Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, machlo napisał(-a):

Dziś chciałem pooglądać Nomosy, a tu się okazuje, że nie ma Jansena - ktoś wie co się stało? Zamknięty biznes, czy przenosiny?


Przenosiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie nabyliście swoje Nomosy? Bezpośrednio u producenta za pełną MSRP? Czy może z dobrym rabatem w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym z siedzibą w UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ICTC napisał(-a):

Panowie, gdzie nabyliście swoje Nomosy? Bezpośrednio u producenta za pełną MSRP? Czy może z dobrym rabatem w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym z siedzibą w UE?


Chrono24. Szukaj sprzedawców z wysokimi ocenami i unikaj jakichkolwiek z poleceniami poniżej 95%.

Wielu brokerów ma zegarek w ofercie ale fizycznie nie ma ich na stanie, zamawia dopiero po zakupie i czekasz...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @cordi7. :)

 

Edytka: nie ma wersji na bransolecie. :(

Edytowane przez ICTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ICTC napisał(-a):

Panowie, gdzie nabyliście swoje Nomosy? Bezpośrednio u producenta za pełną MSRP? Czy może z dobrym rabatem w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym z siedzibą w UE?

Ja zamawiałem bezpośrednio z Nomosa za pełną MSRP. Ale miałem pewność że warto. Bo już sprawa dokładności chodu spowodowała skorzystanie z współpracy z Nomosem. Darmowa przesyłka, wszystko na ich koszt, bez pośredników.

2 godziny temu, ICTC napisał(-a):
Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z Nomosa. To był moj pierwszy zakup zegarkow przez neta wiec wolalem miec pewnosc ze wszystko bedzie tak jak powinno. I nie zawiodlem sie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wolałem kupić bezpośrednio od producenta jak jest taka możliwość. Kontakt jest fantastyczny. Historia zegarka itp u nich jest, mówią jak zapakować, co dołączyć. Zwłaszcza że paski i inne rzeczy też będę od nich brał bo z Cordovana jestem mega zadowolony więc i kolory tylko teraz trzeba uzupełniać. 
Zresztą na stronie Nomosa mają coś takiego jak płatność kartą split. Gdy płacisz kredytówką można zrobić tak aby co miesiąc ściągali odpowiednio kwotę miesięczną. Byleby tylko było pokrycie na karcie kredytowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono24 dostałem upust 13% od hiszpańskiego sprzedawcy z dobrą reputacją. Szału nie ma, Junghansa udało się zakupić z 30% rabatem od MSRP. ;)

 

@Osy123 - przyjrzałem się dokładnie bransolecie i miałeś rację, pasek to lepsza opcja. W przeciwieństwie do bransoletki marki Junghans ta od Nomos jest po prostu brzydka. W mojej opinii rzecz jasna. ;)

 

Edycja: okienko ze szkiełka szafirowego jest według Was warte dopłaty 200 euro? Niby fajny bajer.

 

Edytowane przez ICTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest wart dopłaty. Jak chcesz kupić zegarek taniej to nie podbijaj ceny o przeszkolony dekiel. Lepiej np kupić dwa paski albo model droższy o tą kasę. Ja chciałem bez szkła z tyłu. Jeżeli chcesz się napawać wyglądem mechanizmu i będziesz to robił dość często :) to owszem bierz ale przy późniejszej odsprzedaży nie uważam przeszklony dekiel za wartość dodaną. 
To trochę jak np vintage Omegi. Bardziej chodzi o ich stan niż czy by miały przeszklone plecki. Ale to także tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Chrono miałem prawie 30% upustu (model ciut mniej typowy powiedzmy), zegarek z kompletem papierów i świeżo podbitą gwarancją. Rejestrowałem go na stronie Nomosa i przeszło wiec wszystko jest jak trzeba ;)

 

Dla 13 procent bym się pewnie zastanawiał czy nie wziąć od producenta choć to nadal na pasek zostaje.

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, gdzie nabyliście swoje Nomosy? Bezpośrednio u producenta za pełną MSRP? Czy może z dobrym rabatem w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym z siedzibą w UE?
Ja w pierwszej kolejności miałem kupić w wempe, ale nie złapali mnie na lotnisku i stanęło na Jansenie. Kilka procent można było wyrwać.
Obsluga bardzo dobra również ta gwarancyjna - regulacja i wysyłka do nomosa.
A Ty w jaki model celujesz?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sbsqad napisał(-a):

Dla mnie nie jest wart dopłaty. Jak chcesz kupić zegarek taniej to nie podbijaj ceny o przeszkolony dekiel. Lepiej np kupić dwa paski albo model droższy o tą kasę. Ja chciałem bez szkła z tyłu. Jeżeli chcesz się napawać wyglądem mechanizmu i będziesz to robił dość często :) to owszem bierz ale przy późniejszej odsprzedaży nie uważam przeszklony dekiel za wartość dodaną. 
To trochę jak np vintage Omegi. Bardziej chodzi o ich stan niż czy by miały przeszklone plecki. Ale to także tylko moja opinia.

 

Pasek zawsze można później dokupić, to akurat detal. A szybki się już nie wstawi. ;) A co do droższego modelu to ten już jest dla mnie najwyższą półką. :D

 

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Ja na Chrono miałem prawie 30% upustu (model ciut mniej typowy powiedzmy), zegarek z kompletem papierów i świeżo podbitą gwarancją. Rejestrowałem go na stronie Nomosa i przeszło wiec wszystko jest jak trzeba ;)

 

Dla 13 procent bym się pewnie zastanawiał czy nie wziąć od producenta choć to nadal na pasek zostaje.

 

:)

 

 

Za MSRP nie kupię ponieważ uważam, że dobra luksusowe są mocno przeszacowane i mnie po prostu nie stać aby płacić 100% jeśli nie muszę. Oczekuję rabat w wysokości 20% lub wyższej. :)

 

42 minuty temu, lort napisał(-a):

Ja w pierwszej kolejności miałem kupić w wempe, ale nie złapali mnie na lotnisku i stanęło na Jansenie. Kilka procent można było wyrwać.
Obsluga bardzo dobra również ta gwarancyjna - regulacja i wysyłka do nomosa.
A Ty w jaki model celujesz?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ten: https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-midnight-blue-133?strap=5877.S

 

Generalnie nie ma ciśnienia. Troszkę się rozbuchałem, można sobie dogodzić ale nie jest to mus. To co w Junghans 27/3701.04 mi się podoba oprócz designu to to, że stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy jest bardzo korzystny dla konsumenta. O Nomos 133 już tego napisać nie mogę. Może jest i wyższej jakości, ba na pewno ale nie 2,4 raza jak sugeruje MSRP (695 euro vs 1660 euro). ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ICTC napisał(-a):

Generalnie nie ma ciśnienia. Troszkę się rozbuchałem, można sobie dogodzić ale nie jest to mus. To co w Junghans 27/3701.04 mi się podoba oprócz designu to to, że stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy jest bardzo korzystny dla konsumenta. O Nomos 133 już tego napisać nie mogę. Może jest i wyższej jakości, ba na pewno ale nie 2,4 raza jak sugeruje MSRP (695 euro vs 1660 euro). ;)


Nomos ma rewelacyjny stosunek cena / jakość, to zupełnie inna półka niż Junghans.

Szwajcary podobnie pieczołowicie wykonane na mechanizmie in house są jeszcze droższe ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
7 godzin temu, ICTC napisał(-a):

Panowie, gdzie nabyliście swoje Nomosy? Bezpośrednio u producenta za pełną MSRP? Czy może z dobrym rabatem w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym z siedzibą w UE?

Np. na  https://uhrforum.de/ albo https://www.watchuseek.com/forums/ znajdziesz w dobrych cenach od forumowiczów, Dość często są to nówki lub prawie.

Nomosy, szczególnie modele Ludwig, Orion, Tangente i Tetra, są w praktyce używane jako garniturowce/biurowce, więc oferowane egzemplarze mają z reguły co najwyżej minimalne ślady użycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, cordi7 napisał(-a):


Nomos ma rewelacyjny stosunek cena / jakość, to zupełnie inna półka niż Junghans.

Szwajcary podobnie pieczołowicie wykonane na mechanizmie in house są jeszcze droższe ;)

 

 

Może ja z tych mniej wymagających jestem? ;)

 

5 minut temu, norbie napisał(-a):

Np. na  https://uhrforum.de/ albo https://www.watchuseek.com/forums/ znajdziesz w dobrych cenach od forumowiczów, Dość często są to nówki lub prawie.

Nomosy, szczególnie modele Ludwig, Orion, Tangente i Tetra, są w praktyce używane jako garniturowce/biurowce, więc oferowane egzemplarze mają z reguły co najwyżej minimalne ślady użycia. 

 

Tylko nówka nieśmigana zapewnia mi maksymalizację doznań zakupowych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICTC napisał(-a):

A szybki się już nie wstawi

Szybkę możesz wstawić bez problemu, dając np na sprawdzenie roczne szczelności to za dopłatą oczywiście mogą Tobie wstawić. 
Dlatego uważam że jak szukasz ceny to nie inwestowałby w szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że takie rzeczy są możliwe. Niewiele to zmienia bo wyznaję zasadę raz a dobrze. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata za wymianę dekla to są dopiero luksusowe koszty, także jak chcesz luksusu to słuchaj kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, tutaj w wątku Nomosa był poruszany temat wymiany dekielka i problem polegał tylko na tym że nie sprzedawali poza Nomosem więc aby wymienić trzeba było go wysłać a wysłać lepiej po coś żeby było taniej, dlatego wspomniałem o przeglądzie rocznym, wodoszczelności lub np na regulacje przed dużym, pięcioletnim serwisem. Cena nie powinna być większa niż te 200euro ze strony. A robiąc test szczelności na pewno wszystko wyszłoby taniej. A czy kupić w cenie teraz większej o 1000zł czy sprawdzić czy brakuje szklanego tylu? Wybrałbym drugą opcję a tysiaka miał w kieszeni :) takie moje zdanie. Zawsze dołożyć szafir z tyłu można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie powinna być >200E to słowo klucz.

Warto zapytać Nomosa o taki koszt.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Nomosika club campus nabyłem w sklepie uhrinstinkt. Akurat był black friday. Wyszło 910  E z przesyłką. Był problem z płaceniem revolutem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc weekendową wymianę zdań dziś nie mogło być nic innego
PS. Ktoś kto nie widział tarczy silvercut na żywo ze zdjęć nie dostrzeże jej piękna i niepowtarzalności 4659d162fe7436f137563781be47fb85.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ICTC napisał(-a):

Za MSRP nie kupię ponieważ uważam, że dobra luksusowe są mocno przeszacowane i mnie po prostu nie stać aby płacić 100% jeśli nie muszę. Oczekuję rabat w wysokości 20% lub wyższej. :)

 

Najwyższy rabat jaki udało się uzyskać to równe 20%, w polskim sklepie. Bynajmniej nie u AD - upadli na głowę, drożej jest już tylko bezpośrednio od Nomos. Na chrono24 najlepsza oferta to 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lort napisał(-a):

Śledząc weekendową wymianę zdań dziś nie mogło być nic innego emoji846.png
PS. Ktoś kto nie widział tarczy silvercut na żywo ze zdjęć nie dostrzeże jej piękna i niepowtarzalności 4659d162fe7436f137563781be47fb85.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

A myślałem, że nie podobają mi się kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.