Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

A ja postanowiłem wyjąc aparat z szafy i nauczyć się w końcu w zdjęcia Dzisiaj założyłem na korpus manualny obiektyw 50/1.7 i zacząłem się bawić. No i mam takie efekty

18-C269-E2-1-CA4-48-EC-8930-44-F764-D5507-A.jpg

BF26338-C-8-D53-430-B-8-D9-A-291753234-A66.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda na nadgarstku. Myślałem że pasek w rozmiarze M będzie idealny ale jest nawet za duży :)

27E62EF8-0687-45DE-8C58-C582268B5B20.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sbsqad napisał:

A tak wygląda na nadgarstku. Myślałem że pasek w rozmiarze M będzie idealny ale jest nawet za duży :)

Dobrze leży.

29 minut temu, Jebudu napisał:

A ja postanowiłem wyjąc aparat z szafy i nauczyć się w końcu w zdjęcia emoji16.png Dzisiaj założyłem na korpus manualny obiektyw 50/1.7 i zacząłem się bawić. No i mam takie efekty

Warto było pobawić się obiektywem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2020 o 15:20, cordi7 napisał:


Spoko, ja też przepraszam - mam ciężki dzień i krótki lont.

 

Odkopałem w międzyczasie dane techniczne Sellity SW 200-1, izochronizm:


02B38CDB-7B02-4FB6-BA0C-E576501C01FA.thumb.jpeg.d05635a6638212e2039cfced840ba09c.jpeg 

 

Czyli w wersji top różnica w chodzie pomiędzy nakręceniem na maksa a 24h chodu to do +/- 10s.

Oczywiście to maksymalne dopuszczalne wartości i realnie będzie raczej mniej ale jednak to już dość sporo...

 

 

Jako uzupełnienie dodam, cytując ch24.pl, że wpływ na izochronizm ma wiele czynników, zmienne w czasie napięcie sprężyny tylko pośrednio, bo ostatecznie drganie wykonuje "balans".  

 

"Na izochronizm destrukcyjnie wpływa wiele czynników, główne to: sprężystość materiału sprężyny włosowej, jej szerokość, grubość, długość oraz mocowanie, impuls z wychwytu podtrzymujący działanie regulatora, niewyrównoważenie koła balansu, wstrząsy, opory tarcia w łożyskach, opory powietrza hamujące oscylujące koło balansu, moment bezwładności balansu względem osi obrotu i wiele innych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 5.01.2021 o 21:26, Silhouette napisał:

 Trudno mi uchwycić koronkę, ale jestem ciekaw czy widać lekkie przesunięcie tarczy względem koperty?

Ja nie widzę. Cień po lewej stronie tarczy przeszkadza w ocenie.

 

Tetra na pasku "Gaucho" od Bartona: 

IMG_20210108_112144827~2.jpg

IMG_20210108_112103496~2.jpg

IMG_20210108_112011536~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż by tu powiedzieć Tetra piękna.
Pasek hmmm ...jak by mnie palnikiem przypalali to bym się nie zgodzil założyć do mojej Tetry .
Jednak Tobie ma się podobać!

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

lort - bardzo mi się podoba konstrukcja Gaucho. Dla mnie to coś zupełnie nowego i świeżego w porównaniu z kolejnymi wcieleniami kordowanu, zamszu i stonowanymi gładkimi skórami, które dominują w wątku Nomosa (za wyjątkiem paska pokazywanego przez Jebudu).

Gaucho zmienia charakter zegarka na bardziej uniwersalny. Jak widać pasuje nawet do swetra. :)

I ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę: w krajach latynoamerykańskich z Nomosem odzianym w Gaucho nie musisz już nosić sombrera, żeby być macho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś miał już okazję dłużej potestować bransolety Nomosa? Trochę myślałem nad tą tańszą przy zamawianiu bo różnica w cenie w sumie żadna ale na początek wolę zegarek z paskiem. Dokupienie miało by sens bo nie są aż tak drogie. 
Jak ktoś może podzielić się opinią byłoby super.
Szybki update odnosnie bransolety Nomosa. Zalozylem wczoraj po raz kolejny do Club Sporta. Dzisiaj caly dzien pochodzilem. Super jest! Od czasu do czasu tylko zlapie jakis wlos, ale poza tym bardzo wygodna i mozna bardzo dobrze dopasowac przez to ze ogniwa sa male. Jak reka spuchnie to bez narzedzi mozna zmienic dziurki przy zapieciu bo sa teleskopy do szybkiej zmiany, ale o ile w Ballu np mnie bransa troche cisnie raz na jakis czas to tutaj w ogole nie mialem takiego odczucia. I kompletnie zmienia odbior zegarka i czyni go bardziej sportowym. Im dluzej na nia patrze tym bardziej zaczyna mi sie podobac. Nawet fakt ze jest szczotkowana a cala koperta polerowana w przypadku tego zegarka nie razi i nawet mi jakos pasuje. Zobaczymy co bedzie dalej, ale ogolnie jest dobrze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że twoja wersja Cluba ogarnia wszystko. Na pasku parcianym też wyglada bardzo dobrze. Bransoleta zmienia odbiór całego zegarka. Dzisiaj przeglądałem dostępność pasków Nomosa i w rozmiarze S jest ciężko z dostępnością „od ręki”.

Ciekawi mnie która z dwóch byłaby ładniej skomponowana z Tangente. Ta twoja niejako została stworzona do wersji Sport ale kto wie jakby siadła do klasyka. Ciekawi mnie czy np. do Tangente dobrze wyglądała by „ziarnka ryżu” lub mesh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No powiem Ci że twoja wersja Cluba ogarnia wszystko. Na pasku parcianym też wyglada bardzo dobrze. Bransoleta zmienia odbiór całego zegarka. Dzisiaj przeglądałem dostępność pasków Nomosa i w rozmiarze S jest ciężko z dostępnością „od ręki”.
Ciekawi mnie która z dwóch byłaby ładniej skomponowana z Tangente. Ta twoja niejako została stworzona do wersji Sport ale kto wie jakby siadła do klasyka. Ciekawi mnie czy np. do Tangente dobrze wyglądała by „ziarnka ryżu” lub mesh.
A jaki Tangente?
Ja bym chyba wybral do klasycznego ta z mniejszymi ogniwami. Na stronie Nomosa jak ogladasz zegarek to jest mozliwosc wyboru bransolety i pokazuje Ci sie wizualizacja jak powinien wygladac. Zobacz sobie.
IMHO na tej ze screena wyglada dobrze. 3a3ad8dcabb3ccf29d88cdab488b4ce6.jpg&key=f170a6413d20aca46a401c0d0e43aee2406eeb5e04ae7837de8b4fd449d9b194

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamawiając mocno się nad nią zastanawiałem bo cena praktycznie nie różniła się od wersji z paskiem. Ale postawiłem na pasek bo chciałem klasyczny zegarek. Ja do Tangente widziałbym właśnie tą delikatniejszą. 
A co do Tangente to jest to

fantastyczny Tangente 35mm ref. 101. Tarcza ma fajny odcień, mieni się i nie jest jednolita. Cykanie słyszalne jest na nocnej szafce co daje mi nostalgiczne wspomnienia :)

Wyglada na większy niż jest co dodaje mega plus do czytelności. Na mój nadgarstek to jest poezja nosić takiego maluszka co chowa się pod mankiet koszuli, swetra i jest lekki jak piórko.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
23 minuty temu, sbsqad napisał:

Ciekawi mnie czy np. do Tangente dobrze wyglądała by „ziarnka ryżu” lub mesh.

Najładniej chyba ma milanese.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zamawiając mocno się nad nią zastanawiałem bo cena praktycznie nie różniła się od wersji z paskiem. Ale postawiłem na pasek bo chciałem klasyczny zegarek. Ja do Tangente widziałbym właśnie tą delikatniejszą. 
A co do Tangente to jest to
fantastyczny Tangente 35mm ref. 101. Tarcza ma fajny odcień, mieni się i nie jest jednolita. Cykanie słyszalne jest na nocnej szafce co daje mi nostalgiczne wspomnienia
Wyglada na większy niż jest co dodaje mega plus do czytelności. Na mój nadgarstek to jest poezja nosić takiego maluszka co chowa się pod mankiet koszuli, swetra i jest lekki jak piórko.
Do Tangente 35mm zdecydowanie bym bral ta delikatniejsza.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, norbie napisał:

Najładniej chyba ma milanese.

Prawda, ma delikatny splot a to ważne bo uważam że ten zegarek nie może być krzykliwy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sumie jeda rzecz przy Club Sporcie zauwazylem. O ile na pasku wyglada super to tam daje znac o sobie duzy L2L i to widac. Na bransolecie jest to zdecydowanie mniej odczuwalne i zegarek musze przyznqc wyglada bardzo spojnie, takze teraz bransa chyba zagosci na dluzej na moim nadgarstku.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej recenzji Cluba (nie pamiętam dokładnie jaka referencja) idealnym rozwiązaniem dla użytkownika owego zegarka było założenie paska NATO co powodowało że ta zauważalna przerwa znikała i zegarek robił się właśnie spójny w formie.

Bransoleta u Ciebie to dobry kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jednej recenzji Cluba (nie pamiętam dokładnie jaka referencja) idealnym rozwiązaniem dla użytkownika owego zegarka było założenie paska NATO co powodowało że ta zauważalna przerwa znikała i zegarek robił się właśnie spójny w formie.
Bransoleta u Ciebie to dobry kierunek
Dobry pomysl. Jak mi sie znudzi bransa to tez sprobuje.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten club sport jest paskolubny, można troszkę poszaleć.

Natomiast branża do Tangente jakoś mi średnio pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Naogladalem sie wlasnie i tak sie pojawil.
I teraz caly czas okupuje nadgarstek. 1becb59a0aca4f46017588e00b707028.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge go jedynie polecic. A przy obwodzie nadgarstka jaki kiedys pisales powinien wygladac jeszcze lepiej niz na moim skromnym 17.4

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była wersja 41-42 bez daty, już pewnie bym go wziął. Coraz częściej bowiem kontempluję myśl o pójściu w kierunku przeorganizowania całej swojej mini-kolekcji :D na zbiorek zegarków typu "no date". A tak muszę jeszcze chwilę pomyśleć... I trochę też się obawiam, że na mojej łapie NOMOS może być nieco "zbyt delikatny"... :(


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przymierzałem Tangente do Poljota po dziadku, mając te same wymiary wyglada na znacznie większy średnicą. Uważam że gdy pasuje L2L to nie można źle trafić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.