Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

38.5 bez daty z antyrefleksem wewnetrznym. 11db2fb1edad6c17e1799ec3a44df3a4.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na manuala i całkowity minimalizm, niższa cena też mile widziana, więc w praktyce w grę wchodzi Tangente 35 albo 38 bez daty. 35 chyba jednak za mały na mój gust, chociaż jak na typowego garniturowca to ideał. Tangente 38 ze swoją średnicą dokładnie 37,5mm powinien być ok, a brak AR przy jasnej tarczy raczej nie będzie przeszkadzać.

Jeszcze tylko waham się czy warto dla niego poświęcić Stowę Marine Original :blink:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak AR w Tangente wcale nie przeszkadza. A jak szukasz minimalizmu to nawet AR burzy koncepcje minimalizmu. Rozumiem Twój gust: 35 bez daty, manual i lity dekiel :)


Zresztą tyle się czyta o porysowanych AR w Omegach i braku różnych w Rolexach że obecnie to szczerze wolę szkła bez...

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tarcza jest matowa to tak, ale np w moim Ludwigu z emaliowana by sie przydal. I bez tego mi sie strasznie podoba i uwazam ze jest to swietny zegarek, ale w sloneczne dni uwazam ze brak antyrefleksu na tej tarczy akurat odrobine przeszkadza.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

.....

Jeszcze tylko waham się czy warto dla niego poświęcić Stowę Marine Original :blink:

Parować,  nie poświęcać :)

IMG-20210321-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Parować,  nie poświęcać


Tomek, sparować się nie da. Zmniejszam kolekcję do sensownej liczby 3-4. Elegant może być tylko jeden, Nomos albo Stowa. Ten Twój to chyba Tangente Sport, on ma bardziej srebrny cyferblat? Trochę ciemniejszy odcień niż klasyczny Tangente?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tarcza jest srebrna, wskazówki mają pasek lumy, indeksy też, do tego 10atm, a to wszystko w 36,5mm.

Ja też się staram nie zwiększać kolekcji, nie kupuje od prawie 20msc, ale ja też nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze prawią! 

3-4 zegary to idealna kolekcja :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam miłośnicy Nomosa nikt nie jest chętny na Tetre z tarczą silvercut? Nie to żebym narzekał na możliwość jej dalszego noszenia ... cena w stosunku do ceny katalogowej minus 35% czyli jakieś 5 k PLN mniej.bcfed4a89a557386a0d1e8824b97bab4.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Leżąc na covidowym i gapiąc się w g-shocka, uznałem, ze czas najwyższy zostać jednozegarkowcem.

Nie mogłem się zdecydować czy bardziej mi podejdzie rozmiarowo Nomos Club (36) czy Club Campus (38).

Niestety mój ból głowy to najmniejszy problem tego rozdania.

Wg strony internetowej na Cluba 36 czeka się 6 miesięcy, a na Cluba Campusa 38 czeka się 4 miesiące.

Faktycznie jest tak źle? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje 2 czekalem po 2 tyg od zamowienia. Dostawa byla chyba do 4, ale wyslali szybciej. Z tym, ze ja posiadam mimo wszystko troche chyba mniej popularne modele. Jezeli chodzi o czas oczekiwania na inne modele to sie nie orientuje. Mozesz smialo napisac do nich maila z konkretna konfiguracja. Obsluga klienta w Nomosie jest na najwyzszym poziomie i jak masz jakies pytania, albo problem to po prostu do nich napisz.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kierownik napisał(-a):

Cześć wszystkim.

Leżąc na covidowym i gapiąc się w g-shocka, uznałem, ze czas najwyższy zostać jednozegarkowcem.

Nie mogłem się zdecydować czy bardziej mi podejdzie rozmiarowo Nomos Club (36) czy Club Campus (38).

Niestety mój ból głowy to najmniejszy problem tego rozdania.

Wg strony internetowej na Cluba 36 czeka się 6 miesięcy, a na Cluba Campusa 38 czeka się 4 miesiące.

Faktycznie jest tak źle? :(

Pójdź w coś pośrodku :)

Dostępny od ręki. 

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dorzucisz się brakujące 1200 ojro? :)

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nomosie potwierdzili, że czas oczekiwania to co najmniej 2 miesiące i tego na bank się nie przeskoczy.

Będzie trzeba szukać gdzie indziej... albo czegoś innego... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja brałem Tangente to Club klasyczny już wtedy wisiał na 6 miesięcy a był to przełom grudnia/stycznia. Więc te dwa pewne miesiące to może być realny czas i byłby dostępne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i wesołych dla klubu miłośników marki Nomos.

Aby każdy z Was spełnił swoje plany w posiadaniu tych wspaniałych czasomierzy.

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowia!
605e1cdd5e4585a49e752a92e283854c.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też Wesołych Świąt. Zegarka co prawda w tej chwili nie mam, ale widokami Was uraczę. c4cf926c15f14448419dc588573d3a2d.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si! Blisko i cieplo.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale jak chcesz odpoczac od zgielku to idealnie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://nomos-glashuette.com/en/watches-and-wonders

Nowości. Ladne to metro z datownikiem, szkoda tylko ze 41 bo bedzie patelnia na rece. Za to Club Campus zarowno szary jak i pomaranczowy uwazam ze super kolorystyka! Sam bym chetnie przytulil oba, ale na razie sa plany na cos innego.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.