Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, eye_lip napisał(-a):

A jaka miałaby być data jak od prawie 100 lat we wszystkich zegarkach niezależnie od indeksów jest arabska... 

Rzymska! To, że od 100 lat tak robią nie musi oznaczać, że jest to sensowne. To oczywiście nie ten sam ,,kaliber" ważności zagadnienia, ale w płaską ziemię też dość długo wierzyli. Nawet i w dzisiejszych czasach są takie ,,mózgi", które w to wierzą 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, furraan napisał(-a):

Świetny zegarek, jeden z moich ulubionych! I najważniejsze, że bez bezsensownego/irytującego połączenia - rzymskie indeksy + arabska data...

Zależy jak dla kogo. Mnie tam akurat rzymska data średnio pasuje. 

 

17 minut temu, rafi napisał(-a):

Orion do garnituru (i tylko do niego) - 301 czy 331 - który Waszym zdaniem i dlaczego?
Ktoś widział 331 na żywo? Jak z jego czytelnością?

A jest opcja srebrnych indeksów i niebieskich wskazówek? ;)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… i oczywiście twoja wizja, w której wbrew użyciu w każdym kalendarzu choćby na przykład naściennym cyfr arabskich, jest tą właściwą… ;)

 

Odczyt wskazań każdego przyrządu pomiarowego powinien być instynktowny, próby robienia czegoś na opak dają słabe rezultaty.


EDIT: literówki

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data ma być czytelna i szybko rozpoznawalna, skupienie rzymskich cyfr w datowniku to idiotyzm i zaprzeczenie tych cech i dlatego nikt tak nie robi. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażacie sobie wskazanie np. 28 dnia miesiąca? Paradne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, to co napisałeś to jest Twój pogląd (i takich, którzy się zgadzają z takim rozumowaniem). W mojej wcześniej wypowiedzi mogłem dodać ,,wg. mnie" - byłoby wtedy bardziej precyzyjnie.

Zupę inna kwestią, to jest użycie przez Ciebie zwrotu ,,idiotyzm" w Twojej wypowiedzi. Pomijając kwestię prawną (odpowiedzialność cywilna), skupiłbym się na wolności myśli, w duchu tego co napisała kiedyś Evelyn Beatrice Hall (nawiązując do myśli Woltera): „Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twojego prawa do ich głoszenia”.

Forum jest po to, żeby wymieniać się swoimi poglądami, a nie do tego, żeby obrażać innych. Twój staż i rozpoznawalność w branży daje Ci pewne ,,przywileje", które jednak u ludzi odpowiedzialnych są odpowiednio wykorzystywane.

 

Rafi - Nomos to zrobił, i wcale nie wygląda to paradnie. Wygląda to po prostu inaczej niż jesteś przyzwyczajony 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem intencji Cię urazić, także przepraszam, niemniej uważam to za irracjonalny pomysł z powodów które wymieniłem. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Nie miałem na myśli Cię urazić, także przepraszam, niemniej uważam to za irracjonalny pomysł z powodów które wymieniłem. 

Nie czułem się obrażony, więc nie ma problemu 😉 Inna sprawa, że człowiek ,,na poziomie" potrafi powiedzieć ,,przepraszam", kiedy tego wymaga sytuacja. Gratuluję postawy, bo w efekcie końcowym budzi to w innych szacunek do Ciebie.

 

Pozdrawiam! (pomimo różnicy zdań 😉 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie odważny pomysł…zawsze mówiłem że data w zegarku to tylko „komplikacja” 😎

7CF07FA5-4317-405D-99E5-C5ACBA20004F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Rafi - Nomos to zrobił, i wcale nie wygląda to paradnie. Wygląda to po prostu inaczej niż jesteś przyzwyczajony
 

Coś przegapiłem?

Edit: nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przegapiłem?

Edit: nie widziałem.
To bylo tylko w jednej limitce Ludwiga na 175-lecie zegarmistrzostwa w Glashütte, ale szybko sie wyprzedaly pomimo ogromnego jak na Ludwiga rozmiaru 41mm.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Świetny zegarek, jeden z moich ulubionych! I najważniejsze, że bez bezsensownego/irytującego połączenia - rzymskie indeksy + arabska data...
Tez uwazam ze jest super! I jeszcze ta idealna biel emaliowanej tarczy i "czysta" tarczka malej sekundy o zaokraglonym brzegu. Idealnie to sie razem zgrywa. No i przy okazji tylko 6.7mm grubosci przy manualu z otwartym deklem naprawde dobrze wyglada. Zastanawiam sie jednak czy nie trafi niebawem na bazarek, bo okazji do noszenia go nie mam ostatnio za wiele, i od momentu zakupu (w listopadzie zeszlego roku) byl na nadgarstku moze z 15-20x max, a ze chodzi za mna kolejny "kroliczek", na ktorego musze zebrac troche wiecej, wiec nie wiem, czy w ramach budowania budzetu nie trafi do kogos innego. Gdyby ktos z Was byl zainteresowany to pisac. Nie jestem do konca przekonany czy chce go sprzedawac, bo super zegar ze swietnym wykonaniem za niewielkie pieniadze, ale jak mnie przycisnie to bede zmuszony... no nic... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolorystyka tego paska, tylko szkoda że zapięcie i szlufki są czarne (ale tylko taka wersja była na przecenie 🙄 ). 

 

Myślicie że bardzo źle to wygląda? 

DSC_8925.thumb.JPG.50604ab4e85bbbcbfea4740d9c7617e4.JPG

 

DSC_8927.thumb.JPG.b07fc251035178e67439157de69e60d0.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawosta ze świata zegarkowego, data "rzymska" w tym Ludwigu jest ok i stanowi pewnego rodzaju smaczek, ale do powszechnego użytku to tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, evilym napisał(-a):

Świetna kolorystyka tego paska, tylko szkoda że zapięcie i szlufki są czarne (ale tylko taka wersja była na przecenie 🙄 ). 

Myślicie że bardzo źle to wygląda? 

 

 

Jak dla mnie całkiem fajnie to wygląda. Czarne zapięcie i szlufki są jak najbardziej ok, indeksy też są czarne.

Jeśli miałbym wskazać coś co przeszkadza, to wskazałbym ten jasny pasek pośrodku. Ale to drobiazg w mojej opinii.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 11:54, rafi napisał(-a):

Orion do garnituru (i tylko do niego) - 301 czy 331 - który Waszym zdaniem i dlaczego?
Ktoś widział 331 na żywo? Jak z jego czytelnością?

301 miałem na ręku i jest idealny pod względem czytelności. W butiku Nomosa nie było niestety 331. 
Z mojego doświadczenia 301 nosiłbym nawet poza garnitur a 331 raczej zostawiłbym na oficjalne sytuacje. 
301 trochę jak Tangente, kolor wskazówek i złote indeksy sprawiają że mimo oficjalnego tonu 301 mocno wpisuje się w casual.

Uważam że 331 jest bardziej ozdobą nadgarstka przez jeden ton na tarczy. Oczywiście zdanie mógłbym zmienić po oględzinach na żywo, ale przez wspomniany monotonny wygląd tarczy z automatu plasuje 331 poza mój obszar zastosowań.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc mega elegancki zegarek to 331 jak dla mnie, jest wizualnie perfekcyjny natomiast w pewnych warunkach oswietleniowych krolem czytelnosci to on nie bedzie. Gdybys szukal eleganta, ktorego czasem mozesz tez zalozyc do czegos innego to wtedy 301 (choc dla mnie osobiscie za duzo kolorow jest tam na tarczy - indeksy, tarcza, wskazowki). Dla siebie z tych dwoch bralbym 331 - ciesze sie, ze moglismy nie pomoc i skomplikowac wybor :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
301 miałem na ręku i jest idealny pod względem czytelności. W butiku Nomosa nie było niestety 331. 
Z mojego doświadczenia 301 nosiłbym nawet poza garnitur a 331 raczej zostawiłbym na oficjalne sytuacje. 
301 trochę jak Tangente, kolor wskazówek i złote indeksy sprawiają że mimo oficjalnego tonu 301 mocno wpisuje się w casual.
Uważam że 331 jest bardziej ozdobą nadgarstka przez jeden ton na tarczy. Oczywiście zdanie mógłbym zmienić po oględzinach na żywo, ale przez wspomniany monotonny wygląd tarczy z automatu plasuje 331 poza mój obszar zastosowań.
Pozdrawiam

Jesli to ma byc mega elegancki zegarek to 331 jak dla mnie, jest wizualnie perfekcyjny natomiast w pewnych warunkach oswietleniowych krolem czytelnosci to on nie bedzie. Gdybys szukal eleganta, ktorego czasem mozesz tez zalozyc do czegos innego to wtedy 301 (choc dla mnie osobiscie za duzo kolorow jest tam na tarczy - indeksy, tarcza, wskazowki). Dla siebie z tych dwoch bralbym 331 - ciesze sie, ze moglismy nie pomoc i skomplikowac wybor
 


Dzięki. Pomogliście Panowie, potwierdziliście to, co i mnie się wydaje. Nie szukam zegarka poza garnitur. Czyli wybór padnie prawie na pewno na 331.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redukcja przeprowadzona szybko i dość bezbolesnie…żeby kupić to:

 

23070959-30E9-4614-B2B4-8DD1176BF8D0.jpeg

0ECDCEAE-9FB2-472A-AF50-192D0F64058D.jpeg


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre strzały Panowie, gratuluję!!! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Dobre strzały Panowie, gratuluję!!! 👍

Dzięki, mam już spory rozstrzał rozmiarowy, ale chciałem kiedyś tarczę kalifornijską do pama (424), to mam teraz lekko modyfikowaną w Nomosie😅


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków! Oby pracowały elegancko (nie tak jak ten mój rozbójnik, który już poleciał na serwis) 🙂

 

1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

Na razie trochę dziwnie się czuję z kopertą 38mm na nadgarstku 19cm 😉

Zrób fotę z dalszej odległości, to ocenimy jak chcesz 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsypalo Nomosami!
Club Sport jest świetny, tylko duży, ale fantastyczny zegar. Tego szarego Cluba też rozważałem. I jak go oceniasz Leszku?
Jak sie spotkamy to chetnie przymierze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.