Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sbsqad napisał(-a):

Nie No zgadza się. Ja mówię o przypadku gdzie historia zegarka jest nieznana i nie znane są jego parametry. Serwis ma części zamienne dostępne od ręki, które podczas tego serwisu wymieniają. I tylko dla tego ja bym tak uczynił aby nie zastanawiać się nad tym czy zegarek będzie chodził rok czy 10 lat. Potem oczywiście przeglądy robisz gdzie wygodniej. Jasna sprawa. To trochę jak z używanym autem :) każdy zaraz wymienia pod siebie oleje, filtry, i inne pierdoły aby auto miało świeży start u nowego użytkownika (przynajmniej kiedyś takie procedury były oczywiste).

Zatem dla mnie cena jest wysoka zakładając wysłanie do Nomosa. 

 

Pisząc o parametrach myślisz o odchyłkach i rezerwie chodu ? To w sumie chyba może sprawdzić każdy...

Mnie natomiast nurtuje pytanie czy jest szansa, sprawdzić po numerach na deklu, kiedy zegarek został mniej więcej wyprodukowany, mam tangomata date bez papierów i szczerze to nie wiem jak to sprawdzić ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Gregory_70 napisał(-a):

 

Pisząc o parametrach myślisz o odchyłkach i rezerwie chodu ? To w sumie chyba może sprawdzić każdy...

Mnie natomiast nurtuje pytanie czy jest szansa, sprawdzić po numerach na deklu, kiedy zegarek został mniej więcej wyprodukowany, mam tangomata date bez papierów i szczerze to nie wiem jak to sprawdzić ?

Każdy sprawdzi to prawda. Przynajmniej na start wiemy z czym mamy do czynienia. Ja z takimi rzeczami mam trochę w głowie namieszane :) za dużo razy sparzyłem się na fachowcach co sumarycznie kosztowało mnie więcej czasu i pieniędzy. Dlatego ja bym wysłał, jest papier, gwarancja, oficialny droga informacji itp. (Nie twierdzę że dobry zegarmistrz, ceniący swój fach nie postąpiłby identycznie)

Co do daty produkcji jest myk przed mechanizmem Alpha i po. Oraz kiedy wprowadzają nowe rozwiązania jak neomatic itp. Bo chyba sam numer dekla nie jest aż tak miarodajny wg mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sbsqad napisał(-a):

Każdy sprawdzi to prawda. Przynajmniej na start wiemy z czym mamy do czynienia. Ja z takimi rzeczami mam trochę w głowie namieszane :) za dużo razy sparzyłem się na fachowcach co sumarycznie kosztowało mnie więcej czasu i pieniędzy. Dlatego ja bym wysłał, jest papier, gwarancja, oficialny droga informacji itp. (Nie twierdzę że dobry zegarmistrz, ceniący swój fach nie postąpiłby identycznie)

Co do daty produkcji jest myk przed mechanizmem Alpha i po. Oraz kiedy wprowadzają nowe rozwiązania jak neomatic itp. Bo chyba sam numer dekla nie jest aż tak miarodajny wg mnie. 

To jaki to rok wypustu? 

Screenshot_20210720_191952_com.facebook.katana.jpg


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wersje 26 kamieni to zegarek jest z okresu: maj 2007 do 2019 kiedy to został zastąpiony DW5001. Jak masz wersję 24 kamienie to od 2005/2006 do maja 2007. Bo mechanizm Epsilon został nagrodzony na targach w 2005 roku i wtedy wszedł do produkcji. 
To po samym werku. Natomiast dokładnego roku nie określę bo po prostu nie wiem :) nr na deklu może rozszyfrują w Nomosie.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sbsqad napisał(-a):

Jak masz wersje 26 kamieni to zegarek jest z okresu: maj 2007 do 2019 kiedy to został zastąpiony DW5001. Jak masz wersję 24 kamienie to od 2005/2006 do maja 2007. Bo mechanizm Epsilon został nagrodzony na targach w 2005 roku i wtedy wszedł do produkcji. 

To niezły rozstrzał w latach produkcji, mam wersję 26 kamieniową.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Gregory_70 napisał(-a):

To niezły rozstrzał w latach produkcji, mam wersję 26 kamieniową.

To dobrze :) te dwa kamienie podnoszą efektywność nakręcana sprężyny. 
To mechanizm bazowy, na nim Nomos dużo robił dlatego pewnie taki rozstrzał. Sam w sobie był długo klepany, tak jak Alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz numeru mechanizmu? To moze wiecej powie o roku powstania zegarka. W nowych inhousach jest na zloto na mechanizmie jak na zdjeciu ponizej. W starszych z tego co ogladalem zdjecia nie byl zlocony, ale powinien byc gdzies wygrawerowany z boku. Napisz do Nomosa to Ci sprawdza. 83a6cc9674c9ec96ec13f75e7e2e6ca3.jpg&key=488b71ee27783a0343ed086cf3032fdac1eeb41e74fafa25502a6c5ec63521a3cf3163d8df00f00f188415d276fc4628.jpg&key=7be9a3edbbc7b526bf8c4e9f4cd285b24b9152c6692607d92d8e7145d23b49d8

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregory_70 napisał(-a):

1500 zł za serwis ? Mają rozmach...

Jeżeli zegarek jest po gwarancji to jaki sens wysyłać na serwis do nomosa, myślę, że w Polsce taka usługa nie może kosztować więcej niż 300 zł, przecież to nie jest prom kosmiczny i zegarek jest sprawny ?

 

Nomos ma pelna transparentnosc cen uslug:

image.png.bd6a162d15e0f5f0531e2017882a11ff.png

I zupelnie szczerze jak za mechanizmy in house to sa bardzo przyzwoite ceny (dla porownania TAG Heuer za przeglad Sellity 3-wskazowkowej zyczy sobie 345 EUR).

 

Nomos nie jest jakos mega popularna marka, nie wiem ile doswiadczenia ma twoj zegarmistrz z serwisem tych mechanizmow (raczej niewiele), nie wiem jak z dostepnoscia czesci.

Ja wolalbym miec zegarek przejrzany przez Nomosa i dostac gwarancje na wykonana usluge, dajaca mi spokojna glowe niz probowac oszczedzac i zastanawiac sie czy sie uda.

 

image.png.03c93a74a2caf3c7dc51bf9400efd415.png

 

Finalnie wreszcie jesli idzie o wiekowy zegarek jak to ujales - znasz historie serwisowa? Jesli nie byl serwisowany to wiecej elementow moze podlegac wymianie niz normalnie.

W tej sytuacji robienie serwisu u producenta, ktory ma dostep do wszystkich niezbednych czesci od reki jest raczej nie do przecenienia. Musisz sam sobie wszystko wywazyc i poukladac.

 

https://nomos-glashuette.com/en/on-our-watches/service

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lenio napisał(-a):

Zastanawiam się nad nabyciem jakiegoś Nomosa. Najchętniej Cluba lub Oriona. Myślicie, że Orion 35mm z olx jest warty uwagi? 

5000 używany a za 6140 jest nowy?

Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał nad nowym :)

https://www.uhrinstinkt.com/nomos-glashuette-orion-301.html

Czas oczekiwania 2-3 tyg.

 

Kupowałem u nich mojego Cluba 703 (dzięki info od @cordi7 )

https://www.uhrinstinkt.com/nomos-glashuette-club-703.html

Ten dostępny od ręki.

 

A tu mój na zachętę :)

DSC_8595.thumb.JPG.0dd509a2f759ea7445c97cec4b262dcd.JPG

 

 

2 godziny temu, Gregory_70 napisał(-a):

 

1500 zł za serwis ? Mają rozmach...

Jeżeli zegarek jest po gwarancji to jaki sens wysyłać na serwis do nomosa, myślę, że w Polsce taka usługa nie może kosztować więcej niż 300 zł, przecież to nie jest prom kosmiczny i zegarek jest sprawny ?

Nie wiem jak jest z serwisowaniem manufakturowych mechanizmów Nomosa w Polsce. Ale chętnie poznam szczegóły :)

Chociaż z Alphą to może by i sobie ktoś poradził. Nomos życzy sobie ok 1120zł.

 

1877279658_OperaZrzutekranu_2021-08-04_094437_nomos-glashuette_com.png.03b608d58f203ff51652ce21af553271.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nomos ma pelna transparentnosc cen uslug:

image.png.bd6a162d15e0f5f0531e2017882a11ff.png

I zupelnie szczerze jak za mechanizmy in house to sa bardzo przyzwoite ceny (dla porownania TAG Heuer za przeglad Sellity 3-wskazowkowej zyczy sobie 345 EUR).

 

Nomos nie jest jakos mega popularna marka, nie wiem ile doswiadczenia ma twoj zegarmistrz z serwisem tych mechanizmow (raczej niewiele), nie wiem jak z dostepnoscia czesci.

Ja wolalbym miec zegarek przejrzany przez Nomosa i dostac gwarancje na wykonana usluge, dajaca mi spokojna glowe niz probowac oszczedzac i zastanawiac sie czy sie uda.

 

image.png.03c93a74a2caf3c7dc51bf9400efd415.png

 

Finalnie wreszcie jesli idzie o wiekowy zegarek jak to ujales - znasz historie serwisowa? Jesli nie byl serwisowany to wiecej elementow moze podlegac wymianie niz normalnie.

W tej sytuacji robienie serwisu u producenta, ktory ma dostep do wszystkich niezbednych czesci od reki jest raczej nie do przecenienia. Musisz sam sobie wszystko wywazyc i poukladac.

 

https://nomos-glashuette.com/en/on-our-watches/service

 

 

Każdy zrobi co uważa, ja wolę wybrać uznanego zegarmistrza w Polsce, który również da gwarancję na wykonaną usługę. Zakładanie z góry, że zegarek będzie wymagał wymiany części jeżeli jest sprawny technicznie, to wróżenie z fusów. Z drugiej strony kto zapłaci za serwis zegarka 1500 zł, biorąc pod uwagę, że można kupić używanego Nomosa za kwotę 3-4 tysięcy złotych w Polsce ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twoj zegarek i zrobisz z nim co chesz; z czystej ciekawosci jesli kupisz i bedziesz robil serwis daj znac jak poszlo i ile cie wynioslo - ktos moze skorzystac ze szlakow przetartych przez ciebie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Gregory_70 napisał(-a):

Z drugiej strony kto zapłaci za serwis zegarka 1500 zł, biorąc pod uwagę, że można kupić używanego Nomosa za kwotę 3-4 tysięcy złotych w Polsce ?

Mówisz o tych, aż dwóch ofertach na olx? :D

I nie wiem co miałoby to wspólnego z serwisem? Że zamiast serwisować to kupić inny model, kilkuletni, używany? 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Mówisz o tych, aż dwóch ofertach na olx? :D

I nie wiem co miałoby to wspólnego z serwisem? Że zamiast serwisować to kupić inny model, kilkuletni, używany? 

 

 

A Ty zapłacisz za serwis zegarka połowę jego wartości ? 

W Polsce niestety mało jest entuzjastów tej marki, zwykle na firmowy serwis decydują się właściciele, którzy kupili te zegarki w oficjalniej dystrybucji, czyli kilka złotych zapłacili.

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gregory_70 napisał(-a):

 

A Ty zapłacisz za serwis zegarka połowę jego wartości ? 

W Polsce niestety mało jest entuzjastów tej marki, zwykle na firmowy serwis decydują się właściciele, którzy kupili te zegarki w oficjalniej dystrybucji, czyli kilka złotych zapłacili.

To fakt mało jest miłośników Nomosa. Ale akurat robienie serwisu u producenta to nie przejaw głupoty lub naiwności użytkowników. Po prostu, każdy wybiera z czym czuje się Ok. Ja po 5-7 latach zapłacę za serwis w Nomosie i ani mi się śni wymieniać zegarek tylko dlatego ze serwis jest w cenie 1/3 nowego. 
Porównując jeszcze ceny serwisów to Rado w Swatchu obecnie za 2824 to ponad 1000zł. I tutaj fakt, wybiorę pewnie zegarmistrza lokalnego albo jakiegoś w PL, chociaż nie wiadomo :) może sprawdzę jakość obsługi serwisu Swatcha o którym chodzą różne legendy. 
Nomos ma relatywnie tani serwis i to fakt, natomiast co kto wybiera to kwestia mocno indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sbsqad napisał(-a):

To fakt mało jest miłośników Nomosa. Ale akurat robienie serwisu u producenta to nie przejaw głupoty lub naiwności użytkowników. Po prostu, każdy wybiera z czym czuje się Ok. Ja po 5-7 latach zapłacę za serwis w Nomosie i ani mi się śni wymieniać zegarek tylko dlatego ze serwis jest w cenie 1/3 nowego. 
Porównując jeszcze ceny serwisów to Rado w Swatchu obecnie za 2824 to ponad 1000zł. I tutaj fakt, wybiorę pewnie zegarmistrza lokalnego albo jakiegoś w PL, chociaż nie wiadomo :) może sprawdzę jakość obsługi serwisu Swatcha o którym chodzą różne legendy. 
Nomos ma relatywnie tani serwis i to fakt, natomiast co kto wybiera to kwestia mocno indywidualna.

Czyli Ty jesteś de facto przykładem użytkownika, który kupił ten zegarek z oficjalnej dystrybucji, serwisuje u Nomosa i nie ma zamiaru sprzedawać 😀 i ja to szanuję.

A teraz pomyśl, że kupujesz używany zegarek za 3500 zł, jest sprawny technicznie, zapobiegawczo robisz serwis wysyłając go do Nomosa ?

 

 


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gregory_70 napisał(-a):

Czyli Ty jesteś de facto przykładem użytkownika, który kupił ten zegarek z oficjalnej dystrybucji, serwisuje u Nomosa i nie ma zamiaru sprzedawać 😀 i ja to szanuję.

A teraz pomyśl, że kupujesz używany zegarek za 3500 zł, jest sprawny technicznie, zapobiegawczo robisz serwis wysyłając go do Nomosa ?

 

 

Ciężko mi na to odpowiedzieć :) z moim podejściem pewnie bym tak zrobił ale gdyby cena 3500 dotyczyła innego modelu niż podstawowy Orion na Alphie. Bo od razu zasugerowałem że cena za zegarek doliczając serwis jest bliska nowemu i wybrałbym nowy. Gdyby to był jakiś neomatic który z metki kosztuje 10k i byłby za 4K plus serwis 1,5-1,7k to bym tak zrobił. 
Tutaj sensu nie widzę. 
Natomiast sensem jest w tym przypadku kupić Oriona i go używać i tyle. I jak po czasie wyjdzie coś nie tak zrobić serwis lub przegląd. To też jest słuszna droga. Nie moja w 100% ale jest to opcja warta rozwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gregory_70 napisał(-a):

A Ty zapłacisz za serwis zegarka połowę jego wartości ? 

W Polsce niestety mało jest entuzjastów tej marki, zwykle na firmowy serwis decydują się właściciele, którzy kupili te zegarki w oficjalniej dystrybucji, czyli kilka złotych zapłacili.

Strasznie zawyżasz te wartości.

Cena nowego Cluba / Oriona to ponad 5500 a serwis 1200. To już nie 50 a ok 22%. Używanych Nomosów jest jak na lekarstwo. 

Dalej nie wiem też co ma tu do rzeczy używany zegarek na olx, a mój własny, któremu chce wykonać serwis? I nie ważne czy dostałem go na prezent czy kupiłem za cenę SRP.

 

Ja kupiłem nowy i tak jak kolega @sbsqad po 5-6 latach zamierzam go wysłać do Nomsa. Jeżeli nadal go będę miał :) Chyba, że ktoś potwierdzi, że w Polsce można taki serwis wykonać znacznie taniej a równie dobrze, to wtedy się zastanowię.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, evilym napisał(-a):

Strasznie zawyżasz te wartości.

Cena nowego Cluba / Oriona to ponad 5500 a serwis 1200. To już nie 50 a ok 22%. Używanych Nomosów jest jak na lekarstwo. 

Dalej nie wiem też co ma tu do rzeczy używany zegarek na olx, a mój własny, któremu chce wykonać serwis? I nie ważne czy dostałem go na prezent czy kupiłem za cenę SRP.

 

Ja kupiłem nowy i tak jak kolega @sbsqad po 5-6 latach zamierzam go wysłać do Nomsa. Jeżeli nadal go będę miał :) Chyba, że ktoś potwierdzi, że w Polsce można taki serwis wykonać znacznie taniej a równie dobrze, to wtedy się zastanowię.

1200 zł za serwis to jest naprawdę dużo, w tej cenie to spokojnie można serwisować mechanizmy na bazie Valjoux 72, a nie zwykły manual, ale kto bogatemu zabroni 😊


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile kosztują aktualnie serwisy firmowe (te niecałe 300 euro w takiej marce jak Nomos to przystępna propozycja) i porównywanie cen lokalnych zegarmistrzów do ceny takiej usługi w Niemczech czy Szwajcarii nie ma sensu, pomijając to że serwis firmowy niesie ze sobą benefity w postaci często wymiany niektórych części w cenie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

@evilym
Ładny ten Twój Club. emoji4.png I dobrze mu na tym pasku.

Dzięki :) Będziesz przejazdem przez Szopienice to daj znaka, zapraszam na przymiarkę (jak tylko będę go miał na nadgarstku) :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można bać się producenta i ich sklepu. Tutaj przykład o którym mówiłem. Zegarek używany poddany serwisowi u producenta w cenie mniejszej defacto niż OLX

 

https://nomos-glashuette.com/en/store/refurbished?o=12#/en/orion/orion-anthracite-refurbished-302

 

Zegarek dalej na gwarancji i po pełnym przeglądzie…

Trzeba polować.

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa limitka,  Club 48 'Brinker's edition' 

FB_IMG_1628170930581.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa limitka,  Club 48 'Brinker's edition' 
FB_IMG_1628170930581.thumb.jpg.925c13f1ee5695764c83720fb06c70b8.jpg
To prawda. Ladny jest. Twoj? Jedyny Club w matowej kopercie, ale w tym zestawieniu gra to fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Osy123 napisał(-a):

To prawda. Ladny jest. Twoj? Jedyny Club w matowej kopercie, ale w tym zestawieniu gra to fajnie. emoji106.pngemoji2956.png

Niestety nie mój ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.