Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Szary Campus 38 jest mniam 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Campus na razie idealny, co do Metro? 41 patelnia 😕 mechanizm i design Ok ale rozmiar już poza moim zasięgiem. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Campusiki świetne, mega stosunek jakości do ceny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA Sprzedam nerkę.

1165-detail-01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gio napisał(-a):

AAA Sprzedam nerkę.
 

 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać aż bez problemów będzie można wybrać się za granicę przymierzyć niektóre modele 🤩

10 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Wczoraj przyszła tajemnicza paczka, w której był jakiś "przyrząd pomiarowy".
f7023872f2b65c8f1b74dc65fef85296.jpg&key=7b1dae717cc9c0326921c38c3bd014dc02e3282c81e32cdab8ab814043400c05

Niespodzianka była ogromna gdy okazało się, że w środku jest Tangente emoji2.png

fc60049eeed7207a250f6c9c0f7d8113.jpg

Tangente to pewniak! Oby się wspaniałe nosił. 
Ja natomiast dla siebie chciałbym przymierzyć gdzieś Cluba 36 po noszeniu i oswojenie się z Tangente. Bo nie ukrywam że Club jeszcze mnie nie opuścił :) i ciagle siedzi w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były na poprzedniej stronie ale są tak fajne, że mogę obejrzeć jeszcze raz :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy

Dobry wieczór,

W końcu uzbierałem do skarbonki na Nomosa, i chodzi za mną Club. Tangente byłoby OK gdyby nie uszy, które zwyczajnie mi się nie podobają. Przeczytałem 96 stron wątku, ale nie znalazłem szerszych informacji o mechanizmach, poza dyskusją czy Alfa to in-house czy jednak nie bardzo. W związku z tym mam do szanownych znawców marki pytania: ręczny naciąg czy automat? Alfa czy 3001? Jak jest z dokładnością jednego i drugiego? Mam Steinharta na 6498 i SKX007 no i mechaniczny swoją dokładnością na głowę bije Seiko.

Modele z datą raczej będą na mnie za duże (18cm) i lekko wyjeżdżają z budżetu.

Dostępność nie ma znaczenia, bo i tak już zbieram kasę długo, mogę poczekać. 

Dzięki za poradę,

Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są regulowane w 6 pozycjach po montażu mechanizmu w kopercie do standardu COSC.

O ile uwielbiam nowe mechanizmy DUW o tyle IMO ciężko w tej cenie przebić wartość modeli na werku Alpha.

W Metro 33 żony Alpha regularnie robi + 1-2 s na dobę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz alfe. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Bierz alfe. 

Dlaczego? Automat ładniejszy 🤩 Ale biorę pod uwagę to, że w dobie pandemii będę nosił nie tak często jak w normalnych warunkach. Więc można rano nakręcić i odłożyć i zawsze będzie na chodzie. A z automatem to do auto-napędzacza trzeba włożyć 💁‍♂️

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Wszystkie są regulowane w 6 pozycjach po montażu mechanizmu w kopercie do standardu COSC.

O ile uwielbiam nowe mechanizmy DUW o tyle IMO ciężko w tej cenie przebić wartość modeli na werku Alpha.

W Metro 33 żony Alpha regularnie robi + 1-2 s na dobę :)

 

Pamiętam że wcześniej pisałeś. Moja Marinka 6498 robi 2-3 sekundy na dobę bez COSC, i to mi się podoba. No i Alfa cieńsza jest od automata

Edytowane przez Zzyzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od Twojego codziennego dnia. Jak masz możliwość noszenia zegarka codziennie od powiedzmy 8 do 18 to automat się sprawdzi, gdy natomiast tak jak ja nie możesz nosić zegarka w ciągu dnia pracy to manualny mechanizm jest tutaj zwycięzcą, rano nakręcasz zawsze jest gotowy. Mam automatyczny naciąg w jednym z moich zegarków i zaczyna być to dla mnie upierdliwe że ma małą rezerwę i że czasami sztucznie go nakręcam, jakieś wygibasy, wkładanie zegarka do kieszeni, machanie podczas np czytania. 
Dlatego to był jeden z powodów dla którego wybrałem Tangente na mechanizmie Alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tego który jest praktyczniejszy dla Twojego stylu życia i nie patrz na pandemię bo ta się musi wkrótce skończyć.

Mnie najlepiej się używa z ręcznym naciągiem, mam nad nimi większą kontrolę 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Nomosa
a1d25ccb04b53780df8bc298672b572e.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny jest, kombinacja tej emaliowanej tarczy i barwionych termicznie wskazowek jest obledna 💣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sliczny jest, kombinacja tej emaliowanej tarczy i barwionych termicznie wskazowek jest obledna 
Zgadzam sie w 100%. Gdyby tylko byl 2mm mniejszy i mial amtyrefleks na szkle to dla mnie ideal. Ale musze przyznac ze jest meeeeega wygodny i nawet pomimo tych 2 malych wad go uwielbiam.

Acha. I den dzwiek przy nakrecaniu Aplhy. Boski jest. Mam jeszcze 2 manuale obecnie ale zaden nawet sie nie umywa.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie cieszy jak trafi na nadgarstek, ale nadal szuka nowego domu...
302a8677cd17070dd82fc7eaff4aaaa0.jpgaa4d9af8e7c7235dd1c47d7bb4a075c8.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.