Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby była wersja 41-42 bez daty, już pewnie bym go wziął. Coraz częściej bowiem kontempluję myśl o pójściu w kierunku przeorganizowania całej swojej mini-kolekcji na zbiorek zegarków typu "no date". A tak muszę jeszcze chwilę pomyśleć... I trochę też się obawiam, że na mojej łapie NOMOS może być nieco "zbyt delikatny"...
Tez ostatnio zaczalem zwracac wieksza uwage na tarcze bez daty (jakos symetria bardziej mi sie podoba), ale w przypadku ClubSporta data jakos nie bardzo mnie razi. Moze przez to ze jest czarne kolo datownika i ladnie sie zgrywa z tacza. Poza tym jest duza i ramka daty od zewnatrz jest ścięta co sprawia ze refleks jest inny i jest tez przez to mega czytelna. I jeszcze w sumie sam mechanizm in-house z szybka zmiana daty w obu kierunkach to tez taki smaczek w tym przypadku. L2L ok 52mm to duzo, ale jak na Twoja lape powinno bez problemu dobrze wygladac. Ewentualnie pozostaje jeszcze Tangente Sport. Wymiary zewnetrzne te same, ale przez wezsza lunete i ostrzejsze krawedzie bedzie wydawal sie wiekszy niz Club Sport.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Osy123 napisał:

Tez ostatnio zaczalem zwracac wieksza uwage na tarcze bez daty (jakos symetria bardziej mi sie podoba), ale w przypadku ClubSporta data jakos nie bardzo mnie razi. Moze przez to ze jest czarne kolo datownika i ladnie sie zgrywa z tacza. Poza tym jest duza i ramka daty od zewnatrz jest ścięta co sprawia ze refleks jest inny i jest tez przez to mega czytelna. I jeszcze w sumie sam mechanizm in-house z szybka zmiana daty w obu kierunkach to tez taki smaczek w tym przypadku. L2L ok 52mm to duzo, ale jak na Twoja lape powinno bez problemu dobrze wygladac. Ewentualnie pozostaje jeszcze Tangente Sport. Wymiary zewnetrzne te same, ale przez wezsza lunete i ostrzejsze krawedzie bedzie wydawal sie wiekszy niz Club Sport.

 

Rozwiązaniem zapewne byłoby obejrzenie przeze mnie paru Nomosów na żywo (nie miałem okazji). Trochę się jednak obawiam, że w moim przypadku może okazać się, iż są to piękne zegarki do podziwiania, ale średnie jako pomysł na gadżet użytkowy.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim ktoś chętny "przygarnie" kostkę, zabawy z paskiem od nick mankey hook strap tzw pasek bez klamry.
Wygoda niedoopisania!


f8a459de5b23eb1af86cfdbe667d3ad3.jpg&key=082ecb8b1822f41b42ad633e642627f719e11883031b59a97ebed4218949362f71a52a380173a71f50a44e91761977cc.jpg&key=01eaa7a7bf9dadabaa79857650cafabe06c6d55e4eb7361951da4bc643fcaa617e7c9704f2570641ed494d489341f07a.jpg&key=4790c75b45ba2289f1a46ca833b08b790d5dae445923e376b38cef407d28444b
Długo czekałeś na pasek? Sprawdza się to co podają na stronie, że 8-10 tygodni oczekiwania na wysyłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jest to nawet więcej tygodni plus kilka tygodni jeżeli chcesz wysyłkę do Europy.
Ja myślę że jeden z pasków będę sprzedawał lub nawet dwa bo zegarka do którego je zamawiałem już nie mam. Stąd spróbowałem do Nomosa bo ten sam rozstaw uszu. Chciałem też sprawdzić wygodę i nie "oszukują" pisząc że wygoda niedoopisania.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tangente późni ponad minutę na dobę 😂 nie można nazwać go dokładnym. 
Czekam kilka dni, sprawdzę go u zegarmistrza, jak będzie lipa pewnie będzie trzeba wysłać do Nomosa. 
Muszę dzisiaj kompas ogarnąć bo legendy o namagnesowanych zegarkach w przesyłce mogą okazać się prawdą.

A tak serio sprawdzę go dzisiaj bo 3sek w dół na godzinę to musi pokazać na chronokomparatorze.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u zegarmistrza, włos wolny od namagnesowania. Nie wykazywało problemów. Zegarek przed chwilą pojechał już do Niemiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sbsqad napisał:

Byłem u zegarmistrza, włos wolny od namagnesowania. Nie wykazywało problemów. Zegarek przed chwilą pojechał już do Niemiec. 

Szkoda, że tak się trafiło 😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo zegarek miał odchyłkę 2s na 1h. Dzisiaj o 9:20 miałem ustawiony czas co do joty a po zegarmistrzu już było 6s w plecy. Do wysyłki równo szło w dół uzyskując Ok -12s co do wzoru z 9:20 :) a tak było od wyciagnięcia z pudełka. Miałem jeszcze nadzieje że po dwóch, trzech nakręceniach wejdzie na swój tor jakimś cudem. Niestety nie jest to kwestia ułożenia bo wariowałby nieprzewidywalnie. Pozycje też nie wykazywały różnicy. Po prostu albo stary leżak w którym smary zamieniły się w smalec albo nie trafiłem. Ale spokojnie. Wolę wysłać, sprawdzić serwis (kontakt i podejście nawet tutaj jest fajne, łatwy formularz do wypełnienia online, klarowne informacje co robić itp) i utrzymać gwarancję niż robić coś bokiem. To zegarek ręcznie składany i mechaniczny tak czasami jest. ☺️ Ale wiem że nic mi nie odbierze radości bo ten zegarek jest fenomenalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwna sprawa bo zegarek miał odchyłkę 2s na 1h. Dzisiaj o 9:20 miałem ustawiony czas co do joty a po zegarmistrzu już było 6s w plecy. Do wysyłki równo szło w dół uzyskując Ok -12s co do wzoru z 9:20  a tak było od wyciagnięcia z pudełka. Miałem jeszcze nadzieje że po dwóch, trzech nakręceniach wejdzie na swój tor jakimś cudem. Niestety nie jest to kwestia ułożenia bo wariowałby nieprzewidywalnie. Pozycje też nie wykazywały różnicy. Po prostu albo stary leżak w którym smary zamieniły się w smalec albo nie trafiłem. Ale spokojnie. Wolę wysłać, sprawdzić serwis (kontakt i podejście nawet tutaj jest fajne, łatwy formularz do wypełnienia online, klarowne informacje co robić itp) i utrzymać gwarancję niż robić coś bokiem. To zegarek ręcznie składany i mechaniczny tak czasami jest. Ale wiem że nic mi nie odbierze radości bo ten zegarek jest fenomenalny.

Fajne podejście do tematu bez wielkiej dramy jak często inni robią sam jestem ciekawy co jest nie tak w Twoim Nomosie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że też mnie to ciekawi bo może to być pierdoła. Dostali ładny opis z moimi zastrzeżeniami. Gorzej będzie jak powiedzą że zegarek jest Ok 🤣. Niech sprawdzą. Przesyłka nie była kosmicznie droga (62zl z ubezpieczeniem na kwotę 6500zł) więc może jechać. 
Po prostu ten zegarek ze mną zostanie i nie będzie miał łatwo więc pewnie zaliczy serwis nie raz 👍 lepiej trzymać sztamę z firmą. Jeszcze przyjdzie czas na prawa konsumenta ale nie sądzę żeby Nomos był nie fair. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem że też mnie to ciekawi bo może to być pierdoła. Dostali ładny opis z moimi zastrzeżeniami. Gorzej będzie jak powiedzą że zegarek jest Ok . Niech sprawdzą. Przesyłka nie była kosmicznie droga (62zl z ubezpieczeniem na kwotę 6500zł) więc może jechać. 
Po prostu ten zegarek ze mną zostanie i nie będzie miał łatwo więc pewnie zaliczy serwis nie raz lepiej trzymać sztamę z firmą. Jeszcze przyjdzie czas na prawa konsumenta ale nie sądzę żeby Nomos był nie fair. 
Tez jestem ciekaw. Jak juz szczesliwie wroci do Ciebie to podziel sie informacja co mu dolegoalo.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Osy123 napisał:

Dyskoteka gra... emoji12.pngemoji28.png8f104966670cec91f43638bc2213ab9c.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Luma wygląda na porządną :) Jak się nosi ta bransoleta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Luma wygląda na porządną  Jak się nosi ta bransoleta?

Dla mnie super. Czasem pociagnie jakis wlos, ale rzadko. Poza tym wygodna i da sie naprawde dobrze dopasowac. Klamra blyszczaca jak lustro, ale nawet nie rysuje sie tak jak myslalem ze bedzie, zapiecie na 2 przyciski, wygodne i dziala super plynnie i bez zarzutu. Jestem bardzo zadowolony.
I w mojej opinii ten zegarek super sie prezentuje wlasnie na bransolecie. Wczesniej problowalem kilka paskow, ale chyba na bransie podoba mi sie najbardziej jak do tej pory.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pasku też mówiono że twardy ale powiem wam że mi po kilku dniach już się tak ułożył że siedział idealnie. Złapał profil a skóra z zewnątrz ładnie się błyszczy. Niech już mi go oddają 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O pasku też mówiono że twardy ale powiem wam że mi po kilku dniach już się tak ułożył że siedział idealnie. Złapał profil a skóra z zewnątrz ładnie się błyszczy. Niech już mi go oddają
Mam ten sam pasek w Ludwigu. Na poczatku bylem troche sceptycznie nastawiony, ale jak sie dopasowal to uwazam ze jest genialny. Bardzo miekki i super wygodny.
A odebrali juz przesylke? Masz jakies info?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro u nich będzie. Na maila na razie nie odpisali ale to normalne, COVID i pewnie ograniczona ekipa. Ale wysłałem drugiego maila że paczka już jedzie. Z kolei w kontakcie online miła Pani pokierowała co zrobić i żeby słać i czekać spokojnie. 
Poprosiłem ich o informowanie i czekam.

Ja czekam aż pojawią się w rozmiarze S i zamawiam dwa paski od nich jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. 

Czy uszy w tych Clubach są takie same? Czy jednak w ref. 701 bardziej spiczaste i dłuższe niż w ref. 741? Patrzę i patrze i sam nie wiem :P

 

Drugie pytanie odnośnie koperty. Faktycznie w noematikach jest bardziej matowa? 

 

701

spacer.png

 

741

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy Nomos z matowym wykończeniem koperty, limitka dla Brinker's Jewelers (Evansville, Indiana):
 
https://www.acquiremag.com/style/nomos-club-matte-finish-case-for-brinkers
 
0DCC3BA4-CF13-4EB2-85FA-22BB18BE08A8.thumb.jpeg.6755a58273bf35ab7744e8e827df458e.jpeg

Po dłuższej chwili uznałem, że jest super
 
Wg tego co ja znalazlem nie sa. Neomatik ma troche dluzsze ucha. Moze sie wydawac w obu modelach ze sa inne, bo nieznacznie inne sa proporcje koperty w zwiazku z rozmiarem.

Odnosnie matowosci koperty to nie mam pojecia, ale przeczucie podpowiada mi ze nie. Jedyny jakiego znam to ten z postu@cordi7.

https://www.minimatikal.com/sizes-club/


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka





72c49b978e13a3adee94f0aa37643af4.jpg&key=7c1bfd4d5adc2b8a28d6d04fb6d57577652b5ad4c75f0fac950ae1100987cc47883e4a37bc6049fac79ada0e0e959aea.jpg&key=a6c38dfeaa96397bf96de375c5e350457ffeb35e181fe9e136f32d6949304f00



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto z Warszawy. Dolny prawy róg neomatik błyszczy jak psu... 🤣 uszy pewnie są takie same.

ABD13432-0DE8-4699-8AD7-998F8F51FE08.jpeg

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, źle się wyraziłem. 

Nie matowy, tylko mniej błyszczący :P

 

Tak, @Osy123 widziałem tą rozmiarówkę, ale dzięki za odpowiedź. Nadal bije się z myślami w którym Nomosowym kierunku pójść, ale chyba te 37mm dla mojego nadgarstka (17cm) powinno być ok. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, źle się wyraziłem. 
Nie matowy, tylko mniej błyszczący
 
Tak, [mention=68107]Osy123[/mention] widziałem tą rozmiarówkę, ale dzięki za odpowiedź. Nadal bije się z myślami w którym Nomosowym kierunku pójść, ale chyba te 37mm dla mojego nadgarstka (17cm) powinno być ok. 

Ja z moim 17.4 zaszalalem z ClubSportem i sie udalo, ale to byla milosc od pierwszego wejrzenia z odrobina niepewnosci i dreszczykiem emocji. Osobiscie bym chyba poszedl w Neomatika 37, ale to kwestia gustu. Mysle ze przy tym nagdarstku i takiej "rozmiarowce" bedziesz zadowolony niezaleznie od tego co wybierzesz.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Bardzo miły kontakt z serwisem Nomosa. Moja nadgorliwość z szybką wysyłką zaowocowała tym że płaciłem za wysyłkę, okazało się że mogłem skorzystać z prawa zwrotu i wydrukować etykietę DHL. Ja dokonałem procedury wysłania reklamacyjnego jakby na serwis a można (bo chyba nie minęło 14 dni od daty zakupu) było wysłać jako zwrot z opisem że mają naprawić. Ale nie zmienia faktu że dostałem info że nie ma dla nich najmniejszego problemu, jest wszystko ok i zabierają się za diagnostykę jak tylko będą mieli na stole mój zegarek. Najlepsze jest to że nawet po 22 mogłem pisać maile z osobą odpowiedzialną za moją sprawę... 

Jedyny minus to długa wysyłka od nas z PL. Może być tak że ta wysyłka DHL szła by szybciej a może paczki w DE muszą odleżeć swoje na kwarantannie 🤣 

Jak tylko będę wiedział coś więcej dam znać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.