Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zwracał... Zawsze gdzieś będzie bolało, że zapłaciłeś za pełnowartościowy egzemplarz a dostałeś bubla, którym zamiast się cieszyć i nosic musisz odsyłać na dzień dobry na naprawę gwarancyjną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady - zwrot i powinna być możliwość zablokowania przelewu z Chrono24 na konto sprzedającego, chyba że już potwierdziłeś odbiór towaru zgodnego z opisem i zdjęciami. Rok temu odsyłałem zegarek, którego już praktycznie nie było na rynku pierwotnym, bo miał drobną, ledwo widoczną wadę. Zapłaciłem prawie 400 pln za przesyłkę, bo takie były warunki zwrotu (z ubezpieczeniem pama wartego ponad 20k) - nie kupowałem przez chrono24, tylko prosto ze sklepu w Niemczech. Ale gryzłoby mnie to i widziałbym głownie tę praktycznie niedostrzegalną wadę za każdym razem. Przebolałem i kupiłem niemal identyczny zegarek, który kosztował mnie kilka tys. więcej, ale jest idealny i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej😄 Tylko trzeba do tego sporo cierpliwości...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po potwierdzeniu odbioru Chrono p24 nie wysyła od ręki, daje kilka dni na właśnie tego typu zabawy. Z zasady jeśli zegarek był niezgodny z opisem - zmuszają sprzedawcę do opłacenia przesyłki zwrotnej, tyle moich doświadczeń .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu odsyłałem zegarek, którego już praktycznie nie było na rynku pierwotnym, bo miał drobną, ledwo widoczną wadę. Zapłaciłem prawie 400 pln za przesyłkę, bo takie były warunki zwrotu (z ubezpieczeniem pama wartego ponad 20k) - nie kupowałem przez chrono24, tylko prosto ze sklepu w Niemczech. Ale gryzłoby mnie to i widziałbym głownie tę praktycznie niedostrzegalną wadę za każdym razem. Przebolałem i kupiłem niemal identyczny zegarek, który kosztował mnie kilka tys. więcej, ale jest idealny i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej 


Mam w pudełku cztery współczesne Seiko. Żadnego nie mam zamiaru sprzedawać. Także tego


Tylko trzeba do tego sporo cierpliwości...


Życie wymaga ode mnie wiele cierpliwości w kwestiach istotnych. Na hobby trochę mi jej brakuje.

Największy problem jaki mam to ten, że taki numer może ujść sprzedawcy płazem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po porannym rozruchu - rozwiewam własne wątpliwości co do czytelności tarczy. No, nie na każdym zdjęciu sobie rozwiewam...😉

 

IMG-20211002-090915-edit-527234923900799

IMG-20211002-091145-edit-527187736902369

IMG-20211002-091552-edit-527443283313268

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi i co postanowiles w sprawie Oriona? Mam nadzieie ze wszystko sie pozytywnie roziwaze.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]Osy123 [/mention] mówiąc szczerze, to jeszcze się waham. Mam jeszcze chwilę, więc…
Z ciekawostek: potwierdzenie odbioru „odklikało” się samo, prawdopodobnie po tym, jak w systemie trackingowym kurier potwierdził doręczenie.

Koresponduję w tej chwili z Nomosem, potwierdzając oryginalność i próbując ustalić, czy taki fakap podlega ichniejszej gwarancji. Gdyby nie baaardzo słaba dostępność tego modelu, to bym się nie zastanawiał. A tak…

Najśmieszniejsze w całej sytuacji jest to, że byłem zdecydowany na zakup tego zegarka w Nomosie (wtedy czas oczekiwania był do 4 tygodni). Tylko z jakichś przyczyn ich sklep nie chciał autoryzować moich kart. A że byłem już mocno zdeterminowany, kupiłem na grey market. I to był chyba mój ostatni tego typu zakup, jeśli chodzi o nowy i drogawy - jak dla mnie - zegarek. W przyszłości tylko AD albo NAPRAWDĘ zaufani sprzedawcy, czyli Koledzy z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi pecha troche miales chyba, od bardzo dawna poza jednym czy dwoma wyjatkami wszystkie moje zakupy to Chrono24.

Raz mialem problem bo zegarek okazal sie niezgodny z opisem ale obsluga klienta szybko i sprawnie zalatwila temat.

Nawet jesli potwierdzenie odbioru odklika sie samo (mialem takie sytuacje i tez obstawiam potwierdzenie przez kuriera dostawy) to nadal jest dodatkowe zabezpieczenie.

Chrono24 robi przelew na konto sprzedawcy nie od razu po potwierdzeniu dostawy zegarka ale czeka kilka dni dajac czas na ewentualne dyskusje / zwroty.

 

Daj znac co Nomos powie, trzymam kciuki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]cordi7 [/mention] oczywiście, że to kwestia mojego pecha. Zdaję sobie sprawę, że zdecydowana większość transakcji na chrono kończy się w 100% pozytywnie.

Dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design fajny (zwłaszcza czarny i niebieski) ale Autobahn zbyt okazały na mój 18-18.5 cm nadgarstek jest. No i kajdan - nie moja bajka zupełnie. Fajnie natomiast, że coś się dzieje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Autobahn to nie moja bajka (choć rozumiem, że może się podobać), ale z tą bransoletą to przegięcie. Jakoś mnie odrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

Ogólnie Autobahn to nie moja bajka (choć rozumiem, że może się podobać), ale z tą bransoletą to przegięcie. Jakoś mnie odrzuca.

Podobno na żywo dużo zyskują.

Na zdjęciach mnie nie podchodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze nie sa zle. Czarnego chetnie bym ponosil, choc z bransa pojechali grubo, ale taka chyba wizja artysty (Werner Aislinger), ktory jest odpowiedzialny za projekt Autobahna, jadnak gdyby wrzucic na normalna to fajny zegarek sie robi. Jedyne czego mi brak, to nadgarstka zeby go nosic bo Club Sport to byl moj Max, a tu nie ma lunety, wiec optycznie bedzie wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podzielę moją Nomosową historią :)

 

Mój Club zakupiony w UhrInstinkt, poleciał dwa tygodnie temu na serwis gwarancyjny i wczoraj bezpiecznie wrócił do mnie.

Moje życzenia były następujące:

- regulacja (mój egzemplarz robił ok -10 sek. na dzień)

- usunięcie paprocha na wewnętrznej stronie szkła od strony mechanizmu

- wymiana paska z rozmiaru M na S

Tak naprawdę nie byłem pewien czy jakiekolwiek z nich zostaną zaakceptowane jako darmowy serwis gwarancyjny.

 

Kwestię wymiany paska prowadziłem z biurem obsługi klienta. Pierwsza ich odpowiedź była. aby spróbować w miejscu gdzie kupiłem (Uhrinstinkt zaproponował, aby kupił sobie jakiś inny pasek...). Gdy wróciłem do Nomosa i poinformowałem ich, gdzie kupiłem zegarek dostałem już zdecydowanie mniej radosną odpowiedź, w której sugerowali, że kupowanie zegarków na Grey Markecie jest ryzykowne i że zegarek może nawet pochodzić z kradzieży. Po przedstawieniu karty gwarancyjnej, zgodzili się jednak na wymianę paska.

 

Kwestię regulacji prowadziłem z działem serwisu. Może poza pierwszą osobą która do mnie odpisała, nie do końca rozumiejąc w czym mam problem (nie zrozumiała że moją odchyłka jest dzienna a nie miesięczna), ale po drugim mailu i zmiany osoby która mi odpowiedziała, wszystko potoczyło się już sprawnie.

Poprosiłem o przesłanie etykiety (trochę się zdziwiłem, gdy ta była na Pocztę Polską a nie kuriera) i wysłałem zegarek.

 

Zaraz po otrzymaniu przez nich zegarka, dostałem informację, że wszystko jest ok i zaczynają serwis.

Po niecałych 2 tyg. dostałem kolejnego maila, że zegarek jest po serwisie i w tym samym dniu wysyłają go do mnie.

Odpisałem kontrolnie tylko, czy udało się wymienić pasek na mniejszy rozmiar. Jak dobrze! Bo po kilkunastu minutach dostałem kolejną wiadomość, że nie i moja paczka została zawrócona (nie wiem czy kurier już ją zabrał, czy tylko musieli ją zabrać z magazynu) i pasek zostanie wymieniony! Ufff... Przeprosili i podziękowali za czujność.

 

Pasek wymieniony, paproch usunięty, wymienione uszczelki, regulacja zrobiona (odchyłkę wiadomo będę jeszcze sprawdzał, ale po kilkunastu godzinach jest ok).

Komunikacja z Nomosem wzorowa.

 

A dzisiaj na nadgarstku nie mogło być inaczej :)

Club.thumb.JPG.b56f64e9e5a5703da226da151bd6070d.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwaznie poszedles - ja bym powiedzial, ze zegarek dostalem w prezencie i nie wiem gdzie byl kupiony :P

 

Wazne, ze jest happy end a Nomos pokazal klase, niech sie teraz dobrze nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no może trochę 😉

Co lepsze, na karcie gwarancyjnej mam naklejkę z V. Gasser (jakiś butik znajdujący się we Włoszech przy granicy z Austrią, który na szczęście widnieje jako AD Nomosa) która biegnie od 06.2021. Kupując zegarek od Uhrinstinkt dostałem więc krótszą o 2 miesiące gwarancję producenta.

Cóż, takie uroki kupowania na szemranych stronkach 🙃

 

Potwierdzam jednak, Nomos zachował się bardzo dobrze! Szczerze polecam!


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o paprocha i regulację, to chyba nie miał wyjścia - nieważne skąd kupowałeś, bo gwarancja podbita w AD idzie dalej z zegarkiem.

 

Całość, łącznie z wymianą paska załatwiona szybko i sprawnie - a to się chwali.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paproch tak.

Regulacja to już inna para kaloszy, bo nigdzie (ani w instrukcji, ani na stronie) nie jest dokładnie opisane, jaką dokładność gwarantuje Nomos.

 

1.png.ffcb50633502ab9bd9e3117ae2277ddf.png

 

Co do samego mechanizmu Alpha też śmieszna sprawa, bo w dwóch różnych miejscach można znaleźć opis tego werku z jedną drobną różnicą dot. jego regulacji według standardów COCS.

https://nomos-glashuette.com/en/manufacture/caliber/alpha

https://nomos-glashuette.com/en/watchmaking/nomos-movements/miracle-movements/alpha-adjusted-according-to-chronometer-standards

 

Tak czy siak, to są jedynie standardy regulacji, bądź frazesy w stylu "Generalnie, nasze mechanizmy mogą osiągnąć dokładność do 2 min na tydzień". Generalnie to taki wynik może osiągnąć każdy zegarek i każdy mechanizm 😉

 

Co by jednak nie pisać, jak im przedstawiłem jaka jest odchyłka dzienna (-10 sek./dzień), to odpisali, że nie mieści się ona w standardach Nomosa :)

Podejrzewam, że w wielu innych markach zostałbym spławiony 🙄


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje fragment mojej korespondencji z Nomosem jakis czas temu:

 

This is correct, NOMOS watches undergo fine adjustment regulation (something that few manufacturers offer at all) to ensure the greatest possible accuracy. Before leaving NOMOS Glashütte, all watches are thoroughly put through their paces—the NOMOS controllers spend several days testing them in six different positions to ensure each watch is working properly. While testing them in 6 positions, the movement is already inside the case as this resembles closer the conditions when actually wearing the timepiece.

 

Regarding the accuracy, NOMOS watches achieve an accuracy of one to two minutes deviation per week. This is a very good figure, and not far from that guaranteed for chronometer-tested watches in accordance with the ISO 3159 standard. However, this standard only says that these strict levels of accuracy were achieved at the time of the test under laboratory conditions. Added to that is the fact that the Swiss inspection authority COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), which carries out almost all the tests and issues some 1.000.000 certificates of quality for chronometers every year, only meters the watch movement and not the whole watch, even though the encasement of the movement can also lead to inaccuracy. The organization expressly states that the figures do not give any indication of how the watch behaves when it is actually worn.

 

Podkreslilem kluczowe fragmenty. Minuta na tydzien to ~8.6s na dzien, dwie minuty to juz calkiem sporo bo ~17.2s na dzien.

COSC to -4/+6, METAS to -0/+5, Superlative Chronometer -2/+2, Muhle Glashutte deklaruje -0/+8 plus roznice czy testujemy mechanizm przed czy po montazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

 

Co by jednak nie pisać, jak im przedstawiłem jaka jest odchyłka dzienna (-10 sek./dzień), to odpisali, że nie mieści się ona w standardach Nomosa :)

Podejrzewam, że w wielu innych markach zostałbym spławiony 🙄

Lange także nigdzie nie publikuje standardów precyzji chodu w swoich werkach. Na moje pytanie, czy +8s dzienna odchyłka jest ok., odpowiedzieli mi dokładnie tak jak Tobie i kazali wysłać zegarek do regulacji. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba po tym można poznać,  która firma faktycznie dba o swojego klienta. 

👏

 

Aha, przypomniało mi się że, mój pasek, mimo że nowy, miał dwa mocno widoczne zadrapania (taki dostałem). Już z tego tytułu mogli mi odmówić... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mojego średnio zużytego nie wymienili niestety na nowy. :(

 

 

 

Za to wielki minus dla Niemca. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Zurich Singapore Edition ale to je dobre…
50 sztuk do kupienia tylko w butikach Watches of Switzerland Singapore

3002-E820-FC29-4-F90-A62-C-3-D387-F3-FE539.jpg

6-F87-C3-C8-048-E-48-ED-98-BC-1-FF45446-E205.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.