Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

strasznie wielkie L2L mają Cluby, bazując na tych danych to tylko 36mm na mnie by pasował i to też byłaby górna granica normy na mój nadgarstek....

No tutaj Nomos się trochę nie popisał :( oczywiście można podawać przykłady innych firm w jedną i drugą stroną ale tutaj to powyższy wymiar L2L to raczej oczekiwałbym od modeli 38.5 - 39mm.

Tym samym chcąc zakupić Cluba z tych wszystkich dostępnych mogę wybrać....... 1 (słownie jeden!!!! )

Na chu...steczkę porobili takie długie "słonie ucha"???? Nie wiem... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, disaster3 napisał:

strasznie wielkie L2L mają Cluby, bazując na tych danych to tylko 36mm na mnie by pasował i to też byłaby górna granica normy na mój nadgarstek....

No tutaj Nomos się trochę nie popisał :( oczywiście można podawać przykłady innych firm w jedną i drugą stroną ale tutaj to powyższy wymiar L2L to raczej oczekiwałbym od modeli 38.5 - 39mm.

Tym samym chcąc zakupić Cluba z tych wszystkich dostępnych mogę wybrać....... 1 (słownie jeden!!!! )

Na chu...steczkę porobili takie długie "słonie ucha"???? Nie wiem... ;/

 

Taki design, chodzi o to aby przy relatywnie malej tarczy byl widoczny na nadgarstku.

Uszy sa ladnie podgiete wiec tez nie ma co panikowac, przymierz i zobaczysz.

(podobnie VC Form&Function ma 51 mm L2L a lezy swietnie na nadgarstku)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie chodzi o cały odbiór zegarka. Mała średnica i wysokość samej koperty powoduje ze zegarek jest ultra wygodny i nie odczuwa się go na ręce, nie wadzi o ubiór. A taki wybór L2L wg mnie ma na celu okalanie większych nadgarstków, tak aby nie tracić na komforcie przy jednoczesnym wypełnieniu wolnych przestrzeni na ręce do maksimum. 
 

Wysłali do mnie mojego Nomosa. Naprawa gwarancyjna, list przewodni, opis zegarmistrza: sprawdzenie wszystkiego, szczelności, ustawienie w 6 pozycjach, kilkudniowy test oraz ostatni wpis: pallets were cleaned and corrected.

To mogła być przyczyna. 
Jak narazie Nomos na szóstkę z plusem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2021 o 08:55, disaster3 napisał:

Tym samym chcąc zakupić Cluba z tych wszystkich dostępnych mogę wybrać....... 1 (słownie jeden!!!! )

Jeden ale fajny :P

Ja też się zastanawiałem nad 36, ale coraz mocniej moje myśli idą w kierunku neomatika 37.

Nieco ponad 1mm różnicy l2l nie powinny zrobić żadnej różnicy na nadgarstku. Tak patrzę na mojego Ch.W który ma 38mm i 45,3mm l2l i myślę, że spokojnie mogę przyjąć jeszcze kilka mm :) A też mam  ~17cm w nadgarstku.

W dniu 28.01.2021 o 09:09, cordi7 napisał:

Taki design, chodzi o to aby przy relatywnie malej tarczy byl widoczny na nadgarstku.

Uszy sa ladnie podgiete wiec tez nie ma co panikowac, przymierz i zobaczysz.

(podobnie VC Form&Function ma 51 mm L2L a lezy swietnie na nadgarstku)

Najbliższa przymiarka dla mnie to 300km :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcami.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście limitkę Tangente w dziale Refurbished w Nomos Store? Ze złotymi wskazówkami? Kurde :) cena taka jak za mojego a wyglada fenomenalnie wg mnie. Czasami fajne się trafiają tam zegarki. Był swego czasu Tangente Sport nie ten obecny tylko ten już nieprodukowany. Przynajmniej sprawdzone źródło i przygotowany przez producenta na gwarancji.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek z Gůrnego Ślůnska... 

To mi się podoba! 

spacer.png

 

PS. Nie wiedziałem, że Nomos sprzedaje używane. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto tam zajrzec, ale ceny jak za nowe (choc jak je dopieszcza, to pewnie sa jak nowe). Niedawno byla Tangente Sport z luma na wskazowkach. Ciekawy model i juz nieprodukowany.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


A widzieliście limitkę Tangente w dziale Refurbished w Nomos Store? Ze złotymi wskazówkami? Kurde  cena taka jak za mojego a wyglada fenomenalnie wg mnie. Czasami fajne się trafiają tam zegarki. Był swego czasu Tangente Sport nie ten obecny tylko ten już nieprodukowany. Przynajmniej sprawdzone źródło i przygotowany przez producenta na gwarancji.
Nie doczytalem! Widze ze tez na niego zwrociles uwage.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MrCbDrvr napisał:

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 mój rozmiar, leży jak ulał :)

19 godzin temu, MrCbDrvr napisał:

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 mój rozmiar, leży jak ulał :)

19 godzin temu, MrCbDrvr napisał:

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 mój rozmiar, leży jak ulał :)

19 godzin temu, MrCbDrvr napisał:

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 mój rozmiar, leży jak ulał :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MrCbDrvr napisał:

7c0e99f3036c3ace6a3a009d9440d962.jpg

Przymiarka Cluba 38,5mm na nadgarstku 17,5cm. Według mnie wygląda bardzo fajnie. Uszy, choć długie, rzeczywiście są zawinięte do dołu i zegarek leży bardzo wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 mój rozmiar, leży jak ulał :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Osy123 napisał:

Czasem warto tam zajrzec, ale ceny jak za nowe (choc jak je dopieszcza, to pewnie sa jak nowe). Niedawno byla Tangente Sport z luma na wskazowkach. Ciekawy model i juz nieprodukowany.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

emoji28.png Nie doczytalem! Widze ze tez na niego zwrociles uwage. emoji106.png emoji41.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

No właśnie czasami ceny jak za nowe ale złote wskazówki to na plus i cena wtedy wydaje się Ok :) 
Stary Tangente sport o wiele lepszy niż nowy :) wolałbym jak już to Ahoi zamiast tego obecnego co produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.02.2021 zaczynamy zabawę z Tangente na nowo :) oby tym razem wszystko było ok. 
 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest! Niech sluzy! A co stwierdzili jesli mozna wiedziec?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprost nie zostało powiedziane. Pisałem wyżej że przeprowadzili przegląd, sprawdzenie wszystkiego, regulacja w 6 pozycjach i sprawdzenie wodoszczelności plus dopisek: pallets were cleaned and corrected.

Na pewno coś zrobili :) bo nakręca się znacznie dłużej niż przy pierwszym kontakcie w styczniu, więcej koronka się kreci i w sumie zegarek dzisiaj wystartował po trzech obrotach, w styczniu musiałem po nakręceniu lekko nim machnąć aby balans ruszył. Fajnie że znam zegarmistrza, który sprawdzał mój zegarek. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra moj Metro chodził +/-1sd na początku. Od tygodni już tak ładnie nie ma. I robi tak z 8 i więcej. Ale nie ma ze mną łatwo. Rower/deskorolka itd. Natomiast nie wiem nawet czego można oficjalnie oczekiwać od mechanizmu. Nie ma deklaracji co do dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos podaje z jakiej normy korzysta. ISO 3159

To są kryteria:

 

D7F24AA0-1A40-4CCB-A2DF-CB7C6BA5395C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, 70soul napisał:

No dobra moj Metro chodził +/-1sd na początku. Od tygodni już tak ładnie nie ma. I robi tak z 8 i więcej. Ale nie ma ze mną łatwo. Rower/deskorolka itd. Natomiast nie wiem nawet czego można oficjalnie oczekiwać od mechanizmu. Nie ma deklaracji co do dokładności.


Rower? Deskorolka? Nomosy to świetne zegarki ale te mechanizmy nie  są raczej do katowania.

Do takich atrakcji raczej G Shock, przynajmniej kwarc a jak musi być automat to Muhle Glashütte :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naah, zegarek ma mi towarzyszyć do życia a nie ja mam zmieniać życie do niego. Dlatego przestałem się martwić tymi wahaniami. 

Dziś rano było tak👇
11F27779-A3FF-4E60-851F-2DE6D37FE1EB.thumb.jpeg.d0e543674aa29d4e901eb13e926b1c86.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.