraz tak. d9819017f5917fe5f083a16077d8079e.jpg&key=25db31969df6d2d2f7b9502f9abc31bc0c90fed47899dafabe7ed8b2f1a3a3c68947815524e5fc86bfe6f4448f485b88.jpg&key=b9ba90741a76dcb6fd8f73cf5438dfb10cc85cd5db09805de50a397534767f0c39f7fe0df4b874c8a847c837bbbd91a5.jpg&key=7d28c6790549995a5855089bb810846b3bd7693cff5c928ddbc4d1cbb903a7ae

Edit:
Jeszcze druga opcja, bo tak mnie teraz naszlo...
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


d9698e8a54cf6afd46d680f9fe49e95b.jpg732ef2c4afb6624fb5565c5cc0cfece2.jpg26f2227b9664acf668e893ed014ac937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.