Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

No nie wiem, Nomos wciąż bawi się w kolorki. Czekam na mechaniczne nowości w 2021 r. Chrono lub chociaż centralna sekunda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Nomosie centralnej sekundy nie brakuje, a mała jest jej DNA.

Ale jakiś zmyślny chronograf mógłby być ciekawym poszerzeniem oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to już nowy model musiałby powstać bo np z Cluba robić chrono? I tak Club ma już tyle odsłon że jest w czym wybierać. A czy nowy model powstanie? Zobaczymy. Fakt kolorów jest od groma ale modeli zegarków również. Jakby miał powstać nowy model to na taką małą firmę to jest wyczyn, czy w tych czasach to ogarną? Ciężko powiedzieć. Limitki Ludwiga były, Tetra w fajnych kolorach wyszła, poszerzenie oferty o nowe Cluby, Metro w złocie, Lambda w stali. 
Centralna sekunda wprowadziłaby jeszcze większe zamieszanie w produkcji. Chyba takie rzeczy nie teraz. 
Ale trzymajmy kciuki, może zaskoczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma bardzo charakterystyczna tozsamosc i swoj wlasny, niepodrabialny design, ktorego to nieodlaczna czescia jest mala sekunda.

Jak komus bardzo przeszkadza to jest kilka wariantow bez wskazowki sekundowej, jesli to nadal nie to to trzeba szukac gdzie indziej.

 

Jak na tak mala firme i na ceny z metki te zegarki oferuja BARDZO DUZO i warto sie zastanowic jak to jest mozliwe - bo tu jest pies pogrzebany.

Firma mowila to juz w wielu wywiadach - koncentruja sie na kilku mechanizmach, standaryzuja. nie wydziwiaja i trzymaja sie tego co zapewnia zysk.

Koszt opracowania mechanizmu chrono vs. ilosc sprzedanych sztuk to jak dla mnie pewna recepta na oslabienie wynikow finansowych.

Rzeczy typu Tangomat GMT czy Zurich Weltzeit robili w momencie, kiedy musieli udowodnic swoja pozycje jako powaznego gracza w Glashutte.

 

Dlatego ja osobiscie nie spodziewalbym sie wielkich i rewolucyjnych premier, maja swoj segment rynku, swoich odbiorcow i tego sie trzymaja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić z tym co pisze@cordi7

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni racja, ale może kiedyś znów będą chcieli coś udowodnić 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

W pełni racja, ale może kiedyś znów będą chcieli coś udowodnić 😜

 

Patrzac jak dobrze im to idzie to ja osobiscie nie mialbym nic przeciwko :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 20.02.2021 o 12:58, lort napisał(-a):

Jest moja ulubiona Tetra z "ulubionym" emoji16.png paskiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ok, to może Club na pożegnanie zimy?🙂

IMG_20210131_120840678_HDR~2.jpg

IMG_20210131_122123196.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie tego oddac na zdjeciach, ale strasznie mi sie podoba jak sie zmienia ten zagarek w zaleznosci od światła. Nie moge sie napatrzec... 5426f20ab341af4f3c45fdaa37c18ae8.jpg&key=527ac571ae6ab60765d552d27b000db99e33686fc66dca9e64819ed3ace5745c93210aea8f37475c76f51e59e8c49463.jpg&key=d5815094c875b77317cba6dfa3930a9a4ebf71010cd2e09ae934f2f11dd814bac6df6d60477aaae70346bfbb4441183e.jpg&key=71d9a1f5e66d7728b146883ee2aa1289ac6f072d9cd40dea9837d9e4128dd84e1f845749406019b565ecc3be70e04dad.jpg&key=129a6704aa7724601e785886b85d33308700408252a71bc22d0fdeb8aef63f950f02b321aa7897549cf9e96be40c06cf.jpg&key=73a6ade972e21e4814ff18d1d2413404efee38f31a79e527280527dbdacbaf33




96075eb16ada41113951c188106c0051.jpg&key=adbf0b9c89112c864a264630765d1e08bdf685c96e2e698c6d1462ef41f07843

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam w termicznie barwionych wskazówkach z kolei to ze raz są czarne i matowe a raz błyszczą na niebiesko jak dzikie :)

Piękny Twój Club.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Club ma powłokę AR na szkle?
Ma z obu stron, ale z moich obserwacji wynika ze jest to chyba bezbarwny antyrefleks (nie niebieski jak np w Breitlingu i Omedze)c02d805e2a578c898ecc985f4d0302e8.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ja uwielbiam w termicznie barwionych wskazówkach z kolei to ze raz są czarne i matowe a raz błyszczą na niebiesko jak dzikie
Piękny Twój Club.
Gdyby tylko byl 2-3mm mniejszy to bym zostal jednozegarkowcem.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem pooglądać Nomosy, a tu się okazuje, że nie ma Jansena - ktoś wie co się stało? Zamknięty biznes, czy przenosiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, machlo napisał(-a):

Dziś chciałem pooglądać Nomosy, a tu się okazuje, że nie ma Jansena - ktoś wie co się stało? Zamknięty biznes, czy przenosiny?

 

Nie mam pojęcia, ale to niedobrze.

Ja tak myślę i oglądam, potem dalej myślę, i dojrzewam powoli do myśli o zakupie Metro z białą tarczą, zamiast Tangente.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, machlo napisał(-a):

Dziś chciałem pooglądać Nomosy, a tu się okazuje, że nie ma Jansena - ktoś wie co się stało? Zamknięty biznes, czy przenosiny?

Oo, byłem kilka tygodni temu i działali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zgrzyt napisał(-a):

dojrzewam powoli do myśli o zakupie Metro z białą tarczą, zamiast Tangente.

Mi stylistycznie najbardziej z Metro wersja 33 gold pasuje. Gdyby on z kolei miał 2-3mm więcej byłby to dla

mnie Graal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Nie potrafie tego oddac na zdjeciach, ale strasznie mi sie podoba jak sie zmienia ten zagarek w zaleznosci od światła. Nie moge sie napatrzec... emoji5.png
 

Świetny zegarek na beznadziejnych fotach ;)

 

Ale wiem, o co Ci chodzi. To jest totalne zauroczenie - mam podobnie z jednym moim zegarkiem :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zgrzyt napisał(-a):

 

Nie mam pojęcia, ale to niedobrze.

Ja tak myślę i oglądam, potem dalej myślę, i dojrzewam powoli do myśli o zakupie Metro z białą tarczą, zamiast Tangente.

 

37 minut temu, sanik napisał(-a):

Oo, byłem kilka tygodni temu i działali.

 

Na chrono jakieś oferty wiszą.
https://www.chrono24.com/search/index.htm?customerId=18137&dosearch=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Świetny zegarek na beznadziejnych fotach 


Zgadzam sie w 100%. Tak to jest jak sie robi zdjecia radiobudzikiem bez umiejetnosci i wiedzy fotograficznej. Do tego wybitnie nie zostalem stworzony, ale na szczescie na chleb zarabiam w inny sposob. Pozostaje tylko cieszyc oczy pieknymi widokami na nadgarstku i moze w przyszlosci popracowac odrobine nad umiejetnosciami fotograficznymi zeby lepiej sie prezentowac na forum.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nie jest aż tak źle. @mario1971 ma problemy z asertywnością - zbyt otwarcie mówi, co myśli. :D ;) A najważniejszą rzecz na Twoch fotach widać - mianowicie, że zegarek jest świetny. :)

Szczerość to coś dla ludzi silnych. Słabi wybierają kłamstwa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.