Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mowa o Neomatiku... 95419e9ceff139cd1707d8e4f9cabb04.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osy123 szczujesz tylko i szczujesz ... aż mi się plany zegarkowe przez ciebie znów zmieniły, za pół roku się okaże na co :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć go zakładam pojawiają się duże wątpliwości odnośnie sprzedaży. Do momentu znalezienia my nowego domu, nic tylko się nim cieszyć
e5c73db38189ef2d0be7279729eb1407.jpg0422c5512fc4b8a15332613b6988a46d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym go nie sprzedawał, chyba że jego sprzedaż zastąpisz czymś lepszym. Bo widać że nie ma ciśnienia na sprzedaż więc chyba nic w zanadrzu nie ma aby kostkę zastąpić 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym go nie sprzedawał, chyba że jego sprzedaż zastąpisz czymś lepszym. Bo widać że nie ma ciśnienia na sprzedaż więc chyba nic w zanadrzu nie ma aby kostkę zastąpić
Coś w tym jest i ciśnienia nie ma na sprzedaż, to fakt. Jednak nie można mieć wszystkiego.
O dziwo Nomos jest jedynym moim zegarkiem obecnie z przeszklonym deklem.
Jednak Nomos nie ma się czego wstydzić jezeli chodzi o ich mechanizmy i wykończenie.
c39a20177090e40e2661acfcb3a6ca12.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość zegarków z przedszkolnym tyłem, które pokazują 2824 lub sw200. Nie mam nic do mechanizmów bo sam mam w Rado Etę (trochę ozdobiona ale

to i tak nie ma czego podziwiać) natomiast mając w głowie wygląd chociażby Alpha od Nomosa świadomie wybrałem lity dekielek. Wolę pobudzać wyobraźnię i nasłuchiwać pracy :)

Automaty takie jak u Ciebie albo w klubowym Clubie to aż żal byłoby ładować pod zasłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak w tym sensu, manualne wyglądają przeważnie lepiej i tu napewno alfa wygląda lepiej od duw3001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De gustibus... dla mnie każdy jest piękny - ślicznie zdobiony, widać staranie i włożoną pracę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyż prawda, nomosy warto mieć z szafirem na deklu.

 

1612566552791.jpg

1612566902261.jpg

Mi jednak manual bardziej ten teges

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ale każdy wie jak wyglada Alpha czy DUW w dobie internetu i dostępu do wszystkiego. A przecież nosząc zegarek nie widzę mechanizmu prawda? Zresztą raz, drugi zobaczę mechanizm i już tego nie muszę robić. W Rado zdobionej ETY już wcale nie oglądam i nie podziwiam. Wole barwione termicznie wskazówki podziwiać albo nakład pracy na tarczę i indeksy. Bo to widzę. A nie ma co niekiedy szafirowy dekiel podnosi wysokość zegarka co mi nie na rękę. Mówię, wybór był zamierzony :)

W przypadku automatu Nomosa wybrałbym dekiel przejrzysty o ile nie podniósł by wysokości zegarka 👍

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez lata dookoła oglądanie mechanizmu. Kompletnie mnie to nie jara. Jak kolega wyżej wole praktyczne podejście.
Nosze tarcza do góry i to wole podziwiać a jeśli mam jeszcze dopłacać + pogrubia to zegarek to sorry ale bez mrugnięcia powieką biorę stalowy dekiel. Tak tez zrobiłem kupując swojego Oriona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden aspekt: dopasowanie mechanizmu do rozmiarów koperty i przeszklenia tyłu. Mając Ludwiga, Tangente czy Oriona i maksymalną średnicę 35mm mechanizm Alpha przeszklony wygląda jeszcze OK. Ale niekiedy stosunek wielkości mechanizmu do średnicy koperty jest karykaturalny i dookoła mechanizmu jest prawie że pół litego dekielka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sbsqad napisał:

Jeszcze jest jeden aspekt: dopasowanie mechanizmu do rozmiarów koperty i przeszklenia tyłu. Mając Ludwiga, Tangente czy Oriona i maksymalną średnicę 35mm mechanizm Alpha przeszklony wygląda jeszcze OK. Ale niekiedy stosunek wielkości mechanizmu do średnicy koperty jest karykaturalny i dookoła mechanizmu jest prawie że pół litego dekielka. 

Co dopiero w Royal Oak...taki nagi król jak się odwróci. U mnie cały rok na nadgarstku👇

F40CBAD3-06FF-4925-9F30-331AC807F0BD.thumb.jpeg.37b0a9347bac5d6ac7583aa19292afda.jpeg

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dołączam do 'team przeszklony dekiel' :P

 Jaki by nie był. Goły, nie goły, seryjny czy manufakturowy, lubię sobie od czasu do czasu popatrzeć co tam śmiga w środku :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, 70soul napisał:

Co dopiero w Royal Oak...taki nagi król jak się odwróci. U mnie cały rok na nadgarstku👇

F40CBAD3-06FF-4925-9F30-331AC807F0BD.thumb.jpeg.37b0a9347bac5d6ac7583aa19292afda.jpeg

Piękny jest ale dla mnie Metro w złocie :) i wtedy jakby była opcja to dekiel złoty i ciężki czy przeszkolony bez złota? Ciekawe czy wtedy cena za widoczność była by mniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mija tydzień a Tangente zrobił -2s :) od ustawienia. Ja nie mam pytań oraz większych oczekiwań 

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wyregulowali 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz mija tydzień a Tangente zrobił -2s  od ustawienia. Ja nie mam pytań oraz większych oczekiwań 
 
image.thumb.jpg.e1363ec1fa63346337322d7dc829ee66.jpg
Nomos jak to nomos ale daj linka na koszulę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Ciebie zmartwić ale tej koszuli już nigdzie nie można kupić, pochodzi z kolekcji nieistniejącej już firmy Tallinder. Bardzo żałuje że jej nie ma. Użyli do tych koszul materiał od Tessitury Monti. Mam dwie różne i są przezaje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety muszę Ciebie zmartwić ale tej koszuli już nigdzie nie można kupić, pochodzi z kolekcji nieistniejącej już firmy Tallinder. Bardzo żałuje że jej nie ma. Użyli do tych koszul materiał od Tessitury Monti. Mam dwie różne i są przezaje...
Cóż jak rozmiar sie zgadza to wystaw ją na bazarku, może być w parze z Nomosem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, lort napisał(-a):

Cóż jak rozmiar sie zgadza to wystaw ją na bazarku, może być w parze z Nomosememoji3.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Tylko że mam dwie różne 😃 a Nomosa to zabieraj z bazarku i dożywocie, jak mój. Chociaż pewnie Cartier u Ciebie nie schodzi z nadgarstka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że mam dwie różne a Nomosa to zabieraj z bazarku i dożywocie, jak mój. Chociaż pewnie Cartier u Ciebie nie schodzi z nadgarstka. 
Cartier nadal cieszy to fakt. Z Nomosem w żadnym wypadku nie stoję pod ścianą. Motywy jego sprzedaży są zupełnie inne. Powinienem raczej napisać motywy jego poświęcenia. Są one związane również z Cartierem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wchodziłby w grę jakiś złoty, malutki Tank to Ok :) niechaj będzie. Kostka za kostkę. 👍 życzę powodzenia. 

4 minuty temu, lort napisał(-a):

Są one związane również z Cartierem emoji846.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wchodziłby w grę jakiś złoty, malutki Tank to Ok  niechaj będzie. Kostka za kostkę. życzę powodzenia. 
 
Z Tankiem masz rację właśnie o tą kostkę chodzi. Jednak mówimy o stalowym modelu w kwarcu lub automacie.
Po zakupie Santosa moja druga połowa zażyczyła sobie Cartiera .
Wiadomo że Cartier jako marka stoi znacznie wyżej niż Nomos wśród płci pięknej. Magia marki działa, choć Tank to przeciez bardzo ładny, prosty i ikoniczny model.
Wracając jednak do Nomosa i modelu Tetra. Dla mnie jest on znacznie wyżej od Tanka. I Tank i Nomos sa świetnie wykonane. Jednak tarcza silvercut w Nomosie stawia ten zegarek tak wysoko pod kątem walorów estetycznych.
Do tego połączenie niebieskich wskazówek i czerwonej sekundy dodaje odrobinę sportowego charakteru.
Z tych właśnie względów kostka Nomosa w stosunku do Tanka jest bardziej casualowym modelem. Jeżeli do tego dołożymy zabawę z paskami, tak jak w moim przypadku nubuk, to zapominamy o gartiturowcu. Inna sprawa że dla mnie z automatu rzymskie cyfry są bardziej eleganckie niż arabskie lub proste indeksy.
Jest jeszcze jedna kwestia ktora niektórym odpowiada-mianowicie przeszklony dekiel który Tetra ma . Mówimy tu o oglądaniu przez niego ładny mechanizm inhouse a nie gołą Etę czy sellitę, które tez mogą mieć swoj urok.
Jak moja połówka zobaczyła ze wystawiłem Nomosa i chce go poświęcić dla Jej Cartiera to zaczęła się wycofywać bo mówi że Nomos to piekny zegarek
Zatem nie wykluczam że w przypadku braku chętnego Nomos zostanie, a w swoim czasie pojawi się Tank.
Dziś tak
33fc5eef4b7688434226025917b48974.jpg9a432bc39ba784fa164d0592612d5109.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lort napisał(-a):

Z Tankiem masz rację właśnie o tą kostkę chodzi. Jednak mówimy o stalowym modelu w kwarcu lub automacie.

Teraz po Tangente i casualowym Rado mam tak że albo Metro w złocie albo Tank w złocie za mną chodzi jako ostateczne uzupełnienie kolekcji. Zauważyłem że po zakupie dla żony True w ceramice ciągnie mnie do zegarka typowo biżuteryjnego. A tak jak piszesz Cartier w tej materii jest wysoko. Ikona biżuterii i mocno osadzone zegarmistrzostwo powoduje że obok oferty Cartiera nie można przejść obojętnie. 
Co do kwarcu uważam że jako trzeci byłby to właśnie kwarc. Nie rotuje zegarkami a takiego Tanka nosiłbym naprawdę okazjonalnie. 
Wracając do Twojej kostki: tarcza i wskazówki potrafią zahipnotyzować i domyślam się że spoglądając w świetle dziennym aż trudno odciągnąć wzrok od Terty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.